Page 1

Nr. 39

Efektingi dėjimai —

tik vyrams?

2011 | Nr. 39 | 6.50 Lt

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 1


LKF pagrindiniai rėmėjai

Rėmėjai ir partneriai

Informaciniai partneriai

2 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


turinys

www.musukrepsinis.lt

FOTOŽVILGSNIS

6 Merginos įveikė LKL trenerius

Šiais metais per LMKL Žvaigždžių dienos renginį aikštėje jėgas išmėgino LMKL Žvaigždžių rinktinė ir LKL trenerių ekipa.

ŽVAIGŽDĖ

8 M. Katelynas: „Ispanams praeita vasara — skaudi tema“

6

Dvi pastarąsias vasaras arti galutinio Lietuvos rinktinės dvyliktuko buvęs M. Katelynas neatsisako savo tikslo apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius per oficialias rungtynes.

„EUROBASKET 2011“

14 Alytus išlaikė egzaminą

„EuroBasket 2011“ organizatoriai jau prieš keletą metų išbandė Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus arenas, priimsiančias Europos čempionato kovas. Vasario mėnesį pagaliau buvo įžengta ir į rekonstruotus Alytaus sporto rūmus.

16 Politinė trenerių karuselė

Iki 2011-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato pradžios liko mažiau nei pusė metų. Kai kurios komandos jau dėlioja kandidatų sąrašus, o serbai, graikai ir lenkai vis dar neturi vyriausiojo trenerio.

18

LYGOS

19 LKF DnB NORD taurės turnyrai: ateityje — dar didesnė šventė?

LKF DnB NORD vyrų taurės turnyrų finalo ketvertai jau tapo visų krepšinio gerbėjų laukiamomis šventėmis. Šiemet pirmą kartą surengtas ir analogiškas moterų komandų turnyras.

TEMA

22 Dėjimai — ne tik vyrams?

Stipriausių LMKL ekipų treneriai mano, kad netrukus turėsime merginą, įdėsiančią ir į normaliame aukštyje pakabintą krepšį.

LYGOS

26 V. Volkus: „Mūsų stiprybė — treneris G. Leonavičius“

26

Dveji metai ant Misūrio universiteto ir vieneri ant „Šiaulių“ atsarginių suolelio nepalaužė užsispyrusio panevėžiečio V. Volkaus.

UŽ AIKŠTĖS

30 E. Steikūnaitė: į krepšinį — iš šokių

18-metei triumfavus gražiausios LMKL krepšininkės rinkimuose ji pradėjo šmėžuoti televizijos ekranuose ir išgarsėjo visoje Lietuvoje.

PLAKATAI:

32 Mantas Kadzevičius,

Prienų „Rūdupis“, Kauno „VIČI-Aistės“, Kauno „Žalgiris“, Gabrielė Gutkauskaitė 32

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 3


Krepsinio Lygos

4 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


turinys

www.musukrepsinis.lt

MŪSŲ KREPŠINIS | Nr. 39 | 2011 ISSN 1822-8410

20 KLAUSIMŲ

39 Sėklos kolekcija — S. Babrausko marškinėliai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės aistruolių lyderis Tomas Balaišis-Sėkla niekada rimtai nežaidė krepšinio.

LYGOS

41 M. Kiltinavičius: „Krepšinio dainininku, o ne atvirkščiai“

treneris

tapo

M. Kiltinavičius visuomenei geriausiai žinomas kaip grupės „Neo“ dainininkas ar TV3 projekto „Šok su manimi“ dalyvis. Prieš septynerius metus kaunietis buvo laikomas perspektyviu krepšininku, tačiau karjerai kelią užkirto nugaros trauma.

41

VYRIAUSIASIS REDAKTORIUS

44 Mažesnieji miestai džiaugiasi naujais klubais

Dalius Matvejevas el. p. d.matvejevas@lbbf.lt

Kasmet atsiranda miestų, kuriuose krepšinis žengia pirmuosius žingsnius. Šį sezoną profesionalias komandas pagaliau subūrė Kelmė ir Gargždai, po pertraukos didysis krepšinis sugrįžo į Anykščius ir Telšius.

BENDRADARBIAI:

Erildas Budraitis Vaclovas Gedvilas Ovidijus Giniotas Karolis Jankus Edmantas Kazbaras Linas Kunigėlis Domas Lukauskas Šarūnas Mazalas Jonas Miklovas Martynas Pupininkas Alvydas Staniulis Karolis Vaizgėla Rolandas Varanauskas

LAISVALAIKIS

48 D. Tarvydas atranda literatūrą

Anykščių „Puntuko“ puolėjas D. Tarvydas pasidalijo mintimis apie mėgstamą muziką, filmus ir literatūrą.

STOP KADRAS

49 Pirmasis R. Seibučio Europos čempionatas

Tarptautinėje arenoje R. Seibutis pirmą kartą pasirodė 2005-aisiais, kai buvo pakviestas į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinę ir su ja iškovojo Europos čempionato sidabro medalį.

50

LYGOS

DIZAINERIS

LKF vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti visų Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktinių vyriausieji treneriai.

NUOTRAUKOS

VEIDAS

100% black

VšĮ LKF reklamos ir paslaugų biuras SPAUSDINO

Prieš tris dešimtmečius Vilniaus „Statyboje“ baigęs profesionalaus krepšininko karjerą paskutiniuosius jos metus V. Bazilevskis mena kaip pačius įspūdingiausius.

Spaudos namai „ARX Baltica“ REDAKCIJOS ADRESAS

55

Puolimo paslaptis atskleidžia Ispanijos vyrų rinktinės strategas S. Scariolo.

STATISTIKA

62 Lietuvos krepšinio skaičiai

Užsiprenumeruoti žurnalą (6 mėn. – 36 Lt) galite visuose Lietuvos pašto skyriuose ir tinklalapyje www.post.lt

KONKURSAS

„Mūsų krepšinis“ ir legendinis sūris „Džiugas“ tęsia unikalų konkursą.

Lietuvos krepšinio federacija Birželio 23-iosios g. 5 LT-03206 Vilnius tel. +370 615 47755 faksas +370 5 2163589 el. p. redakcija@musukrepsinis.lt www.musukrepsinis.lt ŽURNALO PRENUMERATA

„Mūsų krepšinis“ pristato visų nacionalinių čempionatų rezultatus.

66 Laimėkite dar vieną vietą ant Lietuvos rinktinės suolelio!

36% - 100% black Angle 90˚, Location 33%

LEIDĖJAS

54 V. Bazilevskis: „Krepšinis leido neprarasti draugų“

58 Puolimas „1 prieš 1“ ir išsidėstymas

Regina Bakutienė el. p. regba@takas.lt Alius Levinskas el. p. alius@cechas.com

50 Šešiolikmečiai galanda ginklus

LIETUVOS KREPŠINIO TRENERIŲ ASOCIACIJA

KALBOS REDAKTORĖ

61

Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo draudžiama. Tiražas: 5000 egz.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 5


Krepsinio Lygos Merginos originaliai bandė sutrukdyti M. Brownui pataikyti.

Merginos antrą kartą LMKL istorijoje išbandė jėgas dėjimo į krepšį konkurse.

6 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Komisijai teko sunki užduotis išrinkti LMKL Oro karalienę.

Tritaškių metimo konkurse triumfavo I. Visgaudaitė.


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

fotoZvilgsnis

Merginos įveikė LKL trenerius

Žiūrovai išvydo ir Augustės vadovaujamo Utenos choro pasirodymą.

Lietuvos moterų krepšinio lyga vėl surengė nuotaikingą šventę Utenoje. Šiais metais per LMKL Žvaigždžių dienos renginį aikštėje jėgas išmėgino LMKL Žvaigždžių rinktinė ir LKL trenerių ekipa. Tokį pat mačą 2004-aisiais Alytuje merginos laimėjo 57:50, šiemet — 56:50. LMKL šventėje krepšinio žaidimas tradiciškai nėra svarbiausia renginio dalis, todėl ir šiemet buvo daug pramoginių elementų. Per žvaigždžių rungtynes buvo žaidžiami 3 kėliniai po 8 minutes, pirmuosius 2 kėlinius treneriams nebuvo galima mesti į krepšį iš baudos aikštelės, tritaškiai buvo vertinami tik 2 taškais, drausta blokuoti merginų metimus. Naudingiausiais rungtynių žaidėjais buvo pripažinti Ligita Kinkevičienė ir Utenos „Juventus“ žaidžiantysis treneris Žydrūnas Urbonas. Tradicinį tritaškių metimų konkursą laimėjo Klaipėdos „Lemminkainen“ snaiperė Inesa Visgaudaitė, o antrą kartą surengtame Oro karalienės konkurse triumfavo Šiaulių „Rūtos“ puolėja Aistė Tamutytė. Pirmą kartą surengtame komandiniame „Taikliojo dueto“ konkurse LMKL krepšininkės ir „Juventus“ nariai varžėsi porose su Utenos sporto mokyklos auklėtiniais. Jungtinė merginų ir mergaičių komanda surinko 68 taškus ir šventė pergalę 2 taškų skirtumu. | Fotodiena.lt nuotr. | MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 7


Fotodiena.lt/A. Bagdono nuotr.

ZvaigZde

M. Katelynas: „Ispanams praeita vasara — skaudi tema“

Dvi pastarąsias vasaras arti galutinio Lietuvos rinktinės dvyliktuko buvęs Mindaugas Katelynas neatsisako savo tikslo apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius per oficialias rungtynes. Šį sezoną Sevilijos „Cajasol“ komandai atstovaujantis 27 metų 205 cm ūgio alytiškis sako dar atkakliau sieksiantis vietos komandoje. M. Katelynas tikisi pagaliau praverti Lietuvos rinktinės duris.

8 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Jonas Miklovas


www.musukrepsinis.lt

„Yra toks posakis: „Ko negauni, to dar labiau nori“. Rinktinės trauka visada yra ir bus, svarbiausia — nenuleisti rankų“, — interviu žurnalui „Mūsų krepšinis“ pasakojo M. Katelynas. Pernai kelią į rinktinę jam užkirto trauma. Liepos pabaigoje antrą kartą patyręs čiurnos traumą, jis turėjo atsisveikinti su svajone žaisti pasaulio čempionate.

Tarptautinėse varžybose sekasi geriau Atsisveikinęs su nacionaline komanda, M. Katelynas rugpjūtį sužinojo, kad atstovaus kitam nei praeitą sezoną klubui. Tada žaisdamas Alikantės „Meridiano“ jis buvo komandos lyderis tiek pagal pelnomus taškus (vid. 11,2), tiek pagal atkovotus kamuolius (vid. 5,1). „Cajasol“ prieš prasidedant sezonui perpirko lietuvio kontraktą ir šis persikėlė į Ispanijos pietuose esančią Seviliją. Aukštesnio lygio komandoje M. Katelynui ne visada pavykdavo rasti savo vietą. Ispanijos čempionate jis per vidutiniškai 18 minučių renka 5,3 taško ir atkovoja 3,1 kamuolio. Kur kas geresni lietuvio asmeniniai rodikliai Europos taurės varžybose — vidutiniškai po 9,6 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio. Kaip M. Katelynui, taip ir visai „Cajasol“ komandai geriau sekasi tarptautinėse varžybose — vietą tarp 8 stipriausių Europos taurės komandų „Cajasol“ užsitikrino iki „Top 16“ etapo pabaigos likus dviem turams. Ispanijos lygoje po 21 turo Sevilijos komanda turėjo 11 pergalių ir žengė aštunta.

ZvaigZde

tai buvo geras žingsnis tobulėjimo link. — Kaip įsikūrėte Sevilijoje? Koks tai miestas? — Įsikūriau Sevilijos priemiestyje, iki treniruočių vietos tenka pavažiuoti apie 30 min. Norėjosi apsigyventi arčiau centro, susirasti kažką akiai patrauklaus, tačiau čia, lyginant su Alikante, labai išpūstos būsto nuomos kainos. Viskas klasikinio pobūdžio, ką nors modernesnio sunku rasti. Nieko nuostabaus, nes ir miestas lygiai toks pat. Ypač gražus yra senamiestis — restauruota senovinė architektūra, palmės, restoranai. Temperatūra retai kada naktį nukrinta žemiau nulio. Dabar dieną kartais būna 20 laipsnių šilumos. Sevilija — daug turistų sulaukiantis miestas, dažnas praeivis kalba užsienietiškai. — Ar komandoje greitai radote savo vietą? — Komanda priėmė puikiai, be jokių kliūčių. Čia surinktas ne tik gerai krepšinį žaidžiantis, bet ir geras asmenines savybes turintis kolektyvas. Visi puikiai sutariame ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Manau, siekiant pergalių tai vienas iš pagrindinių dalykų. — Tiek pačiam, tiek komandai geriau sekasi Europos taurės turnyre. Ispanijoje varžovai stipresni ar tiesiog nesiseka? — Pirma sezono pusė tiek man, tiek komandai buvo gan banguota. Gal žaidėjams reikėjo priprasti prie naujos sistemos, susižaisti. Rodos, antroje pusėje lyg pradėjome demonstruoti stabilesnį krepšinį, laimėjome 7 rungtynes iš eilės. Tikiuosi, taip ir toliau viskas klostysis iki sezono pabaigos. Komandoje daug gerų žaidėjų, vieną dieną gerai gali sužaisti vienas,

„Į Seviliją persikėliau, nes tai buvo aukštesnio lygio komanda, dalyvaujanti Europos taurės turnyre, užnugaryje turinti tvirtą rėmėją, daug patirties sukaupusį trenerių kolektyvą. Dėl sprendimo tikrai nesigailiu, tai buvo geras žingsnis tobulėjimo link.“ Taikosi į finalą — Mindaugai, vasarą dėl jūsų kovojo dvi komandos — Alikantės „Meridiano“ ir Sevilijos „Cajasol“. Kurioje pats labiau norėjote žaisti ir ar nesigailite dėl permainų? — Iš tikrųjų sunku pasakyti, kuri komanda labiau traukė. Alikantėje sezonas buvo labai neblogas — gerai sutariau su treneriais, komandos draugais, patiko miestas, gyvenimo sąlygos. Nesinorėjo keisti vietos, nes buvau apsipratęs, man ten patiko. Į Seviliją persikėliau, nes tai buvo aukštesnio lygio komanda, dalyvaujanti Europos taurės turnyre, užnugaryje turinti tvirtą rėmėją, daug patirties sukaupusį trenerių kolektyvą. Ir pats miestas daug gražesnis bei judresnis negu Alikantė. Dėl sprendimo tikrai nesigailiu,

Dvi vasaras arti galutinio Lietuvos rinktinės dvyliktuko buvęs Mindaugas Katelynas vis dar tikisi apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 9


ZvaigZde

kitą dieną — kitas. Tiesiog taip susidėliojo, kad man asmeniškai gerai sekasi Europos taurės turnyre. Bet viskas dar prieš akis, svarbu likusią sezono dalį kuo geriau sužaisti. — Jūsų komandai nepavyko patekti į Ispanijos Karaliaus taurės varžybas. Ar dėl to treneriai, klubo savininkai neiškėlė kokių nors ultimatumų? — Manau, kiekvienas save gerbiantis krepšininkas ir be ultimatumų supranta Karaliaus taurės varžybų reikšmę ir daro viską, kad į jas patektų. Šį sezoną taip susiklostė, kad mes nepatekome, nors ir nedaug trūko. Kartais atrodo: porą kartų daugiau kamuolys būtų įkritęs į krepšį, ir būtume patekę! Bet ką darysi, sportas toks jau dalykas, ne visada laimi. Dabar visą dėmesį skirsime Europos taurės turnyrui ir Ispanijos čempionato atkrintamosiomis varžybomis. Europos taurėje, manau, turime viską, ko reikia, kad galėtume nueiti iki finalo.

Susitinka tik per varžybas

Svarbiausia — nenuleisti rankų — Ar per žiemos šventes pavyko grįžti namo? — Taip, porai dienų per Kalėdas buvau sugrįžęs, aplankiau šeimą, draugus. — Vasario viduryje jūsų gimtajame Alytuje atsidarė atnaujinti sporto rūmai. Gal jau teko matyti nuotraukas ar vaizdo reportažus iš jų? — Taip, teko matyti ir nuotraukų, ir vaizdo reportažų. Džiugu, kad Alytuje tokia arena išdygo. Tikėkimės, tai prisidės prie krepšinio populiarinimo ne tik Alytuje, bet ir Lietuvoje, Europoje. — Kada pats tikitės joje sužaisti? — Reikės būtinai vasarą nueiti, parketą išbandyti (šypsosi). — Lietuvoje jau po truputį įsibėgėja Europos čempionato manija. Ar sekate visus su tuo susijusius įvykius? — Stengiuosi sekti kiek įmanoma. Tai didelis įvykis ne tik Lietuvos krepšiniui, bet ir pačiai Lietuvai. Kiekvienas lietuvis nori būti to dalimi. Tikiuosi, ir man kaip nors pavyks prisidėti. — Pats pastaruosius dvejus metus buvote labai arti rinktinės dvyliktuko. Ar dėl to šiemet tik dar labiau norisi prasimušti? — Yra toks posakis: „Ko negauni, to dar labiau nori“. Rinktinės trauka visada yra ir bus, svarbiausia — nenuleisti rankų. Nuo traumų niekas nėra apsaugotas, nepavyko praėjusį kartą, pavyks kitą. Dabar svarbiausia sėkmingai užbaigti šį sezoną. — Ištraukus Europos čempionato burtus paaiškėjo, kad lietuviai ir ispanai žais vienoje grupėje. Gal komandos draugai ispanai dėl to jau nerimauja? — Jie nuo praėjusios vasaros tos temos stengiasi neliesti. Tai jiems skaudi tema (šypsosi).

Fotodiena.lt nuotr.

— Koks yra komandos treneris Joanas Plaza? Kaip su juo sutariate? — J. Plaza žinomas kaip gynybos specialistas, gynyba yra itin akcentuojama treniruočių ir varžybų metu. Tai — discipliną ir labai aktyvų krepšinį mėgstantis treneris. Jis su žaidėjais į bičiulystes per daug nesivelia, tačiau reikalui esant visada išklausys ir patars. — Ispanijoje rungtyniaujate su Robertu Javtoku ir Martynu Andriuškevičiumi, visi — pietinėje Ispanijos dalyje. Gal pavyksta per laisvesnes dienas pasimatyti? — Kad tų laisvų dienų nėra. O jei ir yra, jos skiriamos poilsiui. Susitinkame per rungtynes porą kartų per sezoną ir tiek. Kad ir kaip norėtųsi, daugiau neišeina, toks jau krepšininkų grafikas. Robertas turi greitą mašiną, reikės paklausti, gal nori į svečius? Juk tik 6 valandos kelio (šypsosi). — Kaip leidžiate laisvas akimirkas, kai jų pasitaiko? — Smagu išeiti pasivaikščioti po miestą, grynu oru pakvėpuoti. Toks jau pietiečių būdas, jie labai atsipalaidavę, niekas namuose nesėdi,

daug žmonių leidžia laiką mieste po gatves vaikščiodami ir tiek. Neretai apsilankau SPA ar į kokį kitą miestą — Malagą ar Marbelją — nuvažiuoju. Laukiu, kol atšils orai, gal ir grilį užkursiu (šypsosi). Yra ką veikti Sevilijoje, tik reikia tam rasti jėgų.

M. Katelynas ir R. Javtokas rungtyniauja vienoje šalyje, tačiau susitinka tik per rungtynes.

10 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


Krepsinio Lygos

12 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 13


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

Eurobasket 2011

Alytus egzaminą išlaikė LKF DnB NORD taurės turnyro finalo ketvertas — pirmasis rekonstruotų Alytaus sporto rūmų patikrinimas.

„EuroBasket 2011“ organizatoriai jau prieš keletą metų išbandė Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus arenas, priimsiančias Europos čempionato kovas. Vasario mėnesį pagaliau buvo įžengta ir į rekonstruotus Alytaus sporto rūmus. „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto darbo grupė pagal Europos čempionato standartus Dzūkijos sostinėje surengė 2010—2011 m. LKF DnB NORD taurės turnyro finalo ketvertą. Atliktu darbu organizatoriai liko visiškai patenkinti. Darius Mačiulis

„Varžybas Alytuje stebėjo „FIBA Europe“ Sporto departamento atstovas Richardas Stokesas, jis sakė, kad turnyras buvo surengtas labai aukštu lygiu. R. Stokesas turėjo tik smulkių pastabų dėl švieslenčių išdėstymo ir krepšių stovų spalvos. Tačiau visa tai mes jau žinojome ir tik­ rai sutvarkysime.“ Lietuvos klubai — lyg Europos čempionato dalyviai

Atnaujinti Alytaus sporto rūmai per krepšinio varžybas gali sutalpinti 5500 žiūrovų. Būtent tiek jų ir susirinko stebėti lemiamų LKF DnB NORD tarės turnyro kovų. Per Europos čempionatą arenoje žmonių daugiau nebus, todėl organizatoriai turėjo idealią progą patikrinti viską „kovinėmis“ sąlygomis.

14 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

„Labai džiaugiamės, kad Alytaus savivaldybė tesėjo pažadą ir spėjo parengti areną iki finalo ketverto, — sakė „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas. — Manau, Alytuje pasiekėme maksimalų rezultatą. Arena buvo pilnutėlė, todėl paaiškė-


Eurobasket 2011

jo visi trūkumai, kuriuos tikrai ištaisysime. Buvo šiokių tokių nepatogumų prijungiant televizijos kilnojamąją stotį, alytiškiai dar nėra galutinai apsisprendę dėl švieslenčių išdėstymo, reikėtų kiek pakoreguoti saugumo kameras. Tačiau visa tai tikrai ištaisoma.“ Finalo ketverto turnyre dalyvavę Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Lietuvos ryto“, Prienų „Rūdupio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai galėjo pasijusti Europos čempionato dalyviais. Jais buvo rūpinamasi lygiai taip pat, kaip rudenį bus dirbama su Dzūkijoje rungtyniausiančiomis Graikijos, Juodkalnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos ir Makedonijos rinktinėmis. Pajėgiausios Lietuvos komandos gyveno Birštone įsikūrusioje „Karališkoje rezidencijoje“, į Alytų važinėjo su policijos palyda. Anot M. Špoko, nekilo sunkumų ir į varžybas atvykusiems žiūrovams. „Vietų automobiliams visiškai užteko, viskas buvo išspręsta ir suplanuota. Pareigūnai labai profesionaliai atliko savo darbą, todėl dėl parkavimo sunkumų niekam nekilo“, — tvirtino pasirengimo Europos čempionatui vadovas. Rudenį į Europos čempionato varžybas svečiai iš užsienio, skirtingai nei dauguma lietuvių į taurės turnyro finalo ketvertą, vyks ne savo automobiliais, todėl jau dabar galima drąsiai tvirtinti, kad transporto reikalai per „EuroBasket 2011“ Alytuje problemų nekels. Iš keleto aplinkinių miestų surinkti policijos pareigūnai užtikrino saugumą ir arenos viduje. Keletas smulkių incidentų tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ aistruolių buvo akimirksniu išspręsti, agresyviausiai nusiteikusiems teko palikti areną. Tiesa, krepšinio klubų gerbėjai neliko itin patenkinti „EuroBasket 2011“ reikalavimus atitinkančiais apsaugos veiksmais. Mat aistruoliams nebuvo leista į areną įsinešti vėliavų kotų. Per visas kitas rungtynes Lietuvoje tai yra leidžiama. Organizuoti „Žalgirio“ gerbėjai skundėsi, kad šį kartą apsaugos darbuotojai net nesileido į derybas dėl vėliavų kotų įsinešimo į areną, nors iki šiol dėl jų dar niekur nėra kilę nesusipratimų. Tačiau būtent taip apsauga elgsis per visas „Eurobasket 2011“ organizacinio komiteto rengiamas varžybas iki čempionato ir jo metu.

