Page 1

Час збирати врожай Осінь 2012, №19

«Будемо розвивати нові для себе сегменти…» Голова правління Банку Володимир Хливнюк для Forbes.ua Цікаві факти про золото Як правильно розпорядитися своїми коштами цієї осені Фінансова грамотність дітей: досвід банківського працівника


Центральний офіс Банку: 04050, м. Київ, вул. Артема, 60 Тел./факс: (044) 490-68-70 Цілодобовий Контакт-центр: 0 800 302 000 (безкоштовно по Україні зі стаціонарних телефонів) info.contactcenter@fcbank.com.ua http://www.fcbank.com.ua

Банк «Фінанси та Кредит» засновано в 1990 році і за обсягом активів він входить до групи найбільших банків відповідно до класифікації НБУ. Статутний капітал Банку складає 2 млрд. грн. Станом на 01.10.2012 система Банку «Фінанси та Кредит» включає 16 філій та 303 безбалансових відділення у всіх областях України. Банк надає повний комплекс банківських послуг як фізичним, так і юридичним особам.


КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ Отримайте до 24% річних у гривнях із депозитним вкладом «Гроші+»

Щоб скористатися найвищою ставкою за депозитом, достатньо з 24 вересня до 30 жовтня 2012 року відкрити вклад «Гроші+» і підключитися до системи «Інтернет-банк» у рамках пакета «Онлайн». Строк депозитного вкладу «Гроші+» – 3 місяці. Виплата відсотків здійснюється щомісячно або в кінці строку. Мінімальна сума вкладу – 500 грн. Підключення до системи «Інтернет-банк» – безкоштовне. Завдяки системі «Інтернетбанк» Ви можете стежити за нарахуванням відсотків за депозитом «Гроші+», а також здійснювати безліч інших операцій, наприклад, поповнювати рахунок мобільного телефону, платити за комунальні послуги через інтернет або за допомогою смс.

Платежі в системі «Інтернет-банк» стали ще простішими

За численними проханнями і зверненнями клієнтів з 20 вересня 2012 року в Системі скасовано введення коду CVV2/CVC2 для підтвердження операцій з картки. Тепер, щоб здійснити операцію з картки в режимі обмеженого доступу, Вам необхідно перевірити строк дії вибраної картки і обрати опцію «Оплатити». Безпека проведення операцій у режимі обмеженого доступу (без ЕЦП) забезпечується використанням одноразового цифрового пароля, який приходить Вам у СМС на номер мобільного телефону, зазначеного в документах на підключення до системи «Інтернет-банк». Крім того, збільшено строк дії пароля для входу в Систему: з 90 до 180 днів. При цьому Ви можете в будь-який момент самостійно змінити пароль входу в Систему в розділі «Індивідуальні настройки».

Підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг інвестиційного класу Банку

Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Банку «Фінанси та Кредит» за національною рейтинговою шкалою на рівні uaBBB (рівень інвестиційного класу). Прогноз кредитного рейтингу – стабільний. Згідно з національною рейтинговою шкалою позичальник з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Знімайте гроші в будьякому банкоматі на території України за піль-

говим тарифом за допомогою зарплатної платіжної картки MasterCard Debit. Окрім усіх можливостей і переваг зарплатної картки, власник MasterCard Debit отримує повну свободу у виборі зняття коштів, не прив’язуючись до конкретного місця або банку, за пільговим тарифом – усього 2 грн. Детальну інформацію про переваги зарплатної картки MasterCard Debit можна отримати за телефоном цілодобового Контакт-центру 0 800 302 000 (безкоштовно по Україні зі стаціонарних телефонів) або в будь-якому відділенні Банку «Фінанси та Кредит».

Переказуйте більше!

Міжнародна система грошових переказів «AVERS» Банку «Фінанси та Кредит» (Україна) спільно із системою «Золота Корона – Грошові перекази» (Росія) знизили тарифи на грошові перекази з України у Росію. Тепер при відправці грошового переказу в Росію на суму від 25 000 рублів/800 доларів США/600 євро з відправника стягується комісія в розмірі 0,6% від суми переказу, на суму менше ніж 25 000 рублів/ 800 доларів США/600 євро – 1% від суми переказу. Максимальний розмір комісії становить не більш ніж 1 000 рублів/ 40 доларів США/30 євро. Фіксована комісія на перекази «Золота Корона» з України в Росію дійсна у відділеннях Банку «Фінанси та Кредит», а також банківагентів, що надають послуги системи «AVERS».

Серед користувачів системи «Інтернет-банк» розіграно ще одну 1 000 грн.

17 вересня 2012 року серед усіх користувачів системи «Інтернетбанк», які брали участь в акції з 1 до 31 серпня, відбувся 4-й розіграш грошового призу – 1 000 грн. Переможцем стала Пуртова Л.І. (Криворізька філія). Нагадаємо, що для участі в акції необхідно в період з 1 травня по 31 грудня 2012 року здійснити акційні операції на суму від 50 грн. Розіграш грошових призів – 1 000 грн. відбувається щомісяця, 5 000 грн. за підсумками акції. Наступний розіграш відбудеться 16 жовтня 2012 року. Здійснюйте операції щомісяця й вигравайте грошові призи. Чим більше операцій, тим більше шансів виграти!

facebook.com/FCbank

3


КОМЕНТУЮТЬ НАШІ ЕКСПЕРТИ та підозрілі операції, що дозволяє запобігти незаконним діям, навіть якщо клієнт не знає, що його картку було загублено або вкрадено; захист банкоматів системами відеоспостереження, а також установка спеціальних захисних механізмів, які унеможливлюють установку шахраями зчитувальних пристроїв і крадіжку даних.

— Яку платіжну картку Банку «Фінанси та Кредит» Ви б порадили клієнту? Я рекомендую кредитну картку VISA Classic або VISA Gold, оскільки вона поєднує привабливі вигоди і прозорі умови користування. Серед вагомих переваг картки: безкоштовний випуск і обслуговування; поновлюваний кредитний ліміт – до 50 000 грн.; пільговий період користування кредитом — до 60 днів.

