Page 1

1


2


1.BİLİM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ “Thomas Edison” 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan "1. Bilim ve Teknoloji Günleri" GYTE Çayırova yerleşkesinde yapılacaktır. Alanında öncü ve yenilikçi şirketlerin 3 gün boyunca üniversitemizde ağırlanmasıyla gerçekleşecektir. Geleneksel hale getirilecek olan bu günler her yıl farklı bir bilim adamına ithafen yapılacaktır. Bu yıl yapılacak “1.Bilim ve Teknoloji Günleri” IEEE „nin kurucularından olan Thomas Edison anısına yapılacaktır.

1. Bilim ve Teknoloji Günleri; Microsoft Türkiye, Marmara Teknokent, GOSB Teknopark, Siemens, Türk Telekom, General Mobile, Huawei, TMOB, Altınay robot teknolojileri, donanimhaber.com, listelist.com, Smartface ve

kendi alanında öncü daha birçok firmanın katılımıyla gerçekleşecektir. Yerleşkemizde iki tarafında ağaçlar bulunan güzel bir yol mevcut olup bu yolun kenarlarına firmalar standlarını açarak firma-öğrenci arasındaki köprünün oluşumunu sağlamış olacaklardır. Standlarda firmalar isterlerse eşantiyon vb. küçük hediyeler dağıtabileceklerdir. Stand ücretleri tamamen kulübümüz tarafından karşılanacaktır, firmalar herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

3


1.Bilim ve Teknoloji Günleri Etkinlik Takvimi

10:00-10:50

10:50-11:00

6 MAYIS SALI Tübitak Bilgem Başkanı Prof. Dr. Arif ERGİN

7 MAYIS ÇARŞAMBA

8 MAYIS PERŞEMBE

Tübitak Marmara

JPA International

GOSB Teknopark

Genel Müdürü

Genel Müdürü

Faruk SAKİN

Teknokent

Dr. Emre AKSAN ARA

ARKAN & ERGİN Kurumsal Finans Ortağı

Doğan TAŞKENT

ARA

ARA HUAWEI

tmob

SIEMENS

İşe Alım Takım Lideri

Kurucu ve CEO

Satış ve Pazarlama Müdürü

Rudi DÖKMECİOĞLU

Enis SONEMEL

Berna TONUS 11:00-11:50

Ar-Ge Departman Yöneticisi

Özkan GÜMÜŞ 11:50-13:00

YEMEK ARASI Microsoft Türkiye

YEMEK ARASI Sabancı Üniversitesi

YEMEK ARASI Smartface

13:00-13:50

Windows Phone Sorumlusu

Rektör Yardımcısı

Kurucu Ortak

Mustafa KASAP

Prof.Dr. Hasan MANDAL

Osman ÇELİK

13:50-14:00

ARA Index Bilgisayar A.Ş

ARA donanimhaber.com

ARA General Mobile

14:00-14:50

Yönetim Kurulu Başkanı

Genel Yayın Yönetmeni

Genel Müdürü

Erol BİLECİK

Mesut ÇEVİK

Muzaffer GÖLCÜ

14:50-15:00

ARA OBSS Mobile

ARA Türk Telekom

ARA IBC Solar

15:00-15:50

Genel Müdürü

Genel Müdür Yardımcısı

Genel Müdürü

Mustafa TAN

Haktan Yaşar KILIÇ

Hayri BALİ

ARA

ARA

Webrazzi

Altınay Robot Teknolojileri

ARA Pradma Ajans listelist.com

Kurucu

Kurucu

Hakan ALTINAY

Ahmet KIRTOK

15:50-16:00

16:00-16:50

Sosyal Garaj

Özgür BAYRAKTAR

4


GYTE HAKKINDA Ülkemizde 1992 yılında kurulan iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisi olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), Marmara Bölgesi'nde seçilmiş bir alanda konumlanmış, araştırma ve teknoloji üretimi öncelikli bir ihtisas üniversitesidir.Enstitü; girişimci ve geniş ufuklu araştırmacılar yetiştiren, uluslararası düzeyde bilim ve teknoloji üretiminde saygın bir yer edinen ve Türk sanayisinin küresel rekabet ortamı içinde iyi bir konuma gelmesine katkıda bulunan bir araştırma kurumu haline gelmeyi hedeflemektedir.

