Mezi šálky 51

Page 1

Č AJOVNA U

SVATÉHO

M IKULÁŠE

MEZI ŠÁLKY ČÍSLO 51

2017

ZDARMA

D ĚNÍ V ČAJOVNĚ Přednášky a koncerty:

Výstavy v čajovně:

Práce s energií 29. 9. v 18 hodin Jana Faixová

Září – Věra Hromadová – obrazy akryl a olej

Energie oživuje naše fyzické tělo a je možno ji získávat mnohými způsoby – z přírody, stromů, kamenů, ohně, potravin, knih.

Léčivá síla meditace 6. 10. v 18 hodin Peter Randis

Říjen – Milena Králíčková – obrazy akvarel a akryl Listopad – Denisa Zlatohlávková – umění na kůži Prosinec—Ivana Králíčková—keramické mandaly

Praktické ukázky léčivých meditací, které pomohou uzdravit naše tělo i duši. Zpívající mísy 13. 10. v 18 hodin Pavel Tůma

Podmanivé zvuky tibetských mís nás přenesou do světa léčivých a uklidňujících vibrací. Předvánoční večer s tibetskými mísami 24. 11. v 18 hodin manželé Marešovi Adventní koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové 28. 11. v 18 hodin Vánočně laděné písně vás dokonale naladí na přicházející adventní čas plný klidu a rozjímání.

Vstupné: 100 Kč, studenti a důchodci: 50 Kč, čaj v ceně

„Láska má své zákony rozvoje, své vzněty, stejně jako samotný život člověka. I ona má svá kouzelná jara, horká léta, nakonec podzim, který může být pro jedny teplým, zářivým a plodným, pro jiné sychravým, tlejícím a neužitečným.“ Vissarion Grigorjevič Bělinskij

UVNITŘ: TULSI

2

KRESLENÍ PRO

3

KAŽDÉHO

BYLINKOVÝ HERBÁŘ: BOBULE

4

TIBETSKÉ MÍSY

5

ČAGA A RECEPTY

5

HOMEOPATIE NA

6

ZVÝŠENÍ IMUNITY

ANDĚLSKÁ POSELSTVÍ 8


Recepty:

S TRÁNKA 2

T ULSI –

M EZI

„Masáž na unavené

KRÁLOVSKÁ AJURVÉDSKÁ BYLINA

Víte, že indické ženy netrpí skoro vůbec rakovinou? Podle výzkumů je to proto, že pijí na veliko zelený čaj smíchaný s bazalkou svatou, indicky Tulsi. Tulsi je jednou z nejposvátnějších a nejoblíbenějších bylin Orientu. Je zasvěcená hinduistickému božstvu Višnuovi. Její lístečky mají velmi příjemnou nasládlou chuť a používají se jednak na vaření čaje a také při přípravě jídel. V Indii se tulsi používá v lékařství již tři tisíce let. Je řazena mezi byliny, které pomáhají udržovat rovnováhu tělesných center – čaker. Čaj z bazalky svaté přináší podle indické ajurvédy lásku, soucit, čistotu, čistí auru a zvyšuje životní sílu – pránu. Z listů se vaří nálev, používá se při běžném nachlazení, zahlenění průdušek, chřipce, vysokých teplotách. Zde se využívají antiseptické a antibakteriální účinky této byliny. Jejími nositeli jsou silice karvakrol, eugenol a linalol. Bazalka účinkuje i proti takovým obávaných bakteriím jako je Escherichia coli, která může vyvolat močové infekce a průjmy. Nálev z bazalky se pije také při žaludečních, žlučníkových potížích a při zvracení. Velmi dobře pomáhá při plynatosti, střevních křečích a žaludečních vředech.

