Page 1


Nasze Obiekty Drzewina Cicha i spokojna miejscowość położona na Kaszubach. Z dala od zgiełku miasta gdzie rodzą się magiczne pomysły. W zimowej scenerii, pomiędzy pięknymi lasami nasi Uczestnicy będą mieli możliwość pełnego zaangażowania się w programy obozów tematycznych, fabularnych i artystycznych.

Przystanek Drzewina Pokoje 4-8 osobowe z łazienkami (łóżka piętrowe). Na miejscu stołówka, świetlica, sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki, miejsca do rekreacji. Zasięg mają telefony Plus i Play, pozostałe sieci mają bardzo słaby sygnał. www.przystanekdrzewina.pl.

Wisła Idealna miejscowość na zimowe ferie dla tych, którzy mają ochotę zaznać zarówno odrobiny artystycznej słodyczy, jak i białego szaleństwa na łagodnych stokach Beskidu Śląskiego.

Pensjonat Słoneczny Gród. Pokoje stylowe, z klimatem, 3-6 osobowe z wygodnymi, przestronnymi, świeżo wyremontowanymi łazienkami. Bezpieczny, ogrodzony teren przystosowany do wypoczynku Dzieci i Młodzieży. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci. http://www.slonecznygrod.pl Uwaga: Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego doboru wiekowego grup, dlatego Pensjonat Słoneczny Gród przeznaczony będzie tylko dla Dzieci w wieku 5-13 lat.

Dom Wczasowy Izabella Przepięknie usytuowany w dzielnicy Wisła-Uzdrowisko dysponuje 60 miejscami noclegowymi w pokojach 4,3,2 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w pełny węzeł sanitarny i TV SAT. Do dyspozycji Uczestników: sala konferencyjna, sala warsztatowa i pracownia multimedialna. Na terenie ośrodka zasięg mają telefony wszystkich sieci. http://www.izabella.wisla.pl/ W każdym z obiektów: Wyżywienie: 4 posiłki dziennie – śniadanie, obiad w czasie, którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt) kolacja. Obozy zaczynają i kończą się obiadem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.


„Słoneczko, masełko, stokrotki żółciutkie. Cyraneczko, żądełko, pieniążki złociutkie, Zamieńcie szczura tego, głupiego, tłustego, W szczura mądrego i całkiem żółtego!” (Harry Potter i Kamień Filozoficzny) Czy słyszysz szelest sowich skrzydeł i charakterystyczny świst przychodzącej poczty? Sprawdź w skrzynce pocztowej, pod poduszką, w bucie lub w lodówce. Na pewno czeka tam na Ciebie zaproszenie do świata pełnego magii, tajemnic i wyjątkowych wyzwań!

Program: Magiczne pismo - Nauka szyfrowania i odszyfrowywania, tajemny sposób porozumiewania się Magów, sekretne znaki, magiczne litery i cyfry – odkryjemy przed Wami kolejne sekrety, nieznanych dotąd języków czarodziejskiego świata. Lekcje sztuki iluzji - *Czary Mary* Hokus Pokus* - podpatrzycie, jak swoją magię i czary czynią Profesorowie oraz nauczycie się kolejnych technik i sztuczek magicznych. Accio, Incendio,Reducio….. - to tylko niektóre zaklęcia, jakie opanujecie w Szkole Magii. Szachy Czarodziejów - Szach-Mat!! Będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w „królewskiej grze”, czyli szachach z figurami klasycznymi oraz własnoręcznie przygotowanymi Wielkimi Figurami Czarodziejskich Szachów. Nauka latania - Mugolskie środki lokomocji to nie dla nas. Na specjalnych zajęciach, pod okiem wykwalifikowanego Nauczyciela, stworzycie własne magiczne miotły, specjalnie dostosowane do latania w warunkach zimowych. Będziecie mieć również okazję wznosić się na specjalnym trenażerze. Sennik - Świat naszych snów to kopalnia wiedzy. Na pewno każdy z Was chciałby umieć odczytywać ich ukryte znaczenia i symbole - na lekcjach w Białej Szkole Magii na pewno się tego dowiecie. Lekcja tworzenia czarodziejskich naczyń - Każdy Czarodziej powinien posiadać własnoręcznie przez siebie ulepioną czarę, w której będzie mógł mieszać przeróżne składniki eliksirów. Z pomocą Profesora stworzycie z masy solnej arcydzieła garncarstwa, które posłużą Wam podczas następnych lat nauki. Zimowe Derby Czarodziejów - Wszyscy wiedzą jak absorbujące są gry zespołowe. Magicznych gier jest nieskończenie wiele i dlatego Wy - Uczniowie Białej Szkoły Magii nigdy nie będziecie się nudzić. Magia natury - Zielarstwo i alchemia, jedne z podstawowych przedmiotów w szkole - nauczycie się rozróżniać tajemne zioła i tworzyć z nich eliksiry. Odkryjecie również tajemnice Zimowego Lasu, który potrafi być niesamowicie piękny o tej porze roku. Astronomia - Trudny, ale fascynujący przedmiot w naszej Szkole. Profesor opowie wiele ciekawych historii o gwiazdach, planetach, galaktykach i mlecznej drodze. Poznacie sekrety wieczornego nieba, otworzą się przed Wami tajemnice Wszechświata.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: BSM1: 15.01 - 21.01.12 BSM2: 22.01 - 28.01.12 BSM3: 29.01 - 04.02.12 BSM4: 05.02 - 11.02.12 BSM5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

wiek: 7-13 lat Miejsce: Drzewina - Przystanek Drzewina


Zimowy Obó z dla

"Podróż kosmiczna jest triumfem rozumu..." (Max Born)