Артем Дідушко, начальник відділу розробки та супроводу карткових продуктів Банку «Фінанси та Кредит», розповідає про платіжні картки Банку.

— Випуск банками платіжних карток різних типів давно є поширеним явищем. Які види платіжних карток випускає Банк «Фінанси та Кредит» (кредитні, дебетові) і як надійно вони захищені? — Продуктовий ряд Банку «Фінанси та Кредит» представлений усіма видами платіжних карток. Широкий ряд дебетових карток покриває будь-які потреби клієнта, від карток миттєвого випуску до елітного класу. Кредитні картки дозволяють нашим клієнтам не турбуватися про відсутність під рукою потрібної суми. Крім того, усі картки Банку надійно захищені від шахраїв завдяки чиповій технології їх виготовлення.

Цією кредитною карткою можна розраховуватися за послуги та покупки в торгово-сервісній мережі України/світу протягом 24 годин на добу/365 днів на рік. Наприклад, у супермаркеті, автозаправочній станції, перукарні, ресторані, кінотеатрі та ін. Ви можете сплачувати нею за покупки та послуги в мережі Інтернет, бронювати та оплачувати авіаквитки/номер у готелі/ прокат авто, подорожувати за кордоном та не турбуватися про декларування коштів на картці й валютообмінні операції у країні перебування. Кредитна картка дає змогу переказувати кошти рідним або друзям за допомогою банкомата, на сайті Банку або з мобільного телефону, скориставшись послугою «Інтернет-банк». Також Ви завжди можете контролювати стан рахунку та керувати особистим бюджетом за допомогою послуг «Інтернет-банк» і «SMS-Банкінг», тобто це цілодобовий доступ до рахунку та карток з будь-якої точки світу. Детальну інформацію про картку дізнавайтеся у співробітника відділення Банку.

— Як правило, аферисти крадуть гроші з банкоматів за підробленими картками. Як Банк воює з шахраями, які обманним шляхом знімають гроші з платіжних карток? — У Банку існує цілий комплекс протидії незаконним операціям: чипові картки (на цей момент вони є найбільш захищеним типом карток). Шахраї не зможуть скопіювати дані картки клієнта і виготовити підробку; цілодобова служба моніторингу операцій клієнтів. На підставі поведінкових моделей клієнтів відстежуються нетипові

4

www.fcbank.com.ua


КОМЕНТУЮТЬ НАШІ ЕКСПЕРТИ — Як часто змінюються ставки за довгостроковими і короткостроковими вкладами для юросіб? Від чого залежить їх підвищення або зниження? — Я б виділила два основні чинники, що впливають на коливання відсоткових ставок за депозитами, – це попит на кредити і виникнення дефіциту ліквідності. Частота зміни ставок залежить від ситуації на ринку. У кризу це відбувалося практично кожні два тижні, зараз – не частіше одного разу на квартал.

— Від якої суми стартують вклади для МСБ? — Мінімальна сума вкладу для клієнтів малого бізнесу в Банку «Фінанси та Кредит» – 500 гривень та 100 доларів США або євро.

— Які переваги існують у довгострокових і короткострокових вкладів для МСБ? — Для короткострокових вкладів клієнтів МСБ є одна особливість: можливі строки вкладу починаються від 1-2-х днів. Такі вклади з’явилися, виходячи з потреби бізнесу розміщувати тимчасово вільні грошові кошти на короткі строки. Що стосується довгострокових вкладів, то найбільша їх перевага – підвищені відсоткові ставки. Анна Сокіл, начальник відділу організації продажів малого бізнесу Банку «Фінанси та Кредит», розповідає про те, що зараз відбувається на ринку депозитів для малого та середнього бізнесу (МСБ).

— Як правило, в малому бізнесі всі вільні кошти спрямовуються на розвиток бізнесу. З якою тоді метою підприємці та юрособи найчастіше користуються банківськими депозитами? — Є суб’єкти господарювання, які регулярно розміщують грошові кошти на банківських вкладах, і ті, які роблять це час від часу. До перших, як правило, відносять підприємства із сезонним характером бізнесу. А ось ті, хто розміщує вклади час від часу, роблять це з різних причин. Наприклад, коли у підприємства з’являються вільні кошти на якийсь короткий проміжок часу, після чого вони підлягають перерахуванню, як, наприклад, – виплата заробітної плати. При цьому підприємство не встигає їх обернути в бізнесі з метою отримання прибутку. У такому випадку підприємству вигідно розмістити ці кошти на короткостроковий банківський вклад.

— Яка на сьогоднішній день середня прибутковість банківських вкладів для МСБ у гривнях, доларах і євро? — На сьогодні банки пропонують досить високі відсоткові ставки за депозитами до 3-х місяців у гривнях від 13 до 16%, у доларах і євро відсоткові ставки на короткі терміни більш помірковані – 3-6%. Довгострокові вклади в гривнях – 15-17%, у валюті – 7-8%.

— На яких умовах оформляють депозити юрособи, приватні підприємці? Що для цього необхідно? — Для відкриття депозитного рахунку юридичною особою або приватним підприємцем необхідно в Банк подати такий самий перелік документів, як і для відкриття звичайного поточного рахунку та підписати депозитний договір.

— Чи звільнені представники МСБ від оподаткування відсоткового доходу від банківських вкладів? — Суб’єкти господарювання, які знаходяться на загальній системі оподаткування, включають отримані відсотки від депозиту до складу доходу, який бере участь у розрахунку прибутку для оподаткування. А для тих суб’єктів господарювання, які оплачують єдиний податок, отримання відсотків від депозитного вкладу ніяк не позначається на розмірі податку. Я рекомендую клієнтам звернути увагу на експресовердрафт. Експрес-овердрафт на поточний рахунок видається як фізичним особам-підприємцям, так і юридичним особам, залежно від суми надходжень на поточний рахунок позичальника і без надання забезпечення за кредитом. Максимальна сума ліміту для фізичних осіб-підприємців – 50 000 гривень, для юридичних осіб – 85 000 гривень. Термін надання такого ліміту – до 3 днів, і для його оформлення достатньо всього одного відвідання відділення банку.

www.fcbank.com.ua

5


ІНТЕРВ’Ю

МИ БУДЕМО РОЗВИВАТИ НОВІ ДЛЯ

— У стратегії Банку взагалі немає згадки про частку ринку. І, повторюся, показники обсягу для мене, як керівника, теж

СЕБЕ СЕГМЕНТИ…

В ІНТЕРВ'Ю FORBES.UA ВОЛОДИМИР ХЛИВНЮК, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ БАНКУ «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ», РОЗПОВІВ, ЗА ДОПОМОГОЮ ЧОГО БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» ПЛАНУЄ ВИЙТИ В ПРИБУТОК, А ТАКОЖ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ ДОВІРЯЄ ПРОГНОЗАМ АНАЛІТИКІВ.

