Page 1

Soojuspumbad, mis kasutavad efektiivselt 채ra ka p채ikeseenergia!

Soojus maapinnast ja p채ikesest


Kui päikesepaneeli temperatuur on vähem kui 50ºC: Päikesekiirgust kasutatakse maakollektorist saabuva vedeliku eelsoojendamiseks enne vedeliku liikumist soojuspumpa. Soojuspumba efektiivsus tõuseb lausa 700 protsendini (kasutegur 7,0), kuna päikest kasutatakse täiendamaks maakollektorit.

Seisund 3. Päike toodab energiat rohkem kui vaja. Kui päikesepaneeli temperatuur on rohkem kui 100ºC: Päikesepaneel jahutatakse maasoojusallika vedelikuga maha ja järelejäänud soojus suunatakse maakollektorisse. Päikeseenergia täiendab maakollektorit.

Seisund 4. Päike ei tooda energiat. Kui päike ei paista: Hoone ja kuuma vee soojendamiseks kasutatakse ainult soojuspumba kompressorit. Efektiivsus (kasutegur) on teistest süsteemidest parem, kuna maasoojusallika temperatuur on kõrgem võrreldes teistes süsteemides, kus päikepaneel puudub.

2

K

Seisund 2. Päike toodab osa vajaminevast energiast.

US

I PÄ

Kui päikesepaneeli temperatuur on rohkem kui 50ºC: Päikeseenergia kulub otse hoone ja sooja vee soojendamiseks. Soojuspump on välja lülitatud ning maasoojust ei kasutata.

ES

ID

NE

Seisund 1. Päike toodab kogu vajamineva energia.

D A

Ainulaadsed tööseisundid:

OOJUSPU SS MB U RE

EE

N E R G I AVA

LM


Viie tärni

Nereus- küttesüsteem A-klassi küttelahendused. Eriosad projektist paigalduseni ning garantii ja hooldus ühelt tegijalt. Toimiv, paindlik ja usaldusväärne edasimüügivõrgustik. Paigalduse sooritab alati volitatud Nereus -paigaldaja. Nereus- küttesüsteem säästab energiat ja keskkonda.

3


NEREUS Geo Sun I 6–12 kW

Nereus Geo Sun I on eramajadele mõeldud maasoojuspump, mis sisaldab päikesepaneeli ühendamise võimalust ning sisseehitatud, ligi 300 liitrist kuumaveeboilerit. Nereus Geo Sun I on soojuspumbalahendus Sinu kodu kütmiseks. Soojusallikana võidakse kasutada maa- või veesoojust ja seda kas koos päikesepaneeliga või ilma selleta. Nereus Geo Sun I on töötatud välja majapidamistele, kus ei ole palju ruumi, kuid kus tarbitakse palju sooja vett. Süsteem sisaldab topeltümbrisega 200 liitrilist kuumaveeboilerit, mis on valmistatud roostevabast terasest. Tänu boileri suurele mahule on Sinu kasutuses kokku 300 liitrit 40- kraadilist kuuma vett. Kui majapidamisse on plaanis paigaldada mullivann või muu palju kuuma vett tarbiv seade, tuleb muretseda teistesse soojuspumpadesse lisavarustusena väline elektritoitega soojaveeboiler, millega tagatakse vajalik soojavee kogus. Nereus Geo Sun I-s on süsteemi kuuluva soojaveeboileri ülaosas elektritoitega soojendi juba olemas. Nii piisab soojast veest ka mullivannis kasutamiseks.

Kombineeritud terviklahendus eramajadele ja ridaelamutele. Võtab vähe ruumi ja toodab palju soojust ja sooja tarbevett. Mõõtmed: 600x670x1840 mm Boileri maht: 200 liitrit Geo Sun I 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW

Nereus Geo Sun I –soojuspumpa võib kasutada koos päikesepaneeliga. Kui lisad süsteemi Nereus –päikeseenergiamooduli ja päikesepaneelid, on Sul võimalik vähendada elektritarbimist lausa 40 % võrra.

• Soe vesi 60–85 ºC • 300 liitrit 40- kraadist vett • Efektiivne ja töövõimeline Benchmark- kompressor • Kergesti eemaldatav / vahetatav küttemoodul • Valmisolek puuteekraani kaugjuhtimiseks • Valmisolek päikesepaneelide kasutamiseks

4


Uus puuteekraan – lihtsaim viis Sinu kütteseadmete juhtimiseks!