Fanó w Odległych Galaktyk Wielki Mistrz Jedi wzywa wszystkich Młodzików, Padawanów oraz Rycerzy Jedi do rozpoczęcia lub kontynuowania szkolenia. Galaktyce potrzebni są Obrońcy Pokoju, którzy będą strzec sprawiedliwości i porządku. Jednak ciągle na drodze stają Sithowie i ich poplecznicy. Dzięki treningom będziesz mógł łatwiej stawić im czoła!

Program: Nauka posługiwania się mieczem świetlnym - każdy Jedi powinien znać techniki posługiwania się mieczem świetlnym. Jednak nie tylko ważne jest jak używać tego niezwykłego oręża - istotne jest - KIEDY. Poznaj lub poszerz swoją znajomość technik znanych tylko w świecie Gwiezdnych Wojen! Star Wars Miniatures - wojna jest nieodłącznym elementem w świecie filmów, dlatego Jedi zostali dowódcami m.in. w Wojnach klonów. Jednak by dowodzić oddziałami, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Umożliwi to gra bitewna, w której taktyka i strategia będą niezbędne do zwycięstwa! Misje Specjalne - każdy Jedi wie, że Galaktyka pełna jest niesprawiedliwości, dlatego misje zlecone przez Radę Jedi bądź Mistrzów są niezwykle ważne by w końcu zapanowała sprawiedliwość! Pazaak i Sabak - w wolnych chwilach każdy potrzebuje odprężenia. Poczuj się jak Revan albo Han Solo i poznaj tajniki dwóch najpopularniejszych gier karcianych w Gwiezdnych Wojnach! Poczuj Moc - dzięki symulatorom walk na miecze świetlne oraz pojazdów w świecie Gwiezdnych Wojen sprawdzisz, czy Twoją ręką pokierują uczucia i poddasz się Mocy. Konkursy wiedzy o Uniwersum - każdy Jedi musi znać historię i świat Galaktyki – sprawdzimy tę wiedzę organizując liczne konkursy o świecie Star Wars. Projekcje filmów - obejrzymy wszystkie części Gwiezdnych Wojen wraz z dodatkami i materiałami specjalnymi. Filozofia Jedi Nie ma emocji - jest spokój. Nie ma ignorancji - jest wiedza. Nie ma namiętności - jest pogoda ducha. Nie ma chaosu - jest harmonia. Nie ma śmierci - jest Moc. Kodeks Jedi to nie tylko słowa - to wskazówki, jak należy postępować. Jednak nie można traktować ich zawsze dosłownie. Dzięki Mistrzom oraz Radzie Jedi odkryj swoje możliwości i stań się prawdziwym Jedi. Jeśli przeszedłeś już szkolenie - nic straconego. Jedi zdobywa wiedzę i doświadczenie przez całe swoje życie, by służyć słusznej sprawie. Niech Moc będzie z Wami!

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WSTAR1: 15.01 - 21.01.12 WSTAR2: 22.01 - 28.01.12 WSTAR3: 29.01 - 04.02.12 WSTAR4: 05.02 - 11.02.12 WSTAR5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

wiek: 7-13 lat

Miejsce: Drzewina


„Pamiętaj, że tam gdzie kończą się góry, gdzie znajdziesz nieoznaczone na mapie miejsce, gdzie spotkasz nieznaną ci istotę, zaczyna się przygoda...”

W niespokojnych czasach, przed II wojną światową, w niewiadomych okolicznościach ginie magiczny, amulet o nieziemskich mocach, który potrafi odczytywać emocje i uczucia ludzi.. Drodzy odważni Poszukiwacze Przygód – wysyłam do Was pilny telegram. Mamy misję do spełnienia. Potrzebuję Waszej pomocy, aby odnaleźć talizman i uratować świat przed złymi mocami. Czekajcie na kolejne wskazówki…

Program: Artefakty - zanim wyruszymy w podróż konieczne będzie własnoręczne przygotowanie przedmiotów, które uchronią nas przed niebezpieczeństwami. Stworzymy własne talizmany, które pomogą nam w poszukiwaniach tego najważniejszego – Kryształowego Amuletu. Archeologia - te zajęcia przydadzą się każdemu wytrawnemu Podróżnikowi. Wspólnie poszukamy pradawnych śladów naszych przodków. Zaopatrzeni w specjalne narzędzia stworzymy własne tajemnicze, zimowe wykopaliska. Zajęcia linowe - Indiana Jones to odważny Podróżnik. Nie straszne mu mosty linowe, drabinka alpinistyczna czy zjazdy na linie. Będziemy musieli przełamać swoje lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7 - 13 lat