перестали мати будь-який пріоритет. Головне – ефективність бізнесу.

— У минулому році Ваш збиток склав 80 млн грн. Як будете виходити на прибуток? — Збитки минулих років ми будемо гасити і будемо це робити не один рік. І нам, і банківській системі буде потрібно кілька років, щоб погасити їх новим прибутком. Для цього ми, наприклад, будемо розвивати нові для себе сегменти, яким раніше Банк не приділяв увагу.

«... ми, наприклад, будемо розвивати

нові для себе сегменти, яким раніше Банк не приділяв увагу» — Наприклад?

— Скажімо, кредитування фізосіб, яке для нас не було пріоритетним, оскільки ми були переважно корпоративним банком. Зараз ми взагалі йдемо від великого корпоративного сегмента, тому що ми не бачимо там для себе джерел доходу.

— Що саме Ви хочете розвивати у роздрібі? — Будемо активно розвивати електронні канали продажів, і сьогодні ми маємо один з найкращих в Україні Інтернетбанків. Важливо навіть не це, а те, що створено потужну Фото Анна Наконечна, forbes.ua

платформу, що дозволяє ефективно працювати з усіма банківськими продуктами в режимі on-line через банківські

— Який показник діяльності для Вас зараз найбільш пріоритетний – частка ринку, прибуток, ліквідність або ще щось?

термінали, банкомати, мобільні телефони і т. ін. Також це

— Головне для нас – ефективність роботи кожного підрозділу

тронні канали продажів, і сьогодні ми маємо один з найкращих в Україні Інтернет-банків»

з урахуванням як доходів, так і витрат. Частка ринку, як така, нас цікавить тільки в сегментах, де ми активно розвиваємося, при цьому звертаємо на неї увагу, щоб адекватно оцінити роботу своїх співробітників. Тому основний показник для нас – це фінансовий результат. У силу того, що відсоткові

кредитування з використанням карткових інструментів.

«Будемо активно розвивати елек-

— Що зараз реальніше – підвищувати доходи Банку або скорочувати витрати?

доходи сьогодні за рахунок низьких спредів зменшуються, ми активно працюємо з нарощування комісійних доходів.

— Я думаю, що будь-який банк сьогодні робить і те, і інше.

І ці показники для нас в KPI (Key Performance Indicators, з

Рентабельність банківського бізнесу неухильно знижується,

англ. – ключові показники ефективності – Forbes) основні.

хоча ми активно протидіємо цій тенденції. Якщо Банк починає

— За три з половиною роки Ви як були на 14-му місці в рейтингу за активами, так і залишилися. Це випадковість чи все-таки частка ринку для Вас важлива? 6

тільки скорочувати витрати, то це шлях не дуже правильний. Ми мотивуємо як зростання доходів, так і скорочення витрат.

— Які доходи легше наростити – відсоткові або комісійні?

www.fcbank.com.ua


ІНТЕРВ’Ю

— Звичайно, відсоткові. Просто ми розуміємо, що коли нарощуєш відсоткові доходи, то адекватно треба відстежувати і ризики. Тому ми будемо більш інтенсивно нарощувати торгово-комісійні доходи, цими доходами формуємо стійку подушку. Банки, які в минулому захопилися відсотковими доходами, сьогодні серйозно переорієнтуються на комісійні доходи.

з енергозбереженням, інтернет-бізнес.

— Чому Ви не довіряєте прогнозам аналітиків? — Західні аналітики в основному апелюють моделями, які розроблялися в стійкому стані економіки. Після того, як почалася криза, всі ці моделі не працюють. Подивіться на Європу. Незважаючи на всі проблеми, які там спостерігаються, катастро-

— На Вашу думку, як довго триватиме фінансова криза?

фічного падіння євро немає. Хоча ще 3-4 роки тому аналітики говорили, що євро досягне паритету з доларом, цього не

— Того рівня розвитку банківської системи, який був до

сталося. Кілька років тому дуже професійні люди були впевнені,

початку кризи, ми найближчі 10 років не досягнемо. Роз-

що долар коштуватиме 15 грн. Ну і що? Нічого не відбувається.

виток, в основному, відбувався за рахунок надходження

Тому що звичайні моделі не спрацьовують.

капіталу з Заходу. Враховуючи проблеми в європейській банківській системі, я не очікую найближчим часом такого надходження капіталу в Україну. Бум кредитування в нашій країні був пов'язаний з грошима, які надходили не лише від іноземних банків, але і з міжнародних ринків взагалі. Незабаром повернення цих грошей чекати не варто. Розраховуємо на внутрішні ресурси.

— У що зараз має сенс інвестувати гроші тим, хто хоче зайнятися малим або середнім бізнесом? — Це традиційно виробництва, розраховані на імпортозаміщення. Актуальними ще довго будуть галузі, пов'язані

www.fcbank.com.ua

7


ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО…

АУРУМ, ЖОВТИЙ МЕТАЛ, ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ ІЗ АТОМНИМ НОМЕРОМ 79 У ТАБЛИЦІ Д. МЕНДЕЛЄЄВА… САМЕ ЗОЛОТО ПРОТЯГОМ ТИСЯЧОЛІТЬ ЗАЧАРОВУЄ ЛЮДЕЙ, ЗМУШУЮЧИ ЇХ ВДАВАТИСЯ ДО СКЛАДНИХ ПОШУКІВ, ХИТРОЩІВ І НАВІТЬ ЗЛОЧИНІВ!