užívání bazalky zabraňuje poškození mozku a chrání před mozkovou mrtvicí. Alkoholové extrakty bazalky mají protistresové účinky, prokázalo se, že snižují hladinu stresového hormonu kortikosteronu. Bazalku je možno kombinovat s ostatními mozkovými stimulanty jako je rozmarýn, bakopa drobnolistá - Brahmi a jinan dvoulaločný. Tato kombinace pomáhá ženám v klimakteriu proti depresím a špatné náladě a zlepšuje paměť ve vyšším věku. Bazalku z důvodu nedostatku studií se nedoporučuje užívat v těhotenství a vzhledem k tomu, že může nepříznivě ovlivnit plodnost, nedoporučuje se ženám, které plánují těhotenství. Bazalka svatá představuje příjemnou alternativu zejména pro starší pacienty, kdy svými účinky ovlivňuje velké množství zdravotních potíží jako je posílení paměti, ochrana nervových buněk a protistresové účinky. Výborně zabírá také při různých respiračních onemocněních a tak popíjení bazalkového čaje, který se vyrábí i v různých kombinacích například ze zeleného čaje, moringou, citronovou trávou nebo plátky růží, můžeme jen doporučit.

Používání bazalky svaté je předmětem mnoha studií. Bylo prokázáno, že má účinky antioxidační, chrání nervové buňky, ochraňuje před negaLenka tivním vlivem radioaktivního záření. Preventivní Zemanová

V ZPOMÍNKY

ŠÁLKY

NA LÉTO


Č ÍSLO 51

S TRÁNKA 3

K RESLENÍ

A MALOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO

Lidé často říkají, že malovat a kreslit neumí. Většinou ani nedůvěřují tomu, že by byli schopní se to naučit. Já ale vím, že pokud člověk udrží tužku v ruce, umí číst a psát, pak umí i kreslit a malovat, jen je to doposud nikdo správně nenaučil. Výtvarné kurzy pořádám již více jak 10 let z toho 5 let v Čajovně U sv. Mikuláše a malovat se naučil každý. Člověk se ale nemůže srovnávat s velkými umělci, kteří to dělají celý život, protože to je jejich zaměstnání.

mozku, který stojí za lidskou tvořivostí a kreativitou, ale hlavně si při něm člověk skutečně odpočine, pohladí duši, pozná se a potěší s obdobně založenými lidmi a přitom všem ještě vlastnoručně vytvoří krásný obraz. Budete překvapeni svou vlastní dokonalostí.

Těším se na vás v Čajovně U sv. Mikuláše - každý lichý týden ve středu, vždy od 18:00 hodin. Začínáme již 13. září 2017. V průběhu roku se k nám můžete kdykoli přidat. Stačí jen docházet, výtvarČlověk má uvnitř sebe netušené světy, ukážu vám né potřeby jsou pro vás vždy připraveny. svět zázraků, tam kde je část vašeho Já, která neS radostí a láskou Dana Sovová zná omezení. Naučím vás dívat se na svět očima umělců a taky spoustu výtvarných technik. Krok za krokem vás budu provázet celým výtvarným procesem. Tvořit budete na plátno, dřevěné desky, papír, naučíte se používat kombinované techniky, tužky, akrylové barvy, akvarelové pastelky, tuše a mnohé další.

Kreslení a malování navozuje člověku vnitřní klid, posiluje soustředění a trpělivost, procvičuje jemnou motoriku ruky, rozvíjí vizuální režim

Č LOVĚK

JE KNIHA ZÁZRAKŮ

Nezměrná velikost lidského DUCHA a jeho neomezené schopnosti vytvářet životní zázraky, mě stále nepřestávají udivovat. Jako terapeut praktikující energetickou psychosomatiku cestou duchovní odezvy, mám možnost být každodenní součástí těchto zázraků.

souvislost s vývojem osobní síly a sebeúcty. V životě člověka se to může projevovat nejen špatným trávením, ale i častou bolestí dolních končetin, a vytvářením životních situací, ve kterých jedinec prožívá přílišnou ustaranost a emoční přecitlivělost.

Jsme HMOTA i DUCH a díky energetické psychosomatice, lze pohlížet na každého člověka jako na živoucí knihu, ve které je zapsaná celá jeho minulost, přítomnost, dokonce i budoucnost. Člověk může mlčet nebo nějak vystupovat, ale jeho energie stejně prozradí, jak se doopravdy cítí. Každá myšlenka, každý sebemenší pocit, vzorec přesvědčení nebo postoj, ať už kladný nebo záporný, každý vztah, vzpomínka, radost, trauma i strach je v lidském těle zapsaný. Vyvolává v něm biologické a psychosociální reakce a stává se energií definující jeho následný způsob života.

