Page 1

N i san 2018 evinizin trendleri bu dergide

Evde küçük dokunuşlarla büyük degişimler Küçük evlere büyük çözümler

Mevsime uygun balkon dekor önerileri

Kırmızının Büyüsü

Eski Berjerlere Yeni Giysi

Balkon Önerileri

Kendin Tasarla


HAZIRLAYAN CANSU ÇİÇEK FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI İBRAHİM GEZER

AYDINLATIN

Balkonun aydınlatması da önemli. Çeşitli figürlerdeki solar lambalar ile loş akşamlar yaratın.

KATLI RAFLAR Hem düzen açısından, hem de renkli aksesuarları sergileme açısından raflar çok işlevsel!

Balkonunuzu Mevsime Hazırlayın

u n o lk a b i v e ir h e Renkli bir ş Havalar biraz ısındığında, açık havaların tadı bir başka. Ne kadar küçük, dar olursa olsun balkonunuzu neşe veren bir odaya dönüştürebilirsiniz. Şehir evi balkonu için verdiğimiz renkli dekorasyon ve çözüm önerilerine bir göz atın.

!

YAZ RUHU… Yaz meyveleri sofra düzenlemelerinize ilham verebilir.

KÜÇÜKLERI UNUTMAYIN! Çocuk sandalyeleri minikler için işlevsel olduğu kadar görsel olarak da renkli bir görünüm katar.

!

BASAMAKLAR Basamaklar küçük saksıları sergilemek için çok iyi bir fikir!

SINIRSIZ ÇIÇEK! Çok sayıda çiçek, balkonunuza hayat katmak için şart! Asılabilir saksılar bunu büyük ölçüde kolaylaştırıyor.


Es ki Be rje rle re Ye ni Giy si Eskiyen berjerinize yepyeni bir görünüm kazandirmak istemez misiniz? MALZEMELER • Keski • Kerpeten •Ahşap tamir macunu • 120-240-320 grit zımpara kağıdı • Boya veya arzuya göre ahşap koruyucu vernik • Fırça • Makas • Sünger • Kumaş • Zımba aleti ve zımba • Arzuya göre kabara (çekiç) veya döşemelik şerit (sıcak silikon tabancası ve silikon

YAPILIŞI

yoklama zımparası yapın. Son kat boyasını Berjerinizin döşemesini dikkatlice sökerek yapıp kurumaya bırakın. Döşeme işlemine işe başlayın. Sökeceğiniz kumaşı, yenisi için değiştirmek gerekiyorsa önce süngerlerle kalıp olarak kullanacağınızı göz ardı etmebaşlayın. Süngerleri gerdirerek önceki zımba yin. Gerekiyorsa eskiyen sünger kısımlarını da yerlerini taşırmadan koltuğa zımbalayın. Eski sökebilirsiniz. Eski zımbaları keski ve kerpeten sökülen kumaşı kalıp olarak kullanıp yeni kuyardımı ile dikkatlice çıkarın. Ahşap kısımda maşınızı kesin. Keserken dikiş gerekecek yerler göçme darbe varsa tamir gereken yerleri için ve zımba yerleri için kenarlardan pay ahşap tamir macunu ile onarın. 120 grit bırakmayı unutmayın. Kesme ve dikiş işlemlerzımpara kağıdı ile eski boyalı yüzeyleri ve iniz bitince parça parça zımbalama işlemine macun çekilen yerleri zımparalayın. Yüzeyi başlayın. Bu işlem sırasında kumaşı gerdirmeyi tozlardan arındırdıktan sonra uygun ahşap unutmayın. Zımbalama işlemi bitince zımba boyası ile boyanın üzerinde yazan uygulama yerlerini arzunuza göre döşemelik şerit veya talimatlarına göre ahşap sandalyenizi istekabara ile kapatın. Kabara kullanacaksanız diğiniz renge boyayın. Katlar arası gerekiyor- çakarak, şerit kullanacak iseniz sıcak silikonla sa yüzey pürüzsülüğünü sağlamak amacı ile yapıştırarak işlemi tamamlayın.

