Page 6

Spojené arabské emiráty Naše pobytová místa

nabízí nepřeberné množství ručních výrobků, koberců, zlata a elektrotechniky.

Dubaj Dubaj je druhým největším emirátem a zároveň obchodním a turistickým centrem středního východu. Dubaj je rychle se rozvíjející místo s moderní architekturou, širokými dálnicemi a zelenými parky. Město je rozděleno na dvě části zálivem, kterým neustále křižují lodě a trajekty. Výhodou pro turisty je možnost levného nákupu elektroniky, koberců a zejména zlatých předmětů na světově proslulém „zlatém tržišti“. Velmi populární je nákupní festival, který se koná každoročně po dobu 30 dnů v únoru a březnu. Kromě obchodního centra je Dubaj i místem sportu. Konají se zde mezinárodní golfové, tenisové a kriketové turnaje. Ve městě Dubaj se prolíná bohatá kulturní historie, arabská krása a pohostinnost s veškerým komfortem, uspokojujícím všechny požadavky návštěvníků tohoto krásného emirátu.

Ajman Ajman je nejmenší ze všech sedmi emirátů. Nachází se severně od emirátu Sharjah a jsou zde největší loděnice na stavbu lodí zvaných „Dhows“.

Ras Al Khaimah Emirát se nachází v severní části Spojených arabských emirátů podél Arabského zálivu. Charakteristické pro tento emirát je příjemné podnebí a částečně zalesněné pohoří. Ras Al Khaimah byl vždy považován za důležité obchodní centrum mezi východem a západem. Datlové palmy, písečné pláže, čisté moře, historické pevnosti a původní vesnice představují pro Ras Al Khaimah, který leží mezi dynamicky se rozvíjejícím městem Dubaj a historickým Ománem, ideální místo k prožití klidné dovolené.

Fujairah

Umm Al Quwain

Emirát Fujairah se nachází v jihovýchodní části arabského poloostrova u Indického oceánu v blízkosti majestátného pohoří Hajar. Se svou rozlohou 1,450 km2 a populací okolo 80.000 obyvatel je považován za jeden z nejzajímavějších emirátů. Pláže na území tohoto emirátu jsou jedny z nejkrásnější a dosud ne zcela objevené turisty. Fujairah poskytuje dokonalou kombinaci přírody, krásného pobřeží a horského masivu, což vše společně s příjemným klimatem po celý rok je úspěšným předpokladem k prožití příjemné a klidné dovolené.

Tento Emirát se nachází na západním pobřeží mezi Emiráty Ajman a Ras Al Khaimah. Původní obyvatelé se živili rybolovem a pěstováním datlí. V současné době se zde rozvíjí turistický ruch díky dlouhým a krásným plážím s průzračným mořem. V blízkosti města Umm Al Quwain se nachází přírodní rezervace Seneyah Island s mnoha druhy ptáků, vysoké zvěře a ojedinělým výskytem stromů Al Qaram. K rozvoji turistiky přispívá i největší vodní park Dreamland.

Abu Dhabi Emirát Abu Dhabi je největší, nejbohatší a nejlidnatější. Současně je hlavním městem Spojených arabských emirátů, které je kombinací starobylé pouštní kultury, bílých mešit, bulvárů, parků a luxusních hotelů. Abu Dhabi má pestrou minulost. Prošlo závratnou přeměnou od období pirátů do moderního střediska s centrem naftařského průmyslu. V blízkosti města je mezinárodní letiště a závodní okruh Yas Marina Circuit, kde se konají závody formule 1.

Sharjah Sharjah je třetí největší emirát a místo, které se stalo kulturním centrem středního východu. Všude lze nalézt prvky islámské tradice. Příkladem je islámský trh u zátoky, textilní trh na nábřeží, zlatý trh při cestě do emirátu Ajman, včetně mnoha mešit a kulturních budov. Dále zde naleznete řadu muzeí s architektonickými nálezy, muzeum umění, vědy a historie. Nekonečné množství malých obchodů a tržišť

4232

www.cedok.cz

Spojené Arabské Emiráty září 2013 - duben 2014  
Spojené Arabské Emiráty září 2013 - duben 2014