Léčení vnímám jako aktivní proces, který si krom přímého fyzického léčení vyžaduje i vidět a přijmout pravdu o vlastním životě. Což zahrnuje přehodnocení vlastních postojů a negativních vzorců, bránících nám k plnému uzdravení se.

Pokud má být člověk zdravým na těle i na duchu, pak musí porozumět tomu, jak na sebe hmota a duch navzájem působí. Ráda vám budu naslouchat a ráda se s vámi setkám na některé z mých vzdělávacích akcí v Čajovně U sv. Mikuláše. Účastnit se můžete individuálního kurzu sebereflexe a práce s energií nebo se při práci ve skupině Pro lidské tělo je energie nezbytná, je nosičem síly můžete hravou výtvarnou formou seznámit s řečí a informace, síla udržuje tělo při životě a informa- své energie prostřednictvím archetypálního ce působí motivačně na psychickou stránku. Na- čakrového malování nebo skrze energii Bachopříklad žaludek má na energetické úrovni přímou vých esencí. Dana Sovová


Č ÍSLO 51

S TRÁNKA 4

BYLINKOVÝ HERBÁŘ: BOBULE Chutnají vám ovocné čaje, ale po přečtení složení čajů z obchodů zjišťujete, že obsahují ovoce jen 0,00 procent? Připravte si své vlastní ovocné čaje a to nejlépe s přidáním bobulí a lesních plodů! Na podzim nastává čas, kdy si v přírodě můžeme nasbírat různé plody a bobule, které je možné nasušit na zimu pro přípravu chutných a zdravých čajů. Suší se většinou umělým teplem do 40 stupňů. A které bobulky to jsou? Již v letních měsících můžeme v lese nasbírat borůvky a brusinky, lesní jahody, na zahrádce třeba černý rybíz, maliny, ostružiny. Později dozrává černý bez, potom jeřabina, hloh, aronie, schizandra, šípek, rakytník. Do ovocných čajů si můžeme samozřejmě nasušit i zralé ovoce – například jablka, hrušky, švestky a podobně. Ochutit je lze skořicí, hřebíčkem, kardamomem nebo kousky vanilkového lusku. Ovoce a bobule je vhodné krátce povařit a potom nechat ještě 15 minut pod pokličkou odstát. Čaj dosladíme medem.

Blahodárné účinky bobulí a plodů Borůvka Plody borůvky se doporučují zejména při průjmech. Mají také pozitivní vliv na zrak (noční slepota). Doporučují se při častém krvácení z dásní nebo z nosu, při popraskaných žilkách. Brusinka Brusinky působí příznivě při zánětech ledvin, močového měchýře a močových cest. Černý rybíz Obsahuje 3x více vitamínu C než červený rybíz. Zlepšuje stav cév, vhodný je při ateroskleróze, křečových žilách a hemeroidech. Černý bez Plody bezu tiší bolesti nervů, pomáhají regulovat krevní tlak, působí příznivě při zažívacích potížích i alergiích, přidávají se do hubnoucích směsí. Jeřabina Plody jeřabiny pozitivně ovlivňují trávení, podporují vylučování žluči, vhodné jsou při dlouhodobě řídké stolici, přidávají se do antisklerotických čajů, mají močopudný účinek, působí příz-

nivě při onemocnění ledvin a močových cest, jsou vhodné při zánětech horních cest dýchacích a jako prevence při chřipkových epidemiích. Hloh Hloh má příznivý vliv na srdce, mírně snižuje krevní tlak, zlepšuje krevní cukr a cholesterol, pomáhá rozpouštět tukové polštářky na játrech. Doporučuje se při otocích srdečního a ledvinového původu, při srdeční neuróze či jako prevence infarktu a ischemické choroby srdeční. Aronie – černá jeřabina Aronie působí příznivě při nedostatečnosti štítné žlázy, při revmatitidě a dně, pročišťuje ledviny, je vhodná při zánětech v trávicím traktu, podporuje činnost jater, doporučuje se při kornatění cév.