Kendin Tasarla Galeri Havasi Yemek odasına sofistike bir atmosfer katmak için onlardan işlevseli yok gibi.Asimetrik bir şekilde duvarınıza çok sayıda tablo asabilir ve burayı bir odak noktası haline getirebilirsiniz. Tabloların

içlerine ailenize ait siyah-beyaz fotoğraflar da yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz tablo içindeki poster ya da desenleri kendiniz tasarlayabilirsiniz.


Küçük evlere büyük çözümler E v dekorasyonlarında en zorlayıcı kızım küçük odaların veya küçük evlerin dekore edilmesidir. Küçük evler genel olarak standart ölçülerin altında olduğu için istediğimiz gibi dekore edemeyeceğimiz gibi mobilya seçimlerinde de farklılıklara gitmek zorunda kalırız. Küçük ev dekorasyonları yaparken kolaylık sağlaması ve size fikir vermesi açısından 15 farklı dekorasyon örneğini sizler için bir araya getiriyoruz. Küçük evlere büyük çözümlerin yer aldığı bu örnekleri inceleyerek evlerinizde harikalar yaratabilir, farkınızı ortaya koyarak dostlarınızın hayranlığını kazanabilirsiniz.

Odaları bölümlendirin Odalarınızı daha faydalı bir şekilde dekore etmek için oda paylaşımlarını titiz bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca oda yerleşimlerini de doğru bir şekilde yaparak resimdeki gibi yatak odası ve oturma odası olarak kullanabileceğiniz dekorasyonlar hayatınızı kurtaracaktır.

Pratik mutfak

Çocuk odaları

Küçük bir mutfağı işlevsel hale getirmek ve zarif bir mutfak ortaya çıkarmak için resimdeki gibi pratik bir tasarıma sahip basit bir mutfak dekorasyonu yapabilir, kullanım kolaylığı sağlayarak harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Evinizde çocuk odalarını işlevsel bir şekilde dekore ederek hem çocuklarınıza kolay bir yaşam sunabilir hem de odaları en faydalı şekilde dekore etmiş olursunuz. Renk seçimleri ile bu odaları çekici hale getirmek sizin elinizde.

Modern vestiyer

Askı aksesuarlar

Evinizde modern bir vestiyer tercih ederek geleneksel vestiyerlerin yer işgal etmesini önleyebilirsiniz. Resimdeki gibi ık ve farklı bir tasarıma sahip bu vestiyer giriş alanını daha modern bir alan haline getirecektir.

Aksesuarlarınızı koyacağınız alan veya yeterli yeriniz yoksa resimdeki gibi orta masa üzerine askı olacak şekilde aksesuarlarınızı yerleştirerek yaratıcı fikirler ortaya koyabilirsiniz.

Niş alanlar Özellikle küçük evler için niş alanlar oluşturmak hem aksesuarlarınızı daha güzel bir şekilde teşhir etmenizi sağlayacak hem de evinizde yer işgal etmeden şık bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır.

Geniş bir salon Salon dekorasyonunda açık tonları tercih ederek daha geniş görünen bir dekorasyon yapabilir, uyumlu renklerde mobilyalar ile harika bir salona sahip olabilirsiniz.


ü s ü y ü B ın ın ız m ır K e Ev in izd Salonlarınızda kırmızı bütün bir renk gibi kullanabilir aynı zamanda ufak kırmızı detaylarla da kırmızıyı salonunuzda yer verebilirsiniz.

R E L M Ü Z Ö Ç T K A P M O K zla

fa a h a d e v k a rm tı ş la Geçişlerinizi kolay er verebilmek için küçük dekoratif ürüne y bilyalar kullanabilirsiniz. ebatlı mo

Mesela sadece kırmızı kanepeler kullanarak salonunuza farklı bir hava verebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir farklı renkteki kanepenize kırmızı renkte yastık tercih edebirsiniz. Veya kırmızıyla alakası olmayan tek renk veya bir kaç renkten oluşan salonunuza avizede veya küçük aksesuarlar ekeleyebilirsiniz. Ancak salonunuzda cesur olmak istiyorsanız kırmızıyı salonunuzda daha fazla kullanabilirsiniz. Mesela duvarlarınızın tamamı kırmızıdan oluşan bir rengin hakimiyetine bırakabilirsiniz.


Dekorasyon  
Dekorasyon  
Advertisement