Terminy i ceny: WIND1: 15.01 - 21.01.12 699 PLN WIND2: 22.01 - 28.01.12 699 PLN WIND3: 29.01 - 04.02.12 699 PLN WIND4: 05.02 - 11.02.12 699 PLN WIND5: 12.02 - 18.02.12 699 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Szyfry i tajne pismo - podczas wyprawy na pewno natkniemy się na tajemnicze informacje zapisane w obcym dla nas języku. Hieroglify, pismo Majów czy rysunki naskalne nie będą miały przed nami tajemnic. Tajemnicze Plany - czytanie mapy i posługiwanie się kompasem to podstawowe umiejętności każdego Podróżnika na miarę Indiany Jonesa. Tworząc własne mapy, rozumiejąc co oznaczają znaki topograficzne, oceniając odległości w terenie staniemy się prawdziwymi orientalistami. Dziennik podróży - będziemy zapisywać w nim nasze wszystkie przemyślenia i obserwacje, aby nic ważnego nam nie umknęło. Opatrzymy go wizerunkiem ptaka Ibisa, który symbolizuje egipskiego Boga Thota – Boga księżyca i patrona mądrości. Meteorologia i Mapa Nieba - żeby bezpiecznie podróżować w zimie musimy wiedzieć, co to jest „ślepota śniegowa”, co zapowiada mróz i opady śniegu, a także, co mówi nam skala wiatru. Ekipa Podróżników - Indiana Jones jeździł na swoje wyprawy z grupą przyjaciół i dobrze wie, co to znaczy zgrana drużyna. Pobawimy się w wiele ciekawych zabaw, które pomogą nam zbudować zespół i nauczymy się działać w grupie. Dzięki tym zajęciom stworzymy ekipę przyjaciół z prawdziwego zdarzenia, która bez problemu poradzi sobie w tajemniczej wyprawie po Zimowy Kryształowy Amulet.


Zimowa Kolonia z

Elementami

"Nauczyć się czegoś więcej, to oznacza być przygotowanym na różne niespodzianki." „Survival po polsku” (Krzysztof Kwiatkowski)

Survivalu

Program: Survival - Uczestnicy poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Instruktorzy opowiedzą jak przetrwać w trudnych zimowych warunkach. Jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę. Terenoznawstwo i orienteering - sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map oraz posługiwania się kompasem. Uczestnicy dowiedzą się jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę, czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne zawody na orientację. Meteorologia - umiejętność przewidywania pogody jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinien posiadać Młody Survivalowiec. Urwisy dowiedzą się, co to jest „ślepota śniegowa”, co zapowiada mróz i opady śniegu, poznają skalę wiatru i wiele innych. Zajęcia linowe - Dzieci będą pokonywać mosty linowe i spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty. Pierwsza pomoc - Mali Survivalowcy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia. Zimowe opowieści - wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy będą mieli możliwość posłuchania opowieści o ciekawych podróżach, biwakach i ekstremalnych wyczynach naszych Instruktorów. Sprawdzian - Uczestnicy wezmą udział w różnych zimowych grach terenowych, w których będą mieli okazję sprawdzić swoje niezwykłe survivalowe umiejętności. Zajęcia integracyjne - specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla Dzieci. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat. Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich, jak: lepienie bałwana, budowa igloo, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WKSJ1: 15.01 - 21.01.12 WKSJ2: 22.01 - 28.01.12 WKSJ3: 29.01 - 04.02.12 WKSJ4: 05.02 - 11.02.12 WKSJ5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7-13 lat


y n z c y t s y t r Oboz A (na Kaszubach)

“Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać”. (Antoine de Saint-Exupéry)

,

Program: Warsztaty twórcze - zajęcia te pozwolą uruchomić moce twórcze każdego Młodego Artysty, zaistnieć w bogatym świecie działań sztuki, rozbudzić wyobraźnię i odkryć potencjał twórczy. W programie: ćwiczenia pobudzające wyobraźnię oparte na treningach kreatywności, ćwiczenia manualne inspirowane muzyką, podstawy dramy i ćwiczenia pamięci fotograficznej. ABC sztuk plastycznych - w tym bloku proponujemy niezbędne i solidne wprowadzenie do sztuk plastycznych, poparte kompendium wiedzy na temat rysunku, malarstwa, rzeźby i architektury. W programie podstawowa terminologia związana ze sztukami plastycznymi, dobór kolorów, elementy kompozycji plastycznej i architektonicznej, proste ćwiczenia z geometrii wykreślnej i perspektyw, studium martwej natury, zimowy pejzaż. Rysunek - jest najbardziej podstawową formą wyrażania myśli artystycznej. Nasi Uczestnicy rozpoczną przygodę z rysunkiem od tych najbardziej znanych i najprostszych technik, jak rysunek konturowy pozwalający uchwycić właściwy rozmiar i proporcje rysowanego obiektu. Dalsze ćwiczenia będą prowokowały do odkrycia własnej kreski. Rzeźba - świat gipsu i masy solnej to skarbiec kształtów i inspiracji, ale przede wszystkim super zabawa! Nasi Młodzi Artyści będą mieli okazję wykonać efektowne maski gipsowe, odlewy rąk, rzeźby z mydła, skarbonki z papieru mache oraz liczne ozdoby z masy solnej wzorując się na słynnych motywach kaszubskiej sztuki ludowej. Origami - to stara, wschodnia sztuka tworzenia figurek z papieru, która od tysięcy lat fascynuje swoją prostotą i pięknem. Reguły nakazują składać papier bez nacinania i klejenia.. Wspólnie odkryjemy tajniki tej rozbudzającej wyobraźnię sztuki. Sztuka użytkowa - w każdą przestrzeń warto tchnąć trochę artystycznej duszy poprzez oryginalne ozdoby i przedmioty wykonane samodzielnie. Sztuka użytkowa jest wszystkim tym, co można zrobić własnoręcznie z artystycznym polotem. W programie m.in. malowanie ramek, kubków, doniczek, tworzenie biżuterii z modeliny, koralików, zawieszek i ozdób. Pracownia Artystyczna - cykl zajęć prezentujących ciekawe formy twórczości plastycznej. Młodzi Artyści poznają tajniki malowania na szkle, tworzenia witraży, a także spróbują zmierzyć się z charakteryzacją teatralną i najsłynniejszymi dziełami sztuki wielkich malarzy. Wystawa - na zakończenie obozu nasi Młodzi Artyści zaprezentują pozostałym Uczestnikom zimowiska swoje prace na specjalnie przygotowanej wystawie. Aby dobrze wyeksponować swoje małe dzieła sztuki