„Policijos pareigūnų ir privačios saugos tarnybos darbas tikrai nustebino. Arenoje nekilo jokių nesusipratimų, kurie keltų pavojų aplinkiniams“, — sakė M. Špokas.

Stiprus devynetas „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas teigiamai įvertino ir Alytuje dirbusių savanorių darbą. „Per finalo ketvertą dirbo 60 savanorių, tai buvo alytiškiai. Vadovai buvo apmokyti anksčiau, o Alytuje jau jie atliko savo darbą. Savanoriai atliko viską, ką privalėjo, jų darbu likome visiškai patenkinti“, — tvirtino M. Špokas. Pirmą kartą per krepšinio varžybas Lietuvoje buvo įrengta Europos čempionatams keliamus reikalavimus atitinkanti žiniasklaidos tribūna. Žurnalistai buvo įkurdinti už vieno iš krepšių prie pat aikštės, jų paslaugoms buvo laidinis ir bevielis internetas. Be to, arenos trečiajame aukšte žiniasklaidos darbui buvo įrengta salė. Joje vyko ir spaudos konferencijos. Tiesa, bent jau per LKF DnB NORD taurės turnyro finalą žiniasklaidos tribūnoje visi akredituoti žurnalistai sunkiai išsiteko. Atvykusieji į Alytų tik prieš pat lemiamą „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovą turėjo tenkintis ne itin patogiomis vietomis. „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto darbo grupės narių užrašuose yra ne viena pastaba, ką reikėtų pataisyti iki Europos čempionato pradžios, tačiau M. Špokas dėl Alytaus dabar yra ramus. „Galima sakyti, kad Alytuje įvyko mini čempionatas. Išpildėme pažadą, kad žiūrovų arenoje bus tiek pat, kiek ir jiems skirtų vietų. Jei ir buvo smulkių dalykų, kurie mums netiko, žiūrovai nieko panašaus tikrai nepastebėjo, manau, renginys turėjo visiems patikti. Organizaciniai darbai buvo atlikti labai gerai, nors visada ir visur galima tobulėti, tobulumui ribų nėra. Varžybas Alytuje stebėjo „FIBA Europe“ Sporto departamento atstovas Richardas Stokesas, jis sakė, kad turnyras buvo surengtas labai aukštu lygiu. R. Stokesas turėjo tik smulkių pastabų dėl švieslenčių išdėstymo ir krepšių stovų spalvos. Tačiau visa tai mes jau žinojome ir tikrai sutvarkysime. Tai nėra dideli trūkumai, — dėstė M. Špokas. — Visą Alytuje atliktą darbą dešimtbalėje sistemoje įvertinčiau stipriu devynetu.“

„EuroBasket 2011“ belaukiant Prekyba bilietais startuos vėliau

Prekyba bilietais į 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje dėl techninių priežasčių prasidės vėliau nei buvo planuojama. „Tiketos“ kasose ir internetu www.tiketa.lt ji startuos kovo 17 d. 10 val. „EuroBasket 2011 Fan Club“ nariai bilietus tiek kasose, tiek internetu, kaip ir anksčiau buvo minėta, galės įsigyti trimis dienomis anksčiau — nuo kovo 14 dienos 10 val. „Daugiau nei pusės „EuroBasket 2011“ dalyvaujančių šalių krepšinio federacijos laiku nesugebėjo įvertinti bilietų poreikio ir nepateikė konkrečių skaičių. Mes, čempionato organizatoriai, esame suinteresuoti, kad į Lietuvą atvyktų kuo daugiau užsienio svečių, ir bilietų prekyba vyktų sklandžiai. Todėl buvo nuspręsta dar palaukti“, — teigė „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas. Pagal tarptautinius susitarimus čempionato vykdytojai — Lietuvos krepšinio federacija ir „EuroBasket 2011“ organizacinis komitetas — turi skirti tam tikrą bilietų skaičių pirmenybėse dalyvaujančių valstybių federacijoms. Dėl analogiškų priežasčių 2007 metais Ispanijoje ir 2009 metais Lenkijoje vykusių Europos čempionatų metu bilietų prekyba buvo atidėliojama net kelis kartus. „Vengdami, kad tokia situacija nepasikartotų dar kartą, numatėme realų laiką, per kurį užsienio šalių krepšinio federacijos galės numatyti konkrečius jiems reikalingų bilietų kiekius. O Lietuvos krepšinio aistruolių prašome šiek tiek kantrybės“, — sakė M. Špokas.

Domisi savanoriai iš viso pasaulio

2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato savanoriais per mėnesį panoro tapti daugiau nei 3000 žmonių iš viso pasaulio. Žinia apie „EuroBasket 2011“ savanorių atranką, vykstančią iki kovo 25 dienos, visuose žemynuose sulaukė atgarsio. Daugiausia anketų organizatorius pasiekė iš Europos (Ispanijos, Italijos, Slovėnijos, Serbijos, Gruzijos, Rusijos ir kt.), tačiau netrūksta savanorių iš Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos, Afrikos. Norą tapti „EuroBasket 2011“ savanorių komandos nariais pareiškė asmenys iš tokių tolimų šalių kaip Nigerija, Gana, Kazachstanas, Islandija, Indija, Azerbaidžanas. „EuroBasket 2011“ savanorių grupės vadovas Arnas Marcinkus pastebėjo, kad lietuviai, nors ir aktyviai pildantys anketas, galėtų geriau pasinaudoti galimybe patekti į istorinį sporto renginį, vyksiantį gimtojoje šalyje. „Lygindami Lietuvos gyventojų atsiųstų anketų skaičių su užsieniečių, matome, kad pirmųjų yra gerokai daugiau, tačiau raginčiau mūsų šalies žmones tai daryti aktyviau. Ne kasdien čia vyksta varžybos, kuriose žaidžia visas Europos krepšinio žvaigždynas. Galimybė tapti tokio renginio dalimi gali nepasikartoti dar daug metų“, — sakė A. Marcinkus. Visi norintys tapti savanoriais iki kovo 25 d. gali pildyti anketas adresu www.eurodesk.lt. Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvoje savanorių atranką koordinuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su „EuroBasket 2011” organizaciniu komitetu.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 15


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

Eurobasket 2011

Politinė trenerių karuselė D. Ivkovičius gali sugrįžti į Serbijos rinktinę, jei šios šalies krepšinio federacijos prezidentu bus išrinktas Belgrado meras D. Dilasas.

Rusai per derybas sugebėjo įtikinti prie rinktinės vairo likti JAV ir Izraelio krepšinio specialistą Davidą Blattą. Dar pasaulio čempionato metu užsiminęs apie galimybę palikti Rusijos ekipą treneris pakeitė nuomonę ir jau priėmė galutinį sprendimą tęsti darbą. Ukrainiečiai nuskambėjo per visą Europą pasirinkdami garsų, nors visų jau primirštą trenerį iš NBA. Ukrainos ekipai Europos čempionate vadovaus legendinis amerikietis Mike’as Fratello. Atlantos „Hawks“ klube jis trumpai treniravo dabartinį Ukrainos krepšinio federacijos prezidentą Aleksandrą Volkovą, o vėliau Klivlendo „Cavaliers“ ekipoje — kitą ukrainietį Vitalijų Potapenką. Pastaraisiais metais M. Fratello garsėjo ne kaip treneris, o kaip televizijos komentatorius.

D. Ivkovičius sugrįš? Kitose šalyse naujienų dėl trenerių nėra. Graikai vis dar renkasi naują strategą (realiausiu kandidatu užimti šias pareigas laikomas Kauno „Žalgirio“ strategas Ilias Zouras), tačiau kol kas tai dar tik kalbos. Tuo tarpu Serbijoje nugriaudėjo perkūnija iš giedro dangaus. Serbai jau seniai žinojo, kad jų rinktinei šlovę sugrąžinęs Dušanas Ivkovičius gali palikti rinktinę, tačiau sausio mėnesį atrodė, kad pavyks įkalbėti patyrusį specialistą likti. Vis dėlto dabartinis Pirėjo „Olympiacos“ vyriausiasis treneris netikėtai priėmė sprendimą trauktis ir apie savo sprendimą Serbijos krepšinio federacijos (KSS) prezidentui Draganui Kapičičiui pranešė laišku. „Tęsti darbo rinktinėje aš negaliu dėl visiems žinomų priežasčių. Man tai sunku ir fiziškai, ir dėl kitų priežasčių. Treniruoti rinktinę — didelė garbė ir atsakomybė, džiaugiuosi, kad turėjau tokią galimybę. Todėl niekada neklausiau, kada man sumokės atlyginimą. Serbijos rinktinėje visada dirbau savanoriškai, galima sakyti, visuomeniniais pagrindais ir niekada dėl to nesiskundžiau. Noriu padėkoti visiems federacijos darbuotojams ir trenerių štabo nariams už bendradarbiavimą. Tikiuosi, suprantate, kodėl išeinu būtent dabar. Noriu, kad naujasis treneris turėtų laiko parengti komandą Londono olimpinėms žaidynėms“, — rašė D. Ivkovičius. Tačiau serbai nepuolė ieškoti naujų kandidatų į garsiojo Dudos vietą. Kuo toliau, tuo labiau panašu, kad D. Ivkovičiaus atsistatydinimas buvo politinis veiksmas, siekiant paveikti netrukus įvyksiančių KSS

16 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Iki 2011-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato pradžios liko mažiau nei pusė metų. Kai kurios komandos jau dėlioja kandidatų sąrašus, o serbai, graikai ir lenkai vis dar neturi net vyriausiojo trenerio. Nacionalinių komandų strategų klausimą pastaruoju metu išsprendė tik rusai ir ukrainiečiai. Darius Mačiulis prezidento rinkimų rezultatus — garsaus trenerio pasitraukimas iš nacionalinės komandos Serbijoje vertinamas kaip dabartinių KSS vadovų pralaimėjimas. Serbijos krepšinio legendos — Predragas Danilovičius, Saša Džordževičius, Dejanas Tomaševskis — netrukus vienas per kitą pradėjo aiškinti norintys, kad naujuoju federacijos vadovu taptų Belgrado meras Draganas Dilasas. Nedviprasmiškai užsimenama, kad prezidentu tapus būtent šiam politikui, D. Ivkovičius tikriausiai sugrįžtų į rinktinę. Patyrusio specialisto sugrįžimas yra vienas rimčiausių argumentų, kodėl KKS prezidento rinkimus turėtų laimėti būtent D. Dilasas.

Koją kiša moterų čempionatas Lenkijoje naujo vyrų rinktinės trenerio rinkimai atidėti neribotam laikui. O didžiausia kliūtimi greitesniam sprendimui tapo šioje šalyje birželio mėnesį vyksiantis Europos... moterų čempionatas. Kaimyninėje šalyje taip pat neapsieita be politikos. Gruodžio mėnesį Lenkijos krepšinio federacija („PZKosz“) dėl 2011ųjų Europos moterų čempionato kovų priėmimo pasirašė sutartis su Bydgočiumi, Katovicais ir Lodze. Vasario mėnesį Lodzės vadovai netikėtai pranešė, kad nutraukia sutartį, nes turnyro rengėjai nesilaikė įsipareigojimų. Oficialios priežastys — tik formalumai. Svarbiausia yra tai, kad neseniai pasikeitė „PZKosz“ prezidentas. Šias pareigas palikęs Romanas Ludwiczukas buvo įtakingas politikas, todėl Lodzė turėjo pasirašyti sutartį ir dėl politinių priežasčių. Pagal susitarimą miestas čempionato rengėjams turėjo pervesti 4,5 mln. zlotų. Pasikeitus „PZKosz“ valdžiai, Lodzė ryžosi nusikratyti šios finansinės naštos. Naujieji „PZKosz“ vadovai yra priremti prie sienos, susitarti su Lodze jie vis tiek turės. O trūkstamą pinigų sumą teks surasti kitur arba apkarpyti kitas išlaidas. Štai čia ir yra didžiausias keblumas renkantis vyrų rinktinės naują trenerį. „PZKosz“ vadovai šiuo metu tiesiog neįsivaizduoja, kiek pinigų galės mokėti krepšinio specialistui. Todėl nuspręsta pirmiau sutvarkyti visus Europos moterų čempionato reikalus ir tik tada galvoti apie vyrų trenerį. Neoficialiai kalbama, kad vyrų ekipos strategu gali būti paskirtas kuris nors Lenkijos čempionate dirbantis vietinis specialistas. Tai būtų pigiausias sprendimas.


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 17


ygos NatūraliKrepsinio kepenų apsaugaLir gydymas – „Livosil“ 140 mg kietos kapsulės

  

• Atgaivina kepenų funkcijas ir atnaujina jų ląsteles po ligos, alkoholio ar toksinų poveikio. • Pagaminta iš tikrųjų margainių sėklų. • Vienoje kapsulėje – net 140 mg gryno silimarino. • Klinikiniais tyrimais pagrįstas dozavimas. • Saugus ir gerai toleruojamas. Sudėtis: vienoje kietoje kapsulėje yra tikrųjų margainių vaisių sausojo ekstrakto, atitinkančio 140 mg silimarino. Indikacijos: Papildomas lėtinio hepatito, kepenų cirozės ir toksinio kepenų pažeidimo gydymas. Dozavimas ir vartojimo metodas: Suaugusiesiems: po vieną kapsulę du kartus per parą, arba vieną 140 mg kietą kapsulę tris kartus per parą. Kapsulių nekramtyti, užgerti nedideliu kiekiu skysčio. LIVOSIL kapsules galima vartoti valgio metu ir nevalgius. Vaistinį preparatą rekomenduojama vartoti ilgiau nei 3 mėnesius. Vaikams ir paaugliams: LIVOSIL nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 m. paaugliams. Kontraindikacijos: Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei LIVOSIL medžiagai. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Dėl vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas UAB „Aconitum“, Taikos pr.102, LT-51195 Kaunas

Sveikiems sąnariams

 

ARTRIPLEXON

Sudėtyje esančios medžiagos palaiko sąnario kremzlės funkciją, sąnarių judrumą, sąnarių, sausgyslių ir raiščių kraujotaką. Sudėtyje esantis metilsulfonilmetanas padeda atstatyti osteoartrito pažeistą sąnario struktūrą, mažina skausmą ir patinimą, stabdo kremzlinio audinio irimą, gerina sąnarių judrumą, raumenų, raiščių ir sausgyslių kraujotaką. Gali būti vartojamas įprastos skausmą bei uždegimą mažinančios terapijos metu, nedirgina skrandžio, nesukelia nepageidaujamo poveikio. Gerti po 1 kapsulę 2 – 3 kartus per dieną.

Užtikrintam vyriškumui

 

Visterox N

• Palaiko testosterono kiekį vyro organizme ir lytinę bei prostatos funkciją. • Palaiko širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją. Kompleksinis preparatas, kurio sudėtyje yra vyrams naudingų fitosterolių, ženšenio, oktakozanolio ir cinko. Fitosteroliai naudingi sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat padeda palaikyti prostatos funkciją, mažina prostatos audinio pabrinkimą. Oktakozanolis ir ženšenis pasižymi energiją didinančiu poveikiu. Cinkas reikalingas gerai prostatos funkcijai palaikyti. Gerti po 1 kapsulę 2–3 kartus per dieną.

Potenzine forte

Padeda palaikyti prostatos funkciją, spermatogenezę, potenciją. Sudėtyje yra standartizuoto ženšenių ekstrakto, dažinių ciberžolių ekstrakto, fitosterolių, cinko, oktakosanolio. Gerti po 1 kapsulę 2 ar 3 kartus per dieną.

Prostosan

• Padeda palaikyti prostatos bei vyro lytinę funkciją. • Padeda, kai vargina andropauzė, slenka plaukai. Tinka įvairaus amžiaus vyrams, norintiems palaikyti prostatos bei vyro lytinę funkciją bei potenciją. Preparato sudėtyje yra sabalpalmių ekstrakto, afrikinių slyvų miltelių, moliūgų sėklų miltelių, vitamino E, cinko. Gerti po 1–3 kapsules per dieną valgio metu.  

Žalingų įpročių korekcijai

Antitox

• Padeda, kai organizmą žalingai veikia alkoholis, • Padeda, kai vargina pagirios. Preparato pagrindinė sudėtinė medžiaga yra opuncijų ekstraktas, kuris lengvina pagirias, slopindamas uždegimo mediatorių išsiskyrimą. Kitos preparato sudėtyje esančios medžiagos – magnis, cinkas, B grupės vitaminai, vitaminas C – papildo viena kitą, yra reikalingos alkoholio skilimo metabolitų nukenksminimui. Gerti po 2-3 kapsules 4-5 val. prieš alkoholio vartojimą. Esant pagirioms gerti po 1-2 kapsules 3 kartus per dieną.

Nikovit

• Tinka vartoti bendrai rūkančiojo organizmo būklei stiprinti, • Mažina tabake esančių nuodingų medžiagų žalingą poveikį.

Ieškokite visose vaistinėse arba įsigykite internetu: www.gyvenksveikai.lt ! 18 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

www.aconitum.lt


Lygos

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

www.musukrepsinis.lt

LKF DnB NORD taurės turnyrai:

ateityje — dar didesnė šventė? Po ilgos pertraukos pergalės šampaną iš LKF taurės skanavo ir krepšininkės.

LKF DnB NORD vyrų taurės turnyrų finalo ketvertai jau tapo visų krepšinio gerbėjų laukiamomis šventėmis. Šiemet pirmą kartą surengtas ir analogiškas moterų komandų turnyras. Ateityje planuojama vyrų ir moterų varžybas sujungti, kad krepšinio fiesta viename mieste tęstųsi net 3 dienas. Darius Mačiulis Vyrų taurės turnyro finalo ketvertas pastaraisiais metais tampa ir Moksleivių krepšinio lygos švente. Pirmąją vyrų turnyro dieną prieš profesionalių klubų pusfinalio mačus arenas jau tradiciškai okupuoja MKL Žvaigždžių dienos rengėjai. Taip renginį priimančio miesto gyventojai ir svečiai gali anksčiau pradėti neeilinį savaitgalį su krepšiniu, išvysti žinomų muzikantų pasirodymus ir būsimas Lietuvos krepšinio žvaigždes. Na, o jaunieji krepšininkai sulaukia daugiau dėmesio.

Treneriai — už turnyrą Profesionalūs moterų krepšinio klubai iki šiol tokios šventės neturėjo. Prieš dvejus metus buvo surengtas tik Mažosios taurės turny-

„Be jokių abejonių, turnyras yra reikalingas. Kuo daugiau rungtynių su pajėgiomis varžovėmis, tuo visoms komandoms tik geriau.“ Aurimas Jasilionis ras, nes profesionalios ekipos nerodė didesnio noro kovoti dėl papildomo trofėjaus. Šį sezoną padėtis pasikeitė iš esmės. 2010—2011 m. LKF DnB NORD moterų taurės turnyre dalyvavo visos LMKAL ir LMKL ekipos. Iš pradžių tarpusavyje santykius išsiaiškino antrojo diviziono komandos, vėliau 3 pajėgiausios ekipos tęsė kovą su LMKL klubais. Kaune surengtame pirmajame moterų taurės turnyro finalo ketverte jėgas išmėgino 4 elito lygos ekipos: Kauno „VIČI-Aistės“, Klaipėdos „Lemminkainen“, Kauno „LKKA-Aistės“ ir Kauno raj. „Laisvė KRS“. Per lemiamas kovas savo pranašumą prieš visas konkurentes įrodė „VIČI-Aistės“, antrąja vieta džiaugėsi „LKKA-Aistės“, trečiąja — „Laisvė KRS“.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 19


Lygos

„Turnyras geras ir reikalingas, tik gal galėtų būti kitos jo datos, — svarstė „Laisvės KRS“ strategas Andrius Kuliešius. — Mums per savaitę reikia žaisti keletą rungtynių, todėl taurės finalo ketvertas galėtų vykti kitu laiku.“ Moterų klubų skeptiškumą sumažino ir surengta tikra šventė. Finalo ketverto metu A. Sabonio krepšinio centre vyravo puiki nuotaika, apdovanojimo ceremonija niekuo nenusileido analogiškai vyrų šventės daliai, finaliniai mačai buvo tiesiogiai transliuojami internetu, mačus stebėjo tiek žiūrovų, kiek LMKL mačai paprastai nesutraukia. Šventės žiūrovai per nuotaikingus konkursus išsidalijo ir ne mažiau nei analogiškoje vyrų šventėje Alytuje vertingus prizus.

Galimybė susitikti su profesionalais LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas teigia, kad moterų taurės turnyras paLKF DnB NORD taurė — pirmasis vyrų sezono trofėjus. teisino ir federacijos lūkesčius. „Šiais metais pirmą kartą sujungėme didžiosios ir mažosios taurių turnyrus, ir šis sprendimas tikrai pasiteisiPo turnyro prizininkių treneriai vieningai teigė, kad taurės turnyro no. Vyrų taurės turnyre mėgėjų komandos turi galimybę susitikti moterims reikia. su profesionalais, žemesnių lygų komandoms nugalėti aukštesniu „Turnyras tikrai reikalingas ir naudingas. Mums tai buvo labai gera lygiu žaidžiančius varžovus yra principo reikalas. Dabar tokią garepeticija prieš Baltijos moterų krepšinio lygos lemiamas varžybas“, limybę turi ir moterys. Moterų taurės turnyre dalyvavo per 30 ko— tvirtino pajėgiausios Lietuvos ekipos „VIČI-Aisčių“ vyriausiasis mandų, manau, ateityje prie jų prisijungs ir miestų lygų ekipos“, treneris Mantas Šernius. — sakė LKF atstovas. „Be jokių abejonių, turnyras yra reikalingas, — neabejojo „LKKAAnot M. Balčiūno, ateityje moterų taurės turnyro finalo ketvertas Aisčių“ strategas Aurimas Jasilionis. — Kuo daugiau rungtynių su turėtų vykti kartu su vyrų lemiamais mūšiais dėl prestižinio tropajėgiomis varžovėmis, tuo visoms komandoms tik geriau.“ fėjaus. „Man džiugu, kad vyrų taurės turnyras tapo rimtu prestižo reikalu. Didiesiems klubams labai svarbu laimėti pirmąjį sezono trofėjų, mažesniesiems ne mažiau svarbus yra mažasis finalas. Be to, jie gauna galimybę įkąsti favoritams ir galutinėje įskaitoje atsistoti aukščiau. Matėme, kad šiemet pusfinalyje sensacijos vos nepateikė Prienų „Rūdupis“, — pasakojo LKF generalinis sekretorius. — Taip pat taurės turnyro finalo ketvertai tapo tikromis savaitgalio šventėmis. Mūsų pradinis tikslas buvo padaryti, kad kovos dėl taurės nebūtų vienos dienos renginys. Kartu su MKL šį tikslą puikiai įgyvendinome. Galima drąsiai sakyti, kad dabar vyrų taurės turnyro finalo ketvertas yra labai geras masinis renginys. Reikėtų pagalvoti, kaip jį išplėsti iki 3 dienų, prijungiant ir moterų taurės turnyro finalo ketvertą. Tuomet turėtume dar didesnę krepšinio šventę, kuri tęstųsi nuo penktaVyrų taurės turnyro finalo ketverto pirmąją dieną vyksta MKL Žvaigždžių dienos renginiai. dienio iki sekmadienio.“

20 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 21


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

tema

Dėjimai — ne tik vyrams?