Золото має виняткову хімічну інертність, це метал, на який не діють розбавлені і концентровані кислоти. Єдина у світі речовина, що розчиняє золото, – це суміш азотної та соляної кислот, т. зв. «царська горілка». У 1943 році відомий датський фізик Нільс Бор був змушений покинути рідну Данію. Перед цим він розчинив золоті Нобелівські медалі своїх колег – німецьких фізиківантифашистів Франка та фон Лауе. Повернувшись після війни до свого інституту, Нільс Бор виділив золото з розчину, а співробітники відчеканили медалі – точні копії попередніх.

Близько 200 тис. тонн золота було отримано за весь час видобутку з надр Землі. Якщо відлити з цього золота куб, то його висота буде більшою за 8-поверховий будинок. До речі, у Південно-Африканській Республіці видобувається практично 2/3 від усього світового золота. А якби усе золото вилилося на поверхню з ядра Землі, то воно б вкрило Землю шаром завтовшки до півметра.

Колись у Сарай-Бату, столиці Золотої Орди, за вказівкою хана Батия було відлито у натуральну величину статуї двох коней з чистого золота. Статуї символізували багатство і могутність Золотої Орди і передавалися від хана до хана. Зараз їх місцезнаходження невідоме. А найбільшу статую, яку коли-небудь виготовляли із золота, було створено за наказом ассирійської цариці Семіраміди. Це була статуя богині Реї, що сидить на троні в оточенні левів. Сумарна вага цієї колосальної статуї становила понад 250 тонн. Зараз її доля також невідома.

Перетворювати метал на золото мріяли середньовічні алхіміки, проте втілити цю мрію у реальність змогли лише в XX столітті. В ядерних

Чи знаєте Ви, що: Слово «gold» походить від індоєвропейського кореня слова «жовтий», оскільки це найбільш помітна характеристика цього металу. На різних

реакторах можна синтезувати золото з деяких ізотопів свинцю.

мовах слово звучить досить схоже: англійською – gold, німецькою – gold, датською – guld, голландською – gulden, норвезькою – gull, фінською – kulta.

Золото має найвищі, порівняно з усіма іншими металами, пластичність і ковкість. Його легко можна розплющити на найтонші листи (сусальне золото). Вам відомо, що 1 г золота можна розкатати у лист площею 1 м2? А з 30 г золота можна виготовити нитку в 10 разів тоншу за людську волосину і довжиною понад 85 км!

8

www.fcbank.com.ua


ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО… Та чи доцільно це робити, оскільки на синтез декількох грамів золота йде енергії на кілька мільйонів доларів?

Масу золота традиційно вимірюють у тройських унціях (31,1 г). Щільність золота складає 19, 32 г/ см3, а об'єм тройської унції становить 1,61 см3. Таким чином,

З чистого золота ювелірні вироби, як правило, не виготовляють. Для надання металу необхідних

тонна золота має об’єм приблизно 52 тис. см3, що дорівнює кубику зі стороною всього 37 см.

механічних властивостей (твердості, стійкості до зношування) і кольору вводять добавки кольорових металів, отримуючи сплави. Наприклад, біле золото – це сплав золота з платиною, паладієм або нікелем, які надають йому білого кольору. Вміст дорогоцінного металу в сплаві визначає його пробу. Пробу сплавів благородних металів, з яких дозволяється виготовляти ювелірні вироби, встановлюють законодавчим шляхом і гарантує держава, для чого вироби обов’язково проходять пробірний контроль і на них накладаються відбитки пробірних клейм, цифри яких визначають пробу. Для

Основна маса національних золотих резервів зберігається у сховищах США (близько 8 тис. тонн). Найбільше сховище золота у світі знаходиться у Федеральному резервному Банку (Нью-Йорк) – це 7 тис. тонн золота у зливках або 415 млрд. доларів США (жовтень 2011 року). 98% золота у сховищі належать центральним банкам інших держав, інші 2% – США та міжнародним організаціям, наприклад МВФ. Найбільша кількість золотих прикрас знаходиться в Індії, а найбільший особистий золотий запас, можливо, в однієї з королівських сімей на Сході.

таврування виробу в різних країнах застосовуються пробірні клейма різноманітних форм і малюнків. У метричній системі найчастіше вживаються такі проби золота: 999, 958, 750, 585, 500 і 375. Чим вища проба, тим більше золота у сплаві.

Банк «Фінанси та Кредит» пропонує широкий асортимент золотих монет, замовити які можна на сайті Банку www.fcbank.com.ua. Серед них:

www.fcbank.com.ua

9


ТЕМА НОМЕРУ ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗПОРЯДИТИСЯ

СВОЇМИ КОШТАМИ ЦІЄЇ ОСЕНІ

ОСТАННІМ ЧАСОМ ВІДСОТКОВА СТАВКА ЗА ДЕПОЗИТАМИ СТРІМКО ЗРОСТАЄ. БАНКИ АКТИВНО РЕКЛАМУЮТЬ ВКЛАДИ, ПРЕЗЕНТУЮЧИ РІЗНОМАНІТНІ АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ НА БУДЬЯКИЙ СМАК. НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПЕРЕД ТИМ, ЯК НЕСТИ СВОЇ ЗАОЩАДЖЕННЯ ДО БАНКУ? СПРОБУЄМО РОЗІБРАТИСЯ ДЕТАЛЬНО З НАШИМ ЕКСПЕРТОМ – ДИРЕКТОРОМ ДЕПАРТАМЕНТУ РОЗВИТКУ ПРОДУКТІВ БАНКУ «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» НАТАЛІЄЮ КРАВЕЦЬ.