Białe szaleństwo - nie taka zima straszna... jak się potrafisz nią cieszyć! Dla naszych Uczestników proponujemy cykl artystycznych szaleństw na świeżym - mroźnym - powietrzu. Proponujemy zawody na kolorowych "jabłuszkach", Białą Olimpiadę, wspólne tworzenie śnieżnej galerii sztuki, spacery i zimowe sesje zdjęciowe. Co zabrać: Fartuch malarski, czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WARTD1: 15.01 - 21.01.12 WARTD2: 22.01 - 28.01.12 WARTD3: 29.01 - 04.02.12 WARTD4: 05.02 - 11.02.12 WARTD5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Drzewina

wiek 7 - 13 lat


, Oboz

„Muzyka jest stenografią uczuć” (Lew Tołstoj)

Muzyczny Program: Warsztaty twórcze - zajęcia te pozwolą zaistnieć w bogatym świecie działań artystycznych. W programie: ćwiczenia pobudzające wyobraźnię oparte na treningach kreatywności, a także ćwiczenia manualne inspirowane muzyką, podstawy dramy, gry edukacyjne. Co nam w duszy gra - cykl zajęć mających na celu otworzenie naszych Uczestników na bogactwo rytmów, dźwięków i muzycznych możliwości, a także pobudzenie muzycznej wrażliwości. W programie zajęcia rytmiczne, ćwiczenia kształcące słuch muzyczny, żywa orkiestra, etiudy aktorskie inspirowane muzyką, podstawowe kroki taneczne, próby stworzenia zespołów muzycznych, projektowanie i tworzenie własnych instrumentów muzycznych. Muzyczne kino - projekcje najsłynniejszych musicali takich, jak „Deszczowa piosenka” oraz młodzieżowych filmów muzycznych np. High School Musical”, „Camp Rock”, koncerty dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych. Ten przegląd muzycznych perełek kina to pouczająca lekcja niezbędna dla każdego szanującego się Młodego Muzyka. Emisja głosu - podczas warsztatów Nasi Uczestnicy nauczą się prawidłowej techniki emisji głosu, dbania o głos, jako narzędzia do wydobycia dźwięku. Dowiedzą się, jak go „rozgrzewać” i jak opanować jego drżenie. Ponadto praca nad brzmieniem głosu, elastycznością i siłą poszczególnych narządów artykulacyjnych, zwiększeniem dźwięczności i nośności głosu, a także ćwiczenia na dykcję. Wokal indywidualny i zespołowy - śpiew solowy różni się znacznie od zespołowego: ten pierwszy daje większe możliwości ekspresji i kreacji scenicznej. Drugi wymaga dyscypliny, uwagi i umiejętności słuchania i pracy w zespole. W programie: nauka śpiewania na głosy, a capella, z instrumentem i podkładem muzycznym. Style muzyczne - muzyka klasyczna i rozrywkowa czyli słów kilka na temat gatunków oraz historii muzyki, popartych licznymi przykładami. Na zajęciach zostaną zaprezentowane przykłady poszczególnych gatunków i ich reprezentantów. Koncert - na zakończenie obozu Młodzi Muzycy zaproszą pozostałych Uczestników zimowiska na finałowy występ, podczas którego zaprezentują swoje muzyczne pasje i zdobyte umiejętności. Występ ma być niezapomnianym zwieńczeniem Obozu Muzycznego.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WMUZ1: 15.01 - 21.01.12 WMUZ2: 22.01 - 28.01.12 WMUZ3: 29.01 - 04.02.12 WMUZ4: 05.02 - 11.02.12 WMUZ5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7-13 lat


„Wiedza jest tylko częścią zrozumienia, prawdziwe zrozumienie przychodzi z własnym doświadczeniem.” Dr Seymour Papert (Massachusetts Institute of Technology USA)