Pasaulyje vis daugėja moterų, per krepšinio rungtynes įdedančių į krepšį kamuolį. Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) jau antrą kartą savo Žvaigždžių dienos metu surengė dėjimo į krepšį konkursą. Tiesa, pretendentėms į Oro karalienės titulą ypatingo šuolio demonstruoti nereikėjo — krepšiai buvo nuleisti žemiau. Stipriausių LMKL ekipų treneriai mano, kad netrukus turėsime merginą, įdėsiančią ir į normaliame aukštyje pakabintą krepšį. LMKL jau antrą kartą surengė Oro karalienės konkursą.

22 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Dalius Matvejevas


tema

www.musukrepsinis.lt

Reikėjo ne šuolio, o išradingumo Šiemet krepšininkės vėl triuškinamais dėjimais drebino žemyn nuleistus krepšius. Komandų treneriai, rinkdami kandidates į konkursą, pirmiausia galvojo apie išradingiausias, o ne šokliausias merginas. „Pasitarėme su treneriais ir išrinkome pagal žaidimo stilių. Courtnay už Atlanto daug dėjimų mačiusi, todėl ją ir išrinkome. Konkurse reikėjo ne geriausio šuolio, o didžiausios fantazijos ir koordinacijos“, — pasakojo „VIČI-Aisčių“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius. „Atrankos nerengėme, — konstatavo „Lemminkainen“ strategė Ramunė Kumpienė. — Inesa yra labai įdomi, kūrybinga asmenybė, todėl nusprendėme, kad tokiam konkursui ji tiktų geriausiai. Tai pasiteisino, per apšilimą visa salė plojo jos dėjimams. Jai tiesiog nepasisekė — nepavyko atlikti dėjimo, kuris per apšilimą buvo sėkmingai atliktas. Antru bandymu galėjo paprasčiau dėti ir būtų laimėjusi. Inesai pakišo koją tik patirties stoka, nes tokie konkursai labai reti.“ „LKKA-Aisčių“ garbę konkurse turėjo ginti buvusi lengvaatletė Kornelija Balčiūnaitė, tačiau puolėjai sukliudė trauma. „Jos fizinis pasirengimas — vienas geriausių lygoje. Ir šiaip ji yra charizmatiška asmenybė, tikrai būtų ką nors įdomaus sugalvojusi“, — sakė „LKKAAisčių“ vyriausiasis treneris Aurimas Jasilionis. Kalbinti treneriai teigė, kad pretendentės į LMKL Oro karalienes galėtų dėti kamuolį ir į aukščiau esantį krepšį. „Jei krepšininkė yra netoli 190 cm ūgio, dar rankos.... Dėjimo konkursai galėtų vykti į 270 cm aukštį iškeltus krepšius, kad merginoms reikėtų 10—20 cm pašokti“, — svarstė M. Šernius.

„Laisvai kabinuosi už lanko, bet neapimu įprasto kamuolio, sunku jį iškelti. Esu įdėjusi rankinio kamuolį. Labai dažnai, kai perimu kamuolį ir viena pabėgu varžovių krepšio link, visi galvoja, kad dėsiu iš viršaus. Reikia kada nors pabandyti.“ Giedrė Paugaitė LMKL žaidėja, nes tokius tvirtinimus iš įvairių žmonių girdi labai dažnai. „Manau, mano šuolis — Dievo dovana. Tėvai nebuvo sportininkai“, — sakė krepšininkė. 6 dydžio kamuolio, kuriuo žaidžia moterys, G. Paugaitė nėra įdėjusi Fotodiena.lt/A. Pliadžio nuotr.

Pirmasis moterų dėjimo į krepšį konkursas Lietuvoje buvo surengtas 2006-aisiais. Tuomet šokliausios šalies elitinės lygos krepšininkės dėjimus demonstravo į 245 cm aukštyje pakabintą lanką, o čempione tapo „LKKA-Kauno“ žaidėja Birutė Račaitė. Šiais metais naująja LMKL Oro karaliene tapo Šiaulių „Rūtos“ žaidėja Aistė Tamutytė. Ji finale nurungė Kauno „VIČI-Aisčių“ legionierę Courtnay Pilypaitis. Konkurse jėgas taip pat išbandė Laura Rakutytė (Kauro raj. „Laisvė KRS“), Vitalija Kaminskaitė (Kauno „LKKA-Aistės“), Inesa Visgaudaitė (Klaipėdos „Lemminkainen“) ir Laura Celiešiūtė („Utena“).

Dievo dovana Vis dėlto Oro karalienės konkursai tėra žaidimas. „Mūsų krepšinis“ nusprendė išsiaiškinti šokliausias Lietuvos krepšininkes ir ar netolimoje ateityje galime tikėtis per moterų rungtynes Lietuvoje išvysti dėjimą į krepšį? M. Šernius ir R. Kumpienė nedvejodami nurodė, kad geriausiu šuoliu pasižymi „VIČI-Aisčių“ puolėja Giedrė Paugaitė. „Mūsų komandoje geriausiu šuoliu pasižymi G. Paugaitė ir Indrė Dudėnaitė. Jos yra atletiškiausios“, — teigė M. Šernius. „Moterų krepšinyje šuolis nėra svarbiausia savybė, tačiau man labiausiai įsiminusi yra G. Paugaitė. Sprogstamoji jėga jai tikriausiai Dievo duota“, — tvirtino R. Kumpienė, Kauno klubo puolėją treniravusi įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse. Pati G. Paugaitė tiksliai žino, kiek iš vietos pašoka į aukštį — 43 cm. „VIČI-Aisčių“ puolėja teigė pradedanti tikėti, kad yra šokliausia

204 cm ūgio K. Alminaitė gali tapti pirmąja Lietuvos krepšininke, įdėjusia 6 dydžio kamuolį į krepšį.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 23


tema

į krepšį, tačiau kad to padaryti neįmanoma — netvirtino. Mažesnius kamuolius per treniruotes įgrūsti į krepšį puolėja bandė ne kartą. „Laisvai kabinuosi už lanko, bet neapimu įprasto kamuolio, sunku jį iškelti. Esu įdėjusi rankinio kamuolį, — pasakojo 193 cm ūgio puolėja, krepšinio aikštėje ypač pasižyminti puikia kova dėl atšokusių kamuolių. — Labai dažnai, kai perimu kamuolį ir viena pabėgu varžovių krepšio link, visi galvoja, kad dėsiu iš viršaus. Reikia kada nors pabandyti.“

Dėjimas per 2 metus? Iš visų Lietuvos krepšininkių išsiskiria 204 cm ūgio „VIČI-Aisčių“ vidurio puolėja Kristina Alminaitė. Ją Kaune treniruojantis M. Šernius tvirtino tikįs, kad aukštaūgė įdės į krepšį su tradiciniu moterų kamuoliu per artimiausius dvejus metus. „VIČI-Aisčių“ klubas dabar daug dėmesio skiria aukštaūgės fizinių savybių gerinimui. „Ji pradėjo žaisti krepšinį būdama 16 metų, iš jos nebuvo reikalaujama šokti ir atkovoti kamuolį aukščiausiame galimame taške. Mūsų fizinio rengimo treneris iš Kristinos reikalauja šuolio, fiziškai ji labai progresuoja. Man atrodo, kad po 2 metų ji tikrai įdės į iš viršaus“, — teigė „VIČI-Aisčių“ strategas. K. Alminaitę Kauno raj. „Laisvės KRS“ komandoje treniravęs Andrius

G. Paugaitė vadinama šokliausia Lietuvos krepšininke.

24 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Kuliešius prisimena, kad vidurio puolėja į krepšį įdėdavo teniso kamuoliuką. „Tačiau viena kita žaidėja ir dabar mūsų komandoje gali tai padaryti. Ta pati L. Rakutytė arba Eivilė Steikūnaitė“, — teigė „Laisvės KRS“ treneris. „Kristina prieš porą metų buvo jaunių rinktinėje, savo akimis mačiau, kaip ji įdėjo mažą kamuolį, — prisiminė aukštaūgę ir R. Kumpienė. — Ūgis jai leidžia tai daryti, bet kliudo kamuolio dydis, sunku jį apimti moteriška plaštaka.“ „Kristinos ūgis įspūdingas, rankos ilgos... Padirbėjus fiziškai, gal ir įmanoma. Duok Dieve, kad M. Šerniaus žodžiai nueitų tiesiai Dievui į ausį“, — tvirtino „LKKA-Aisčių“ vyriausiasis treneris A. Jasilionis. Pati K. Alminaitė „VIČI-Aisčių“ stratego žodžius vertina atsargiai. Aukštaūgė teigė, kad kol kas yra įdėjusi tik rankinio kamuolį. „Jį lengviau apimti, — tą pačią priežastį kaip ir kiti mūsų pašnekovai nurodė krepšininkė. — Trūksta šuolio, jėgos... Šiuo metu gydausi traumą, todėl daug dirbu su fizinio rengimo treneriu treniruoklių salėje, sporto klube. Gal po intensyvių treniruočių raumenims labiau sustiprėjus ir su krepšinio kamuoliu pavyks įdėti, — svarstė „VIČIAisčių“ vidurio puolėja. — Kol kas dar nė karto nepavyko. Krepšinio kamuolį viena ranka išlaikyti sunku, o norint įdėti dviem rankomis reikia didesnio šuolio. Negaliu pasakyti, kada būtų galima iš manęs tikėtis dėjimų su 6 dydžio kamuoliu.“


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 25


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

Lygos

V. Volkus:

„Mūsų stiprybė — treneris G. Leonavičius“ Į „Techasą“ puolėjas persikėlė 2009-aisiais.

26 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Dveji metai ant Misūrio (JAV) universiteto ir vieneri ant „Šiaulių“ atsarginių suolelio nepalaužė užsispyrusio panevėžiečio Vaidoto Volkaus. Puolėjas laukė savo valandos ir dabar yra gimtojo Panevėžio „Techaso“ lyderis. Karolis Vaizgėla


Lygos

www.musukrepsinis.lt

V. Volkus dažnai išgirsta klausimą, kodėl po nesėkmingų krepšinio požiūriu metų Misūrio universitete neliko JAV dirbti pagal įgytą verslo vadybos specialybę. „Sulaukiau ne vieno patarimo likti dirbti JAV. Paskutiniais studijų metais darbus siūlė įvairios įmonės, tačiau tikėjau savimi ir nutariau siekti krepšininko karjeros“, — nepalenkiamas buvo panevėžietis. Karjeros pradžia V. Volkui nebuvo sėkminga. Puolėjas, gerai pasirodęs „Šiaulių“ peržiūroje, vietą daugkartinių LKL bronzos laimėtojų gretose išsikovojo, tačiau taip ir neatsiskleidė. Žaisdamas Šiauliuose krepšininkas per LKL rungtynes vidutiniškai pelnydavo vos 4,3 taško, todėl jau kitą sezoną buvo paskolintas NKL rungtyniaujančiai Šiaulių „ABRO-Universiteto“ ekipai. Sužibėjęs antroje pagal pajėgumą šalies lygoje panevėžietis patraukė gimtojo miesto reprezentacinio klubo dėmesį. Netrukus krepšininkas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su šiauliečiais ir grįžo į Panevėžį. Šį sezoną puolėjas LKL čempionate vidutiniškai pelno po 13,9 ir atkovoja 4,9 kamuolio.

Džiaugiasi baigęs mokslus — Vaidotai, kodėl prieš septynerius metus nutarei išvykti į Ameriką? — Aplinkybės susiklostė taip, kad baigęs 11 klasių išvykau į Klaipėdą žaisti „Naftoje-Uni-Laivitėje“ (LKAL). Po sezono teko rinktis, ar pasilikti ir studijuoti Klaipėdos universitete, ar išvykti į JAV. Man pasirodė, kad geresnis variantas yra išvykti. Išvykau su Stepono Kairio pagalba. Prieš tai buvau keletą kartų vasarą nuvykęs į jo rengiamas stovyklas Šilutėje. Tuo metu dar negalvojau apie Ameriką, tiesiog važiuodavau palaikyti sportinės formos. Vėliau, kai nusprendžiau išvykti, S. Kairys sutvarkė formalumus. Dvejus metus praleidau „Junior Redlands“ koledže, vėliau žaidžiau NCAA Misūrio universiteto komandoje. — Kaip vertini Amerikoje praleistus metus? — Gerai, nes pasiekiau savo pagrindinį tikslą — baigiau mokslus. Kartais pagalvoju, kad likęs Lietuvoje galbūt būčiau pasiekęs daugiau. Tačiau neverta gailėtis, laiko neatsuksi atgal. Amerikoje labai sustiprėjau fiziškai. — Kaip vertini savo žaidimą už Atlanto? — Koledže gerai sekėsi. Vadovavo geras treneris, komanda žaidė gerai, buvau vienas iš lyderių. Misūrio universitete susiklostė tokia situacija, kad pasirašiau sutartį su treneriu, kuris vadovavo dar Linui Kleizai, bet vėliau jį atleido dėl finansinių machinacijų. Atvažiavo naujas treneris ir pasiūlė likti. Aš juo patikėjau, tačiau savo galimybės taip ir nesulaukiau — daugiausia laiko praleisdavau ant atsarginių suolelio. — Ar nebuvo minčių baigus studijas likti Amerikoje dirbti pagal specialybę? — Daug žmonių manęs to klausia. Dar prieš studijas buvau apsisprendęs rinktis krepšininko karjerą. Sakiau sau, kad grįšiu žaisti į Europą, jei nepavyks Amerikoje. Tuo keliu ėjau nuo pradžių, dėl darbo galimybių JAV nesidomėjau. Jau paskutiniais studijų metais sulaukdavau darbo pasiūlymų iš įvairių įmonių. Nors Misūrio universitete nepasižymėjau, bet minčių mesti krepšinį nebuvo. Žinojau savo galimybes ir pasitikėjau savo jėgomis.

„Misūrio universitete susiklostė tokia situacija, kad pasirašiau sutartį su treneriu, kuris vadovavo dar Linui Kleizai, bet vėliau jį atleido dėl finansinių machinacijų. Atvažiavo naujas treneris ir pasiūlė likti. Aš juo patikėjau, tačiau savo galimybės taip ir nesulaukiau — daugiausia laiko praleisdavau ant atsarginių suolelio.“ Namai ir treneris — Kaip pirmuoju tavo klubu po studijų tapo „Šiauliai“? — Dar būnant Amerikoje susisiekė Šiaulių klubo vadovai ir pakvietė vasarą į peržiūrą. Jie ieškojo kaip tik mano pozicijos žaidėjo. Iš karto sutarties nesulaukiau, pasiūlė 3 mėnesių bandomąjį laikotarpį. Praėjus mėnesiui po sezono pradžios pasirašiau 2 metų kontraktą. — Kaip manai, kodėl nepavyko atsiskleisti Šiauliuose? — Pirmą sezoną man sugadino riešo trauma. Reabilitacija užtruko net 4 mėnesius. Sunku buvo greitai įsilieti į žaidimą. Trauma sužlugdė man sezoną, o iki tol sekėsi gerai. Treneris Antanas Sireika pasitikėjo manimi, aikštelėje praleisdavau daug laiko. Nežinau, kodėl antrą sezoną „Šiauliai“ mane paskolino „ABROUniversitetui“. Galbūt galvojo, kad man reikia daugiau žaidybinės praktikos. Pamačiau, kad man NKL ne vieta, ir perėjau į gimtojo miesto „Techasą“. Su „Šiauliais“ nutraukiau sutartį abipusiu susitarimu. Jie po Naujų metų siūlė grįžti, tačiau nutariau tiek nelaukti ir perėjau į kitą komandą. — Kaip prisimeni sugrįžimą į gimtąjį miestą? — Svarbiausi dalykai buvo namai ir treneris. Namie mažiau rūpesčių, galvos skausmų, kitaip atrodo visa rutina nei žaidžiant svetimame mieste. Treneris Gintaras Leonavičius turi puikius sugebėjimus atskleisti kiekvieno žaidėjo geriausias savybes. Apsiprasti padėjo ir komandos draugai, ekipos pagrindą sudaro panevėžiečiai. Daugelį pažįstu jau labai seniai. — Ar prieš pereidamas į „Techasą“ kalbėjai su treneriu apie būsimą vaidmenį ekipoje? — Treneris minėjo, kad trūksta žaidėjo mano pozicijoje. Buvo aišku, kad gausiu daug žaidimo minučių, ir tai suviliojo. Pas G. Leonavičių dvejus metus sportavau dar būdamas vaikas, todėl žinojau, ko tikėtis. „Techasas“ kalbino ir baigus mokslus Misūrio universitete, tačiau tuo metu Panevėžio klubas buvo visai kitoks nei dabar. Tada nenorėjau žaisti „Techase“. Dabar klubas pasikeitęs iš pagrin-

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 27


Lygos

dų: treneris, vadovybė, žaidėjai. — „Techase“ esi vienas iš lyderių. Gal būtum atsikleidęs ir Šiauliuose, jei būtum gavęs daugiau galimybių. Nepikta? — Visą pyktį galiu išlieti žaisdamas aikštelėje. Apskritai, pykčio nejaučiu niekam. Jie nusprendė, kaip jiems geriau. Neatsitiko nieko blogo, kad atėjau žaisti į „Techasą“. Dabar svajoju toliau kilti karjeros laiptais ir pasiekti savo aukščiausiąjį tašką.

Šuolis įgimtas — Per rungtynes dažnai įdedi į krepšį, praėjusiais metais dalyvavai LKL „Oro karaliaus“ konkurse. Iš kur toks įspūdingas šuolis? — Tikriausiai fizines savybes paveldėjau iš savo senelio. Mamos tėtis — buvęs lengvaatletis. Jis dalyvavo Olimpinėse žaidynėse, rutulio stūmimo rungtyje užėmė šeštąją vietą. Be abejo, šuolį į aukštį gerina ir treniruotės, tačiau jei tau neskirta, vien darbu gerą šuolį įgyti labai sunku. — Kaip manai, kokios tavo stipriosios savybės krepšinio aikštelėje? — Šuolis, greitis, metimas iš vidutinių nuotolių. Labiausiai patinka gražiai įdėti į krepšį ir įmesti iš vidutinio nuotolio. — Gerą žaidimą šį sezoną demonstruoja ir „Techasas“. Kas lemia

Puolėjas aistruoliams dažnai pademonstruoja galingą šuolį.

28 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

akivaizdų rezultatų pagerėjimą? — „Techaso“ stiprybė — G. Leonavičius. Treneris sugeba kiekvieną žaidėją pastatyti į tinkamą vietą ir atskleisti geriausias jo savybes. Kiekvienas puikiai žinome, ką reikia daryti aikštėje. Treneriui pavyko pasiekti, kad pasitikėtume savo jėgomis, apie save gerai galvotume. Esame stiprūs kaip komanda, galime nugalėti bet ką. — Ką šį sezoną gali pasiekti „Techasas“? — Jeigu pavyktų LKL čempionate išsilaikyti 4—5 vietoje, kautumėmės per atkrintamąsias varžybas dėl patekimo į pusfinalį. Svarbiausia nenukristi iki 7—8 vietų, kad netektų žaisti su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ar Kauno „Žalgiriu“. Ketvirtfinalyje tikrai esame pajėgūs kautis su „Šiauliais“ ar Prienų „Rūdupiu“. Prieš prasidedant šiam sezonui daugelis teigė, kad LKL susilpnėjo. Tačiau jie klydo. Sezonas parodė, kad komandų lygis labai panašus. Pas mus atvažiavęs „Lietuvos rytas“ sunkiai iškovojo pergalę, neseniai LKF taurės turnyro finalo ketverte „Žalgiris“ vargais negalais nugalėjo „Rūdupį“, „Lietuvos rytas“ du kėlinius vargo su Klaipėdos „Neptūnu“. Pernai ar užpernai tokių įtemptų rungtynių buvo daug mažiau. Visos LKL komandos panašaus lygio, bet kas gali nugalėti bet ką. Žiūrovams tik įdomiau.


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 29


. už aikštes

Dar prieš mėnesį Kauno raj. „Laisvės KRS“ krepšininkė Eivilė Steikūnaitė buvo mažai kam žinoma. Tačiau 18-metei triumfavus gražiausios LMKL krepšininkės rinkimuose ji pradėjo šmėžuoti televizijos ekranuose ir išgarsėjo visoje Lietuvoje. Tačiau 184 cm ūgio kaunietė tikina, kad išliko tokia pat mergina, kokia buvo ir anksčiau.

E. Steikūnaitė išrinkta žaviausia šio sezono LMKL

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

E. Steikūnaitė: į krepšinį — iš šokių

krepšininke.

Edmantas Kazbaras

Pradžia. Antroje klasėje į mano buvusią Vydūno mokyklą atėjo mano pirmoji trenerė Gražina Giedraitienė ir pradėjo pasakoti apie mergaičių krepšinio treniruotes. Dauguma klasiokių susidomėjo ir išdrįso nueiti į pirmąją treniruotę. Tuo metu gana ilgai lankiau pramoginius šokius, todėl maniau, kad net neverta bandyti kažką nauja. Tačiau draugės vis pasakojo, kaip krepšinio treniruotėse smagu, ir kvietė nors kartą ateiti pažiūrėti. Iš pradžių nuėjusi pamačiau, kaip mergaitės žaidžia kvadratą ir tuo metu mėgstamą žaidimą „Žuvis ir tinklas“. Ten vyko veiksmas. Mane tai sužavėjo ir krepšinio salėje pradėjau rodytis dažniau. Vėliau tėtis liepė rinktis pramoginius šokius arba krepšinį, nes mažam vaikui tai esąs per didelis krūvis ir nesuderinami dalykai. Pramoginiuose šokiuose turėjau du partnerius, su kuriais įvairiuose konkursuose užimdavau pirmąsias vietas, bet tuo metu man berniukai nerūpėjo, galbūt buvo dar nejauku. Na žinote, kaip būna mažai mergytei (juokiasi), todėl pasirinkau krepšinį. Dėl veiksmo aikštelėje. Laisvalaikis. Visą laisvą laiką praleidžiu su draugais. Nesu mergina, kuri sėdi vienoje vietoje. Kaip jau minėjau, man patinka veiksmas, šurmulys, man reikia, kad aplink būtų žmonių. Neištverčiau viena. Modelio darbas. O taip, man patinka ryškios šviesos, makiažas, šukuosenos, gražūs rūbai, dėmesys. Šia profesija domėjausi senokai, bet pradėjau būdama 16 metų. Po kelio traumos reikėjo kažkokios įdomios veiklos, kuri mane atitrauktų nuo kasdienybės. Krepšinis ir modelio darbas yra du skirtingi dalykai, bet krepšinis jau yra tapęs kasdienybe, darbu, o modeliavimas — tik pomėgis ir laisvalaikis. Vaikinai. Ne, vaikino neturiu. Kol kas jiems nėra laiko. Va, ateina pavasaris, galbūt tada kažkas bus įdomiau. Vakarienė. Su kuriuo Lietuvos krepšininku norėčiau pavakarieniauti? Žinoma, su Linu Kleiza! Maistas ir gėrimai. Patinka įvairios virtuvės, bet labiausiai turbūt kinų ir japonų. Turiu vieną patiekalą, kurį suvalgius visuomet pakyla nuotaika. Tai sušis. O Dieve, kaip skanu! Taip pat mėgstu ir naminį maistą. Pasigirsiu, kad pati moku labai skaniai gaminti. Labai skaniai kepu picas ir gaminu kebabus, bet labiausiai patinka gaminti saldumynus.