GYTE‟nin eğitimdeki amacı, üstün yetenekli gençleri bilime evrensel düzeyde katkılar yapan, ezberciliğe itibar etmeyen, Atatürk'ün devrim ve ilkeleri doğrultusunda aklın ve bilimin rehberliğine dayanan, doğruları sorgulayarak, araştırarak, eleştirerek bulmayı özendiren, öğrenmeyi öğrenen, araştırıcı, dinamik, katılımcı, ileri teknolojilere hakim, sosyal ilişkileri güçlü, ülkeye ve insanlığa yararlı, mesleki etiğe sahip ve sadece Türkiye'de değil Dünya'da yarışacak mezunlar yetiştirmektir. Güçlü akademik kadrosu, son teknolojiyle donatılmış araştırma ve eğitim laboratuvarları, yürüttüğü Avrupa Birliği ve TÜBİTAK destekli projeleri ile bilimsel gücünü öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında en önlerde yer alarak gösteren GYTE, verdiği nitelikli eğitim ve sunduğu sportif ve sosyal olanaklarla son yıllarda üniversite sınavına giren öğrenciler için de ön sıralarda tercih edilen bir yükseköğretim kurumu konumuna gelmiştir. Ayrıca, yükseköğretim kurumlarının kalitesini ve saygınlığını artıran, kurumlara uluslararası güvenirlik sağlayan belgelerden biri olan Diploma Eki Etiketi, 2009 yılında 7 üniversite ile birlikte Avrupa Komisyonu tarafından enstitümüze verilmiştir.

5


IEEE HAKKINDA Açılımı Institute of Electrical and Electronics Engineers olan IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü),zamanla diğer mühendisliklerin ve meslek dallarının katılımıyla (örneğin; fizik,kimya,matematik,işletme,uluslararası ilişkiler) Institute of Engineers and Everyone Else olmustur.Birçok alanda mühendislik teori uygulamaları ve mesleki gelişim programları için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın en önde gelen teknik organizasyonudur. 1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmıştır.IEEE ile ilgili bazı notlar şunlardır: - IEEE tüm dünyada Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yayınlarının yaklaşık %30„unu tek başına yayınlamaktadır. - Aylık yayınlanan dergiler, kitaplar, standartlar, konferans notları, elektronik ürünler ve çeşitli medya ürünlerini yayınlama programı, - Yılda 300 den fazla konferans, - 700 den fazla standart geliştirme grupları, - 39 Teknik Kurum ve 1 Teknik Konsey. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlara mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunur : -Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar düzenler. - Gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı sunar. - 300 den fazla sürekli-eğitim ve geliştirme programı üyelerin hizmetindedir. - Kariyer yönetimi ekipmanları ve kaynak materyaller erişime açıktır. - Finansal servisler ve portatif yarar programlarına sahiptir.

IEEE Sadece Teknik Bir Topluluk mu? Hayır.Teknik bir topluluk olmasının yanında aynı zamanda kişisel gelişimi destekleyen,sosyal aktiviteler de sağlayan bir topluluktur.

6


GYTE IEEE HAKKINDA Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE Öğrenci Kolu 2013 yılında kurulmuş olup,üniversitemizde eğitimine devam eden her öğrenciye açık bir gruptur. Grubumuz;üniversitemizdeki öğrencilerinin mesleki ve sosyal gelişimine katkıda bulunmakla beraber aynı zamanda sorumluluk duygusunu kazandırmaktadır. Grubumuzda aktif olarak görev alan öğrenciler,ilgilendikleri sektör hakkında daha fazla bilgi edinirler ve değişik alanlarda işlerinde öncü liderlerle tanışma fırsatı bulurlar.Teknik geziler ile mesleki hayatında çalışacağı ortamları görme fırsatı bulan öğrenciler,bunların dışında seminerlere katılma ve mesleki dersler ile kendini geliştirme imkânlarına sahip olurlar.Kısacası GYTE IEEE Öğrenci Kolunun aktivitelerinde, komitelerinde görev alarak, liderlik deneyimi kazanma ve tecrübe edinme imkanı bulurlar.

7


Yıl içinde gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikler; Kişisel Gelişim ve Kariyer Zirvesi, Turkcell - Selen Kocabaş ile Liderlik Üzerine, İsmail Haznedar ile İş Hayatı ve Proje Yönetimi, Kariyer.net, Avea Masters, Dumankaya, Cebit Bilişim Fuarı, DevFest, Women DevFest, Matlab Dersleri, Android Dersleri, C Dersleri, Photoshop Eğitimleri, Robotik Dersleri, Teknik Geziler, IEEE MBT Toplantıları, IEEE Başkanlar Kurultayı.

8


Teknik gezilerimiz; AveaLabs, Alcatel Lucent, TUBITAK, Siemens, Ytong, Arçelik, Hyundai.

“”

indir.com'un düzenlemiş olduğu mobil uygulama yarışmasında birçok önemli firmaların bulunduğu destekçiler arasında biz de GYTE IEEE olarak yerimizi aldık !!!

5 Ayda 500 Üye 22 Etkinlik 8 Teknik Gezi

9


gyteieee.com facebook.com/GyteIeeeOgrenciKollari twitter.com/gyteieee

10

GYTE IEEE 1. Bilim ve Teknoloji Günlerİ  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you