«Інтернет-банк» у рамках пакета «Онлайн».* Відкривши цей вклад, клієнт отримає подвійну перевагу: зможе вигідно примножити свої кошти і керувати ними з будь-якої точки світу в режимі 24/7 в рамках пакета послуг «Онлайн». Крім того, Банк постійно покращує споживчі властивості своїх стандартних депозитних продуктів, які не стосуються відсоткової ставки, додаючи необхідні клієнтам опції, наприклад, можливість поповнювати депозити. На сьогоднішній день вкладники Банку «Фінанси та Кредит», розміщуючи, наприклад, депозити «Стандарт», «Оптіма» або «Гроші+», мають можливість поповнювати їх протягом усього строку договору без обмежень у сумі. Кількість нових вкладників постійно зростає, стабільно збільшується і чистий приріст депозитного портфеля в Банку. Станом на 01.10.2012 на депозитних рахунках фізичних осіб-клієнтів Банку «Фінанси та Кредит» знаходиться біля 8,475 млрд. грн. Нещодавно Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збільшив розмір відшкодування за депозитами до 200 тис. грн. Тобто держава зробила ще один крок до поставленої мети – посилення довіри вкладників до банківської системи України. Безумовно, це має стати позитивним фактором для населення при прийнятті рішення про розміщення коштів на депозитах у банку. Позитивним, але не єдиним фактором, наголошує Наталія Кравець. Обираючи банк, у якому Ви хочете відкрити депозитний рахунок, поцікавтеся репутацією банку. Обсяг коштів, залучених на депозити, свідчить про рівень довіри вкладників до цього банку. А це лише підтверджує стабільність роботи установи на банківському ринку, високий рівень обслуговування клієнтів, розгалужену мережу філій і т. ін.

Перше, чим Вам треба поцікавитися, – який банк пропонує таку ставку. «Приймаючи рішення про вибір банку для розміщення депозиту, основну увагу слід приділити не лише високій відсотковій ставці, а й надійності самого банку, його репутації на депозитному ринку України, лояльності банку до своїх вкладників», – радить експерт Банку Наталія Кравець. Наприклад, Банк «Фінанси та Кредит» входить до ТОП-10 банків за кількістю залучених депозитів фізичних осіб за даними Асоціації Українських Банків, має розширену депозитну програму з гнучкими та прозорими умовами.

Існують думки, що збільшення розміру відшкодування Фондом гарантування вкладів начебто пов’язано з осінніми виборами. Чи це справді так? Ці зміни ніяк не пов’язані з виборами, цей крок зроблено в рамках державної програми з удосконалення системи гарантування вкладів, вважає наш експерт Наталія Кравець. Більше того, якщо клієнт роздумує чи розміщувати депозит найближчим часом,чи почекати закінчення виборів, – то вичікувати не варто. Краще це зробити зараз, оскільки з точки зору пропозицій щодо відсоткових ставок зараз один з найбільш сприятливих моментів.

Спеціально для тих, хто звик швидко і зручно примножувати свої кошти, Банк «Фінанси та Кредит» пропонує унікальну можливість отримати до 24% річних у гривнях – депозитний вклад «Гроші+». Щоб скористатися найвищою ставкою, достатньо з 24 вересня до 30 жовтня 2012 року відкрити депозитний вклад «Гроші+» і підключитися до системи

10

www.fcbank.com.ua


ТЕМА НОМЕРУ Як обрати Обирати депозит варто, орієнтуючись на потреби клієнта та ту вигоду, яку він очікує отримати. На сьогодні Банк «Фінанси та Кредит» пропонує клієнтам депозити із виплатою відсотків щомісячно, щоквартально, щорічно або по закінченні строку дії.

Хочете отримати найвищу ставку? Вклад «Гроші+» Строк вкладу: 3 місяці Валюта вкладу: гривня Мінімальна сума: 500 грн. Відсотки виплачуються щомісячно або в кінці терміну Вклад можна поповнювати протягом усього терміну за допомогою системи «Інтернет-банк».

Хочете отримати максимальний дохід? Вклад «Класік» Строк вкладу: 1, 3, 6, 9 місяців, 370 днів, 24 місяці Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро/ рос. рублі/ англ. фунти стерлінгів Мінімальна сума: 500 грн./ 100 $, Є/ 2000 рос. рублів/ 500 англ. фунтів стерлінгів Відсотки виплачуються в кінці строку Вклад не можна поповнювати Можлива автопролонгація на такий самий термін на необмежену кількість разів.

Хочете щомісячно отримувати нараховані відсотки? Вклад «Стандарт» Строк вкладу: 3, 6, 9 місяців, 370 днів, 24 місяці Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро/ рос. рублі Мінімальна сума: 500 грн./ 100 $, Є/ 2 000 рос. рублів Відсотки виплачуються щомісячно Вклад можна поповнити: мінімальна сума – від 500 грн./ 100 $, Є/2 000 рос. рублів Можлива автопролонгація на такий самий термін на необмежену кількість разів.

Хочете отримувати додатковий дохід до пенсії за допомогою підвищених відсотків за строковим вкладом? Вклад «Пенсійний» Строк вкладу: 1, 3, 6, 9 місяців, 370 днів Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро Мінімальна сума: 100 грн./ 20 $, Є Відсотки виплачуються щомісячно Вклад можна поповнювати: мінімальна сума – від 200 грн./ 20 $/ 20 Є, максим. сума поповнення на місяць – до 30 000 грн./ 4 000 $/ 3 000 Є Можлива автопролонгація на такий самий термін на необмежену кількість разів.

Хочете мати можливість достроково розірвати депозит через кожний повний квартал без втрати нарахованих відсотків? Вклад «Оптіма» Строк вкладу: 6 місяців, 370 днів, 24 місяці Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро Мінімальна сума: 500 грн./ 100 $, Є Відсотки виплачуються щоквартально Вклад можна поповнювати.

Хочете розміщувати кошти на короткий строк і автоматично продовжувати строк дії вкладу? Вклад «Блискуча сімка» Строк вкладу: 7 днів, з можливістю пролонгації договору на такий самий строк (максимальна кількість можливих лонгацій – 12 разів). При кожній пролонгації договору відсоткова ставка для нового семиденного строку збільшується на 0,1%. Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро Мінімальна сума: 2 000 грн., 200 дол. США/ євро Відсотки виплачуються в кінці кожного семиденного строку Вклад не поповнюваний.