30 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Drabužių parduotuvės. Į drabužių parduotuves užsuku dažnai. Apsipirkinėjimas — mano silpnybė. Dažniausiai, jei jau apsipirkinėju, tai apsipirkinėju, apžiūrinėjimams ir matavimams laiko daug nereikia. Juk jeigu daiktas patinka, nėra ko dvejoti. Automobilis. Kol kas dar neturiu vairuotojos pažymėjimo, bet rengiuosi. Artėjantį mėnesį jau turėčiau turėti. Svajonių automobilis — „BMW Gina“. Jis turėtų būti juodas arba sidabrinis. Dar numeriai turėtų būti „CHILLIN“ (juokiasi). Aišku, tai tik svajonės, bet juk svajoti niekas nedraudžia. Atostogos. Prie jūros. Labiausiai mėgstu saulę, vandenį, vietas, kur galima tiesiog gerai atsipalaiduoti, pasideginti, pailsėti, panardyti. Mokykla. Mokslams laiko nelabai lieka, tačiau bandau viską suderinti. Planuoju laikyti matematikos, lietuvių ir anglų kalbų valstybinius egzaminus bei dailės mokyklinį. Tikiuosi išlaikyti visus. Dėmesys. Na, dėmesio sulaukiu pakankamai. Bet ne todėl, kad kas žinotų, jog esu krepšininkė. Gal dėl to, kad aukšta. Krepšinio apranga ar suknelė. Krepšinio apranga! Su suknele visada reikia būti pasitempusiai, susitvarkiusiai. O su krepšinio apranga jaučiuosi jaukiau. LMKL gražiausios merginos titulas. Jeigu atvirai, tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu šį titulą. LMKL žaidžia labai daug gražių merginų ir moterų. Ir su kiekvienais metais jos vis gražėja ir gražėja, taigi galėjo konkursą laimėti bet kuri mergina. Manau, tai laimės dalykas. Šiam konkursui visiškai nesirengiau, nes nemaniau, kad laimėsiu. Išgarsėjimas. Kad niekas nepasikeitė. Tik labai nervina nepažįstamų žmonių komentarai ir interviu iškarpymai. Šneki su žmonėmis normaliai, o jie tavo atsakymus iškraipo, kad tik sensacija būtų. Svarbiausia, kad aš ir mano pažįstami žinome, kaip yra, ir to gana. Išlikau ta pati Eivilė Steikūnaitė, kurią aplinkiniai pažįsta, ir tuo didžiuojuosi. Svarbiausia tai, ką aš žinau. Aplinkiniai manęs nepažįsta, todėl man tai neaktualu.


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 31


Krepsinio Lygos

Mantas Kadzevičius | Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr. | 32 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Vilniaus „Sakalai“


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 33


Krepsinio Lygos

Kauno „VIČI-Aistės“ | Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr. | 34 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

2010—2011 m. LKF DnB NORD taurės laimėtojos


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 35


Krepsinio Lygos

Prienų „Rūdupis“ | Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr. | 36 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

2010—2011 m. LKF DnB NORD taurės turnyro III vietos laimėtojas


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

Gabrielė Gutkauskaitė | Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr. |

Klaipėdos „Lemminkainen“

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 37


Krepsinio Lygos

38 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


www.musukrepsinis.lt

2o klausim

Sėklos kolekcija —

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

S. Babrausko marškinėliai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės aistruolių lyderis Tomas Balaišis-Sėkla niekada rimtai nežaidė krepšinio, bet šiuo metu tiek jis be šio žaidimo, tiek žaidimas be jo Lietuvoje yra sunkiai įsivaizduojami. Lietuvos krepšinio aistruolis Nr. 1 atsakė į „Mūsų krepšinio“ tradicinius 20 klausimų. T. Balaišis-Sėkla neabejoja, kad Lietuvos rinktinė taps olimpine ir pasaulio čempione, o „Lietuvos rytas“ laimės Eurolygą.

Arūnas Kemežys

1. Kada pradėjote domėtis krepšiniu? — Pradinis susidomėjimas buvo dar vaikystėje, kartais nueidavau į Vilniaus „Statybos“ rungtynes. O rimčiau susidomėjau tik 1999-aisiais, kai pradėjau reguliariai stebėti „Lietuvos ryto“ rungtynes. 2. Ar pats rimčiau žaidėte krepšinį, kaip sekėsi? — Ne, rimtai krepšinio nesu žaidęs. 3. Ar dabar žaidžiate krepšinį savo malonumui? — Taip, lošiu ir dabar „Žaviųjų orgazmatronų“ komandoje mėgėjų „Smuklės lygoje“. 4. Ar yra kada pavykę įdėti į krepšį? — Esu įdėjęs į sūnaus vaikišką krepšį, che che che!!! Standartinį, 305 cm aukštyje esantį lanką vos pasiekiu pirštų galiukais, tad apie dėjimą nėra net kalbos. Įdėčiau nebent stalo teniso kamuoliuką. Bet ateityje pasistengsiu labiau! 5. Ar esate dažnas svečias krepšinio varžybose? — Stengiuosi lankytis kiek įmanoma dažniau, bet ne visada pavyksta. 6. Kokia jūsų mėgstamiausia klubinė komanda? — Vilniaus „Lietuvos rytas“. 7. Mėgstamiausias visų laikų Lietuvos krepšininkas? — Macas. 8. Mėgstamiausias dabar žaidžiantis Lietuvos krepšininkas? — Stepas Babrauskas. 9. Mėgstamiausias visų laikų užsienio krepšininkas? — Neturiu tokio. 10. Mėgstamiausias dabar rungtyniaujantis užsienio krepšininkas? — Nėra. 11. Visų laikų Lietuvos rinktinės svajonių starto penketas? — Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Simas Jasaitis, Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas.

12. Labiausiai įsiminusios Lietuvos rinktinės rungtynės? — Išskirčiau gal trejas ir tai perleidęs per labai smulkų filtrą, nes įspūdingų pergalių buvo visa galybė. 2003-iųjų finalas Švedijoje — pergalė prieš ispanus. 2004-ųjų pergalė Atėnuose prieš JAV ir 2010-ųjų pergalė prieš ispanus Turkijoje. 13. Labiausiai įsiminusios kitos rungtynės? — Lietuvos rinktinės pergalė prieš Argentiną Turkijoje. 14. Labiausiai patinkantis krepšinio elementas? — Dėjimas bei juvelyrinis rezultatyvus perdavimas. 15. Labiausiai erzinanti krepšinio taisyklė? — Neturiu tokios. 16. Ar kada nors kolekcionavote ką nors susijusio su krepšiniu? — Turiu šiokią tokią S. Babrausko marškinėlių kolekciją. Tarp jų yra marškinėliai, kuriais vilkėdamas Stepas su Lietuvos U21 rinktine iškovojo pasaulio čempionato auksą Argentinoje, tapo Universiados čempionu Tailande ir laimėjo Europos taurę Turine su „Lietuvos rytu“. 17. Geriausia su krepšiniu susijusi daina? — „Trys milijonai“ lig šiol neturi konkurento ir vargu ar kada nors turės. 18. Geriausias su krepšiniu susijęs filmas? — „Lietuvos krepšinis 1920—2004“. 19. Su kuriuo krepšininku (-e) norėtumėte pavakarieniauti? — Kartą, kai su Macu „pavakarieniavom“ jam jau baigus karjerą, keturias dienas atsigaudinėjau. Įtariu, kad „pavakarieniavus“ su abiem Broliais, ir savaitės atsigavimo neužtektų!!! 20. Didžiausia su krepšiniu susijusi svajonė? — LIETUVOS rinktinės auksas Olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionate!!! Taip pat LIETUVOS RYTO pergalė Eurolygos finale!!! Šios svajonės anksčiau ar vėliau tikrai išsipildys!!!

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 39


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

Lygos

M. Kiltinavičius: „Krepšinio treneris tapo dainininku, o ne atvirkščiai“

Marius Kiltinavičius visuomenei geriausiai žinomas kaip grupės „Neo“ dainininkas ar TV3 projekto „Šok su manimi“ dalyvis. O prieš septynerius metus kaunietis buvo laikomas perspektyviu krepšininku, tačiau karjerai kelią užkirto nugaros trauma. Po šio likimo išbandymo M. Kiltinavičius nepalūžo ir pasirinko skalsią krepšinio trenerio duoną. Šiuo metu sukimąsi pramogų versle M. Kiltinavičius derina su RKL rungtyniaujančios Birštono „JAZZ-Diremtos“ vyriausiojo trenerio pareigomis. M. Kiltinavičius svarbiausiu savo užsiėmimu nedvejodamas įvardija krepšinio trenerio darbą.

40 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Karolis Vaizgėla


Lygos

www.musukrepsinis.lt

Marius Kiltinavičius 2003—2004 metų sezoną LKAL čempionate buvo vienas iš „Šilutės“ lyderių. Pamario klubą kartu su Antonio Grantu į priekį vedęs gynėjas baudos aikštelėje aštriais kaip peilis reidais draskydavo varžovų gynybą. „Siekiau būti profesionaliu krepšininku ir iš to valgyti duoną, — pasakoja M. Kiltinavičius. — Deja, dėl paūmėjusios chroniškos nugaros traumos daktarai uždraudė žaisti krepšinį. Apie profesionalų sportą nebegalėjo būti nė kalbos.“ Kaunietis pripažįsta, kad išgirdus tokią žinią buvo daug ašarų, tačiau tvirto charakterio jaunuolis nepalūžo. „Krepšinis yra didžiausia mano gyvenimo dalis, — nesuabejoja M. Kiltinavičius. — Nenorėjau užsiimti kuo nors kitu. Džiaugiuosi, kad tada save atradau kitoje krepšinio sferoje — tapau vaikų treneriu. Man tai padėjo kabintis į gyvenimą. Praėjo nemažai laiko, kol ėmiau apie save galvoti kaip apie trenerį, o ne krepšininką.“ M. Kiltinavičius tapo Kauno krepšinio mokyklos „Tornadas“ treneriu, ten dirbo šešerius metus. „Per tą laiką mano auklėtiniai suaugo ir tapo nebe vaikais“, — šypsosi treneris.

Panoro save išbandyti „Krepšinio treneris tapo dainininku, o ne atvirkščiai“, — paklaustas, kaip dainininkas tapo krepšinio treneriu, gerbėjams visada atsako M. Kiltinavičius. Su grupės „Neo“ įkūrėju Raigardu Tautkumi buvęs krepšininkas pažįstamas nuo kiemo laikų.

„Krepšinis yra didžiausia mano gyvenimo dalis. Nenorėjau užsiimti kuo nors kitu. Džiaugiuosi, kad tada save atradau kitoje krepšinio sferoje — tapau vaikų treneriu. Man tai padėjo kabintis į gyvenimą. Praėjo nemažai laiko, kol ėmiau apie save galvoti kaip apie trenerį, o ne krepšininką.“ „Su Raigardu ištisas dienas kiemo aikštelėse žaisdavome krepšinį. Nuo tada mes geri draugai, — teigia M. Kiltinavičius. — Sužinojęs, kad nebegaliu profesionaliai žaisti krepšinio ir turiu šiek tiek daugiau laisvo laiko, R. Tautkus pasiūlė prisidėti prie jo įkurtos grupės, ir aš sutikau. Įdomu save išbandyti skirtingose gyvenimo sferose. Visada buvau arti muzikos, tačiau tai gyvenime man nebuvo svarbiausia. Esu savamokslis dainininkas.“ M. Kiltinavičius sako, kad R. Tautkus talentingas ne tik muzikoje, bet

Kauniečio vadovaujami Birštono „JAZZ-Diremtos“ krepšininkai RKL čempionate per 26 rungtynes iškovojo 16 pergalių.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 41


Lygos

ir krepšinyje. „Kaip kompozitorius, manau, Raigardas vienas geriausių krepšinio pasaulyje, — juokiasi kaunietis. — Kitam grupės nariui Evaldui Kondrackiui sekasi kur kas blogiau. Jis nestandartinio krepšinio atstovas. Kartais dar ir dabar tenka visiems kartu pažaisti krepšinį.“

Krepšinis — visas gyvenimas Kiti „Neo“ nariai kartais ateina į krepšinio varžybas palaikyti M. Kiltinavičiaus treniruojamų komandų. Šiuo metu treneris kasdien iš Kauno važinėja į Birštoną. Šiame kurorte M. Kiltinavičius treniruoja ekipą „JAZZ-Diremta“, kuri sėkmingai rungtyniauja RKL čempionate. „Prieš sezoną man pasiūlė darbą Birštone, pamačiau, kad ekipoje surinktas gabus jaunimas, ir nutariau neatsisakyti“, — neslepia M. Kiltinavičius. Ar į RKL varžybas susirinkę gerbėjai nenustemba išvydę garsų dainininką prie komandos vairo? „Sporto pasaulyje esu seniai, didžioji krepšinio visuomenės dalis mane pažįsta, — aiškina M. Kiltinavičius. — Kartais būna, kad regionuose koks žiūrovas pamatęs nustemba, bet daugelis mane žino kaip trenerį. Visą tą laiką, kai žmonės matė šokantį ar dainuojantį, iš tiesų buvau krepšinio treneris. Šitas darbas atima didžiąją laiko dalį.“ M. Kiltinavičius gyvenime ir krepšinio aikštelėje — tartum dvi skirtingos asmenybės. „Kaip treneris esu labai karšto būdo, — prisipažįsta pašnekovas. — Dažnai aštriau į ką nors sureaguoju. Tačiau visada

tai yra tik konkrečios situacijos vertinimas. Nebūna, kad dėl ko nors labai pykčiau. Krepšinyje esu emocionalus žmogus, o gyvenime — ramus.“ Baigusį profesionalaus krepšininko karjerą M. Kiltinavičių su kamuoliu dar ilgą laiką buvo galima išvysti mėgėjų lygose. Praėjusiais metais Kauno mero taurės varžybose gynėjas buvo „Kauno vandenys&Onn“ ekipos lyderis — pelnydavo po 13,5 taško, atkovodavo 5,5 kamuolio ir atlikdavo 4,5 rezultatyvaus perdavimo. „Retkarčiais dar galiu pažaisti krepšinį. Negaliu tik kas dieną sportuoti, — atvirai pasakoja M. Kiltinavičius. — Kai pradedi žaisti, užmiršti nugaros traumą. Aikštelėje atiduodi visą save. Paskui pajunti, kad ima skaudėti. Kartais negalėdavau ir varžybų baigti. Šiemet jau nebežaidžiu. Gana.“ Paklaustas, ar nenusimena, kad taip susiklostė gyvenimas ir nepavyko tapti profesionaliu krepšininku, M. Kiltinavičius atsako nedvejodamas: „Nesigailiu gyvenime nieko! Nemanau, kad verta dėl ko nors gailėtis. Jei nebūtų tos traumos, nebūtų daug ko kito.“ Dabartiniam treneriui dar visas gyvenimas prieš akis. „Svajoju tapti kuo geresniu treneriu. Jaučiu malonumą tai darydamas ir noriu kiek įmanoma labiau tobulėti“, — tvirtai nusiteikęs kaunietis. Dabar M. Kiltinavičius kaip tikras lietuvis labiausiai laukia Europos krepšinio čempionato: „Tai kažkas tokio, ko turbūt niekas gerai negali suprasti. Niekas nežino, kas iš tiesų vyks ir kaip visa tai atrodys. Be proto laukiu Europos čempionato. Aš nuo šešerių metų mačiau tik krepšinį, tuometinės „Žalgirio“ žvaigždės buvo mano dievukai.“

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

Krepšinio trenerį buvo galima išvysti ir televizijos projekte „Šok su manimi“.

42 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 43


Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

Lygos

Mažesnieji miestai

džiaugiasi naujais klubais

Į Anykščius persikėlę G. Reginos auklėtiniai tikisi išsaugoti vietą NKL.

44 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija, tačiau kasmet atsiranda miestų, kuriuose žaidimas žengia pirmuosius žingsnius. Šį sezoną profesionalias komandas pagaliau subūrė Kelmė ir Gargždai, po pertraukos didysis krepšinis sugrįžo į Anykščius ir Telšius. Dalius Matvejevas


Lygos

www.musukrepsinis.lt

Vienas svarbiausių miestų, sugrįžusių į didžiojo krepšinio žemėlapį, yra Anykščiai. Daugelį metų šiame mieste gyvavusi NKL ekipa pastaruoju metu egzistavo tik popieriuje, o Anykščiai savo veiklą lygoje buvo suspendavę. Vienu metu Anykščiuose Baltijos krepšinio lygos rungtynes žaidė Vilniaus „Sakalai“, tačiau visiškai persikelti į Aukštaitiją sostinės klubas nenorėjo.

Galimybė vietos jaunimui Spragą Anykščiuose užpildė kita Vilniaus komanda — praeitą sezoną RKL rungtyniavusi trenerio Gintauto Reginos „Vilniaus KM-Magnus“. Sostinės klubas praeitą sezoną būtent Anykščiuose surengė Europos jaunimo krepšinio lygos turą. Tuomet ir užsimezgė pokalbis apie galimą komandos persikėlimą į kitą miestą. „Parodėme savo komandą, kurioje yra daug jaunų žaidėjų. Pasiūlėme mintį, kad ateityje Anykščiuose galėtų būti įkurtas jaunimo ugdymo centras, kuriame atsirastų vietos ir vietiniams vaikinams, — bendradarbiavimo pradžią prisiminė G. Regina. — Mūsų mintis buvo priimta pozityviai, Anykščiai turėjo vietą NKL. Taip ir nusprendėme pradėti bendrą veiklą.“ Tokiu būdu atgimė Anykščių „Puntukas“, prie kurio pavadinimo sezono viduryje buvo pridurtas rėmėjų vardas. Dabar komandos pavadinimas skamba taip: „Puntukas-Dussmann Service“. Kol kas Anykščių ekipos pagrindą sudaro vilniečiai, tačiau G. Regina neabejoja, kad padėtis pasikeis. „Yra anykštėnų, kurie kol kas nori žaisti aukštesniu lygiu. Žymiausi iš čia kilę krepšininkai yra Marius Janišius ir Artūras Masiulis, Molėtų „Ežerūne-Karyje“ žaidžia Benas Steponėnas ir Tomas Lukoševičius. Pora talentingų jaunų žaidėjų jau yra išvykę į Šarūno Marčiulionio krepšinio akademiją, jie ateityje galbūt galėtų papildyti mūsų komandą. Turime planų vasarą Anykščiuose surengti treniruočių stovyklą, kad vietos jaunimas galėtų pademonstruoti savo sugebėjimus, matytų, kad, jei tik dirbs, jie gali prasimušti į savo miesto komandą“, — pasakojo treneris. Anykščių krepšinio gerbėjų entuziazmą kol kas slopina tik ne patys geriausi rezultatai. NKL reguliariajame sezone „Puntukas-Dussmann Service“ per 29 rungtynes iškovojo vos 7 pergales ir su Vilniaus „Akademija“ pasidalijo paskutiniąsias — 14-ąją ir 15-ąją — vietas. „Rezultatai yra ne tokie, kokių tikėjomės, — neslėpė G. Regina. — Aišku, klubo ateitis daug priklausys ir nuo šio sezono pabaigos. Mūsų tikslas yra išlikti NKL. Dėsime visas pastangas, kad išsaugotume vietą lygoje ir kitą sezoną galėtume suteikti galimybę tobulėti kuo didesniam vietinių krepšininkų skaičiui. Manau, keletą metų kryptingai padirbėjus komandoje atsirastų tikrai ne vienas anykštėnas.“

Naujokais visada patenkinti RKL čempionate po praeito sezono pasikeitė keletas komandų. Lygą paliko Rietavo ir Jurbarko klubai, tačiau prisijungė komandos iš Telšių, Gargždų ir Kelmės. „Rietavas pasitraukė, tačiau žada sugrįžti, — pasakojo RKL direktorius Aleksas Makulavičius. — Jurbarko komandos pasitraukimas buvo netikėtas. Lygos senbuvių salėje prakiuro stogas, rėmėjų neatsirado, ir komanda buvo priversta sustabdyti veiklą. Tačiau atėjo

naujos komandos, kuriomis esame labai patenkinti. Tiesa, naujokais visada būname patenkinti. Nauji klubai ateina su rėmėjais, ambicijomis, turi daug entuziazmo. Tik su metais būna sunkiau tą entuziazmą išsaugoti.“ RKL vadovas pažymėjo, kad nauji klubai visada kelia sau ambicingus tikslus, kuriuos, kaip paaiškėja, įgyvendinti būna labai sunku. Visų trijų šio sezono naujokų vadovai „Mūsų krepšiniui“ prisipažino, kad prieš sezoną iš savo komandų tikėjosi kiek daugiau.

„Yra anykštėnų, kurie kol kas nori žaisti aukštesniu lygiu, pora talentingų jaunų žaidėjų, išvykusių į Š. Marčiulionio KA, ateityje galbūt galėtų papildyti mūsų komandą. Turime planų vasarą Anykščiuose surengti treniruočių stovyklą, kad vietos jaunimas galėtų pademonstruoti savo sugebėjimus, matytų, kad, jei tik dirbs, jie gali prasimušti į savo miesto komandą.“ Gintautas Regina Telšiuose giedamas himnas Telšiai į RKL sugrįžo po metų pertraukos. Šį sezoną Žemaitijos sostinės ekipa vadinasi „Tichė“. Visoje lygoje telšiškiai išsiskiria tuo, kad tik prieš jų namų rungtynes yra giedama tautiška giesmė. „Praeitą sezoną važiuodavome krepšinio pasižiūrėti į Mažeikius, ten buvo giedamas himnas. Idėja patiko ir nusprendėme ją įgyvendinti pas save, — pasakojo „Tichės“ vadovas Kęstutis Gerulis. — Manau, visos RKL komandos galėtų imti pavyzdį iš mūsų.“ Sezonas parodė, kad Telšiai krepšinio buvo išsiilgę. Į „Tichės“ rungtynes kaskart rinkdavosi po 150—200 žiūrovų. „Sezono rezultatus vertinčiau 6—7 balais, nes neįveikėme pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo, pralaimėjome Raseinių „Rasams“. Ankstesniuose etapuose išbarstėme nemažai taškų, pralaimėjome keletą mačų, kuriuos tikrai galėjome laimėti. Jei būtume turėję 3—4 pergalėmis daugiau, atkrintamosiose varžybose būtume gavę silpnesnį varžovą.“ Vis dėlto krepšinio klubo atgaivinimu telšiškiai patenkinti. „Tikrai nenusivylėme, galvojome, kad organizacine prasme bus net sunkiau. Su rėmėjais jau kalbėjome dėl kito sezono, planuojame toliau kovoti

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 45


Lygos

ir siekti geresnių rezultatų“, — sakė K. Gerulis.