Schizandra – klanopraška čínská Schizandra působí blahodárně při únavě a vyčerpání, podporuje játra a nervový systém, je vhodná při špatné koncentraci a paměti, při nespavosti a nočním pocení, při chronickém průjmu, depresi a podrážděnosti. Šípek Šípky se v našich krajích užívali již od pradávna. Jsou vhodné při nachlazení, rýmě, chřipce, horečce, při nedostatcích imunitního systému, při virových onemocnění (i herpesviry), při ledvinových a močových kaméncích nebo písku. Rakytník Plody rakytníku mají příznivý vliv při onemocnění dýchacího ústrojí, působí pozitivně na trávicí trakt, doporučují se při revmatitidě a kloubních problémech, při stresu a únavě. Rakytník obsahuje vysoké množství vitamínu C a stimuluje imunitní systém. Já mám ráda čaj z bobulí a plodů, který své rodině připravuji hlavně v zimním období. Dávám do něj šípky, rakytník, černý rybíz, schizandru a aronii. Do tohoto lahodného čaje přidávám ještě skořici, hřebíček a med. Hana Jánská, bylinyprovas.cz


Č ÍSLO 51

S TRÁNKA 5

TIBETSKÉ MÍSY Poprvé jsem držela tibetskou mísu v rukou krátce po sametové revoluci na semináři kytarového virtuóza Štěpána Raka. Byl to zvláštní zážitek, poprvé jsem vnímala, jak mi vibrace pronikají celým tělem a navozují velmi příjemný uklidňující pocit. Pak jsme na mísy hráli v jeskyni a vnímali nejen šířící se vibrace, ale také vůni, jakou začaly mísy vydávat. Nikdy jsem si nemyslela, že je to možné, ale kamarádce Marcele začala mísa vonět po růžích a mě po santalu a orientálním koření. A to byl impuls k tomu, abych si mísu pořídila domů. Hraji na ni, když mi není moc dobře po duši anebo když se chci příjemně meditačně naladit. Používám ji také na harmonizaci čaker a prostoru kolem mě.

brat tak, aby mu vyhovovala. Kvalitu mísy poznáme podle toho, když ji naplníme vodou a rozezvučíme. Čím pravidelnější tvary se začnou vytvářet, tím je mísa kvalitnější. Poslech tibetských mís je úžasným zážitkem, který Vám chceme na podzim v čajovně zprostředkovat. A to hned dvakrát – 13. října, kdy nám Pavel Tůma předvede zpívající mísy a pak v předvánočním čase – 24. listopadu na setkání s manžely Marešovými. Srdečně Vás všechny zveme. Lenka Zemanová

Tibetské mísy se vyvinuly z žebráckých misek tibetských mnichů. Jsou vyrobeny ze slitiny sedmi kovů – zlata, stříbra, mědi, rtuti, železa, cínu a olova. Zvukové vibrace mís jsou totožné s lidskými vibracemi, a proto lze zvukem mís ovlivnit lidské zdraví. Každý si musí mísu a paličku vy-

ČAGA – TAJUPLNÁ HOUBA ZE SIBIŘE Vždycky mě zajímalo ruské lidové léčitelství. Obdivuji, jak sibiřští léčitelé a šamani dokážou v nehostinných podmínkách Sibiře pomoci lidem s mnohdy velmi vážnými zdravotními potížemi. V těchto končinách je lékařská péče prakticky nedostupná a tak musí využít dostupné přírodní prostředky. Jedním z nich je tajemná chorošovitá houba čaga – rezavec šikmý. Roste většinou na břízách, z nichž koncentruje léčivé složky jako je betulin a lupeol. V době bouří, větrů a silných mrazů zase na oplátku dodává svým hostitelským stromům sílu. Jako by nám dávala poučení, že i my musíme zůstat silní jeden pro druhého, abychom přežili v této hektické době. Černá povrchová vrstva čagy je tvořena rezavým pigmentem, obsahujícím melanin, který je nositelem antioxidačního účinku. To znamená, že chrání DNA buněk a působí preventivně proti civilizačním nemocem jako je infarkt a mrtvice. V houbě najdeme spoustu dalších účinných látek, jako jsou flavonoidy, alkaloidy, organické

kyseliny, kyselina čagová a minerály jako železo, mangan, draslík, měď a zinek. Čaga je hlavně ceněná a používaná pro vysoký obsah betaglukanů, které výrazně posilují imunitu. Podporují totiž tvorbu bílých krvinek. Snižují také hladinu cukru a cholesterol. Byly prokázány rovněž podpůrné účinky při léčbě nádorových onemocnění. Čaga mimo jiné ničí plísně v trávicím traktu, což je velmi častý problém dnešní doby. A jak prášek z čagy používat? Můžeme si připravit čaj, lahodné latté anebo prášek přidat třeba do vašeho oblíbeného smoothie. Lenka Zemanová