Nereus Combi 6-12 kW Nereus Combi –soojuspump on oma tehnilistelt omadustel sarnane Geo Sun I-ga, kuid ekraan töötab klaviatuuriga. Nereus Combi –soojuspump sisaldab juhtimissüsteemi, millega on võimalik tagada ohutu ja optimaalne töö. Kergesti loetaval ja suure tekstiga ekraanil on näha arusaadav info soojuspumba seisundi, tööaja ja kõikide temperatuuride kohta.

Nereus Geo Sun I –soojuspump on varustatud 7 ’’ LCD- puuteekraaniga, mille kasutamine on lihtne. Arusaadavate sümbolite abil on võimalik juhtida näiteks majapidamise kogu kütte- ja tarbevee vajadust. Ekraani on alati näha detailsed ja kehtivad andmed kodu kütteseadmete kohta. Vajadusel on võimalik kasutada ka ekraanisäästjat, mil ekraanile võidakse laadida pilte USB-mälupulgalt. Ainulaadne küttemoodul, mille vahetamine on lihtne Küttemoodul sisaldab kompressorit ja muid osi ning mooduli vahetamine on lihtne, mistõttu on selle hooldamine soodne ja mugav. Moodul vahetamine võimaldab küttemahu ja –tehnoloogia uuendusi. Nereuse kergesti vahetatav süsteem tagab kuluefektiivsuse ka tulevikus.

Päikeseenergiamoodul

Tuline vesi, 60–80º C

NEREUS Combi ja päikeseenergiamoodul (laius 300mm)

(+70 mm ühendustoru)

Soojuspumba kasutuses olev Nereus Watt 3000 S/SB –päikesepaneel toodab suvel 85- kraadist vett. Soojuspumba abil on võimalik kütta basseini ja muid seadmeid, kasutades kas ainult päikesepaneele või siis päikesepaneele ja soojuspumpa koos.

Vahetatav küttemoodul

300 liitrit 40-kraadist vett

5


NEREUS Geo Sun II 6–16 kW

Kõige väiksemate küttekuludega soojuspumbasüsteem spetsiaalse soojaveeboileriga. Aastane kasutegur on suurem kui 500 %. Nereus Geo Sun II on soojuspump ridaelamute ja eramajade keskkonnasõbralikuks kütmiseks. Soojuspump on projekteeritud eelkõige majapidamistele, kus on suur tarbevee vajadus ja millele on seatud ranged kulusid, elamismugavust ja keskkonnasõbralikkust puudutavad nõuded.

Nereus Geo Sun II –süsteem sisaldab kõiki vajalikke päikeseenergiaseadmeid juba valmis paigaldatuna ja päikesepaneeli ühendamine sellega on võimalik koheselt. Ilma paneelita töötab süsteem tavalise soojuspumbana ja selle võimsus (kasutegur) on sellest hoolimata väga hea. Selle taustal on väga tõhus Benchmark- kompressor ja optimeeritud soojuspumbaahel. Päikesesoojuspump kasutab energiaallikana lisaks päikeseenergiale veel maa- või veesoojust ning selle ühendamine on võimalik ükskõik millise vedelküttesüsteemiga, näiteks radiaatoritega, konvektoritega või põrandaküttega.

COP

Geo Sun II, 6-16 kW Projekteeritud majapidamistesse, kus on suur sooja tarbevee vajadus. Ühendatakse soojaveeboileriga VVB 300/160, kus sooja tarbevee maht on 300 liitrit. Mõõtmed 600x670x1400 mm Geo Sun II 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW, 16 kW

NEREUS GEO SUN –süsteem sisaldab kõiki vajalikke päikeseenergiaseadmeid juba valmis paigaldatuna 6 ja päikesepaneeli ühendamine sellega on võimalik koheselt.


Ainulaadne süsteem, mis sisaldab kergesti vahetatavad küttemoodulit. Küttemoodul sisaldab kompressorit ja muid osi ning mooduli vahetamine on lihtne, mistõttu on selle hooldamine soodne ja mugav. Moodul võimaldab küttemahu ja –tehnoloogia uuendusi. Nereuse kergesti vahetatav süsteem tagab kuluefektiivsuse ka tulevikus.