ROBBO

- w krainie robotów Program: Program Obozu Robbo oparty został o nowoczesne zestawy Lego Mindstorms Robotics Invention System 2.0 i Lego Mindstorms NXT. Praca z zestawami Lego to wspaniała przygoda i doskonałe pole do rozwijania własnej wyobraźni! Każdy z zestawów zawiera - oprócz tradycyjnych klocków konstrukcyjnych, łączników, kółek, silniczków, przekładni oraz czujników dotyku i barw - także mikrokomputer (w postaci klocka LEGO) i sterownik RCX. Zajęcia odbywają się w bardzo kameralnych grupach. Nasi Uczestnicy mają do dyspozycji zestawy oraz komputery do programowania. Budowanie robotów - każdy z Uczestników będzie miał szansę na skonstruowanie własnego robota. Tu naprawdę można puścić wodze fantazji. Być może będzie to solidny Roverobot, wytrzymały Acrobot czy też niewielki Inventrobot? Uruchom swoją wyobraźnię! Programowanie robotów - możesz zaprogramować swojego robota w specjalnym języku RCX Code. Jest to graficzny, intuicyjny język programowania, który decyduje o zachowaniu robota i sposobie reagowania na środowisko zewnętrzne. Będzie potrafił omijać przeszkody, podążać w kierunku światła lub wędrować po czarnej linii. A po zaprogramowaniu spełni wszystkie Twoje rozkazy! Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7-13 lat

Terminy i ceny: WROBBO1: 15.01 - 21.01.12 699 PLN WROBBO2: 22.01 - 28.01.12 699 PLN WROBBO3: 29.01 - 04.02.12 699 PLN WROBBO4: 05.02 - 11.02.12 699 PLN WROBBO5: 12.02 - 18.02.12 699 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

RobboWyzwania - postaramy się, aby każdego dnia Młodzi Konstruktorzy i Programiści mieli okazję zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Codziennie ich wiedza i umiejętności będą rosły! Punktem wyjścia będą proste zadania konstrukcyjne, z dnia na dzień poprzeczka będzie podnoszona po to, by pod koniec obozu zbudować skomplikowane maszyny wykonujące najtrudniejsze polecenia. Pojedynek robotów - w trakcie zajęć zaprogramowane roboty wezmą udział w turniejach i rozgrywkach sportowych. Na czym będą one polegać zależy już tylko od Ciebie. Możesz wymyślić i opracować zasady własnej gry! ROBBO Kino - roboty intrygują od lat, dlatego powstały o nich przeróżne filmy, w których nabierają cech ludzkich, bądź walczą ze złem. Z pewnością zobaczymy kultowy film pt. Wall-e, a także zadziwiające filmiki o powstawaniu robotów i fragmenty znanych Ja-robot, X-men czy Transformers. Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich, jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.


p Mini GirwilsnterCedaitim on

„Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.” (Algernon Charles Swinburne)

Kochane Młodsze Kwiatuszki, teraz i Wy, jak Wasze starsze Koleżanki, możecie spędzić wspaniały czas w projekcie skierowanym do wyjątkowych Dziewczyn - będzie to czas „naładowania” akumulatorków i nabrania wewnętrznego ciepełka, którego musi nam starczyć aż do wiosny….

Program:

Podczas wspólnego tygodnia zajęć, figli, śpiewów, tańców, rozmów i zagadek - wykorzystamy nasz potencjał twórczy i kreatywność...a przede wszystkim świetnie się wspólnie pobawimy. Budowa zespołu i warsztaty twórcze - zajęcia integracyjne, mające na celu zbudowanie zaufania w zespole; ćwiczenia manualne inspirowane muzyką; spacer poszukiwaczy inspiracji; ćwiczenia uruchamiające i pobudzające wyobraźnię. Zimowy ogród Japonki - czyli jak zimą mieć wokół siebie trochę wiosny – zajęcia florystyczne – dowiemy się, jakich użyć roślin i zabezpieczeń, aby cieszyć nasze oczka odrobiną natury w te mroźne dni. Zagadka szpiegowska - do rozwiązania zagadka i zadanie – przeprowadzenia małego śledztwa – ciągłe zadawanie pytań doprowadzi Was na pewno do właściwej odpowiedzi. Miejcie tylko oczka i uszka szeroko otwarte i słuchajcie tego, co mówią inni. Zimowy plener artystyczny - na rozruszanie paluszków – rysunek, malarstwo, kolaże – wzorowane na okolicznych zimowych widokach. Zimowy kącik książkowy z niespodzianką dla brzuszków - rozmowa o ulubionych książkach – czytanie wybranych, ulubionych fragmentów, a dla brzuszka: gorąca czekolada + pycha gofry z owocami. Zumba - która miesza ze sobą tańce latynoskie i międzynarodowe z ćwiczeniami aerobowymi - sprawi, że naładujemy się pozytywną energią na kolejne miesiące w oczekiwaniu na lato. Sesja Fotograficzna - będziemy tworzyć śmieszne, zwariowane fryzury i prawdziwe makijaże wykonane farbkami do ciała. Na koniec zabawy zorganizujemy sesję fotograficzną, na której każda Dziewczynka będzie miała okazję się zaprezentować. Zimowe Księżniczki Ciasteczek - migdały, posypki, owoce, orzechy, paseczki, kwiatuszki, spirale, krateczki, wstążeczki – uruchomimy swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne i nauczymy się, jak ozdobić ciasteczka z masy krówkowej. Miś, pluszak, lalka czy samolot – konkurs co mi w duszy gra - całodniowy konkurs na projekt i wykonanie swojej wymarzonej zabawki z materiałów dostarczonych przez biuro - najlepsze prace oczywiście, znajdą swoje zasłużone miejsce w naszej galerii fotografii na facebook’u. Bezpieczeństwo - dlaczego nigdy nie powinniśmy rozmawiać z nieznajomymi? Dlaczego zamykanie drzwi na klucz od domów lub mieszkań jest takie ważne? Dlaczego niektóre z nas, nie mogą jeść truskawek? – czyli jak dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZGIPMD1: 15.01 - 21.01.12 ZGIPMD2: 22.01 - 28.01.12 ZGIPMD3: 29.01 - 04.02.12 ZGIPMD4: 05.02 - 11.02.12 ZGIPMD5: 12.02 - 18.02.12

