Page 1

NEWSLETTER – SYSTÉM CENTREs®

SYSTÉM CENTREs® ZDRAVÝ CELOSTNÍ NÁKUP 2012

Systém centralizovaného zadávání rychle a jednoduše Všem ústředním orgánům státní správy (ÚOSS) a podřízeným organizacím vláda uložila povinnost zavést resortní systém centralizovaného zadávání. A to do 30. 4. 2012.

Z čeho povinnosti pro ústřední orgány vycházejí? Minimální požadavky na RSCZ Usnesením vlády č. 563/2011 ze dne 20. 7. 2011 byly schváleny tzv. Minimální požadavky na vytvoření a provoz resortních systémů centralizovaného zadávání veřejných zakázek (dále jen RSCZ).

Komodity povinně nakupované centralizovaně od 1. 7. 2012 Usnesením vlády č. 930/2011 ze dne 14. 12. 2011 byl schválen Minimální seznam komodit, které budou povinně nakupovány s využitím institutu centrálního zadavatele v rámci resortních systémů centralizovaného zadávání veřejných zakázek, a to v souladu s minimálními požadavky na vytvoření a provoz RSCZ.

Povinné elektronické aukce a zveřejňování informací od 1. 4. 2012 Mnohé další povinnosti pak vycházejí přímo z novely Zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách, jako například: Povinné využívání elektronických aukcí Snížení limitů veřejných zakázek malého rozsahu Rozšíření povinného zveřejňování informací na profilu zadavatele, ad.

Konference Ministerstva pro místní rozvoj k systémům centralizovaného zadávání Vláda ČR uložila povinnost všem ústředním orgánům státní správy, které mají alespoň 2 podřízené organizace, zavést resortní systém centralizovaného zadávání veřejných zakázek (RS CZ). Určené orgány a jejich podřízené organizace jsou povinny zavést RS CZ minimálně pro následující komodity: elektrická energie, plynná paliva, telekomunikační služby, kancelářská technika a zařízení, počítače a stroje na zpracování dat, osobní vozidla, bezpečnostní služby, nábytek, kancelářské potřeby. (Celá tisková zpráva MMR)

Vítězslav Grygar, předseda představenstva a ředitel společnosti eCENTRE, a.s. Dobrý den, dovolte mi jménem naší společnosti, která se již 6 let zabývá realizací veřejných zakázek, jejich elektronizací a využíváním e-aukcí, Vás informovat o možnostech, které máte při zavádění Resortních systémů centralizovaného zadávání veřejných zakázek. Přeji Vám příjemné čtení a věřím, že uvedené informace budou pro Vás přínosem.

TV REPORTÁŽ ZDE Od roku 2010 systém centralizovaného zadávání úspěšně využívá Ostrava

Ve středu 25. ledna se uskutečnila konference Ministerstva pro místní rozvoj na téma zavedení Resortního systému centralizovaného zadávání veřejných zakázek. Zkušenosti s centralizovaným zadáváním veřejných zakázek prezentovali například Ing. Šárka Nováková za Ministerstvo vnitra, Ing. Karel Hykyš z Ministerstva obrany, či Vítězslav Grygar ze společnosti eCENTRE, a.s. Další informace o konferenci a výstupy z konference najdete ZDE.

Společným cílem je snížení nákladů. Pro zobrazení článku klikněte na obrázek níže. Zdroj: Deník

Elektronické aukce šetří miliony Zdroj: Právo Elektronické aukce mohou při centrálních nákupech ušetřit ve státních organizacích velké peníze. Přesto se zavádějí jen pomalu a omezeně. Snad nejdále je zřejmě Ostrava, kde je do centrálních nákupů zapojeno na 180 organizací. Celý článek čtěte ZDE.

www.ecentre.cz


NEWSLETTER – SYSTÉM CENTREs®

SYSTÉM CENTREs® ZDRAVÝ CELOSTNÍ NÁKUP 2012

Dopravní podnik Ostrava umí šetřit. A díky tomu zvýšil průměrnou mzdu zaměstnancům. Zeštíhlení organizační struktury podniku a snížení režijních nákladů přinesly úspory v řádu milionů korun. Dopravní podnik tak mohl zvýšit průměrné mzdy zaměstnanců, jak slíbil v červnu minulého roku. Celý článek ZDE.

