Page 4

PŘÍMÉ DÁLKOVÉ LETY BEZ MEZIPŘISTÁNÍ v komfortu letecké společnosti Travel Service

Spojené arabské emiráty Tam, kde byste ještě před půlstoletím našli jenom sedm ospalých rybářských vesniček se dnes vypínají honosná obchodní města v americkém stylu. Díky rozsáhlým ložiskům „černého zlata“ patří Emiráty k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Každý návštěvník je fascinován nekonečnou řadou kontrastů. Na jedné straně nejrychleji se vyvíjející město světa Dubaj s  přepychem nákladně zavlažovaných zelených ploch, 35

37

Nákupy

38 36

33 28 29 24 24 23 23 I

II

28

32 27 27

29

26 28 25 24

24 24 III

IV

V

Teplota moře (°C)

VI

VII VIII IX

X

25 23

XI XII

Teplota vzduchu (°C)

Ideální počasí s příjemnou teplotou panuje v zimním období od září do května. Letní extrémně vysoké teploty zmírňuje příjemný větřík, který vane na pobřeží prakticky nepřetržitě. Výhodou oblasti je trvale slunné počasí prakticky bez deště s průměrně 355 slunnými dny v roce. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.

2232

Hypermoderní nákupní střediska i tradiční bazary tvoří skutečné nákupní ráje s úplným sortimentem veškerého myslitelného zboží. Koupíte zde zejména zlaté šperky, oblečení luxusních značek, obuv, kabelky a další kožedělné výrobky, kosmetiku a elektrotechniku.

Země a její lidé Ve středověku to byla část Ormuzského království, od konce 15. století okupovaná Portugalci, od 18. století pak pod vlivem Kawasimů a po jejich potlačení pod protektorátem Britů až do r. 1971. Začátkem 20. století udělal nález nafty a plynu v některých emirátech z  těchto pouštních

sedmihvězdičkových hotelů a nákupních rájů v gigantických hypermarketech. Na druhé straně kolorit tradičních orientálních bazarů, fascinující pouštní příroda s oázami, pomalý život beduínů, karavany velbloudů a paláce z pohádek tisíce a jedné noci. Turisty však láká i skvělé koupání na kvalitních písčitých plážích s garancí skutečně slunných dní bez deště a nepřebernou nabídkou vodních sportů i rybolovu. oblastí kvetoucí zelený ráj. Federace sedmi emirátů, z nichž se stát skládá, má rozdílnou úroveň, závislou na využívání ropných ložisek. Najdete zde jedno z nejmodernějších měst na zemi s bohatým nočním životem, ale také pomalý a prostý život v poušti. Země situovaná na březích Perského zálivu v severovýchodním cípu Arabského poloostrova a sousedící se Saudskou Arábií a Ománem je tvořena nížinou pokrytou písečnou i kamenitou pouští bez řek zhruba na úrovni obratníku Raka. Přes malou rozlohu emirátů a jejich rozdílné rysy je možno zaznamenat jako jednotící prvek vstřícnost jejich obyvatel k cizincům. Asi polovina obyvatel má arabský a íránský původ, druhou polovinu tvoří jihoasijské a východoasijské národnosti. Jenom 20% z nich má občanství státu.

www.cedok.cz

Gastronomie Díky kosmopolitnímu charakteru turistických center zde nalezneme ten nejbohatší výběr všech významných světových kuchyní. V tradičních stravovacích zařízeních se představuje i místní kuchyně, je pestrá, využívá bohatství místních produktů a řídí se náboženskými příkazy. Zpracovává především skopové maso, obiloviny (kuskus) a zeleninu. Velmi známé jsou cukrářské výrobky. Nabídka alkoholu je omezena na hotely, speciální bary a diskotéky určené cizincům a liší se i místně mezi emiráty.

Spojené Arabské Emiráty září 2013 - duben 2014  
Spojené Arabské Emiráty září 2013 - duben 2014