699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN 699 PLN

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7-13 lat


Mini

„Nic nie ma sensu, jeżeli nie angażuje naszego ciała i umysłu. Przygoda spotyka nas wtedy, kiedy się w nią rzucimy.” (Antoine de Saint-Exupéry)

Boys Camp

Zapraszamy na zimową edycję Boys Camp – hitu ostatniego lata! Przygotowaliśmy dawkę męskich atrakcji, które każdemu Chłopakowi przypadną do gustu. Tutaj liczy się dobra zabawa, emocje i naprawdę niezła przygoda, a Drzewina to idealna miejscowość na zimowe ferie w kaszubskiej urokliwej wiosce z dala od zgiełku miasta.

Program: Świat Gier i Wii - doskonale wiemy, jakim jesteś świetnym graczem komputerowym, dlatego proponujemy Ci odpoczynek od komputera na rzecz poznania ponadczasowych gier planszowych, a także fascynujących gier video Wii Nitendo, dzięki którym wirtualnie zagrasz w tenisa czy golfa. Umiesz grać w Pokera? Wygrałeś kiedyś Jungle Speed? A może masz ochotę poznać grę Star Wars na Ps2? Zimowa Szkoła Survivalu - na obozie będziesz miał okazję poznać tajniki szkoły przetrwania zimą – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Podczas zajęć postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach? Jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek? Z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Ponadto w programie sztuka tropienia zwierząt, omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa i kuchnia polowa.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Miejsce: Drzewina

wiek: 7-13 lat

Terminy i ceny: ZBOYMD1: 15.01 - 21.01.12 699 PLN ZBOYMD2: 22.01 - 28.01.12 699 PLN ZBOYMD3: 29.01 - 04.02.12 699 PLN ZBOYMD4: 05.02 - 11.02.12 699 PLN ZBOYMD5: 12.02 - 18.02.12 699 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Kino Przygodowe - amerykańskie filmy przygodowe, western, science fiction – to absolutny kanon kina młodego Mężczyzny. Warto poznać takich bohaterów, jak Winnetou, Superman, Indiana Jones, czy Han Solo po to, by ze zrozumieniem czytać najnowsze komiksy, oglądać kolejne przygody superbohaterów, czy nawet tworzyć własne. Pasjonujące kino przygodowe to nie tylko relaks, ale i pożyteczna lekcja popkultury! Salon Samochodowy - każdy Chłopak może godzinami opowiadać o swoim wymarzonym samochodzie: jaki powinien mieć silnik, komputer pokładowy, ile poduszek powietrznych, jaką tapicerkę… Na zajęciach będziemy mieli okazję pogadać o najciekawszych, najnowocześniejszych i najdziwniejszych samochodach, jakie znamy, obejrzymy emocjonujące wyścigi Formuły 1, a także stworzymy własne projekty wymarzonego samochodu. Samoobrona - to szkolenie ma na celu przybliżenie sposobów uników oraz obrony przed atakiem potencjalnego napastnika. Zajęcia te mają pomóc kształtować siłę fizyczną i psychiczną, wyzwolić nieznaną nam energię, odpowiedzieć na nurtujące pytania, jak zachować się w trudnych sytuacjach. A ponadto: gry i zabawy integracyjne, dyskoteka, ognisko, zawody w zjeżdżaniu na jabłuszkach oraz Olimpiada Zimowa z Uczestnikami innych obozów i wiele innych atrakcji. Nie może Cię tu zabraknąć!


Obóz Program:

“Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać”. (Antoine de Saint-Exupéry)