Ministři musí do konce března rozhodnout, kde utrácejí zbytečně

Příklady dosažených úspor díky zavedení systému v Ostravě Telekomunikace Elektřina Zemní plyn Kancel. technika Služby

86% 29% 36% 53% 38%

(úklid, ostraha, ubytování, ad.)

Zdroj: iDNES.cz Členové vlády musí do konce března zjistit, která činnost jejich ministerstev je zbytečná a mohou ji zrušit. Rozhodl o tom kabinet Petra Nečase. Cílem je zeštíhlit státní správu a uspořit peníze v rozpočtu, řekl iDNES.cz ministr financí Miroslav Kalousek. Celý článek ZDE.

Systém CENTREs je hrazen z dosažených úspor. Celý článek ZDE.

CO VÁM SYSTÉM CENTREs® ŘEŠÍ? √ zavedení systému centralizovaného zadávání RYCHLE A JEDNODUŠE √ plnění Minimálních požadavků dle UV č. 563/2011 √ centralizované nákupy dle UV č. 930/2011 √ veškeré postupy v souladu s Novelou Zák. 137/2006 Sb. o veř. zakázkách

PROČ CHTÍT SYSTÉM CENTREs® ? √ ušetří Vám peníze, které můžete použít tam, kam potřebujete √ zjednoduší Vám práci a nastaví potřebné procesy √ přinese vám rychlý úspěch a výsledky

SYSTÉM CENTREs® JE VAŠE SPRÁVNÉ MANAŽERSKÉ ROZHODNUTÍ Stát se učí. V aukcích ušetřil stamiliony. Zdroj: Hospodářské noviny První školní den rozlévají dělníci v jedné z ulic ve středočeských Černošicích nový asfalt. Aniž by ta miniakce vzbuzovala větší pozornost, odehrává se tu malá revoluce. Asfaltový koberec bude nejlevnější za poslední léta - metr čtvereční vyjde na 1100 korun, ještě před dvěma lety to přitom byl dvojnásobek. Celý článek ZDE.

Z tisku: Centralizované zadávání veřejných zakázek sílí Zdroj: Parlamentní listy Ve středu 25. ledna organizovalo MMR konferenci na téma Centralizované zadávání veřejných zakázek. Konference byla určena pro zástupce ústředních orgánů státní správy a odbornou veřejnost. Celý článek čtěte ZDE.

www.ecentre.cz

Porovnání cen Zajímá Vás, za kolik můžete nakupovat a za kolik nakupují organizace v jednotlivých krajích? Klikněte ZDE.


NEWSLETTER – SYSTÉM CENTREs®

SYSTÉM CENTREs® ZDRAVÝ CELOSTNÍ NÁKUP 2012

Jak ustanovit Resortní systém centralizovaného zadávání veřejných zakázek v souladu s Minimálními požadavky rychle a jednoduše?

Součástí námi nabízeného řešení je i školení zaměstnanců organizací v rámci systému, on-line vzdělávání na procesy veřejných zakázek i obsluhu elektronických nástrojů, a průběžné informování o aktuálním stavu a výsledcích jednotlivých zakázek.

Využijte v praxi ověřené řešení.

Účelem této publikace je informovat o aktuálním dění ve veřejné správě, poukazovat na pozitivní dosažené výsledky organizací veřejné správy, a informovat o možnostech řešení a elektronizace veřejných zakázek. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt: eCENTRE, a.s. Jankovcova 1595/14, 170 00 Praha 7 T: +420 739 201 258 T: +420 734 380 547 e-mail: praha@ecentre.cz Pobočka: Brandlova 1243/8, 702 00 Ostrava T: +420 555 131 602 e-mail: ecentre@ecentre.cz www.ecentre.cz www.ecentre.cz

CENTREs NEWS 2012-2  

Systém centralizovaného zadávání RYCHLE A JEDNODUŠE