Хочете частково знімати кошти і не втрачати при цьому нараховані відсотки? Вклад «Депозитна лінія» Строк вкладу: 370 днів Валюта вкладу: гривня/ долар США/ євро Мінімальна сума, що розміщується на рахунку: від 500 грн./ 100 $, Є Відсотки виплачуються щомісячно Вклад можна вільно поповнювати та вільно знімати кошти без перерахунку відсотків Допускається часткове зняття суми вкладу**.

Хочете отримувати дохід від нарахованих відсотків і приросту ціни на золото? Вклад «Золотий» Строк вкладу: 6 місяців, 370 днів, 18 місяців, 24 місяці Валюта вкладу: банківський метал (золото) в зливках Мінімальна сума: 50 г Відсотки виплачуються наприкінці строку Вклад можна поповнити протягом першої половини строку договору, мінімальна сума поповнення – від 20 г. Замовити будь-який з цих депозитів можна на сайті www.fcbank.com.ua, вказавши найбільш зручний час для дзвінка операціоніста, або ж у будь-якому з 303 відділень Банку «Фінанси та Кредит» по всій Україні. Умови вкладів дійсні станом на 08.10.2012. *З урахуванням умов акції (оформити вклад «ГРОШІ+» мають право Клієнти, які на 24.09.2012 не мали вкладів у Банку в гривні, а також Клієнти, у яких сума залишків на вкладах у гривні станом на дату розміщення вкладу «ГРОШІ+» перевищує суму залишків на вкладах у гривні на 24.09.2012). **Детальніше про умови вкладу дізнайтеся в операціоніста на відділенні.

www.fcbank.com.ua

11


КОРПОРАТИВНЕ ДОЗВІЛЛЯ Вже під вечір стали відомі команди-фіналісти: Полтава здолала киян з рахунком 5:0, а Донецьке РУ поступилося Півдню, програвши 1:3. В останній третій день відбулися найбільш вирішальні матчі. У битві за 3 місце кияни поступилися команді Донецька з рахунком 2:4, упустивши свій шанс потрапити до трійки переможців. У фінальній боротьбі рідна земля і бажання виграти не допомогли господарям турніру, і в завзятій боротьбі команда Південного РУ посіла почесне друге місце (0:4), піддавшись тиску Полтави. Таким чином, команда Полтавського РУ вдруге стала чемпіоном внутрішньобанківського турніру з мініфутболу, під-

ФУТБОЛЬНІ БАТАЛІЇ ВИЗНАЧИЛИ

твердивши своє звання кращої футбольної команди Банку «Фінанси та Кредит».

КОМАНДУ-ПЕРЕМОЖЦЯ

Протягом трьох днів на полі бази відпочинку «Блакитний факел» (смт Коблеве) за перемогу боролися учасники Другого банківського турніру з міні-футболу, а також до хрипоти скандували їхні групи підтримки. Команди 11 філій Банку були поділені на 4 групи, зігравши в кожній по 2 гри. Розгромний рахунок першої гри Полтавське РУ – Слобожанське РУ (9:1) показав, що, футболісти будуть боротися до останнього, і полтавчани налаштовані на перемогу. За підсумками групових матчів до чвертьфіналів вийшли команди Полтавського і Запорізького РУ (група А), команди ГБ (Київ) і Кримського РУ (група B), команди Південного та Одеського РУ (група C) і команди Західного та Донецького РУ (група D). Другого футбольного дня у смт Коблеве визначалися півфіналісти турніру. У результаті напруженої боротьби до півфіналу вийшли збірні Полтави, ГБ, Південного і Донецького РУ.

Андрій Федоров, капітан команди Полтавського РУ, зазначив: «Ми дякуємо всім, хто нас підтримував на шляху до перемоги, дякуємо за теплі слова і привітання з перемогою. Також щиро вітаємо учасників, не зважаючи на те, хто яке місце зайняв. Гіркота поразки все одно недовго залишається в душі, а от той позитив, який отримуєш на таких турнірах залишається на роки. Дійсно, наша команда зараз перебуває в дуже хорошій формі – результат 7 років гри у команді, підтримки з боку керівництва філії, тренувань, участі в банківських турнірах

12

www.fcbank.com.ua


КОРПОРАТИВНЕ ДОЗВІЛЛЯ

м. Полтави, а також участі гравців в першості міста або області».

Підсумковий результат Другого банківського турніру з міні-футболу:

Найдосвідченішим футболістом визнано Леоніда Лимаря з команди Одеського РУ. Кращим воротарем турніру став одесит Андрій Щоголев. Кращий нападник – Костянтин Кононенко, Полтавське РУ. Кращим захисником за підсумками турніру став Віталій Русінов з Південного РУ. Кращим

1 місце - Полтавське РУ

вболівальником визнано маленького Савелія Крюковського –

2 місце - Південне РУ

сина Андрія Крюковського, захисника команди Донецького РУ.

3 місце - Донецьке РУ 4 місце - ГБ 5 місце - Західне РУ 6 місце - Одеське РУ 7 місце - Кримське РУ 8 місце - Запорізьке РУ 9 місце - Придніпровське РУ 10 місце - Північно-Західне РУ 11 місце - Слобожанське РУ Після того як були вручені пам'ятні кубки, медалі та грошові призи переможцям, а дипломи – всім учасникам, настав час дізнатися імена кращих гравців та вболівальників турніру.

www.fcbank.com.ua

13


БЛАГОДІЙНІСТЬ Багато хто прийшов здавати кров вперше. Слідуючи за тими, хто є постійним учасником акції «День банківського донора», всі новачки успішно долали невеликий страх і сміливо розміщувалися у великих червоних кріслах. Через кілька хвилин – до 480 мл донорської крові від кожного з учасників акції для відділення дитячої онкогематології. Завдяки такій активності і позитивному настрою всіх учасників заходу вдалося здати рекордну кількість донорської крові – близько 8 літрів! Для медпрацівників наш результат став приємною несподіванкою, оскільки така організованість – швидше виняток, ніж правило.