85-kraadine vesi vanni- või mullivanni jaoks. Nereus Geo Sun II on projekteeritud eelkõige päikeseenergia maksimaalseks ärakasutamiseks ja selle võib ühendada 460-liitrise Nereus VVB 300/160 –soojaveeboileriga. Tänu oma mahule on Sinu kasutuses suur kogus sooja vett ka siis, kui päike ei paista. See on mugav lahendus, kui kasutatakse mullivanni või muud palju sooja vett kulutavat üksust.

NEREUS Split 6-16 kW Nereus Split –soojuspump sarnaneb oma tehnilistelt omadustelt Geo Sun II-ga (va. päikesemoodul), kuid selle ekraan töötab klaviatuuriga. Nereus Split -soojuspump sisaldab juhtimissüsteemi, millega on võimalik tagada ohutu ja optimaalne töö. Kergesti loetaval ja suure tekstiga ekraanil on näha arusaadav info soojuspumba seisundi, tööaja ja kõikide temperatuuride kohta.

Ka NEREUS GEO SUN II –soojuspump on varustatud LCD- puuteekraaniga. Vannitoa põranda või majapidamisruumi kütmine päikesest ülejääva soojusega parandab elamismugavust. Suvel toodab päike enamasti üleliigset soojust, mida on võimalik kasutada keldri, majapidamisruumi või vannitoa põranda kütmiseks siis, kui kütmine ei ole muidu aktuaalne. Päikeseküte ei tekita Sinule ühtegi lisakulutust! Täiuslik lahendus majapidamistele, kus on bassein. Nereus Geo Sun II –soojuspumbas on standardomadusena olemas basseini juhtimisfunktsioon. Sul on võimalik kütta basseini või muud energiat tarbivad väliseadet otse päikeseküttega või soojuspumbaga või mõlemaga koos. Jahutus maa- või veesoojusest saabuva energiaga. Üheks eeliseks, mis saavutatakse maa- või veesoojuse kasutamisega soojusallikana, on see, et seda võib kasutada ka eluruumi jahutamiseks suvel. Mainitud looduslike jahutusallikate kasutamine eeldab siiski, et süsteemile muretsetakse juurde jahutuskonvektor.

NEREUS Split -soojuspump Päikeseküttevalmisolek Saadaval 6, 8, 10, 12, 14 ja 16 kW mudelid

7


NEREUS Titan Sun Soojuspump suurte hoonete, nt. koolide, tööstushoonete ja korrusmajade kütmiseks. Ainulaadne päikesepaneeli kombinatsioon hoiab tavalise soojuspumbalahendusega võrreldes energiat kokku rohkem kui 40 %. NEREUS TITAN SUN on maa- /vesi soojuspump, mis sisaldab valmisolekut energiakaevu, soojusvaheti, veekokku paigaldatud kogumistorude ja integreeritud päikesepaneeli süsteemi kombineeritud kasutamiseks. Soojuspumba võimsusklassideks on 25, 33 ja 44 kW. Pumpade ühendamine süsteemiks toimub masterslave põhimõttel.

NEREUS Titan Sun Päikeseküttevalmisolek Saadaval 25, 33 ja 44 kW mudelid Küsi lisainfot Calore.ee.

8


NEREUS VVB 300-160 boiler Kvaliteetne topeltümbrisega boiler sobib kokku NEREUSe soojuspumpadega ja seda tänu toruühendustele ja valmis paigaldatud tarbeveeanduritele. Boileri roostevabast terasest valmistatud veenõu maht on 300 liitrit. Seda ümbritsev 160 liitrine topeltümbrisega mahuti tagab mugavad soojuspumba kasutustingimused ning tarbeveehoolduse.

NEREUS VVB 300-160 boiler Vaata tooteinfot täpsemalt lk. 13

9


NEREUS Watt 3000S/SB päikesepaneel Päikesepaneel on projekteeritud kasutamiseks eelkõige koos päikeseküttepumpadega. Päikesepaneel soojendab kütte-ja tarbevett alati, kui on päiekesepaisteline ilm. Kui piisavalt päikesesoojust ei ole, suunatakse päikesesoojus maakollektoris tsiruleerivale vedelikule. See funktsioon suurendab kompressori kasutegurit, sest eelsoojendatud vedeliku temperatuur on kõrgem kui teistes maasoojuspumbasüsteemides, millel ei ole antud funktsiooni – lihtne, kuid suurepärane viis loodusvarade kasutamiseks. Suvel suudavad päikesepaneelid soojendada sooja vee kuni 85- kraadini. Soojuspumba abil on võimalik soojendada basseini või muid välisüksusi kasutades selleks kas ainult päikesepaneele või päikesepaneele ja soojuspumpa koos. Basseini ja teiste väliseadmete tööd on võimalik eraldi juhtida. Päikesepaneelide töötemperatuur on madal pikka aega tänu erinõuetele. NEREUS Watt 3000S arvestab nende erinõuetega.