Planus sujaukė lyderio trauma Kelmės „Grankuro“ atsiradimas krepšinio žemėlapyje daug kam buvo netikėtas. „Ten tvirtas pozicijas turi tinklinis, buvau nustebęs, kad kelmiškiai nori kurti krepšinio klubą, — pasakojo A. Makulavičius. — Tačiau atsirado rėmėjas, yra sutvarkyta salė, vykdomi visi lygos reikalavimai. Na, o kelmiškių pergalė per atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo rungtynes išvykoje su Šakių „Zanavyku“ tapo tikra sensacija.“ „Grankuro“ prezidentas Dainius Zaloga įsitikinęs, kad vyrų krepšinis Kelmėje per sezoną prigijo. „Mūsų salė yra nedidelė, žaidžiame profesinės mokyklos salėje, kurioje yra balkonas. Miestiečiai domisi, per rungtynes su Šakių komanda buvo susirinkę per 100 žiūrovų, palaikymas — aktyvus, — pasakojo D. Zaloga. — Norėtųsi didesnio savivaldybės indėlio, sporto skyriaus vadovas į krepšinio klubo projektą žiūrėjo neigiamai. Laimei, krepšinio entuziastas yra meras, tik jo dėka gavome transportą ir minimalią finansinę paramą. Meras buvo vienintelis žmogus, su kuriuo pavyko rasti bendrą kalbą.“ Prieš sezoną „Grankurui“ buvo keliamas tikslas patekti tarp 8 stipriausių RKL ekipų. Įgyvendinti planus labai sukliudė rimta komandos lyderio Ryčio Grigaičio trauma. „Sezonui rengėmės rimtai, rengėme treniruočių stovyklas. Antrajame etape patyrėme tik 1 pralaimėjimą, paskutiniąsias ketverias rungtynes laimėjome vidutiniškai 41 taško skirtumu. Reguliarusis sezonas nevisiškai pateisino viltis, nes buvo traumuotas lyderis. Kai jis sugrįžo, pagerėjo ir žaidimas, ir rezultatai. Su juo jau ir su Šakių komanda kovojome kaip lygūs su lygiais. Nors mūsų biudžetas yra perpus mažesnis“, — pasakojo Kelmės klubo prezidentas. Apie kitą sezoną D. Zaloga kalbėjo atsargiai. „Sudėliosime visus šio sezono taškus, pasversime visus už ir prieš, kalbėsime su rėmėjais, savivaldybe ir spręsime“, — sakė „Grankuro“ prezidentas.

Į Telšius vyrų krepšinis sugrįžo po metų pertraukos.

46 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Mintyse — NKL Gargždų vyrų krepšinio atgimimo iniciatoriumi tapo iš šio miesto kilęs buvęs Lietuvos vyrų rinktinės narys Marius Prekevičius. Jis šį sezoną rungtyniauja Utenos „Juventus“ klube. Krepšininko iniciatyva buvo priimta su džiaugsmu, futbolo miestu laikyti Gargždai mielai priėmė ir krepšinio klubą. „Susidomėjimas krepšiniu mieste tikrai didelis, krepšinio klubo Gargždams trūko, — sakė „Gargždų“ direktorius Daivydas Kura. — Miesto vadovai mielai pritarė iniciatyvai, skyrė paramą, kuri naujam klubui buvo labai svarbi. Į mūsų rungtynes šį sezoną vidutiniškai rinkosi apie 200 žiūrovų. Salėje telpa apie 300 žmonių, o jų skaičius per rungtynes priklausė nuo varžovų pajėgumo. Kai žaidėme LKF DnB NORD taurės turnyro rungtynes su Klaipėdos „Nafta-Universitetu“, arena buvo sausakimša.“ Gargždiečiai tikėjosi per pirmojo etapo varžybas patekti tarp 4 stipriausių Žemaitijos regiono ekipų, tačiau pritrūko 1 pergalės ir komanda liko laipteliu žemiau. „Svarbiausia mums prieš sezoną buvo suburti komandą: surengėme treniruočių stovyklą, žaidėjus rinkomės iš 30 kandidatų. Reguliariojo sezono tikslo įvykdyti nepavyko, tačiau matome, kad žaidimas sezono pradžioje nuo dabartinio labai skiriasi, komanda tikrai pažengė į priekį. Dabar mūsų tikslas yra žengti kuo toliau atkrintamosiose varžybose“, — pasakojo D. Kura. Prieš sezoną gargždiečiai turėjo atsargią viltį iš karto debiutuoti NKL, tačiau reikėjo tenkintis žemesniu lygiu. Vis dėlto idėja kilti aukštyn nebuvo pamiršta. „Per 2—3 metus sieksime vienu ar kitu keliu patekti į NKL. Jei nepavyks tokios teisės iškovoti sportiniu keliu, bandysime eiti komerciniu. Nėra lengva žaisti RKL net ir turint pinigų, čia netrūksta stiprių komandų. Tačiau manome, kad mūsų jaunimui vis dėlto geriau būtų tobulėti nuolat žaidžiant aukštesniu lygiu“, — sakė „Gargždų“ direktorius


Krepsinio Lygos

www.musukrepsinis.lt

R

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 47


laisvalaikis

LKF naujienos

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

19-mečių varžovai aiškūs

D. Tarvydas atranda literatūrą

19-metis Anykščių „Puntuko“ puolėjas Darius Tarvydas šį sezoną tapo vienu iš savo komandos lyderių bei naudingiausiu žaidėju. Dvimetrinis puolėjas NKL čempionate vidutiniškai pelno 18,2 taško ir atkovoja 5,2 kamuolio. Iš Švenčionėlių kilęs krepšininkas su „Mūsų krepšiniu“ pasidalijo mintimis apie mėgstamą muziką, filmus ir literatūrą. Edmantas Kazbaras

Muzika Labai mėgstu klausytis muzikos, tačiau negalėčiau išskirti kažkokių stilių. Man patinka įvairi muzika. Gal labiau prie širdies ramios ir lėtos dainos. Gyvenime esu labai ramus žmogus, todėl dainų prieš miegą nesiklausau, lengvai užmiegu ir be jų. Iš Lietuvos atlikėjų labiausiai žavi Andrius Mamontovas ir Marijonas Mikutavičius. Prieš rungtynes visada klausausi muzikos, nes tai mane „užveda“ ir nuteikia sunkiai kovai. Pirmos penkios dainos mano grojaraštyje: Eminem „Not afraid“, Andriaus Mamontovo „Paskutinis traukinys“, Nelly „Go“, Nas „Dance“, Creed „One last breath“.

48 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Filmai Mano mėgstamiausias filmų žanras — dramos. Kalbant apie amerikietiškas komedijas, galiu pasakyti, kad ne visos jos yra prastos — tokie kūriniai kaip „Pagirios Las Vegase“ yra nuostabūs. Gana dažnai lankausi kino teatruose, man patinka žiūrėti filmus dideliame ekrane ir „kimšti“ spragėsius (juokiasi). Paskutinis filmas, kuris man paliko gerą įspūdį, buvo „Remember Me“. Tai puikus filmas, kuris ypač patiko dėl nenuspėjamo siužeto. Mano mėgstamiausi aktoriai yra Willas Smithas, Denzelis Washingtonas ir Kevinas Costneris. Labiausiai patikę filmai — „Pagirios Las Vegase“, „7 pounds”, „The guardian“. Veikiausiai į šį sąrašą patektų ir „Įsikūnijimas“, tačiau šio filmo neteko matyti kino teatre, todėl turbūt dėl prarastų vaizdo efektų jam čia vietos neatsirado.

Knygos Pastaruoju metu pradėjau labiau mėgti literatūrą, skaitau daug daugiau nei anksčiau. Labiausiai patinka knygos iš fantastikos srities. Deja, mokykloje knygų neskaitydavau, todėl rašant rašinėlius tekdavo pasitelki fantaziją (juokiasi). Iš skaitytų knygų itin patiko Christopherio Paolini „Eragonas“. Taip pat į atmintį labai įstrigo viena pirmųjų mano skaitytų knygų — Sue Townsend „Slaptas Adriano Moulo dienoraštis“.

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinė jau žino, su kuo teks kovoti šių metų pasaulio čempionato pirmajame etape. Turnyro C grupėje mūsiškiai susitiks su Kroatijos, Kanados ir Korėjos rinktinėmis. A grupėje kovos Rusija, Lenkija, Brazilija ir Tunisas, B grupėje — Australija, Latvija, Argentina ir Taivanas, D grupėje — JAV, Serbija, Kinija ir Egiptas. Pasaulio čempionatas vyks Latvijoje birželio 30 — liepos 10 dienomis. Pirmojo etapo mačus Lietuvos rinktinė žais Liepojoje.

LKF bendradarbiaus medikais

su

„Raptors“

Lietuvoje viešėjęs Toronto „Raptors“ klubo viceprezidentas Maurizio Gherardini Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) pažadėjo visapusiškai bendradarbiauti atliekant Lino Kleizos reabilitaciją po kelio operacijos. „Įvyko labai konstruktyvus pokalbis. „Raptors“ viceprezidentas teigė, kad Lietuvos rinktinės medikų pagalba tęsiant L. Kleizos reabilitaciją gali būti itin reikalinga, jeigu prasidėtų NBA lokautas. Mat „Raptors“ medikai tuomet padėti lietuviui nebegalėtų“, — sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Po operacijos į Torontą grįžęs L. Kleiza artimiausius keletą mėnesių dirbs su „Raptors“ medikais bei fizioterapeutais. Planuojama, kad balandį, pasibaigus NBA reguliariajam sezonui, krepšininkas grįš į Kauną ir reabilitaciją tęs su nacionalinės komandos medikais Rimtautu Gudu ir Vyteniu Trumpicku.

Renkama nauja studentų grupė

Anglijos Vusterio universitetas kartu su Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) ir LKF pradeda antrosios studentų grupės priėmimą į krepšinio trenerio magistro studijų programą. Europoje unikali studijų programa vyks dvejus metus. Paskaitos ir seminarai dukart per metus bus rengiami Lietuvoje ir Anglijoje, o juose paskaitas skaitys geriausi Lietuvos ir Europos krepšinio specialistai. Lietuvoje vyksiantys seminarai, siekiant studentams suteikti papildomų įgūdžių, bus derinami su pagrindiniais Lietuvoje vyksiančiais krepšinio renginiais — įvairių amžiaus grupių Europos čempionatais, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos organizuojamomis krepšinio klinikomis. Studijų tvarkaraštis parengtas taip, kad profesionalūs krepšininkai galėtų mokytis žaisdami klubuose. Be to, studentams yra sudaryta galimybė visas paskaitas išklausyti nuotoliniu būdu. Internete jie ras kiekvienos paskaitos vaizdo įrašus bei teorinę medžiagą. Ilgametę profesionalią patirtį sukaupę krepšininkai į magistro studijas priimami ir be bakalauro diplomo. Praėjusiais metais startavusias krepšinio trenerio magistro studijas pasirinko Lietuvos rinktinės nariai Linas Kleiza, Robertas Javtokas, Marijonas Petravičius, studijoms pasiryžo ir krepšininko karjerą neseniai baigęs Arvydas Macijauskas. Išsamesnė informacija apie krepšinio trenerio magistro studijas teikiama tel. +370 611 33911


www.musukrepsinis.lt

Pirmasis R. Seibučio Europos čempionatas Šis sezonas yra išskirtinai sėkmingas Lietuvos rinktinės gynėjui Renaldui Seibučiui. 25 metų krepšininkas siautėja Turkijos čempionate ir yra antras tarp rezultatyviausių šios stiprios lygos žaidėjų. Lietuvis per mačą „Olin Edirne“ ekipai vidutiniškai pelno po 18,61 taško. Tarptautinėje arenoje R. Seibutis pirmą kartą pasirodė 2005-aisiais, kai buvo pakviestas į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinę ir su ja iškovojo Europos čempionato sidabro medalį. Savo pirmajame Senojo žemyno čempionate, vykusiame Rusijos Čechovo mieste, palangiškis vidutiniškai pelnė 17,4 taško ir buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas. | FIBA Europe nuotr. |

stop kadras


FIBA Europe/M. Metlašo nuotr.

Lygos

Šešiolikmečiai galanda ginklus

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti visų Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktinių vyriausieji treneriai. Daugiausia klausimų prieš posėdį kilo dėl 16-mečių vaikinų nacionalinės komandos stratego. Juo išrinktas A. Sabonio krepšinio centre besidarbuojantis Darius Sirtautas. 16-metėms merginoms vadovaus Diliara Velišajeva. Jau 4 metus iš eilės Lietuvos jaunučiai vaikinai iš Europos čempionatų grįžta su medaliais.

50 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Gediminas Žygelis


Lygos

www.musukrepsinis.lt

38-ajame žurnalo „Mūsų krepšinis“ numeryje supažindinome su Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinių vasaros planais. LKF vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti tie treneriai, su kuriais kalbėjosi „Mūsų krepšinis“: 20-mečiams vaikinams vadovaus Marius Linartas, 19-mečiams — Kazys Maksvytis, 18-mečiams — Darius Dikčius. 20-metes merginas į priekį ves Ramunė Kumpienė, 18-metes — Aurimas Jasilionis. Šį kartą apžvelgsime 16-mečių planus.

Matyti tik latviai Buvęs krepšininkas D. Sirtautas praeitą Moksleivių krepšinio lygos sezoną su 1995 metais gimusiais A. Sabonio KC auklėtiniais tapo Lietuvos čempionu. Mūsų šalies jaunučių rinktinė pasirodymą Senojo žemyno pirmenybėse pradės liepos 28 dieną Čekijoje. Burtai lėmė, kad lietuviai turnyro pirmojo etapo C grupėje kausis su Prancūzijos, Latvijos ir Ukrainos bendraamžiais.

„Šešiolikmečiai yra neblogai parengti ir taktiškai, ir techniškai. Treneriai su jaunimu gerai dirba, vaikinai neblogai supranta krepšinį. Dabar jiems brendimo laikotarpis, todėl sunku kalbėti apie fizines galimybes. Pietiečiai gali būti anksčiau subrendę, tačiau mūsų žaidėjų labai gera individuali technika. Be to, juk esame krepšinio valstybė, negalime prastai žaisti.“

Reikia žaisti finale Buvusios krepšininkės D. Velišajevos treniruojamos jaunutės šiemet taip pat priverstos kovoti tik Europos čempionato B divizione. Po itin nesėkmingo pernykščio čempionato naujoji karta sieks reabilituotis ir sugrąžinti Lietuvai vietą tarp stipriausiųjų. „Lietuvos jaunučių merginų rinktinės pasirengimo Europos čempionatui planai jau yra sudaryti, dar federacija turės juos patvirtinti, — pasakojo trenerė. — Jeigu bus galima įgyvendinti mano planus, bus labai gerai. Į pirmąją stovyklėlę planuojame susirinkti birželio 26-ąją. Tai bus daugiau fizinio rengimo stovykla, tad pirmąsias 10—12 dienų daugiau skirsime kūno pritaikymui prie krūvių. Toliau jau judėsime be stabdžių ir rugpjūčio 9 dieną išskrisime į čempionatą.“ 16-mečių merginų Europos B diviziono čempionatas rugpjūčio 11—21 dienomis vyks Rumunijoje. „Europos čempionatą pradėsime maču su šeimininkėmis rumunėmis. Tada mūsų lauks Izraelis ir Bulgarija. Jeigu pavyks keliauti toliau, rimtas varžovas bus Vokietija. Mūsų tikslas yra sugrįžti į aukščiausią divizioną. Į jį patenka tik dvi geriausios turnyro komandos“, — planus dėstė D. Velišajeva.

Prizinė serija Vaikinai pasirengimui laiko turės mažiau. Jaunieji krepšininkai kartu sportuos apie 3 savaites. Tačiau tam rinktinės strategas per daug reikšmės neteikia. „Dabar svarbiausia yra mums susidėlioti tvarkingą planą, surinkti

Darius Sirtautas „Kol kas grupių įvertinimas nėra pats svarbiausias dalykas. Grupė kaip grupė. Galima būtų spėti tik pagal tų šalių krepšinio mentalitetą, — nesiryžo burtų rezultatų vertinti D. Sirtautas. — Tai bus pirmosios šios kartos rinktinės, niekas tikrojo komandų pajėgumo kol kas nežino. Mes vertiname šalis pagal jų krepšinio pajėgumą, todėl burtus lyg ir būtų galima vertinti palankiai. Tačiau iki šiol tie mūsų vaikinai taip pat dar nebuvo surinkti į rinktinę, todėl ir mūsų pačių pajėgumas nėra aiškus. Reikia gerbti kiekvieną varžovą. Gal kažkiek aiškesnė latvių komanda, kurios branduolys (7—8 žaidėjai) matyti per draugiškus turnyrus. Tačiau aš, kaip ir jūs dabar, galiu tik spėti.“

16-mečių vaikinų rinktinei šiemet vadovaus D. Sirtautas.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 51


Lygos

tai, ką Lietuvoje turime geriausio, — kalbėjo D. Sirtautas. — Per daug neprišokinėsi su tuo laiku, kiek yra skirta — tiek. Rengsime tiek stovyklų ir draugiškų rungtynių, kiek leis lėšos, juk dabar į jas reikia atsižvelgti. Negalime spėlioti, ar užteks, ar neužteks tų 20-ies dienų pasirengti čempionatui. Tokios yra sąlygos, mes negalime žaidėjų sukviesti anksčiau. Vaikinai bus iš skirtingų miestų, juos visus reikės surinkti į vieną vietą, jie turės būti apgyvendinti, reikės gerų sporto bazių ir t.t. Juk viskas atsiremia į pinigus. Visi turi tiek pat laiko ir tokias pačias galimybes.“ Lietuvos šešiolikmečių rinktinės jau ketverius metus priklauso Europos krepšinio elitui. 2007-aisiais ant šios amžiaus grupės prizininkų pakylos pirmieji užkopė būtent M. Linarto auklėtiniai. Šiemet jau 20-mečių čempionate kovosiantys vaikinai prieš ketverius metus Graikijai priklausančioje Kretos saloje pasipuošė bronzos medaliais. 2008-aisiais Italijoje Jono Valančiūno vedami Lietuvos jaunučiai (treneris K. Maksvytis) Senajame žemyne jau buvo stipriausi, 2009-aisiais Kaune iškovojo antrąją vietą (treneris D. Dikčius), o pernai Juodkalnijoje šį pasiekimą pakartojo su treneriu Arūnu Visocku. „Planuojame pirminę atrankos stovyklą surengti liepos mėnesio pradžioje. Ten per 3 dienas patikrintume apie 30 kandidatų (tiek mums rekomenduoja ir LKF), — kalbėjo D. Sirtautas. — Rinktinės pagrindą turėtų sudaryti MKL jaunučių vaikinų A „Ežio” pirmenybių pirmojo diviziono komandų žaidėjai. Žinoma, norėtųsi apimti daugiau regionų, patikrinti daugiau įvairių žaidėjų, tačiau

šiandien geriausią krepšinį demonstruoja būtent tos komandos, kurios žaidžia „Ežio” pirmenybių pirmajame divizione. Šiuo metu pagrindinis uždavinys yra atrinkti tuos kandidatus. Kalbėsiuosi su komandų treneriais, gal jie pasiūlys kokių savo komandų žaidėjų. Reikia pažiūrėti kažką ir ateičiai, galbūt kai kurie žaidėjai galės padėti rinktinėms ateityje.“

Žaidėjai gerai parengti Abu 16-mečių rinktinių treneriai dirba MKL, todėl pagrindinius kandidatus į nacionalines komandas puikiai žino. „Rinktinės pagrindą turėtų sudaryti vilnietės. Tačiau pakviesiu merginų iš Alytaus, Palangos, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, — galimas merginų rinktinės kandidates vardijo D. Velišajeva. — Surinksime didelį būrį kandidačių ir tada jau vietoje žiūrėsime, kurios bus geresnės ir žais rinktinėje. Apie rinktinės galimas lyderes dar labai sunku kalbėti. Kiekviena mergina yra savo komandos lyderė, o kai jos visos susirinks į vieną vietą, pažiūrėsime kas išeis. Žaisime varžybas, sunkiai dirbsime per treniruotes ir viską išsiaiškinsime. Mūsų rinktinėje visos pozicijos bus stiprios. Turime neblogų vidurio puolėjų, gerų gynėjų, merginos greitos, gerai valdo kamuolį. Didžiausias klausimas — kaip jos visos atrodys vienoje krūvoje. Svarbiausia mūsų užduotis — gerai atlikti namų darbus.“ Kolegei dėl žaidėjų pasirengimo pritarė D. Sirtautas. „Šešiolikmečiai yra neblogai parengti ir taktiškai, ir techniškai. Treneriai su jaunimu gerai dirba, vaikinai neblogai supranta krepšinį. Dabar jiems brendimo laikotarpis, todėl sunku kalbėti apie fizines galimybes. Pietiečiai gali būti anksčiau subrendę, tačiau mūsų žaidėjų labai gera individuali technika. Be to, juk esame krepšinio valstybė, negalime prastai žaisti, — šypsojosi D. Sirtautas. — Mūsų amžiaus kategorijoje nėra tokių išskirtinių žvaigždžių kaip 1993 ir 1994 metais buvo J. Valančiūnas ir Tauras Jogėla. Todėl ši rinktinė privalės būti komanda, tik taip ji galės būti stipri. Vienintelis, kuris kažkiek išsiskiria, tai galbūt Edvinas Šeškus. Tačiau superžvaigždžių nėra.“

Merginos tikisi garsių specialistų pagalbos

D. Velišajeva su jaunutėmis tikisi Lietuvai sugrąžinti vietą Europos elito divizione.

52 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Abu naujieji Lietuvos rinktinių treneriai savo štabų dar nėra subūrę, tačiau tikisi netrukus tai padaryti. „Tik neseniai buvau oficialiai patvirtintas jaunučių rinktinės treneriu, visas darbas dar tik prasideda. Reikės pasirinkti trenerių štabą, fizinio rengimo trenerį, gydytoją, rinktinės vadovą. O toliau jau prasidės kūryba, — kalbėjo vaikinų rinktinės strategas. — Kol kas dar visi turime reikalų savame kieme, baigti MKL pirmenybes, komandos ten rungtyniauja keletoje čempionatų. Kai pasibaigs MKL kovos, bus galima konkrečiau kalbėti.“ „Rinktinėje dirbsiu su savo kolege Loreta Galdikiene iš Vilniaus krepšinio mokyklos. Tikiu, kad pasirengimo cikle mums padės ir rimti treneriai, — tikino D. Velišajeva. — Tikiuosi, kad atvyks mano vyras, Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. Kalbėjausi su Kauno „Žalgirio“ sporto direktoriumi Rimantu Grigu. Norėčiau, kad man padėtų rimti specialistai, kurie krepšinyje yra daug visko matę.“


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 53


Asmeninio archyvo nuotr.

veidas

V. Bazilevskis: „Krepšinis leido neprarasti draugų“

Buvęs Vilniaus „Statybos“ žaidėjas V. Bazilevskis dabar gina Lietuvos garbę Europos ir pasaulio veteranų čempionatuose.