НАШ РЕКОРД – БЛИЗЬКО 8 ЛІТРІВ ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ! Вранці, 20 вересня 2012 року, в Київському обласному центрі крові було людно. Все тому, що там відбувалася вже традиційна для Банку корпоративна акція «День банківського донора». Вперше за історію існування акції, 6-й етап зібрав найбільшу кількість небайдужих людей від Банку – 17 осіб. Що дивно – кожен з учасників пройшов медкомісію і за станом здоров'я був допущений до здачі крові.

ПОРАДА Моїм дітям 10, 8, 5 і 3 роки. Спеціально користуватися грошима я своїх дітей не вчив. Найпростіші ази поводження з грошима вони освоїли самі, а до фінграмотності в широкому сенсі (вмінню складати бездефіцитний бюджет, зберігати, а ще краще примножувати заощадження і т.ін.) ми не дійшли. Чи важливо спеціально навчати дітей фінансовій грамотності до того, як вони підуть до школи? Відносно своїх дітей я не бачив такої необхідності. Можливо, у когось діти раніше стають самостійними, в силу деяких причин, і їх батьки раніше навчають азам грошового обігу?

Вадим Кварцяний, начальник Управління розрахункових операцій Банку «Фінанси та Кредит», згадує, як навчав власних дітей фінансовій грамотності.

14

На мою думку, першокласник має вміти правильно розраховуватися за покупки, намагатися не брати в борг (щоб не ввійшло в звичку), а якщо взяв – вчасно віддавати, не втрачати монети і купюри. Коли старші пішли до школи, я їм давав «на буфет» 3-5 гривень і вони вже самі ними розпоряджалися. Крім того, в якості винагороди за підтримання порядку в своїй кімнаті діти отримували «бонус» – по 1 гривні на день. Природно, вміючи рахувати до 10 і знаючи прості арифметичні дії, вони були в змозі розплатитися і отримати здачу в шкільному буфеті або магазині. Іноді мої доньки грають «в магазин», малюють паперові гроші і молодша (5 років) вчиться у сестер (10 і 8 років) найпростішим прийомам поводження з грошима. Ну а синові лише 3 роки, і йому поки зарано про це думати. Іноді граємо з дітьми в «Монополію», ще їм подобаються «Щурячі перегони» (я, правда, не грав). Чесно кажучи, не пригадую, щоб мене батьки вчили, як

www.fcbank.com.ua


поводитися з грошима (мабуть, тому і я своїх спеціально не навчав). Років з семи батьки давали мені гроші і відправляли в продуктовий магазин за покупками, я розраховувався і приносив здачу. Про «високі фінансові матерії», активи, пасиви, деривативи, ліквідності, монетизації, відсотки, дисконти і т.ін. у нас у родині не розмовляли, оскільки мої батьки були інженерами, а не фінансистами, та й час був інший. Я б порадив батькам подавати дітям особистий приклад акуратності, відповідальності і порядності у фінансових питаннях: вчасно платити за рахунками, виконувати свої зобов'язання, не «смітити грошима», вчити ощадливості, уникати надмірностей. Це, в свою чергу, є складовою частиною акуратності і порядності, як такої, і тут дуже важливий особистий приклад батьків.

ПРОСТО ПРО ЩО ТАКЕ ВАЛЮТНИЙ РИЗИК? На валютний ризик наражається будь-яка особа (як юридична, так і фізична), у якої виникає нерівність активів і зобов’язань в одній валюті. Для фізичної особи основними активами у валюті можуть бути доходи (заробітна плата) у валюті та розміщені валютні заощадження на депозитах у банку. Валютні зобов’язання фізичної особи можуть бути виражені у вигляді отриманих валютних кредитів. Яскравим прикладом реалізації валютного ризику є ситуація з масовим отриманням фізичними особами кредитів у валюті до 2008 р., в той час як зарплата (основний актив фізичної особи) була у гривнях. Різка девальвація курсу гривні з рівня 5.05 до 8.0 грн. за 1 дол. США призвела до того, що суттєво зросли зобов’язання у валюті (гривневий еквівалент), при цьому зарплата (актив) залишилася незмінною. Як наслідок, для купівлі тієї ж кількості дол. США необхідно було витрачати більшу суму в гривнях. Фактично це збільшення витрат на купівлю валюти можна трактувати як збиток. Водночас і активна купівля валюти на «заначку» може привести до реалізації валютного ризику. Так, у лютому 2009 р. курс гривні відносно до долара США досягав 10 грн. за 1 дол. США. Ті, хто здійснював купівлю дол. США в той період, прийняли Микола Войтків, начальник Управління ринкових та операційних ризиків Банку, простими словами пояснює терміни. Наприклад, що таке валютний ризик.

на себе валютний ризик (отримали збиток), оскільки менш як за місяць курс знизився до рівня 8 грн. за 1 дол. США. Саме тому, для уникнення валютного ризику необхідно,

Валютний ризик – це імовірність отримання збитків у ре-

щоб активи і зобов’язання у одній валюті були максимально

зультаті несприятливої зміни курсів валют. Чим більшими

наближеними за обсягами. У такому випадку, незалежно

є коливання курсів валют, тим більш значним є валютний

від глибини коливань на валютному ринку, ви не відчуєте

ризик.

на собі реалізацію валютного ризику.

www.fcbank.com.ua

15


Всі види банківських послуг. Ліцензія НБУ №28 від 06.10.2011

м. Київ, вул. Щорса, 31 (44) 529-75-26 м. Алчевськ, вул. Горького, 49 (6442) 3-05-97 м. Артемівськ, вул. Артема, 25 (627) 44-69-69 м. Бердянськ, вул. Шмідта, 1 (6153) 3-63-49 м. Біла Церква, вул. Гординського, 2 (4563) 5-56-47 м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 23 (4849) 3-39-12, 6-05-27, 2-34-88 м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 84 (45) 955-25-70 м. Вінниця, вул. Соборна, 62 (432) 61-14-60 м. Вознесенськ, вул. Кірова, 18-А (5134) 3-30-15 м. Володимир-Волинський, вул. Шевченка, 11 (3342) 3-84-65 м. Горлівка, вул. Академіка Павлова, 13 (624) 52-18-01 м. Дніпропетровськ, вул. Плеханова, 9 (56) 790-03-12 м. Дніпродзержинськ, пр. Леніна, 50 (569) 53-18-63, 50-58-32 м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17 (62) 382-94-57 м. Дубно, вул. Д. Галицького, 12 (3656) 4-95-16 м. Євпаторія, АРК, вул. Революції, 52-Б (6569) 62-040 м. Єнакієво, пл. Леніна, 8 (6252) 2-21-14 м. Житомир, вул. Перемоги, 33 (412) 92-55-59 м. Жовті Води, вул. Петровського, 56/119 (5652) 6-07-07 м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянській Україні, 39 (61) 213-06-31 м. Здолбунів, вул. Грушевського, 25 (3652) 2-51-88