Č ÍSLO 51

S TRÁNKA 6

RECEPTY S ČAGOU Čaj z čagy

Jahodovo banánové smoothie s čagou

1 lžičku prášku zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 2 hodiny ustát. Výsledný nálev můžeme nechat až 2 dny v ledničce. S medem je to ideální odpolední životabudič.

    

Čaga latté 1 lžičku prášku čaga a čtvrt lžičky práškové skořice zalijeme 100 ml vroucí vody a přidáme 1 až 2 lžičky medu. Pak dolijeme mléčnou pěnou nebo mlékem. Lze použít i mléko mandlové nebo kokosové.

 

1 šálek jahod 1 banán půl šálku jogurtu 1 šálek mléka půl lžičky skořice 2 lžičky medu 2 lžičky prášku z čagy

Vše rozmixujeme a nalijeme do sklenic, ozdobíme jahodou.

Ranní kávové smoothie      

1 šálek přefiltrované kávy nebo pressa 1 mražený banán 1 šálek mléka půl lžičky skořice 2 lžičky konopného semínka 1 lžička čaga prášku

Vše rozmixujeme a podáváme ve vysoké sklenici. Můžeme přidat med.

HOMEOPATIE NA ZVÝŠENÍ IMUNITY Nastává nám sychravé podzimní období se zvýšeným výskytem nachlazení, viróz a chřipek. Homeopatie je příjemná šetrná metoda, která může velmi účinně pomoci jak u kojenců, malých dětí, těhotných i kojících žen a také u seniorů. Její výhodou je, že nemá žádné nežádoucí účinky a může se kombinovat s jinými i chemickými léky. Je vhodná také pro pacienty s vysokým krevním tlakem a i pro řidiče, protože neovlivňuje pozornost ani krevní tlak. Homeopatie je léčebná metoda založená na principu podobnosti. To znamená, že látka, která ve vyšších dávkách příznaky nemoci vyvolá, v nízkých naředěných dávkách tyto potíže vyléčí. Homeopatické přípravky se vyrábějí z látek

rostlinného, živočišného nebo minerálního původu. Základní látka je vždy několikrát ředěna a protřepávána. Například označení 9 CH znamená, že výchozí látka byla devětkrát naředěna vždy v poměru 1:100. Jedná se o takzvané centezimální ředění podle MUDr. Hahnemanna, zakladatele homeopatie. Výsledným roztokem se pak impregnuje neutrální základ, což bývají nejčastěji malé bílé kuličky ze sacharózy a laktózy. Homeopatické přípravky se užívají tak, že příslušný počet granulí se rozpustí v ústech 15 až 20 minut před jídlem nebo

po jídle. Je potřeba, aby v tu dobu nebyly v ústech silně aromatické látky jako mentol, káva a tabák. Na čištění zubů se proto doporučuje speciální homeopatická zubní pasta bez mentolu. Pro kojence a malé děti se doporučuje granulky rozpustit v převařené vodě a podávat po