54 | 2010 | MÛSØ KREPÐINIS

Prieš tris dešimtmečius Vilniaus „Statyboje“ baigęs profesionalaus krepšininko karjerą paskutiniuosius jos metus Valerijus Bazilevskis mena kaip pačius įspūdingiausius. Legendinės sostinės komandos žaidėjas 1979 metais buvo vienas iš tų, kurie pirmieji Lietuvoje parklupdė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo Sovietų Sąjungos bronzos medalius. Martynas Pupininkas


www.musukrepsinis.lt

Ir toliau krepšinio ritmu gyvenantis 61 metų V. Bazilevskis Lietuvos veteranų krepšinio lygoje (VKL) rungtyniauja „Statybos“ ekipoje, o vasarą gina Lietuvos garbę Europos ir pasaulio čempionatuose. Anot V. Bazilevskio, sulaukus garbaus amžiaus nepalikti krepšinio aikštelės jam leido protas bei per daugelį metų įgyta patirtis. Per savaitę po tris kartus besitreniruojantis vyras šiuo metu ruošiasi vasarą Brazilijoje vyksiančiam pasaulio veteranų čempionatui, kuriame tikisi išpildyti seną savo svajonę — iškovoti aukso medalį.

Rungtyniavo su dideliu užsidegimu — Kaip jūsų gyvenime atsirado krepšinis? — Tai buvo labai seniai ir įvyko ne Lietuvoje, o Turkmėnijos sostinėje Ašchabade. Krepšinio kamuolį į rankas paėmiau 13—14 metų ir, turiu pripažinti, iš pradžių sekėsi itin sunkiai. Buvau ganėtinai ligotas jaunuolis, bet, kai užsiėmiau krepšiniu, sustiprėjau. Pirmiausia ši sporto šaka pagerino mano sveikatą. Vėliau pradėjau galvoti apie aukštumas ir po keleto metų patekau į vieną Turkmėnijos vyrų komandą. Po to sulaukiau ir kitų pasiūlymų. — Kaip atsidūrėte Lietuvoje? — 1971 metais pradėjau žaisti Rygos ASK ekipoje. Joje rungtyniavau dvejus metus kartu su Mykolu Karnišovu ir Andriumi Vasiliausku. Latvijoje neblogai žaidžiau, todėl sulaukiau amžiną atilsį trenerio Antano Paulausko kvietimo ginti Vilniaus „Statybos“ garbę. Taip ir atsidūriau Lietuvoje. Nuo 1973 iki 1979 metų žaidžiau „Statyboje“. Po paskutiniojo savo sezono šioje komandoje aktyviai nebesportavau. Tiesa, kiek vieliau su M. Karnišovu vienerius metus žaidėme Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje. Profesionaliai sportavau iki 30 metų. — Kodėl jūsų karjera buvo tokia trumpa? — Anksčiau sportininkai greičiau pasitraukdavo. Dabar žmonės rungtyniauja maždaug iki 35 metų. Galiu pasakyti tik tiek, kad dabar krepšininkus labiau vertina nei mano laikais. — O koks V. Bazilevskis buvo aikštelėje? — Praėjus daugeliui metų supratau, ko man trūko mano laikais. Neturėjau didelės fizinės jėgos ir ūgio, būdamas vos 198 cm ūgio žaidžiau vidurio puolėjo pozicijoje. Komandose trūkdavo aukštesnių žaidėjų, todėl tekdavo rungtyniauti „centro“ pozicijoje. Visada labai išgyvenau dėl nesėkmių, kai nepataikydavau baudos metimo ar paprasčiausiai suklysdavau. Buvau emocingas žaidėjas, o tai trukdydavo rungtyniauti. Kitaip sakant, buvau „mandras“, tačiau visos mano emocijos ir išgyvenimai buvo ne dėl savęs, o dėl komandos. — Minėjote, kad jaunystėje buvote ligotas. Vėliau traumos nekamavo? — Vieną kartą buvo toks kuriozas, kai komandos draugas Algimantas Povilonis ištraukė mano ranką (juokiasi). Kovodami po krepšiu nepasidalijome kamuoliu. Jis traukė kamuolį, aš traukiau, o ištraukėme mano ranką iš peties. Jis mano draugas, su kuriuo neturėjome kovoti, tačiau kažkada nutiko ir taip. Tiesa, traumą patyriau netyčia, bet ji buvo skaudi.

Dėl draugų negalėjo palikti Lietuvos — Kurias savo karjeros akimirkas prisimenate dažniausiai? — Labiausiai įsiminė paskutiniai — 1979-ieji — metai. Tada iško-

veidas

„Visada labai išgyvenau dėl nesėkmių, kai nepataikydavau baudos metimo ar paprasčiausiai suklysdavau. Buvau emocingas žaidėjas, o tai trukdydavo rungtyniauti. Kitaip sakant, buvau „mandras“, tačiau visos mano emocijos ir išgyvenimai buvo ne dėl savęs, o dėl komandos.“ vojau Sovietų Sąjungos čempionato bronzos medalį. Kijeve vyko paskutinis varžybų turas, „Statyba“ labai gerai rungtyniavo. Apskritai tie metai buvo labai sėkmingi. Itin gerai žaidėme Minske vykusiame pirmajame ture, pralaimėjome tik Leningrado „Spartak“ krepšininkams. Tąsyk nusileidome vos vienu tašku. Mano paskutiniaisiais metais pirmą kartą oficialiose rungtynėse nugalėjome Kauno „Žalgirį“, trimis taškais buvome nukovę Maskvos CSKA ir vienu metu buvome SSRS čempionato lyderiai. Labai patiko rungtyniauti su estais bei prieš savo buvusius draugus rygiečius. Krepšinio asų, su kuriais žaisdavome SSRS rinktinėje, buvo ilga eilė. Labai gerai atsimenu Karlį Strelį. Su juo dar ir dabar susitinkame įvairiose varžybose, dažniausiai veteranų Europos ir pasaulio čempionatuose bei olimpinėse žaidynėse. Tai neeilinis žmogus, SSRS rinktinės narys. Karlis yra labai įdomi asmenybė, be to, dabar jis yra medicinos daktaras. — Ar pergalė prieš „Žalgirį“ tuomet buvo ypatinga? — Tikrai taip. Prisimenu tą dieną kaip dabar. Nugalėti „Žalgirį“ buvo labai įsimintina ir svarbu. Juk ta komanda yra mūsų legenda. — Ilgiausiai rungtyniavote „Statybos“ komandoje. Tai jūsų brangiausia ekipa, kurioje teko žaisti? — Kai atvažiavau į Vilnių, buvau labai gerai priimtas. Komandai vadovavo geras treneris A. Paulauskas, žaidė mano draugas Edmundas Narmontas. Su juo iki šiol kovojame veteranų komandoje, draugystė taip ir nenutrūko — galbūt todėl, kad nė karto nebuvome susipykę. Žinoma, prisijungęs prie „Statybos“, Vilnių pamačiau ne pirmą kartą, bet buvau dar labai jaunas. Po truputį įsikūriau, apsipratau, o sostinėje sutikti žmonės man visapusiškai padėjo. Jie pagelbėjo ne tik treniruotėse, bet ir gyvenime, esu jiems be galo dėkingas. Stebėjausi, kad komanda sugebėjo taip šiltai priimti pašalinį žmogų. „Statybos“ ekipoje suradau tikrų draugų, todėl nusprendžiau pasilikti Lietuvoje. Apskritai, krepšinis man leido neprarasti draugų ir visą gyvenimą su jais palaikyti ryšį. — Tačiau aikštelėje buvo ir skaudžių nesėkmių? — Tiesa. Labiausiai įsiminė pralaimėjimas tais pačiais 1979 metais. Vietoje bronzos galėjome pasipuošti sidabru, bet tąsyk CSKA specialiai iš Kijevo išsiuntė pagrindinį įžaidėją Sergejų Belovą, ir maskviečiai tyčia pralaimėjo tuometinei vietos „Strojitel“ komandai. Mes Kijeve buvome nugalėję „Strojitel“, bet galiausiai iki sidabro pritrūko

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 55


veidas

vieno taškelio. Sporto be nusivylimų nebūna, o ypač krepšinyje, kuriame paskelbti lygiųjų tiesiog neįmanoma. Atrodo, turi laimėti, sieki savo tikslo, bet staiga kažkas atsitinka ir viskas nutrūksta. — Daug kalbama, kad tais laikais vykdavo susitarimai už aikštės ribų? — Pasitaikydavo. Tai buvo kampanija prieš mus. Negaliu sakyti, kad lietuvius spaudė, tačiau nebuvome mylimi. Kai Maskvoje laimėjome prieš CSKA, vietos žurnalistai laikraštyje parašė, kad pirmi ne mes, o CSKA, nors CSKA mums nusileido. Iš Maskvos pusės kartais vykdavo negražūs užkulisiniai žaidimai. — Ką jums apskritai gyvenime reiškė ir reiškia krepšinis? — Krepšinis žmones užgrūdina, padeda išgyventi sunkumus, įveikti save ir toliau kovoti. Krepšinis formuoja žmonių asmenybes ir suburia kolektyvus. Penki žmonės aikštėje kaunasi ir už save, ir už savo draugą bei visą komandą. Tai yra šio žaidimo pagrindas. — Ar matote dabartinio ir savo laikų krepšinio skirtumų? — Dabar krepšinis labai pagreitėjo, vaikinai aukštai šoka, greitai bėga. Mūsų „Statybos“ komanda taip pat mėgindavo išsiskirti greitu žaidimu, bet dabartinių krepšininkų mes negalėtume aplenkti. Vyrai šiandien žaidžia labai gražiai, o krepšinis Lietuvoje eina teisingu keliu.

Fizines galimybes pakeitė patirtis — Galbūt dar turite tikslų, kurių aikštelėje iki šiol nepasiekėte? — Asmeniškai norėčiau pagaliau tapti Europos arba pasaulio čempionu. Aišku, mūsų veteranų komanda jau buvo ir Europos, ir pasaulio čempionė, bet tuo metu man nepavykdavo išvažiuoti, trukdydavo darbas ar pinigų trūkumas. Visada buvau tik antras, antras ir dar kartą antras. Galų gale gal vasarą Brazilijoje vyksiančiame pasaulio čempionate pavyks iškovoti auksą. — Kamuolio iš rankų nepaleidžiate iki šiol. Ar užtenka jėgų? — Žaidžiu nuolat. Tris kartus per savaitę einu į treniruotes, su veteranais važinėjame beveik po visą pasaulį. Pernai buvome Zagrebe

V. Bazilevskiui motyvacijos netrūksta — veteranas trokšta tapti savo amžiaus grupės Europos arba pasaulio čempionu.

56 | 2010 | MÛSØ KREPÐINIS

vykusiame Europos čempionate ir užėmėme antrąją vietą, pralaimėjome tik maskviečiams — buvusiai SSRS rinktinei, kurios priekyje buvo Viktoras Petrukovas. Prieš tai Prahoje likome treti. Jeigu neiškovojame medalių, savo pasirodymą vertiname labai prastai ir sakome, kad jis nevykęs. Mūsų tikslas — visada užimti pirmąją vietą. — Su metais praradote fizines galimybes, kurias turėjote jaunas. Ar yra žaidimo komponentų, kurių aikštėje jau visiškai nebegalite atlikti? — Manau, kad beliko tik norai — bėgti, pašokti, stipriai mesti ar įdėti iš viršaus. Deja, to veteranai jau nebesugeba. Mes pradėjome naudoti savo protą, kurio jaunimas kol kas arba nenori, arba negali panaudoti todėl, kad turi daug fizinės jėgos. Tuo tarpu mes privalome vadovautis protu ir panaudoti sukauptą patirtį. — Tikriausiai kartais varžovus pavyksta įveikti ir gudrumu? — Priklauso nuo to, prieš kokio lygio krepšininką žaidžiu. Jeigu rungtyniauju prieš tokį patį profesionalą, gal ir ne itin. Bet jeigu kito žaidėjo lygis bent šiek tiek žemesnis, tada man daug lengviau viską padaryti. Veteranai, panaudodami savo patirtį, apgauna kitus. — Galbūt aikštelėje tenka išmėginti jėgas ir su jaunimu? — Taip, būna ir tokių atvejų. Mūsų žymus sportininkas Romas Ubartas žaidžia jaunesnių krepšininkų — Vilniaus „Salilitos“ — komandoje, tenka susitikti su jais. Dažnai važiuojame į Klaipėdą rungtyniauti kartu su jaunesniais vyrais. Visada prieš išvykdami į veteranų čempionatus stengiamės sužaisti kelis mačus su jaunesniais už save, kadangi su jais rungtyniauti sunkiau. Tada būna paprasčiau pirmenybėse, kai tenka susitikti su stipriomis JAV, Rusijos ar Brazilijos rinktinėmis. Pastarosios ekipos yra jaunesnių komandų lygio, todėl mums lengviau pamatyti savo trūkumus ir bandyti juos pataisyti dar prieš kelionę. — Kaip atrodo veteranų krepšinis iš vidaus, ar veteranų ekipos turi trenerius? — Tai yra labai skaudus klausimas. Labai norėtume, kad mūsų rinktinę treniruotų žalgirietis Alvydas Šidlauskas. Jis — mūsų amžiaus žmogus, tačiau turi sunkumų dėl sveikatos. Mes norime jo, galbūt ir jis norėtų treniruoti, bet dar yra ir piniginis klausimas. Bandome įveikti visus sunkumus, kad A. Šidlauskas galėtų su mūsų ekipa važiuoti į čempionatą. Jis praėjęs ir ugnį, ir vandenį, todėl A. Šidlausko vadovavimas svarbiomis akimirkomis būtų itin svarbus. Komandai treneris yra būtinai reikalingas, visos stipresnės ekipos turi strategus. — „Statybos“ komandoje taip pat neturite trenerio? — Žaidžiančiuoju treneriu išrinkome Eduardą Kairį. Tiesa, suprantame, kad žaisti, viską pamatyti ir laiku padaryti jam yra išties sudėtinga. Jis — tikras mūsų vedlys, mūsų smegenys, mūsų technikas. Tai žmogus, kuris vadovauja ir reguliuoja žaidimą aikštelėje. Be E. Kairio mums iš karto pasidaro sunku, kadangi antro tokio gynėjo neturime. — Ne kartą minėjote pinigus. Veteranų ekipoms tikriausiai labai sunku rasti rėmėjų? — Gauti paramą yra labai sudėtinga. Mes net nenorime kalbėti apie save, kadangi matome, kaip sunku vyrų rinktinei. Aišku, kartais atsiranda žmonių, kurie sutinka pažaisti kartu. Bet su rėmimu labai sudėtinga. Manau, apie 80 proc. išlaidų padengiame patys. Vos keli mūsų komandos žaidėjai randa rėmėjų, o kiti į čempionatus važiuoja savo sąskaita.


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 57


Krepsinio treneriu asociacija

Puolimas „1 prieš 1“ ir išsidėstymas Buvęs Maskvos srities „Chimki“ vyriausiasis treneris Sergio Scariolo vadovauja Ispanijos vyrų rinktinei, kuri 2009 metais tapo Europos čempione. Savo karjerą S. Scariolo pradėjo 1985 metais kaip „Brescia“ ekipos trenerio asistentas. Vėliau treneris perėjo į „Pesaro“ komandą, su kuria tapo Italijos čempionu. Po dvejų metų S. Scariolo tapo vyriausiuoju treneriu ir 1990 metais laimėjo dar vieną titulą. Tuomet treneris persikėlė į „Desio“ klubą, dar vėliau į Sergio Scariolo Bolonijos „Fortitudo“ ekipą. Kita S. Scariolo stotelė buvo Vitorijos „Tau Ceramica“, su kuria treneris laimėjo Karaliaus taurę. Vėliau, perėjęs į Malagos „Unicaja“ ekipą, S. Scariolo vėl iškovojo Karaliaus taurę, tapo Ispanijos čempionu bei iškopė į Eurolygos finalo ketvertą.

Didžiausias skirtumas tarp dabartinio krepšinio bei to, kuris buvo žaidžiamas prieš 15 metų, yra žaidėjų fizinio pasirengimo lygis. Patobulėjusios fizinės galimybės pagerino ir gynybos efektyvumą (kalbame apie aukštus ir atletiškus žaidėjus, galinčius daug geriau gintis vienas prieš vieną nei anksčiau). Turime pabrėžti ir išaugusį trenerių profesionalumą, atsiradusį tobulėjant technologijoms bei dirbant su talentingais žaidėjais. XX amžiaus 10-ajame dešimtmetyje sekant Jugoslavijos mokyklą buvo įprasta puolime žaisti nerizikuojant ir išnaudojant visas tam skirtas 30 sekundžių. Dabar puolimo ribos yra praplėstos, ir už tai ačiū naujoms taisyklėms bei pasikeitusiems teisėjavimo kriterijams, kadangi dabar teisėjai fiksuoja daugiau pražangų. Taigi manau, kad yra trys pagrindiniai faktoriai, kuriais remiantis galima sukurti savo puolimo filosofiją: • Taisyklių pasikeitimai. • Pasikeitę teisėjavimo kriterijai. • Trenerio žinios, naudojantis technologijų pranašumais. Dar visai neseniai buvo neįmanoma pamatyti gynėjų grandies žaidėją, rungtyniaujantį arčiau krepšio. Visgi vėliau tai buvo

58 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

išspręsta išplečiant erdves, nusiunčiant žemesnius žaidėjus po krepšiu bei taip priverčiant gynybą prie to prisitaikyti. Ir Europoje, ir NBA tradiciškai vienas iš dviejų po krepšiu galinčių žaisti aukštaūgių buvo pakeistas į aukštą žaidėją, galintį rungtyniauti prie tritaškio linijos. Tokiu būdu žemesni krepšininkai gali žaisti arčiau krepšio, baudos aikštelėje, veržtis ir panašiai. Būtina turėti aukštaūgį, galintį atakuoti krepšį ir taip sukurti daugiau vietos po krepšiu (1 ir 2 pav.).

Keturi atsitraukę žaidėjai Su šia puolimo sistema mes sukursime vietos pranašumo suteikiančioms situacijoms: • Kertant pagal galinę liniją (3 pav.). • Kertant, sugrįžtant ir vėl kertant pagal galinę liniją (4 pav.) (tokiu būdu gynybą pastūmėsime į gynimuisi nepatogią situaciją). • Du prieš du (5 pav.): centras stengiasi kuo arčiau priartėti prie baudų metimo linijos. Sugriuvus gynybai, aukštaūgis gali susikurti progą po krepšiu arba atakuoti iš tolimesnio atstumo.

Du aukštaūgiai Naudodami šią sistemą (6 ir 7 pav.) mes galime susikurti situaciją, kad keturi žaidėjai būtų toliau atsitraukę, o vienas liktų po krepšiu. Jeigu atsirastų mums naudinga ūgio persvara po krepšiu, bandytume ja pasinaudoti. Jei ūgio persvara mums būtų nenaudinga, mėgintume pasinaudoti ūgio persvara, esančia toliau nuo krepšio. Mūsų tikslas — „praplėsti aikštelę“ ir taip rasti erdvės prasiveržimams. Sistema su teisingu išsidėstymu bei atvira viršutine baudos aikštelės dalimi padeda rasti įvairesnius sprendimus. Jei pažiūrėtume į statistiką ir palygintume, ar efektyviau yra žaisti pagal statišką sistemą, ar su gynybą „apnuoginančiais“ prasiveržimais, pamatytume, kad antrasis variantas mums suteikia daugiau metimo galimybių. Mes norime, kad žaidėjas, kuris veržiasi, puikiai matytų kitus tris ar keturis savo komandos narius. Aukštaūgis (5) užima poziciją baudos aikštelėje numatydamas, kad besiginantis žaidėjas gali pasislinkti ir sutankinti gynybą (8 pav.). Jeigu taip nutinka, jis besiginančiajam, kuris padeda


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio treneriu asociacija

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 59


Krepsinio treneriu asociacija

savo komandos draugui, pastato užtvarą (9 pav.). Po prasiveržimo ir perdavimo atsilaisvinusiam komandos draugui žaidėjas pajuda į atsilaisvinusią aikštelės vietą, kurioje yra dar vienas komandos draugas (10 pav.). Šiuo atveju mes norime padėti į kampą pasislinkusiam žaidėjui, tad kiti atsitraukę krepšininkai galėtų prisitaikyti ir pakeisti vietą aikštelėje (11 ir 12 pav.). Jei kamuolys perduodamas žaidėjui, esančiam arti krepšio, perdavimą atlikęs krepšininkas kerta norėdamas gauti perdavimą, o vėliau leidžia aukštaūgiui žaisti vienas prieš vieną (13 pav.). Priklausomai nuo gynybos, aukštaūgis gali perduoti kamuolį prie tritaškio linijos esančiam komandos draugui. Kai kamuolys palieka baudos aikštelę, aukštaūgis staigiai persikelia į viršutinę baudos aikštelės dalį ir pastato užtvarą

kamuolį gavusiam komandos draugui (14 pav.). Pagrindinė taisyklė — jei gynėjas yra arčiau krepšio, aukštaūgis persikelia arčiau baudų metimo linijos. Mes norime bet kokiu atveju turėti žaidėją priešingoje pusėje, nei su kamuoliu esantis aukštaūgis. Jis turi būti visad pasiruošęs įžengti į baudos aikštelę, kadangi jį ginantis žaidėjas bus linkęs padėti gintis savo komandos draugams žemutinėje baudos aikštelės dalyje (15 ir 16 pav.).

Užtvara žaidėjui su kamuoliu Visų pirma, pasinaudoti užtvara ir atakuoti privalome kuo agresyviau, stengdamiesi prasiskverbti kuo arčiau baudos aikštelės vidurio. Aukštaūgis, kuris atbėgo statyti užtvaros, vėliau privalo pasisukti ir judė-

ti link baudų metimo linijos (17 pav.). Jei užtvara statoma baudos aikštelės viduryje, po minėto veikslo aukštaūgis taip pat kyla link baudos metimų linijos, o ne leidžiasi po krepšiu. Jei užtvara naudojasi sunkusis krašto puolėjas, užtvarą statantis vidurio puolėjas pakyla ir juda link baudos aikštelės viršutiniojo kampo, priešingai nei puolėjo bėgimo kryptis, bei vėliau kerta, kad gautų perdavimą (18 pav.). Jei puolėjas veržiasi pagal galinę liniją, aukštaūgis daro priešingą veiksmą. Jei du aukšti žaidėjai yra virš baudos aikštelės, po užtvaros vidurio puolėjas juda link krepšio, kad gautų perdavimą iš įžaidėjo (19 pav.). Jei sunkusis krašto puolėjas stovi baudos aikštelės viršuje, o vidurio puolėjas baudos aikštelės apačioje kitoje pusėje, tada puolėjas stato užtvarą įžaidėjui (1), kuris veržiasi į laisvąją pusę, o

Kaune daugiau kaip 20 metų veikia privatus sporto medicinos centras Mes žinome, kaip išlaikyti elitinių sportininkų sportinį pasirengimą. Klinikoje atliekami širdies ir kraujagyslių funkciniai tyrimai: • Širdies ultragarsinis tyrimas. • Dozuoto fizinio krūvio mėginys. • Ilgalaikis (24 val.) širdies ritmo ir arterinio kraujospūdžio registravimas. • Kraujo laboratoriniai tyrimai. Koks Jūsų širdies rezervas, ar nėra „širdies pertempimo“ požymių, ar saugiai sportuojate, kaip atstatyti prarastas jėgas — tai klausimai, į kuriuos padės atsakyti mūsų klinikos sporto medicinos profesionalai. Kasdien sportuojantiems profesionalams (krepšininkams, futbolininkams, plaukikams, dviratininkams ir kt.), labai svarbu žinoti, ar sportavimas nealina sveikatos, ar jie sportuoja saugiai? Ar nepavargote būti pavargusiu! Po detalios sveikatos patikros įvertiname Jūsų duomenis ir parengiame individualias sveikatos išsaugojimo programas. Ir atlikti tai reikia tik vieną kartą per metus! „ELITE MEDICALE" Savanorių pr. 235, LT-50184 Kaunas Darbo laikas: 9.00 — 18.00 val. 60 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Faks.: +370-37 798698 Mob.: +370-614 81071 El. paštas: elimed@takas.lt Tel.: +370-37 733978


Krepsinio treneriu asociacija

kol jo gynėjas padėjo stabdyti puolėjo prasiveržimą, kerta ir gauna perdavimą kitoje aikštelės pusėje (21 pav.).