Artystyczny w Wiśle

Warsztaty twórcze - zajęcia te pozwolą uruchomić moce twórcze każdego Młodego Artysty, zaistnieć w bogatym świecie działań sztuki, rozbudzić wyobraźnię i odkryć potencjał twórczy. W programie: ćwiczenia pobudzające wyobraźnię oparte na treningach kreatywności, ćwiczenia manualne inspirowane muzyką, podstawy dramy i ćwiczenie pamięci fotograficznej. ABC sztuk plastycznych - w tym bloku proponujemy solidne wprowadzenie do sztuk plastycznych, poparte kompendium wiedzy na temat, rysunku, malarstwa, rzeźby i architektury. W programie podstawowa terminologia związana ze sztukami plastycznymi, dobór kolorów, elementy kompozycji plastycznej, proste ćwiczenia z geometrii wykreślnej i perspektyw oraz studium martwej natury. Rysunek - jest najbardziej podstawową formą wyrażania myśli artystycznej. Nasi Uczestnicy rozpoczną przygodę z rysunkiem od tych najbardziej znanych i najprostszych technik, jak rysunek konturowy pozwalający uchwycić właściwy rozmiar i proporcje rysowanego obiektu. Dalsze ćwiczenia będą prowokowały do odkrycia własnej kreski. Rzeźba - świat gipsu i masy solnej to skarbiec kształtów i inspiracji, ale przede wszystkim super zabawa! Nasi Młodzi Artyści będą mieli okazję wykonać efektowne maski gipsowe, odlewy rąk, rzeźby z mydła, skarbonki z papieru mache oraz liczne ozdoby z masy solnej wzorując się na słynnych motywach góralskiej sztuki ludowej. Origami - to stara, wschodnia sztuka tworzenia figurek z papieru, która od tysięcy lat fascynuje swoją prostotą i pięknem. Reguły nakazują składać papier bez nacinania i klejenia. Wspólnie odkryjemy tajniki tej rozbudzającej wyobraźnię sztuki. Sztuka użytkowa - w każdą przestrzeń warto tchnąć trochę artystycznej duszy poprzez oryginalne ozdoby i przedmioty samodzielnie wykonane. Sztuka użytkowa jest wszystkim tym, co można zrobić własnoręcznie z artystycznym polotem. Pracownia Artystyczna - cykl zajęć prezentujących ciekawe formy twórczości plastycznej. Młodzi Artyści poznają tajniki malowania na szkle, tworzenia witraży, a także spróbują zmierzyć się z charakteryzacją teatralną i najsłynniejszymi dziełami sztuki wielkich malarzy. Wystawa - na zakończenie obozu nasi Młodzi Artyści zaprezentują pozostałym Uczestnikom zimowiska swoje prace na specjalnie przygotowanej wystawie.

Co zabrać: Fartuch malarski, czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WARTW1: 15.01 - 21.01.12 899 PLN WARTW2: 22.01 - 28.01.12 899 PLN WARTW3: 29.01 - 04.02.12 899 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 7-13 lat


za ObOz MaL-ego Kuchar ,

„Gotować każdy może, lecz tylko nieustraszeni będą mistrzami.” (Gusteau – Ratatuj)

,

-Bon Appetit!

Program:

Program obozu ma na celu przybliżenie Urwisom spraw związanych z jedzeniem i jego przygotowaniem. Przygotują proste potrawy – sałatki, kanapki i ciasteczka. Każde Dziecko otrzyma swoją własną magiczną drewnianą łyżkę Małego Kucharza i prawdziwą czapkę budyniówkę. Potrawy będą przygotowywane ze specjalnie wyselekcjonowanych, zdrowych produktów z uwzględnieniem ewentualnych alergii naszych Uczestników. Sekrety wytwornego stołu - na wyjątkowych zajęciach Mali Kucharze będą mieli okazję poznać podstawy savoir – vivre’u przy stole i nabyć dobrych manier. Przybornik kuchenny - odwiedzimy naszą słoneczną kuchnię i poznamy najważniejsze akcesoria do przyrządzania pysznych potraw. Jej majestat Sałatka - buraczki, marchewka, ziemniaczki, papryczka..a może brzoskwinie, banany i orzeszki? Cały jeden dzień poświęcimy na szaleństwo sałatkowe. Spróbujemy różnych ciekawych kombinacji warzywno – owocowych i poznamy przepisy na najbardziej szalone sałatki na świecie. Zdrowe odżywianie - będziemy uczyć się jak zdrowo, ale smacznie jeść. Dlaczego nie należy pałaszować tłustych Fast foodów i czemu powinniśmy uważać na słodycze. Książka Kucharska - stworzymy wspólną Książkę Kucharską, do której dostęp będą mieli tylko wybrani. Dobry Kucharz trzyma swoje kulinarne triki w tajemnicy, ale może zrobicie wyjątek i ugotujecie coś wspólnie z Rodzicami w domu? Przyprawy i Zioła - spróbujemy jak smakuje cynamon, wanilia czy oregano i dowiemy się, jakie właściwości ma mięta, do czego dodaje się kolendrę i jaki kolor ma curry. Pizza - element kuchni włoskiej i jedna z bardziej ulubionych potraw naszych Najmłodszych. Będziemy mieli okazję poszaleć w kuchni i stworzyć własną i wyjątkową Mega Pizzę. Kanapeczki i koreczki - spróbujemy własnych sił w przygotowaniu wyjątkowych, ciekawych przysmaków – motylków, bałwanków i kwiatuszków. Desery - kochamy łakocie, a ciasteczka to coś najpyszniejszego na świecie! Podczas słodkiego szaleństwa w kuchni wspólnie upieczemy kolorowe smakołyki w kropki, ciapki i łatki. Pycha!