Č ÍSLO 51 lžičkách. Základním homeopatickým přípravkem na zvýšení imunity je lék Oscillococcinum. Je připravován z výtažku srdce a jater kachny pižmovky veliké ve velikém ředění 200 K. Na jeho imunostimulační účinky se přišlo při zkoumání jeho protinádorových účinků. Oscillococcinum se podává preventivně 1 tuba 1x týdně po celou dobu podzimu a zimy. Pokud jedeme někam na delší dovolenou, je vhodné ho podávat týden před, po celou dobu dovolené a týden po skončení dovolené 1 tubu týdně. V rámci klasické prevence u běžných pacientů se k Oscillococcinu podává Silicea 9 CH 10 granulí 1x týdně. Silicea je vyráběna z písku nebo kamene. Povzbuzuje naše tělo, aby se zbavilo toxinů, bakterií a virů, je účinná také při léčbě hnisajících ran. Silicea je velmi vhodná u dětí do 1 roku, kteří nemají ještě dostatečně dozrálou imunitu. U pacientů, kteří jsou opakovaně a často nemocní, se k Oscillococcinu a Silicee přidává homeopatický lék Echinacea 9 CH 5 granulí 1x denně. Echinacea je vyrobená z rostlinného zdroje třapatky nachové. Ta se na zvýšení imunity používá i homeopaticky nenaředěná ve formě lihové tinktury anebo čaje. V homeopaticky naředěné formě je však daleko účinnější. Je velmi důležitá na podporu slizniční imunity horních cest dýchacích.

U hodně nemocných, trpících na žluté rýmy a bronchitidy se přidává kromě základního léku Oscillococcinu a Silicea ještě homeopatický lék Thymulin 9 CH 5 granulí 1x denně po celý

S TRÁNKA 7

měsíc a poté 3x týdně 5 granulí po celou zimu. Thymulin je výtažek z brzlíku a je to velice silný imunostimulant. Poměrně krátkou dobu se u nás v České republice používají tkáňové

Schusslerovy buněčné soli. Jedná se o základní minerální živiny, které se nacházejí běžně v našem těle. Nedostatečný přísun těchto minerálů, nesprávné složení naší stravy a velké stresy způsobují jejich nedostatek. Dochází k narušení rovnováhy minerálů v našem těle a následně se projeví zdravotní potíže. Nedostatek minerálů se také zobrazí na naší tváři a na našem těle. Například nedostatek křemíku se projeví vysokým leskem na čele a špičce nosu a hlubokými vráskami. Chybí-li v našem těle železo, poznáme podle červených tváří a uší, na dotek teplých a červenofialových kruhů pod očima. Minerální anorganické látky se v našem těle vstřebávají jen velmi obtížně. Lépe jsou na tom koloidní roztoky minerálů. Úplně nejlepší vstřebatelnost mají minerály homeopaticky naředěné v potenci D3 až D12. Na rozdíl od klasických homeopatik tu ale neplatí zákon podobnosti. Dodáváme našemu tělu ty minerály, které mu chybí. Stejně jako homeopatické léky, se sladké pastilky tkáňových solí rozpouštějí v ústech nebo je možno je rozpustit v půl litrové lahvi a popíjet během dne.

Na posílení imunity je doporučována kombinace tří solí: FERR PHOS, CALC

SULPH a NAT PHOS.

Ferr phos je fosforečnan železitý - je vhodný při častých virových a bakteriálních infekcích, podává se u dětí v mateřských školkách, seniorů a pacientů s oslabenou imunitou. Dávkuje se po celý podzim a zimu, 2x denně 1 pastilku rozpustit v ústech. Při počínajících infekcích lze brát pastilku i po 15 minutách a intervaly podle zlepšení prodlužovat.

Calc sulph je síran vápenatý, který podporuje obranyschopnost sliznic. Zbavuje tělo od toxinů, čistí játra a krev. Posiluje také sliznice při opakovaných zánětech močových cest. Dávka calc sulph je po celý podzim a zimu 2x denně 1 pastilka.

Nat phos - fosforečnan sodný udržuje rovnováhu pH v našem organizmu. Odkyseluje naše tělo z důvodu nevhodné stravy nebo prodělaného stresu. Detoxikuje lymfu, zbavuji ji od škodlivin, bakterií a virů, pomáhá také při zvětšených uzlinách. Dávkuje se po celý podzim a zimu 2x denně 1 pastilka.