NEREUS Watt 3000S/SB päikesepaneel

NEREUS vaakumtorupaneel Vaakumisoleeritud torud viivad soojuskao miinimumini – võimsus paraneb. NEREUS vaakumtorupaneeliga on basseinivee soojendamine väga soodne tänu päikeseenergiat kasutades. Vedelik soojeneb päikesepaneelis, mistõttu eraldi soojusvaheteid vaja ei lähe.

NEREUS vaakumtorupaneel

10

Küsi lisainformatsiooni edasimüüjalt: www.calore.ee


Tehnilised andmed – NEREUS GEO SUN I

Tüüp Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 6/35 ºC *** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 0/35 ºC ** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 6/50 ºC *** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 6/50 ºC ** (kW) Tööpinge (V) Töövool maksimaalselt, kompressor (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 3 kW (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 6 kW (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 9 kW (A) Võimsus, maakontuuri tsirkulatsioonipump (W) Võimsus, päikesepaneeli vedeliku tsirkulatsioonipump (W) Toruühendus, maakontuuri vedelik , isane ø (mm) Toruühendus, päikesepaneeli vedelik, isane ø (mm) Paigalduseks vajaliku ruumi miinimumkõrgus (mm) Soojaveeboileri maht (l) Maht, topeltümbris (l) Soojaveeboileri maksimumrõhk (MPa) Topeltümbrise maksimumrõhk (MPa) Jahutusvedeliku kogus (R407C) (kg) Maakontuuri vedeliku vooluhulk (l/s) Saadaval olev rõhk, maakontuuri vedelik (kPa) Maksimumrõhk, maakontuuri vedelik (bar) Töötemperatuurivahemik, maakontuuri vedelik (ºC) Päikesepaneeli vedeliku vool (l/s) Maksimumtemperatuur, toite- /tagasivooluliin (ºC) Maksimumtemperatuur, toiteliin päikesekütte korral (ºC) Rõhureguleerimise näit, pressostaat, kõrgrõhk (bar) Vahe, pressostaat, kõrgrõhk (bar) Rõhureguleerimise näit, pressostaat, madalrõhk (bar) Vahe, pressostaat, madalrõhk (bar) Kaitseklass Laius, sügavus, kõrgus (mm) Netokaal (kg)

* ** *** **** ***** ******

6 8,1/1,5 6,6/1,4 6,6/1,7 5,5/1,6 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 10,8 16

8 10,5/1,9 8,6/1,8 8,8/2,2 7,3/2,1 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 5,2 16

10 12,4/2,2 10,2/2,1 10,2/2,5 8,5/2,3 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 5,7 16

12 14,9/2,8 12,2/2,7 12,4/3,1 10,3/2,9 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 7,8 16

16

16

20

20

20

25

25

25

125 80

135 80

160 80

175 120

28 28 1 990**** 200 60 0,9 (9 bar) 0,25 (2,5 bar) 1,7 0,33 46 4 -5 – +20 0,13 65***** /58 85 29,5 -6 1,5 1,5 IP 21 600 x 670 x 1 840 248

28 28 1 990**** 200 60 0,9 (9 baaria) 0,25 (2,5 baaria) 1,9 0,48 40 4 -5 – +20 0,19 65***** /58 85 29,5 -6 1,5 1,5 IP 21 600 x 670 x 1 840 250

28 28 1 990**** 200 60 0,9 (9 bar) 0,25 (2,5 bar) 2,3 0,57 36 4 -5 – +20 0,22 65***** /58 85 29,5 -6 1,5 1,5 IP 21 600 x 670 x 1 840 252

28 28 1 990**** 200 60 0,9 (9 bar) 0,25 (2,5 bar) 2,6 0,67 31 4 -5 – +20 0,26 65***** /58 85 29,5 -6 1,5 1,5 IP 21 600 x 670 x 1 840 256

Ainult kompressori võimsus. Viitab päikesepaneelide vedeliku / soojusülekandeaine(maakontuuri) temperatuurile vastavalt standardile EN 255. Viitab päikesepaneelide vedeliku / soojusülekandeaine(maakontuuri) temperatuurile vastavalt standardile EN 255, kuid nii, et soolvee temperatuur on kõrgem (+6 ºC). Jalad ja toruühendused paigaldamata; paigaldatuna kõrgus umbes 1 552 mm. Kompressor toodab 65 (60) ºC – ülejäänu toodab elektriline lisakütteseade või päikeseküte. Üleliigse välise maakontuuri tsirkulatsioonipumbaga.. Mõõtmetes ja konstruktsioonis võib esineda muudatusi.