м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 85 (342) 50-01-23 м. Ізмаїл, вул. Леніна, 16 (4841) 48-2-73, 55-1-11 м. Іллічівськ, вул. Олександрійська, 18-Г (4868) 517-00, 517-05 м. Калуш, вул. Грушевського, 104 (3472) 7-02-19 м. Кам’янець-Подільский вул. Драгоманова, 12-К (3849) 5-04-51, 5-06-74, 5-08-62 м. Керч, АРК, вул. Карла Маркса,1 (6561) 6-18-36 м. Кіровоград, вул. Островського 2, корп. 2 (522) 36-10-38 м. Конотоп, пр. Миру, 12 (5447) 6-68-19 м. Ковель, бул. Лесі Українки, 12 (3352) 5-04-79 м. Коломия, вул. Січових Стрільців, 58 (3433) 2-45-95 м. Комсомольськ, вул. Леніна, 65 (536) 74-36-36 м. Краматорськ, вул. Катеринича, 15/37-Н (6264) 3-45-85 м. Краснодон, вул. Артема, 1 (6435) 2-22-77 м. Кременчук, вул. Першотравнева, 63/16 (536) 74-34-45 м. Кривий Ріг, вул. Костенка, 6 (56) 440-06-67 м. Кузнецовськ, м-н Незалежності, 4 (236) 2-50-34 м. Луганськ, вул. Оборонна, 7-А (642) 71-90-73 м. Луцьк, пр. Грушевського, 30 (332) 77-28-80 м. Львів, вул. Банківська, 5 (32) 242-41-73 м. Лубни, вул. Радянська, 27/49 (5361) 7-48-84 м. Макіївка, кв-л «Гвардійський», 18 (6232) 5-22-65

м. Маріуполь, вул. Леніна, 66/39 (629) 41-10-70 м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, 48 (619) 43-49-05, 43-96-40 м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 78 (512) 67-01-05 м. Миргород, вул. Гоголя, 90-Б (5355) 5-68-81 м. Моршин, вул. І. Франка, 27 (32606) 10-40, 10-33 м. Мукачево, вул. Космонавта Беляєва, 7 (3131) 3-12-23, 3-12-27 м. Надвірна, вул. Шевченка, 1-А (3475) 7-31-18, 7-31-16 м. Нетішин, пр. Незалежності, 21-А (3848) 4-03-01 м. Ніжин, вул. Леніна, 13-А (67) 329-15-79 м. Нікополь, пр. Трубників, 37 (566) 22-22-79 м. Нова Каховка, вул. Промислова, 9-Б (554) 94-72-42 м. Одеса, вул. Армійська, 18-Б (48) 728-74-73 м. Олександрія, пр. Леніна, 122-В (5235) 77-331, 76-427 м. Павлоград, вул. Радянська, 59 (5632) 6-35-08, 6-38-41 м. Полтава, вул. Жовтнева, 77 (532) 61-12-80 м. Рівне, вул. Відінська, 41 (362) 63-00-26 смт Рожнятів, пл. Єдності, 2-А (3474) 2-13-13 м. Сарни, вул. Широка, 26/3 (3655) 3-53-49 м. Світловодськ, вул. Леніна, 96 (5236) 3-37-15 м. Севастополь, вул. Очаківців, 36 (692) 47-36-75 м. Сімферополь, АРК, пров. Піонерський, 3 (652) 50-49-45

м. Слов’янськ, вул. Леніна, 38 (626) 22-56-33 м. Сміла, вул. Тельмана, 3 (4733) 2-08-38 м. Стаханов, вул. Б. Хмельницького, 2 (6444) 4-32-25 м. Стрий, вул. Незалежності, 46 (245) 7-00-80 м. Суми, вул. Петропавлівська, 90 (542) 77-17-02 м. Тернопіль, вул. Б. Хмельницького, 11/2 (352) 43-07-96 м. Токмак, вул. Шевченка, 36 (278) 4-63-76, (6178) 4-63-84 м. Ужгород, пр. Свободи, 52 (312) 67-30-37 м. Умань, вул. Жовтневої революції, 29 (4744) 4-08-87 м. Феодосія, АРК, вул. Назукіна,1 (6562) 32-216 м. Харків, пров. Театральний, 4 (57) 760-20-30 м. Херсон, вул. Червонопрапорна, 26 (552) 49-26-47 м. Хмельницький, пр. Миру, 56 (382) 70-19-53 м. Хуст, вул. Корятовича, 15 (314) 25-16-15, 24-15-70 м. Черкаси, вул. Смілянська, 2 (472) 33-02-44 м. Чернівці, вул. Головна, 84 (372) 55-73-42 м. Чернігів, пр-т Перемоги, 93 (0462) 69-98-45 м. Шепетівка, вул. К. Маркса, 43 (3840) 41-157, 42-444 м. Шостка, вул. К. Маркса, 39 (5449) 7-84-44, 4-13-05 м. Южне, вул. Леніна, 15/1 (4842) 2-08-17, 2-16-79, 3-20-24 м. Ялта, АРК, вул. Київська, 1 (654) 32-57-33

Корпоративна газета Банку «Фінанси та Кредит» «F&C TIMES». Наклад – 5 000 екз. Телефон редакції: (44) 364 26 48. Розповсюджується безкоштовно.

F&C Times.Осень-2012  

Корпоративное издание Банка "Финансы и Кредит". №19

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you