Homeopatie je velmi vhodnou metodou na zvýšení imunity. Hodí se úplně pro všechny od kojenců až po seniory. PharmDr. Lenka Zemanová


Okoukněte naše Facebookové stránky! :)

Čajovna U sv. Mikuláše Kde nás najdete? Beneše z Loun 321 Louny 440 01 Sklepní prostory pod lékárnou U sv. Mikuláše na Mírovém náměstí. Po - pá:

9:00 - 17:30

Telefon: E-mail: Facebook:

415 652 164 cajovna@arsys.cz Čajovna U sv. Mikuláše

V ÍCE

Tak a teď jste na poslední stránce těchto „novin“. Přes všechny ty informace o čajích, bylinkách, kamenech… pořád jedna chybí. Ta o čajovně. To musíme napravit: Jméno: Čajovna U svatého Mikuláše Co nabízím: přes 40 druhů kvalitních čajů, výbornou belgickou čokoládu, kvalitní moravské víno, skvělou kávu, nejrůznější (sem tam zdravé) mňamky, vodní dýmku; čaje a kameny, čajové náčiní a jiné nezbytnosti na prodej Pro koho jsem: pro nekuřáky cigaret, pro kuřáky vodní dýmky, pro mladé a naivní, ale i pro životem zkušené Z čeho mám radost: ze zajímavých přednášek léčitelů, z dech beroucích koncertů a z obrazů nejrůznějších autorů

Každá návštěva mně a čajovníkům udělá radost! :)

Čajovna U sv. Mikuláše

INFORMACÍ NA:

STAŇTE SE FANOUŠKY NAŠICH FACEBOOKOVÝCH STRÁNEK A DOZVÍTE SE VŠECHNY NOVINKY JAKO PRVNÍ! A NAVÍC DALŠÍ INFORMACE ZE ZÁKULISÍ ČAJOVNY :-)

WWW. CAJOVNAMIKULAS. CZ

„SVATÁ PRAVDA - AŤ JE ZIMA, AŤ JE ŠERO, AŤ JE KONECKONCŮ TROŠKU SMUTNO, ALE JEN KDYŽ JE VESELO.“ JIŘÍ VOSKOVEC

/CAJOVNAUSVMIKULASE

Na tomto čísle spolupracovali: texty: Lenka Zemanová, Hana Jánská, Drahuška Rajtová, Dana Sovová Fotografie a ilustrace: wikipedia.cz, Kateřina Zemanová, archiv

ANDĚLSKÉ POSELSTVÍ Milí čtenáři, nastalo podzimní období a andělé mají pro vás nová poselství. Doufám, že jste si všichni užili léto a přeji vám krásný podzimní čas.

uvědomili, musíte se napřed přestat zaměřovat na to, co je špatně a místo toho si opakovat: „Všechno je právě teď v Božím a dokonalém pořádku.“

Poselství na měsíc září

Andělská afirmace

Karta měsíce:

Moji strážní andělé mě vždy přivádějí k milujícím a ochotným lidem.

UZDRAVENÍ Situace, kvůli které si děláte starosti, se napravuje. Máte od pří- Andělské teze rody dar uzdravovat a Poznávám, že mé vaše léčivé myšlenky pocity, má intuice a se již konkrétně projemé vnímání jsou vily. mojí vnitřní realiNěkdy nelze situaci tou a jedinou pravuzdravit, dokud se dou a proto jim daného problému zcevěřím. la nepustíte, aby do Andělské poselněj mohlo vstoupit ství na měsíc říjen uzdravující světlo. Karta měsíce Vaše obavy se brzy PÉČE O TĚLO rozplynou, protože tato karta naznačuje, že dochází Andělé na vás naléhají, abyste k uzdravování. pečovali o své fyzické tělo. Chce Abyste si však toto uzdravení

se od vás, abyste jedli zdravě

pravidelně cvičili a vyhýbali se jedům. Vaši andělé vás žádají, abyste věnovali pozornost svému fyzickému tělu. Možná se tomuto vedení vzpíráte a andělé za vámi kvůli této otázce přicházejí opakovaně.

Připomínají vám, že tělo je nástroj, který když je dobře naladěn, vyzařuje větší harmonii. Váš duch je jako hudba koncertního křídla a andělé chtějí, abyste toto křídlo udržovali čisté a naladěné. Andělská afirmace Nechávám anděly léčit mého ducha.

Andělské teze Přijímám nadosobní energii, inteligenci ducha, abych překonala hranice svého omezeného myšlení. S láskou Dáda


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.