11


Tehnilised andmed – NEREUS GEO SUN II

Tüüp Väljundvõimsus / sisendvõimsus,6/35 ºC *** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 0/35 ºC ** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus,6/50 ºC *** (kW) Väljundvõimsus / sisendvõimsus, 6/50 ºC ** (kW) Tööpinge (V) Töövool maksimaalselt, kompressor (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 3 kW (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 6 kW (A) Töövool maksimaalselt, kaasa arvatud elektriline lisakütteseade 9 kW (A) Võimsus, maakontuuri tsirkulatsioonipump (W) Võimsus, päikesepaneeli tsirkulatsioonipump (W) Toruühendus, maakontuuri vedelik, isane ø (mm) Toruühendus, päikesepaneel vedelik, isane ø (mm) Paigalduseks vajaliku ruumi miinimumkõrgus (mm) Laius, sügavus, kõrgus (mm) Soovitatav soojaveeboileri tüüp Soovitatav miinimummaht (l) Topeltümbrise miinimummaht (l) Soovitatav kasutusel olev paneelipindala (m2) Jahutusvedeliku kogus (R407C) (kg) Maakontuuri vool (l/s) Saadaval olev rõhk, maakontuuri vedelik (kPa) Saadaval olev rõhk, päikesepaneelisüsteem (kPa) Maksimumrõhk, maakontuuri vedelik (bar) Töötemperatuurivahemik, maakontuuri vedelik (ºC) Päikesepaneeli vedeliku vool (l/s) Rõhukadu, kondensaator (kPa) Maksimumtemperatuur, toite- /tagasivooluliin (ºC) Maksimumtemperatuur, toiteliin päikesekütte korral (ºC) Rõhureguleerimise näit, pressostaat, kõrgrõhk (bar) Vahe, pressostaat, kõrgrõhk (bar) Rõhureguleerimise näit, pressostaat, madalrõhk (bar) Vahe, pressostaat, madalrõhk (bar) Kaitseklass Netokaal (kg)

* ** *** **** ***** ******

6 8,1/1,5 6,6/1,4 6,6/1,7 5,5/1,6 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 3,6 16

8 10,5/1,9 8,6/1,8 8,8/2,2 7,3/2,1 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 5,2 16

10 12,4/2,2 10,2/2,1 10,2/2,5 8,5/2,3 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 5,7 16

12 14,9/2,8 12,2/2,7 12,4/3,1 10,3/2,9 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 7,8 16

14 17,3/3,3 14,2/3,2 15,4/3,9 12,8/3,6 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 8,5 16

16 20,1/3,9 16,5/3,8 18,2/4,7 15,2/4,4 3 x 400 V, N, PE, 50 Hz 10,0 16

16

16

20

20

25

25

20

25

25

25

32

32

125

135

160

175

175 (350******)

80 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 300 160 6–8 1,7 0,33 46 40 4 -5 – +20 0,13 2,6 65/58 85/75

80 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 300 160 8–10 1,9 0,48 40 58 4 -5 – +20 0,19 3,4 65/58 85/75

80 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 300 160 10–12 2,3 0,57 36 53 4 -5 – +20 0,22 3,2 65/58 85/75

120 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 300 160 12–16 2,6 0,67 31 53 4 -5 – +20 0,26 3,2 65/58 85/75

175 (350******) 120 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 600 320 16–20 2,9 0,83 24 (79******) 53 4 -5 – +20 0,33 3,2 60/53 85/75

29,5 -6 1,5

29,5 -6 1,5

29,5 -6 1,5

29,5 -6 1,5

29,5 -6 1,5

29,5 -6 1,5

1,5 IP 21 156

1,5 IP 21 167

1,5 IP 21 177

1,5 IP 21 185

1,5 IP 21 201

1,5 IP 21 203

120 28 28 1 552 600 x 670 x 1 400 Eraldi tellimisel 600 16–20 2,9 1,01 12 (47******) 53 4 -5 – +20 0,39 3,2 60/53 85/75