Pasikeitimas gynyboje Jei įžaidėjui besiveržiant įvyksta pasikeitimas gynyboje, vidurio puolėjas juda baudos metimo linijos kampo link, kur gauna perdavimą bei atlieka metimą arba žaidžia su sunkiuoju krašto puolėju, kuris kirto link krepšio (22 pav.). Mūsų tikslas — išprovokuoti gynybos pasikeitimus, stengiantis atrasti tinkamą kirtimo kampą pro dešinę ar kairę gynėjo pusę (23 pav.). Silpnojoje pusėje naudojame tą pačią sistemą: jei gynėjas puolėjui atsuka savo petį, puolėjas juda baudų metimo linijos link ir atsitraukia į tos pačios aikštelės pusės kampą. Jeigu tinkamai išnaudosime išsidėstymą, aikštelės erdves bei pasinaudosime pagalbos gynyboje situacijomis, turėsime daugiau galimybių atkovoti kamuolius puolime, kadangi tai padės išvengti fizinio kontakto su gynėju ir išvengsime jo atsitvėrimo. Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

www.musukrepsinis.lt

pats atsitraukia. Tuo tarpu vidurio puolėjas (5) kerta po krepšiu, kad gautų perdavimą iš įžaidėjo, kurį dengti padėjo lengvojo krašto puolėjo (3) gynėjas (20 pav.). Įmanomas ir kitoks variantas: sunkusis krašto puolėjas (4) po užtvaros leidžiasi į baudos aikštelės vidurį, gauna perdavimą iš įžaidėjo ir veržiasi, tuo tarpu vidurio puolėjas,

S. Sacriolo mėgsta turėti aukštaūgį, galintį atakuoti iš toliau ir taip sukurti daugiau vietos po krepšiu.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 61


Krepsinio Lygos

62 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS


statistiKa

www.musukrepsinis.lt

Lietuvos krepšinio skaičiai „Mūsų krepšinis“ pristato visus šio sezono nacionalinių čempionatų rezultatus.

LKF DNB NORD TAURĖS TURNYRAS FINALO KETVERTAS Vasario 13 diena: „Lietuvos rytas“ — „Žalgiris“ 69:81, „Neptūnas“ — „Rūdupis“ 74:98. Vasario 12 diena: „Neptūnas“ — „Lietuvos rytas“ 65:84, „Žalgiris“ — „Rūdupis“ 75:73. LKF DNB NORD MOTERŲ TAURĖS TURNYRAS FINALO KETVERTAS Vasario 18 diena: „Lemminkainen“ — „LKKA-Aistės“ 59:61, „VIČI-Aistės“ — „Laisvė KRS“ 108:49. Vasario 19 diena: „LKKA-Aistės“ — „VIČI-Aistės“ 45:88, „Lemminkainen“ — „Laisvė KRS“ 55:68. III ETAPAS 3 turas Vasario 15 diena: „Laisvė KRS“ — MRU 66:60, „LKKAAistės“ — „Utena“ 68:40. Vasario 7 diena: „Utena“ — „LKKA-Aistės“ 62:72.

Atletas“ — „Perlas-MRU“ 95:68, „Nafta-Universitetas“ — „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 101:89, „Šilutė“ — „Delikatesas“ 95:56, „Erelita-KTU“ — „TRIOBET“ 68:65, „Puntukas-Dussmann Service“ — „Akademija“ 72:66. Vasario 12 diena: „Žalgiris-Sabonio mokykla“ — „Pieno žvaigždės“ 68:85, „Nafta-Universitetas“ — „LKKAAtletas“ 68:84, „Perlas-MRU“ — „Mažeikiai“ 58:70, „Meresta“ — „Radviliškis“ 63:71, „Puntukas-Dussmann Service“ — „Šilutė“ 79:56, „TRIOBET“ — „Delikatesas“ 94:71. Vasario 11 diena: „Pieno žvaigždės“ — „Meresta“ 73:69, „Radviliškis“ — „Perlas-MRU“ 96:60, „Mažeikiai“ — „Nafta-Universitetas“ 79:57, „Šilutė“ — „TRIOBET“ 68:58, „Erelita-KTU“ — „Akademija“ 105:60, „ABROUniversitetas“ — „Puntukas-Dussmann Service“ 91:70, „LKKA-Atletas“ — „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 61:82. Vasario 10 diena: „Akademija“ — „ABRO-Universitetas“ 83:82. Vasario 8 diena: „Puntukas-Dussmann Service“ — „Erelita-KTU“ 62:74. Vasario 5 diena: „LKKA-Atletas“ — „Pieno žvaigždės“ 77:89, „Žalgiris-Sabonio mokykla“ — „Mažeikiai“ 101:95, „Nafta-Universitetas“ — „Radviliškis“ 56:66, „Perlas-MRU“ — „Meresta“ 87:77, „ABRO-Universitetas“ — „Šilutė“ 78:57, „Akademija“ — „Delikatesas“ 77:70. Vasario 4 diena: „Pieno žvaigždės“ — „Perlas-MRU“ 103:61, „Meresta“ — „Nafta-Universitetas“ 73:78, „Radviliškis“ — „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 76:67, „Mažeikiai“ — „LKKA-Atletas“ 80:75, „TRIOBET“ — „Akademija“ 70:57, „Delikatesas“ — „PuntukasDussmann Service“ 93:90, „Erelita-KTU“ — „ABROUniversitetas“ 75:43.

LIETUVOS KREPŠINIO LYGA Vasario 26 diena: „Perlas“ — „Žalgiris“ 57:62, „Nevėžis“ — „Lietuvos rytas“ 79:90, „Juventus“ — „Rūdupis“ 86:71. Vasario 25 diena: „Alytus“ — „Šiauliai“ 92:68, „Neptūnas“ — „Naglis“ 78:74. Vasario 22 diena: „Rūdupis“ — „Kaunas“ 93:58, „Techasas“ — „Juventus“ 64:72, „Šiauliai“ — „Perlas“ 63:86. Vasario 20 diena: „Lietuvos rytas“ — „Sakalai“ 88:52, „Žalgiris“ — „Neptūnas“ 107:85. Vasario 11 diena: „Kaunas“ — „Techasas“ 74:75. Vasario 10 diena: „Alytus“ — „Nevėžis“ 113:108. I grupė Vasario 8 diena: „Kaunas“ — „Nevėžis“ 79:76, „Rūdupis“ V. Komanda — „Techasas“ 87:79, „Juventus“ — „Alytus“ 97:86, „Naglis“ — „Šiauliai“ 97:91. 1. Pasvalio „Pieno žvaigždės” Vasario 6 diena: „Lietuvos rytas“ — „Neptūnas“ 100:65, 2. „Radviliškis“ „Žalgiris“ — „Sakalai“ 95:48.

V. Komanda 1. Kauno „Žalgiris“ 2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 3. Prienų „Rūdupis“ 4. Utenos „Juventus“ 5. „Šiauliai“ 6. Panevėžio „Techasas“ 7. Klaipėdos „Neptūnas“ 8. Palangos „Naglis“ 9. Vilniaus „Perlas“ 10. „Kaunas“ 11. Kėdainių „Nevėžis“ 12. Vilniaus „Sakalai“ 13. „Alytus“

P. 17 15 12 11 9 9 6 6 6 6 5 4 2

Pr. 0 2 5 6 7 8 10 10 11 12 11 12 14

NACIONALINĖ KREPŠINIO LYGA Vasario 26 diena: „Mažeikiai“ — „Pieno žvaigždės“ 79:87, „Radviliškis“ — „LKKA-Atletas“ 90:70, „Meresta“ — „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 61:47, „Perlas-MRU“ — „Nafta-Universitetas“ 49:68, „Erelita-KTU“ — „Šilutė“ 77:87, „Delikatesas“ — „ABRO-Universitetas“ 89:85, „TRIOBET“ — „Puntukas-Dussmann Service“ 77:71. Vasario 25 diena: „Pieno žvaigždės“ — „Mažeikiai“ 83:76, „LKKA-Atletas“ — „Radviliškis“ 76:81, „Žalgiris-Sabonio mokykla“ — „Meresta“ 78:62, „Nafta-Universitetas“ — „Perlas-MRU“ 97:82, „Šilutė“ — „Erelita-KTU“ 85:58, „ABRO-Universitetas“ — „Delikatesas“ 83:67, „Puntukas-Dussmann Service“ — „TRIOBET“ 60:68. Vasario 19 diena: „Nafta-Universitetas“ — „Pieno žvaigždės“ 85:93, „Perlas-MRU“ — „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 76:71, „Radviliškis“ — „Mažeikiai“ 75:73, „Akademija“ — „Šilutė“ 95:90, „TRIOBET“ — „ABROUniversitetas“ 63:61, „Delikatesas“ — „Erelita-KTU“ 81:74, „Meresta“ — „LKKA-Atletas“ 82:74. Vasario 18 diena: „Pieno žvaigždės“ — „Radviliškis“ 76:67, „Mažeikiai“ — „Meresta“ 85:77, „LKKA-

P. 35 26 3. „Mažeikiai“ 22 4. Pakruojo „Meresta“ 22 5. Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ 20 6. Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ 20 7. Kauno „LKKA-Atletas“ 19 8. Vilniaus „Perlas-MRU“ 16

Pr. 1 10 14 14 16 16 17 20

„Grankuras“ 84:87, „Bangenė-Aivera“ — „Kretinga“ 84:65, „Vitlaima“ — „LSGG-Alekniškis“ 115:60, „Dailista“ — „Radijas Tau“ 113:93, „Centauras“ — „Gargždai“ 58:104, „JAZZ-Diremta“ — „Saulė 92-94“ 103:33, „Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas“ — „Kuršiai“ 67:91, „Mantinga-Juodeliai“ — Vilniaus krepšinio mokykla 113:51, „Rasai“ — „Tichė“ 86:70, „EžerūnasKarys“ — „SC-KK Akmenė“ 84:59, „Tekoda“ — „SaulėAukštabalis“ 78:80, „Grafų baldai-Kristalas“ — „Tornado“ 86:71, „Žemaitukai“ — „Oranžinis kamuolys“ 101:59. II ETAPAS Suvalkijos-Žemaitijos regionai Dėl 1-8 vietų Vasario 18 diena: LCC TU — „Mantinga-Juodeliai“ 97:84. Vasario 12 diena: „Tekoda“ — „JAZZ-Diremta“ 64:87, „Plungė-SM“ — „Zanavykas“ 69:51, „Žemaitukai“ — „Vitlaima“ 80:100. Vasario 11 diena: „Mantinga-Juodeliai“ — „Žemaitukai“ 86:92, „Vitlaima“ — „Plungė-SM“ 72:70, LCC TU — „JAZZ-Diremta“ 78:82, „Tekoda“ — „Zanavykas“ 75:78. Vasario 5 diena: „Plungė-SM“ — „Mantinga-Juodeliai“ 71:50, „Zanavykas“ — LCC TU 69:75, „JAZZ-Diremta“ — „Žemaitukai“ 87:91, „Vitlaima“ — „Tekoda“ 113:75. Vasario 4 diena: „Tekoda“ — „Mantinga-Juodeliai“ 80:84, LCC TU — „Vitlaima“ 79:100, „Žemaitukai“ — „Zanavykas“ 88:83, „JAZZ-Diremta“ — „Plungė-SM“ 55:85.

V. Komanda 1. Tauragės „Vitlaima“ 2. Plungės „Žemaitukai“ 3. „Plungė-SM“

P. 10 9 8 4. Marijampolės „Mantinga-Juodeliai“ 8 5. Klaipėdos LCC TU 7 6. Birštono „JAZZ-Diremta“ 6 7. Šakių „Zanavykas“ 5 8. Klaipėdos „Tekoda“ 3

Pr. 4 5 6 6 7 8 9 11

Dėl 9-20 vietų Vasario 19 diena: „Tichė“ — „Kadis“ 105:58, „SC-KK Akmenė“ — „Žalgiris-Sabonio m-kla“ 57:53, „Kuršiai“ — „Radijas Tau“ 106:97, „Vilkyškių pieninė“ — „Tornado“ 91:75, „Kretinga“ — „SK-Triobet 2“ 93:78. Vasario 18 diena: „Rūdupis KKSC“ — „Vilkyškių pieninė“ II grupė 92:87, „Žalgiris-Sabonio m-kla“ — „Gargždai“ 49:102, „Kadis“ — „SC-KK Akmenė“ 70:77, „Kretinga“ — V. Komanda P. Pr. „Radijas Tau“ 79:91, „SK-Triobet 2“ — „Kuršiai“ 71:100, 1. Jonavos „TRIOBET“ 16 19 „Tornado“ — „Tichė“ 91:87. 17 diena: „Gargždai“ — „Rūdupis KKSC“ 92:53. 2. „Šilutė“ 15 20 Vasario Vasario 13 diena: „SC-KK Akmenė“ — „Rūdupis KKSC“ 3. Kauno „Erelita-KTU“ 13 22 69:92. 4. Joniškio „Delikatesas“ 12 23 Vasario 12 diena: „Žalgiris-Sabonio m-kla“ — „Kuršiai“ 95:81, „Kretinga“ — „Kadis“ 90:58, „Gargždai“ — 5. Šiaulių „ABRO-Universitetas“ 11 24 „Tornado“ 97:65, „Radijas Tau“ — „Tichė“ 87:86. 6. Vilniaus „Akademija“ 10 24 Vasario 11 diena: „Kadis“ — „Vilkyškių pieninė“ 95:97, 7. Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“ 9 26 „Kuršiai“ — „Rūdupis KKSC“ 80:78, „Tichė“ — „ŽalgirisSabonio m-kla“ 108:72, „SC-KK Akmenė“ — „SK-Triobet 2“ 20:0, „Gargždai“ — „Radijas Tau“ 108:94, „Tornado“ REGIONŲ KREPŠINIO LYGA — „Kretinga“ 92:85. III ETAPAS Vasario 10 diena: „Vilkyškių pieninė“ — „SK-Triobet 2“ Vasario 28 diena: „Zanavykas“ — „Grankuras“ 72:65, 102:83. „Centauras“ — „Gargždai“ 81:92. Vasario 5 diena: „Žalgiris-Sabonio m-kla“ — „Vilkyškių Vasario 26 diena: „Vilkyškių pieninė“ — „Rinkuškių pieninė“ 97:100, „Tornado“ — „Kuršiai“ 107:105, alus“ 71:87, „LSGG-Alekniškis“ — „Vitlaima“ 86:111, „SC-KK Akmenė“ — „Radijas Tau“ 89:82, „SK-Triobet 2“ „Ignalina“ — LCC TU 88:105, „Grankuras“ — — „Tichė“ 61:86, „Rūdupis KKSC“ — „Kretinga“ 68:73, „Zanavykas“ 80:89, Lietuvos kurčiųjų rinktinė — „Plungė- „Kadis“ — „Gargždai“ 62:92. SM“ 42:91, „Radijas Tau“ — „Dailista“ 81:86, „Kretinga“ Vasario 4 diena: „SC-KK Akmenė“ — „Tornado“ 75:70, — „Bangenė-Aivera“ 81:106, „Gargždai“ — „Centauras“ „Tichė“ — „Rūdupis KKSC“ 79:66, „Vilkyškių pieninė“ 68:78, „Ežerūnas-Karys“ — „SC-KK Akmenė“ 117:50, — „Radijas Tau“ 91:76, „Kretinga“ — „Žalgiris-Sabonio „Tichė“ — „Rasai“ 71:84, Vilniaus krepšinio mokykla m-kla“ 93:84, „Kadis“ — „Kuršiai“ 81:94, „Gargždai“ — — „Mantinga-Juodeliai“ 64:91, „Kuršiai“ — „Š.M.K.A.„SK-Triobet 2“ 129:51. Lietuvos draudimas“ 93:61, „Saulė-Aukštabalis“ — „Tekoda“ 79:70, „Saulė 92-94“ — „JAZZ-Diremta“ V. Komanda P. Pr. 53:81, „Oranžinis kamuolys“ — „Žemaitukai“ 76:103, 9. „Gargždai“ 21 1 „Tornado“ — „Grafų baldai-Kristalas“ 80:84. Vasario 25 diena: „Rinkuškių alus“ — „Vilkyškių pieninė“ 10. Neringos „Kuršiai“ 16 6 110:82, LCC TU — „Ignalina“ 117:56, „Plungė-SM“ 11. Kauno „Radijas Tau“ 14 8 — Lietuvos kurčiųjų rinktinė 100:56, „Zanavykas“ —

V. Komanda 12. Telšių „Tichė“ 13. Pagėgių „Vilkyškių pieninė“ 14. Kauno „Tornado“ 15. „Kretinga“ 16. „SC-KK Akmenė“ 17. Kauno „Žalgiris-Sabonio m-kla“ 18. Prienų „Rūdupis KKSC“ 19. Marijampolės „Kadis“ 20. Jonavos „SK-Triobet 2“

P. 12 12 12 11 11 10 10 3 0

Pr. 10 10 10 11 11 12 12 19 22

Aukštaitijos-Vidurio regionai Dėl 1-8 vietų Vasario 12 diena: „Grafų baldai-Kristalas“ — „EžerūnasKarys“ 80:79, „Bangenė-Aivera“ — „Centauras“ 62:82, „Dailista“ — „Rasai“ 73:83, „Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas“ — „Rinkuškių alus“ 55:70. Vasario 11 diena: „Rinkuškių alus“ — „Dailista“ 85:59, „Rasai“ — „Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas“ 121:54, „Ežerūnas-Karys“ — „Bangenė-Aivera“ 103:94, „Centauras“ — „Grafų baldai-Kristalas“ 75:77. Vasario 5 diena: „Rasai“ — „Centauras“ 111:67, „Grafų baldai-Kristalas“ — „Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas“ 64:71, „Bangenė-Aivera“ — „Dailista“ 86:76, „Rinkuškių alus“ — „Ežerūnas-Karys“ 68:90. Vasario 4 diena: „Ežerūnas-Karys“ — „Rasai“ 66:67, „Dailista“ — „Grafų baldai-Kristalas“ 92:83, „Š.M.K.A.Lietuvos draudimas“ — „Bangenė-Aivera“ 67:100, „Centauras“ — „Rinkuškių alus“ 75:82.

V. Komanda P. 1. Molėtų „Ežerūnas-Karys“ 12 2. Panevėžio „Bangenė-Aivera“ 9 3. Šiaulių raj. „Grafų baldai-Kristalas“ 8 4. Biržų „Rinkuškių alus“ 8 5. Raseinių „Rasai“ 7 6. Kupiškio „Dailista“ 5 7. Vilniaus „Š.M.K.A.-Lietuvos draudimas“ 5 8. Elektrėnų „Centauras“ 2

Pr. 2 5 6 6 7 9 9 12

Dėl 9-17 vietų Vasario 20 diena: „Grankuras“ — „Ignalina“ 125:72. Vasario 19 diena: Lietuvos kurčiųjų rinktinė — „Oranžinis kamuolys“ 114:103, Vilniaus krepšinio mokykla — „Saulė-Aukštabalis“ 91:85, Kėdainių SM — „Ignalina“ 58:83, „LSGG-Alekniškis“ — „Saulė 92-94“ 85:54. Vasario 18 diena: „Oranžinis kamuolys“ — „Ignalina“ 90:83, „Saulė 92-94“ — Vilniaus krepšinio mokykla 108:104. Vasario 17 diena: „Oranžinis kamuolys“ — Lietuvos kurčiųjų rinktinė 79:86. Vasario 16 diena: „Saulė-Aukštabalis“ — „Ignalina“ 82:76. Vasario 12 diena: „LSGG-Alekniškis“ — „SaulėAukštabalis“ 96:108, Lietuvos kurčiųjų rinktinė — „Grankuras“ 72:108, „Ignalina“ — „Saulė 92-94“ 93:81. Vasario 11 diena: „Saulė-Aukštabalis“ — Lietuvos kurčiųjų rinktinė 98:63, Kėdainių SM — „LSGGAlekniškis“ 81:65. Vasario 5 diena: Lietuvos kurčiųjų rinktinė — „Saulė 9294“ 99:85, „Grankuras“ — „LSGG-Alekniškis“ 113:87, „Oranžinis kamuolys“ — Vilniaus krepšinio mokykla 109:95. Vasario 4 diena: „LSGG-Alekniškis“ — „Oranžinis kamuolys“ 86:95, Vilniaus krepšinio mokykla — „Grankuras“ 60:109. Vasario 2 diena: Kėdainių SM — Vilniaus krepšinio mokykla 64:73.

V. Komanda 9. Šiaulių „Saulė-Aukštabalis“ 10. Kelmės „Grankuras“ 11. Šiaulių „Saulė 92-94“ 12. „Ignalina“

P. 15 14 10 10

Pr. 3 4 8 8

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 63


statistiKa Vasario 19 diena: RKL — ŽSM 66:57. Vasario 18 diena: „Svaja“ — VU 49:52, „Tiketa“ — DPV 73:88. Vasario 16 diena: „Aisčiai-94“ — „LKKA-Kaunas“ 36:116, „GPI-Statyba“ — „Augma“ 55:48. Vasario 12 diena: „Biržų duona“ — „Radviliškis“ 53:76. Vasario 11 diena: „Tiketa“ — Vilniaus KM 2 100:32, „Saulė-Šiauliai“ — Palangos SC 74:44. Vasario 10 diena: Vilniaus kolegija — Vilniaus KM 1 63:59, ŽSM — „Aisčiai-94“ 76:52. Vasario 9 diena: „LKKA-Kaunas“ — „LKSK-Tyla“ 82:35, LIETUVOS MOTERŲ KREPŠINIO LYGA Vasario 26 diena: „Utena“ — „VIČI-Aistės“ 57:94, „LKKA- „Aisčiai-94“ — „SKK Komanda“ 57:79, „LKC-Kaunas“ — „Aisčiai-93“ 92:42. Aistės“ — „Rūta“ 87:70. Vasario 25 diena: MRU — „Utena“ 55:63, „Laisvė KRS“ Vasario 8 diena: VU — „LKSK-Gestas“ 87:65. Vasario 7 diena: DPV — „Svaja“ 61:74. — „LKKA-Aistės“ 63:49. Vasario 6 diena: „SKK Komanda“ — „LKKA-Kaunas“ Vasario 23 diena: „Laisvė KRS“ — „Rūta“ 110:74. 49:61. Vasario 12 diena: „Laisvė KRS“ — „VIČI-Aistės“ 58:89, Vasario 4 diena: „Tiketa“ — „LKSK-Gestas“ 86:74. „Utena“ — „Lemminkainen“ 72:69. Vasario 11 diena: „Lemminkainen“ — „Laisvė KRS“ A pogrupis 78:69, „LKKA-Aistės“ — „VIČI-Aistės“ 56:77. Vasario 9 diena: „Utena“ — „Rūta“ 80:61. Vasario 4 diena: „VIČI-Aistės“ — „Lemminkainen“ 79:71, V. Komanda P. Pr. „Laisvė KRS“ — MRU 76:43. 1. Vilniaus „Svaja“ 11 2 Vasario 2 diena: „Utena“ — „LKKA-Aistės“ 77:70.

