Page 6

büt dergisi }

haberler

Hersek’in De Niro’ya Bosna başkenti Saraybosna’da, 12-20 ‘SarayAğustos tarihlerinde düzenlebosna’nın nen 22. Saraybosna Film Festivali kapsamınKalbi’ da festivalin organizatörleri, bu yılki “Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nü De Niro’nun verdi. De Niro’ya, ödülünün festivalin açılış töreninde verilirken, festivalin açılışında ayrıca De Niro ile özdeşleşen filmlerden 1976 yapımı Taksi Sürücüsü’nün de gösterimi yapıldı. Saraybosna Film Festivali kapsamında daha önce de Angelina Jolie, Benicio Del Toro, Gael Garcia Bernal, Atom Egoyan, Jafar Panahi ve Danis Tanovic gibi isimler de “Saraybosna’nın Kalbi’’ ödülüne layık görülmüştü.

“Yaşananların filmini yapmak bile kolay değil” Sanatçı Yılmaz Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bombalanan yerleri gezdi. TBMM’de atılan bombalarla yerle bir olan noktaları gördükçe şaşkınlığını gizleyemeyen Erdoğan, “Hala inanamıyorum, Bunun filmini bile çekmek kolay değil” dedi. Erdoğan, “Keşke tüm bunlar sadece ibreti alem için çektiğimiz bir film

6

olsaydı, ama gerçek... Buradan filmler serisi çıkar” şeklinde konuştu. Başbakan Binali Yıldırım’la da görüşen Yılmaz Erdoğan darbe girişimi nedeniyle yaşananlardan dolayı üzüntülerini iletti.

Büt Dergisi Sayı 34  

Online kültür-sanat dergisi olan Büt Dergisi'ni 34.sayısı yayında. Keyifli okumalar...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you