Ainult kompressori võimsus. Viitab päikesepaneelide vedeliku / soojusülekandeaine(maakontuuri) temperatuurile vastavalt standardile EN 255. Viitab päikesepaneelide vedeliku / soojusülekandeaine(maakontuuri) temperatuurile vastavalt standardile EN 255, kuid nii, et jahutusaine temperatuur on kõrgem (+6 ºC). Jalad ja toruühendused paigaldamata; paigaldatuna kõrgus umbes 1 552 mm. Kompressor toodab 65 (60) ºC – ülejäänu toodab elektriline lisakütteseade või päikeseküte. Üleliigse välise maakontuuri tsirkulatsioonipump, mis tuleks paigaldada alati, kui energiakaev on sügavam kui 200 meetrit või kui maakontuur on pikem kui 600 meetrit. Mõõtmetes ja konstruktsioonis võib esineda muudatusi.

12


Tehnilised andmed – NEREUS BOILER ÜHENDUSED: 1. Ventilatsioon 2. Sissevool soojuspumbast 3. Väljavool soojuspumpa 4. Külma vee sissevool 5. Sooja vee väljavool 6. Kaitseanood 7. Soojaveeandur 8. Ülemine soojaveeandur 9. Kütte lisaühendus 10. Tühjenduskraan / kütte lisaühendus 11. Soojaveeanduri väljund TEHNILISED ANDMED: Laius: Sügavus: Kõrgus: Paigalduseks vajamineva ruumi miinimumkõrgus: Töörõhk, välisümbris: Töörõhk, soojaveeboiler: Maht, välisümbris: Maht, sisepaak: Kaal: 155 kg

1/8 ”, emane 1 ”, isane 1 ”, isane ø 28 mm ø 28 mm 3/4 ”, emane 2 ”, emane 1/2 ”, emane

695 mm 720 mm 1 679 mm u. 1 900 mm Maks. 1,5 bar Maks. 10,0 bar 160 l 300 l

Soovitan! PARIM KÜTTELIIGI VALIK KESKKONDA TULEB HOIDA! ”Päikesepaneel on minu maasoojuspumbale abiks terve aasta vältel, mistõttu on vähenenud elektritarbimine. Päikeseenergia kasutamisega hoian keskkonda ja saan ka lisaks väiksema elektriarve. Soovitan käesolevat lahendust täiesti veendunult.” Eramule paigaldati SPLIT SUN 9, millel on juures 8,6 m2 päikesepaneele. Energiatarbimine langes 35 000 kWh-lt 7 700 kWh-ni aasta. Keldri põrandaküttesüsteem kasutab päikesesoojust suvel, mistõttu keldri sisetemperatuur on stabiilne ka siis, kui ei ole kütteperiood. Kokkuhoid: 78 % VÄGA VASTUPIDAV, SUUR KOKKUHOID! ”Kasutusaeg, usaldatavus ja ökonoomsus olid minu jaoks küttesüsteemi valikul otsustava tähtsusega. Päikese- ja maakütte ühendamine tundus algul veidi keeruline, kuid SPLIT SUN tootelahendus töötab väga hästi. Sain endale vaikse ja efektiivse küttesüsteemi, mis lülitub automaatselt päikeseküttesüsteemilt ümber maaküttele ja vastupidi. Päikesepaneel vähendab elektritarbimist ja suurendab kompressori eluiga, mis tähendab seda, et süsteem peab kauem vastu ja hoiab kokku raha.” Eramule paigaldati SPLIT SUN 7, millel on juures 8,6 m2 päikesepaneele. Energiatarbimine langes 29 000 kWh-lt 5 000 kWh-ni aastas. Kokkuhoid: 82 %

13


PJG.FI

Nereus pakub põrandaküttesüsteeme ja soojuspumpasid, mis kasutavad efektiivselt ära kogu päikeseenergia. Volitatud Nereuse edasimüüjad on Sinu käsutuses ja paigaldavad seadme hoolikalt. Võta ühendust lähima Nereus –edasimüüjaga: www.calore.ee

CALORE Ehitajate tee 114-1 Tallinn, 13517 Kadaka Ärimaja Tel: (+372) 625 7767 Info@calore.ee

Soojus maast ja päikesest 14

www.calore.ee

Nereus küttesüsteemid  

küttesüsteemid

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you