V. Komanda P. 13. Vilniaus krepšinio mokykla 10 14. Lietuvos kurčiųjų rinktinė 10 15. Panevėžio „Oranžinis kamuolys“ 8 16. Širvintų „LSGG-Alekniškis“ 7 17. Kėdainių SM 5

V. Komanda 1. Kauno „VIČI-Aistės“ 2. Kauno raj. „Laisvė KRS“ 3. Klaipėdos „Lemminkainen“ 4. Kauno „LKKA-Aistės“ 5. „Utena“ 6. Vilniaus MRU 7. Šiaulių „Rūta“

P. 20 12 12 9 6 7 4

Pr. 8 8 10 11 13

Pr. 0 9 7 11 15 12 16

LIETUVOS MOTERŲ KREPŠINIO A LYGA Vasario 28 diena: DPV — „LKSK-Gestas“ 61:52. Vasario 27 diena: „SKK Komanda“ — RKL 50:77. Vasario 26 diena: „Augma“ — „Mažeikiai“ 79:50, Palangos SC — „GPI-Statyba“ 44:77. Vasario 25 diena: „Svaja“ — Vilniaus KM 2 85:42, „Tiketa“ — VU 60:72, „Radviliškis“ — „PKKSCNaftėnas“ 85:53. Vasario 23 diena: „LKSK-Gestas“ — Vilniaus kolegija 53:69, Vilniaus KM 1 — DPV 67:68, „Aisčiai-93“ — „LKSK-Tyla“ 65:33. Vasario 21 diena: DPV — VU 72:65.

2. Vilniaus DPV 3. Vilniaus „Tiketa“ 4. VU 5. Vilniaus kolegija 6. Vilniaus KM 1 7. Vilniaus „LKSK-Gestas“ 8. Vilniaus KM 2

11 7 8 6 4 2 0

3 6 3 5 7 11 12

P. 11 11 8 8 6 3 3 0

Pr. 2 0 4 5 7 10 10 12

B pogrupis

V. Komanda 1. „LKKA-Kaunas“ 2. „LKC-Kaunas“ 3. Marijampolės ŽSM 4. Alytaus RKL 5. Kauno „SKK Komanda“ 6. Kauno „Aisčiai-94“ 7. Kauno „Aisčiai-93“ 8. Kauno „LKSK-Tyla“

C pogrupis

V. Komanda 1. „Ukmergės-SMD“ 2. „Rokiškio KKSC-Rospo“ 3. „Radviliškis“ 4. Panevėžio „PKKSC-Naftėnas“ 5. „Biržų duona“

P. 6 4 3 2 2

Pr. 1 2 4 5 5

P. 7 6 4 1 1

Pr. 1 1 3 7 7

D pogrupis

V. Komanda 1. Kretingos „Augma“ 2. Šilutės „GPI-Statyba“ 3. „Saulė-Šiauliai“ 4. Palangos SC 5. „Mažeikiai“

V. Komanda 1. VDU 2. KTU 3. VPU 4. ŠU 5. LKKA 6. MRU 7. KU 8. VGTU 9. LŽŪU

Pr. 2 5 5 6 7 6 6 7 12

Vaikinų II grupė Vasario 23 diena: Vilniaus pedagoginis universitetas — Mykolo Romerio universitetas 83:65, Kauno technologijos universitetas C — Lietuvos sveikatos mokslų universitetas medicinos akademija 77:65, Vilniaus universitetas — ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas 20:0, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas veterinarijos akademija — ISM K 89:55, LIETUVOS STUDENTŲ KREPŠINIO LYGA Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas — Kauno technologijos universitetas B 61:75, Vaikinų I grupė Lietuvos kūno kultūros akademija antra komanda Vasario 28 diena: Lietuvos kūno kultūros akademija — Kauno kolegija 73:78, Tarptautinė teisės ir verslo — Lietuvos žemės ūkio universitetas 95:52, Kauno akademija — Vilniaus kolegija 74:79. technologijos universitetas — Mykolo Romerio Vasario 9 diena: Kauno technologijos universitetas B universitetas 97:95, Vilniaus pedagoginis universitetas — Lietuvos sveikatos mokslų universitetas medicinos — Šiaulių universitetas 107:91, Klaipėdos universitetas akademija 70:83, Mykolo Romerio universitetas — Vytauto Didžiojo universitetas 100:68. — Vilniaus universitetas 49:57, Lietuvos sveikatos Vasario 21 diena: Vilniaus pedagoginis universitetas mokslų universitetas veterinarijos akademija — — Vilniaus Gedimino technikos universitetas 72:61, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas Vytauto Didžiojo universitetas — Kauno technologijos universitetas 79:86, Šiaulių universitetas — Lietuvos kūno 56:58, Kauno kolegija — ISM K 112:50, Lietuvos kultūros akademija 100:93, Mykolo Romerio universitetas kūno kultūros akademija antra komanda — Kauno technologijos universitetas C 73:54, ISM Vadybos — Klaipėdos universitetas 96:79. ir ekonomikos universitetas — Tarptautinė teisės ir Vasario 14 diena: Lietuvos kūno kultūros akademija — verslo akademija 59:105, Vilniaus kolegija — Vilniaus Mykolo Romerio universitetas 75:89, Vilniaus Gedimino pedagoginis universitetas 81:74. technikos universitetas — Šiaulių universitetas 85:74, Vasario 2 diena: Kauno technologijos universitetas Lietuvos žemės ūkio universitetas — Vytauto Didžiojo C — Kauno kolegija 55:84, ISM K — Kauno universitetas 76:112, Kauno technologijos universitetas technologijos universitetas B 35:118, Vilniaus — Vilniaus pedagoginis universitetas 87:73. universiteto Kauno humanitarinis fakultetas Vasario 7 diena: Vytauto Didžiojo universitetas — — Lietuvos kūno kultūros akademija II 50:65, Vilniaus Gedimino technikos universitetas 84:74, Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universitetas medicinos technologijos universitetas — Lietuvos kūno kultūros akademija — Lietuvos sveikatos mokslų universitetas akademija 80:79, Vilniaus pedagoginis universitetas — veterinarijos akademija 85:77. Klaipėdos universitetas 112:82, Lietuvos žemės ūkio universitetas — Šiaulių universitetas 68:117. A grupė

V. Komanda 1. VU 2. TTVAM 3. VK 4. VPU-2 5. MRU 6. ISM V

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

P. 10 8 8 7 6 6 6 5 0

P. 7 4 4 3 3 0

Pr. 0 3 3 4 4 7

B grupė

V. Komanda P. 1. KK 10 2. LKKA-2 7 3. KTU-C 7 4. LSMU 6 5. KTU-2 5 6. ISM K 2 7. VUKH 2 8. LSMU VA

Kauno „Žalgiris“ tik po dramatiškos kovos palaužė Vilniaus „Perlą“.

64 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Pr. 0 3 3 4 5 8 8 9

Merginų grupė Vasario 28 diena: Vytauto Didžiojo universitetas — Mykolo Romerio universitetas 78:59, Vilniaus universitetas — Vilniaus pedagoginis universitetas 60:49, Klaipėdos universitetas — Kauno technologijos universitetas 77:69. Vasario 21 diena: Kauno technologijos universitetas — Vytauto Didžiojo universitetas 75:85, Klaipėdos universitetas — Lietuvos kūno kultūros akademija 67:85, Vilniaus pedagoginis universitetas — Mykolo Romerio universitetas 66:100. Vasario 14 diena: Mykolo Romerio universitetas — Kauno technologijos universitetas 91:71, Klaipėdos universitetas


statistiKa

www.musukrepsinis.lt

— Vilniaus universitetas 75:73, Lietuvos kūno kultūros akademija — Vytauto Didžiojo universitetas 79:66. Vasario 7 diena: Kauno technologijos universitetas — Lietuvos kūno kultūros akademija 63:91, Vilniaus pedagoginis universitetas — Klaipėdos universitetas 48:97, Vytauto Didžiojo universitetas — Vilniaus universitetas 62:94.

V. Komanda 1. KU 2. VDU 3. MRU 4. LKKA 5. VU 6. KTU 7. VPU

P. 6 6 6 6 5 2 2

Pr. 4 4 3 3 4 8 7

LIETUVOS KREPŠINIO VETERANŲ LYGA C grupė (55+) Vasario 20 diena: „Saitas“ — „Ranga“ 84:63. Vasario 6 diena: „Saitas“ — „Anykščiai“ 81:77.

V. Komanda 1. „Anykščiai“ 2. Vilniaus „Statyba-Salilita“ 3. Kauno „Saitas“ 4. Klaipėdos „Ranga“ 5. „Garliavos statyba“ 6. „Joniškis“

P. 5 4 4 2 2 0

Pr. 2 3 2 5 3 2

D grupė (50+) Vasario 27 diena: „Salilita“ — „Perlas“ 84:63. Vasario 13 diena: „Salilita“ — „Trasalis“ 62:51, „Atskalūnas“ — „Garliavos statyba“ 77:67. A pogrupis

V. Komanda 1. Vilniaus „Salilita“ 2. Vilniaus „Perlas“ 3. Trakų „Trasalis“ 4. Vilniaus „Energetikas“

P. 5 4 1 0

Pr. 1 1 4 4

P. 4 2 0 1

Pr. 1 1 4 1

B pogrupis

V. Komanda 1. Kauno „Atskalūnas“ 2. „Garliavos statyba“ 3. „Tauragė“ 4. Klaipėdos „Ranga“

E grupė (45+) Vasario 20 diena: „Marijampolė“ — „Brazylija-MartonasEgo Forte“ 62:71, „Vilktukas“ — „Argus-Ranga“ 56:76. Vasario 6 diena: „Gintaro baldai“ — „Patvanka“ 78:90, „Vilktukas“ — „KTU Omega“ 72:83, „Brazylija-MartonasEgo Forte“ — „Nevėžis“ 132:69, „Argus-Ranga“ — „Marijampolė“ 78:56. A pogrupis

V. Komanda 1. Kauno „Patvanka“ 2. Panevėžio „Žaibas-Alaus mėgėjai-2“ 3. „Šiaulių krepšinio senjorai“ 4. Šilutės „Šamai“ 5. Skuodo KK „Gintaro baldai“ 6. Radviliškio „Žėrutis“

P. 7 4 5 1 1 0

Pr. 0 2 4 4 4 6

B pogrupis

V. Komanda

P. Pr. 0 5 2 5 2 2 6 1 6 0 5

1. Vilniaus „Brazylija-Martonas-Ego Forte“ 8

2. Kauno „KTU Omega“ 3. Klaipėdos „Argus-Ranga“ 4. „Marijampolė“ 5. Alytaus „Vilktukas“ 6. Kėdainių „Nevėžis“

F grupė (40+) Vasario 27 diena: „Pakruojo parketas“ — „Šamai“ 85:75. Vasario 13 diena: „Patvanka“ — „Meleksas“ 106:65,„Šeduvos malūnas“ — „Pakruojo parketas“ 61:82, „Šamai“ — „Beržas“ 82:69. A pogrupis

V. Komanda 1. Kauno „Patvanka“ 2. Panevėžio „Alaus mėgėjai“ 3. Vilniaus „Alkajas-Dastra“ 4. Lentvario „Milgrė-Klevas“ 5. Ignalinos „Meleksas“

P. 5 2 2 0 0

Pr. 0 2 1 3 3

B pogrupis

V. Komanda 1. Šilutės „Šamai“ 2. „Pakruojo parketas“ 3. Jonavos „Beržas“ 4. Radviliškio „Šeduvos malūnas“ 5. Raseinių „Karpynė“

P. 4 5 1 1 1

Pr. 2 0 4 4 2

LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KREPŠINIO LYGA Vaikinų jaunių (gim. 1993 m.) A čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 28 diena: Kėdainių SM — „Sabonio KCSamsonas“ 80:83. Vasario 23 diena: Plungės SM — „Sabonio KCSamsonas“ 84:51. Vasario 22 diena: „V. Knašiaus KM-Klaip. energija“ — „Š. Marčiulionio KA III-SCHUCO“ 94:68. Vasario 20 diena: „Š. Marčiulionio KA I-Electrolux“ — „Sabonio KC-Arx Baltica“ 106:79, „Sabonio KC-Samsonas“ — „Saulė-Šiauliai“ 73:77, Kėdainių SM — Plungės SM 72:87. Vasario 17 diena: „Saulė-Šiauliai“ — „V. Knašiaus KMKlaip. energija“ 77:75. Vasario 7 diena: „Š. Marčiulionio KA III-SCHUCO“ — „Š. Marčiulionio KA I-Electrolux“ 91:93, „Sabonio KC-Arx Baltica“ — Kėdainių SM 88:60.

V. Komanda

P. 1. „Š. Marčiulionio KA I-Electrolux“ 11 2. „Sabonio KC-Arx Baltica“ 8 3. Plungės SM 7 4. „V. Knašiaus KM-Klaip. energija“ 6 5. „Š. Marčiulionio KA III-SCHUCO“ 5 6. „Saulė-Šiauliai“ 5 7. „Sabonio KC-Samsonas“ 5 8. Kėdainių SM 2

Pr. 2 4 6 6 7 7 7 10

Vaikinų jaunučių (gim. 1995 m.) A čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 27 diena: „Alytaus SRC-Alseka“ — „Marijampolės ŽSM-Industrijos g.“ 89:88. Vasario 23 diena: „Vilniaus KM I-Vilmesta“ — „Š. Marčiulionio KA I-YIT“ 75:74. Vasario 20 diena: „Marijampolės ŽSM-Industrijos g.“ — „Sabonio KC-Altas“ 70:65, „Sabonio KC-Garlita“ — „Alytaus SRC-Alseka“ 73:70. Vasario 13 diena: „Sabonio KC-Vaigora“ — V. Knašiaus KM I 93:83. Vasario 6 diena: „Š. Marčiulionio KA I-YIT“ — „Sabonio KC-Garlita“ 98:67, „Sabonio KC-Altas“ — „Sabonio KC-Vaigora“ 59:72.

V. Komanda 1. „Š. Marčiulionio KA I-YIT“ 2. „Sabonio KC-Vaigora“ 3. „Vilniaus KM I-Vilmesta“ 4. V. Knašiaus KM I 5. „Marijampolės ŽSM-Industrijos g.“

6. „Alytaus SRC-Alseka“ 7. „Sabonio KC-Altas“ 8. „Sabonio KC-Garlita“

P. 10 9 9 7 5 3 2 1

Pr. 2 2 2 4 7 8 10 11

Vaikinų jaunučių (gim. 1996 m.) B čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 26 diena: „Š. Marčiulionio KA I-Blancomet“ — „Sabonio KC-ViaCon“ 97:50, „Mažeikių SM-Nafta“ — „Aisčiai“ 73:63, „Š. Marčiulionio KA II-Philips“ — „Tornado KM-Autover“ 54:63. Vasario 24 diena: Panevėžio KKSC I — „Sabonio KCKatos grupė“ 48:71. Vasario 10 diena: „Sabonio KC-Katos grupė“ — „Š. Marčiulionio KA II-Philips“ 89:58. Vasario 9 diena: „Sabonio KC-ViaCon“ — Panevėžio KKSC I 64:46. Vasario 6 diena: „Aisčiai“ — „Š. Marčiulionio KA I-Blancomet“ 58:84, „Tornado KM-Autover“ — „Mažeikių SM-Nafta“ 53:65.

V. Komanda P. 1. „Š. Marčiulionio KA I-Blancomet“ 10 2. „Mažeikių SM-Nafta“ 10 3. „Sabonio KC-Katos grupė“ 9 4. „Sabonio KC-ViaCon“ 7 5. „Tornado KM-Autover“ 6 6. „Š. Marčiulionio KA II-Philips“ 3 7. „Aisčiai“ 2 8. Panevėžio KKSC I 1

Pr. 2 2 3 5 6 9 10 11

Merginų jaunių (gim. 1993—1994 m.) čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 27 diena: Alytaus SRC — „Aisčiai-Artransa“ 75:122, Vilniaus KM I — „Saulė-Šiauliai-Corny I“ 66:59. Vasario 26 diena: „Panevėžio KKSC-Liepa“ — Marijampolės ŽSM 55:104. Vasario 6 diena: „Aisčiai-Artransa“ — „Panevėžio KKSCLiepa“ 103:82, Marijampolės ŽSM — Biržų SM 66:43, „Saulė-Šiauliai-Corny I“ — Alytaus SRC 81:48, Vilniaus KM II — Vilniaus KM I 42:77. Vasario 5 diena: Biržų SM — „Aisčiai-Artransa“ 46:90, Alytaus SRC — „Panevėžio KKSC-Liepa“ 62:92. Vasario 4 diena: „Saulė-Šiauliai-Corny I“ — Vilniaus KM II 70:55.

V. Komanda 1. „Aisčiai-Artransa“ 2. Vilniaus KM I 3. „Saulė-Šiauliai-Corny I“ 4. Marijampolės ŽSM 5. „Panevėžio KKSC-Liepa“ 6. Alytaus SRC 7. Biržų SM 8. Vilniaus KM II

P. 12 8 8 8 5 2 3 1

Pr. 0 4 4 4 7 10 8 10

Merginų jaunučių (gim. 1995—1996 m.) čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 27 diena: „Saulė-Šiauliai“ — „Panevėžio KKSC I-Liepa“ 65:72, „Aisčiai-Artransa“ — Vilniaus KM I 77:93. Vasario 26 diena: Vilniaus KM I — „Panevėžio KKSC I-Liepa“ 79:45, „Aisčiai-Artransa“ — V. Knašiaus KM I 58:55, Alytaus SRC — „Saulė-Šiauliai“ 62:68. Vasario 23 diena: V. Knašiaus KM I — Alytaus SRC 78:52. Vasario 13 diena: „Panevėžio KKSC I-Liepa“ — Alytaus SRC 66:56, „Mažeikių SM-Nafta“ — „Aisčiai-Artransa“ 36:104, „Saulė-Šiauliai“ — Kretingos SM 60:40, V. Knašiaus KM I — Vilniaus KM I 38:68. Vasario 11 diena: „Aisčiai-Artransa“ — „Saulė-Šiauliai“ 67:52. Vasario 6 diena: V. Knašiaus KM I — „Mažeikių SMNafta“ 93:33. Vasario 5 diena: „Saulė-Šiauliai“ — V. Knašiaus KM I 56:48, Kretingos SM — „Panevėžio KKSC I-Liepa“ 67:72.

V. Komanda 1. Vilniaus KM I 2. „Aisčiai-Artransa“ 3. „Panevėžio KKSC I-Liepa“ 4. V. Knašiaus KM I 5. „Saulė-Šiauliai“ 6. Alytaus SRC 7. Kretingos SM 8. „Mažeikių SM-Nafta“

P. 13 10 8 7 6 2 3 0

Pr. 0 3 5 5 7 10 8 11

Vaikinų jaunių (gim. 1994 m.) B čempionatas „Ežys“ I divizionas Vasario 27 diena: „Marijampolės ŽSM-Arvi“ — „Š. Marčiulionio KA I-SCHUCO“ 64:82, Vilniaus KM I — „Saulė-Šiauliai“ 75:82, „Sabonio KC-Samsonas“ — Panevėžio KKSC 93:58, V. Knašiaus KM — „Perkūnas“ 58:66. Vasario 17 diena: Panevėžio KKSC — „Marijampolės ŽSM-Arvi“ 107:92. Vasario 15 diena: „Perkūnas“ — „Sabonio KCSamsonas“ 48:87, „Š. Marčiulionio KA I-SCHUCO“ — Vilniaus KM I 106:52, „Saulė-Šiauliai“ — V. Knašiaus KM 90:92. Vasario 13 diena: „Perkūnas“ — „Saulė-Šiauliai“ 89:79, „Sabonio KC-Samsonas“ — „Marijampolės ŽSM-Arvi“ 104:74. Vasario 9 diena: Vilniaus KM I — Panevėžio KKSC 80:85.

V. Komanda P. 1. „Sabonio KC-Samsonas“ 11 2. „Š. Marčiulionio KA I-SCHUCO“ 10 3. V. Knašiaus KM 7 4. „Perkūnas“ 4 5. „Marijampolės ŽSM-Arvi“ 4 6. „Saulė-Šiauliai“ 4 7. Panevėžio KKSC 4 8. Vilniaus KM I 3

Pr. 1 1 4 8 8 8 8 9

50-ąjį sostinės klubų derbį laimėjo „Lietuvos rytas“.

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 65


KonKursas

im a L

ėkite

!

Laimėkite dar vieną vietą ant Lietuvos rinktinės suolelio! „Mūsų krepšinis“ ir legendinis sūris „Džiugas“ vėl skelbia konkursą, kuriame galite laimėti vietą ant Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atsarginių žaidėjų suolo per vienerias iš šią vasarą vyksiančių nacionalinės komandos kontrolinių rungtynių! Atsakykite į pateiktus klausimus, atsakymus atsiųskite elektroninio pašto adresu redakcija@musukrepsinis.lt iki kovo 20 dienos ir vienam mačui tapkite Lietuvos rinktinės dalimi!

Kuriais metais J. Mačiulis atliko šį dėjimą į Baltarusijos rinktinės krepšį? a. b. c.

2 a. b. c.

5

4

2004

a. b. c.

2005 2007

Kiek taškų per šias rungtynes pelnė L. Aglinskaitė? 9 14 18

Kuriame Lietuvos mieste vyksta šios rungtynės?

66 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

Kuriame Lietuvos mieste ši komanda žais „EuroBasket 2011“ rungtynes?

Klaipėdoje Panevėžyje Alytuje

Kurioje komandoje 2010—2011 m. sezoną pradėjo šis krepšininkas?

3 a. b. c.

a. b. c.

Kauno „Žalgiryje“ Vilniaus „Perle“ Palangos „Naglyje“

Elektrėnuose Gargžduose Klaipėdoje

Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.

1

Praeitame žurnalo numeryje skelbto tokio pat konkurso nugalėtoju tapo Vilintas Kairys iš Tauragės. Iš viso sulaukėme 45 teisingų atsakymų (1. A; 2. C; 3. A; 4. B; 5. B), o sėkmę V. Kairiui lėmė burtai. Sveikiname nugalėtoją!


www.musukrepsinis.lt

Krepsinio Lygos

MÛSØ KREPÐINIS | 2011 | 67


Krepsinio Lygos

68 | 2011 | MÛSØ KREPÐINIS

MK NR. 39  

Lietuvos krepšinio federacijos mėnesinio žurnalo „Mūsų krepšinis" maketas. Daugiau kūrybinių dirbtuvių „Cechas" leidinių dizaino darbai - ww...

Advertisement