Kuchnia artystyczna - w przerwie od gotowania puścimy wodze fantazji i podczas zajęć plastycznych stworzymy piękne ozdoby na stół i wyjątkowe dekoracyjne serwetki. Ptasi Przyjaciele - gdy zimno i mroźno na dworze musimy zadbać nie tylko o własne brzuszki. Podczas krótkiego spaceru, na okolicznych drzewach zawiesimy ptasie przysmaki. A w lecie na pewno odwdzięczą się nam pięknym śpiewem! Co zabrać: Fartuszek kucharski, czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WKUCH1: 15.01 - 21.01.12 899 PLN WKUCH2: 22.01 - 28.01.12 899 PLN WKUCH3: 29.01 - 04.02.12 899 PLN

Pyszna zabawa - zorganizujemy wyjątkowy Bal Przebierańców – każdy Urwis będzie miał okazję przebrać się za swoją ulubioną potrawę. Na pewno będzie wesoło, śmiesznie i smacznie!

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln).

Filmowe wariacje na temat - jednego wieczoru zobaczymy film „Ratatuj” – o dzielnym szczurze, który chciał zostać wielkim kucharzem. Zobaczymy czy udało się Remiemu spełnić swoje największe marzenia.

Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 7-13 lat


p Mini Girlster Cedaitim on

„Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.” (Algernon Charles Swinburne)

win

Kochane Młodsze Kwiatuszki, teraz i Wy, jak Wasze starsze Koleżanki, możecie spędzić wspaniały czas w projekcie skierowanym do wyjątkowych Dziewczyn - będzie to czas „naładowania” akumulatorków i nabrania wewnętrznego ciepełka, którego musi nam starczyć aż do wiosny….

Program: Podczas wspólnego tygodnia zajęć, figli, śpiewów, tańców, rozmów i zagadek - wykorzystamy nasz potencjał twórczy i kreatywność...a przede wszystkim świetnie się wspólnie pobawimy. Budowa zespołu i warsztaty twórcze - zajęcia integracyjne, mające na celu zbudowanie zaufania w zespole; ćwiczenia manualne inspirowane muzyką; spacer poszukiwaczy inspiracji; ćwiczenia uruchamiające i pobudzające wyobraźnię. Zimowy ogród Japonki - czyli jak zimą mieć wokół siebie trochę wiosny – zajęcia florystyczne – dowiemy się, jakich użyć roślin i zabezpieczeń, aby cieszyć nasze oczka odrobiną natury w te mroźne dni. Zagadka szpiegowska - do rozwiązania zagadka i zadanie – przeprowadzenia małego śledztwa – ciągłe zadawanie pytań na pewno doprowadzi Was do właściwej odpowiedzi. Miejcie tylko oczka i uszka szeroko otwarte i słuchajcie tego, co mówią inni. Zimowy plener artystyczny - na rozruszanie paluszków – rysunek, malarstwo, kolaże – wzorowane na okolicznych zimowych widokach. Zimowy kącik książkowy z niespodzianką dla brzuszków - rozmowa o ulubionych książkach – czytanie wybranych, ulubionych fragmentów, a dla brzuszka: gorąca czekolada + pycha gofry z owocami. Zumba - która miesza ze sobą tańce latynoskie i międzynarodowe z ćwiczeniami aerobowymi - sprawi, że naładujemy się pozytywną energią na kolejne miesiące w oczekiwaniu na lato. Sesja Fotograficzna - będziemy tworzyć śmieszne, zwariowane fryzury i prawdziwe makijaże wykonane farbkami do ciała. Na koniec zabawy zorganizujemy sesję fotograficzną, na której każda Dziewczynka będzie miała okazję się zaprezentować. Zimowe Księżniczki Ciasteczek - migdały, posypki, owoce, orzechy, paseczki, kwiatuszki, spirale, krateczki, wstążeczki – uruchomimy swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne i nauczymy się, jak ozdobić ciasteczka z masy krówkowej. Miś, pluszak, lalka czy samolot – konkurs co mi w duszy gra - całodniowy konkurs na projekt i wykonanie swojej wymarzonej zabawki z materiałów dostarczonych przez biuro - najlepsze prace oczywiście, znajdą swoje zasłużone miejsce w naszej galerii fotografii na facebook’u. Bezpieczeństwo - dlaczego nigdy nie powinniśmy rozmawiać z nieznajomymi? Dlaczego zamykanie drzwi na klucz od domów lub mieszkań jest takie ważne? Dlaczego niektóre z nas, nie mogą jeść truskawek? – czyli jak dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZGIPMW1: 15.01 - 21.01.12 899 PLN ZGIPMW2: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZGIPMW3: 29.01 - 04.02.12 899 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 7 - 11 lat


Mini

Boys Camp

„Kto nie ma odwagi do marzeń nie będzie miał siły do walki.” (Paul Zulehner)

Zapraszamy na zimową edycję Boys Camp – hitu ostatniego lata! Przygotowaliśmy dawkę męskich atrakcji, które każdemu Chłopakowi przypadną do gustu. Tutaj liczy się dobra zabawa, emocje i naprawdę niezła przygoda, a Wisła to idealna miejscowość na zimowe ferie w iście górskiej scenerii.

Program: Świat Gier - doskonale wiemy, jakim jesteś świetnym graczem komputerowym, dlatego też na ferie proponujemy Ci odpoczynek od komputera na rzecz poznania ponadczasowych gier planszowych i karcianych. Kino Przygodowe - amerykańskie filmy przygodowe, western, science fiction – to absolutny kanon kina młodego Mężczyzny. Warto poznać takich bohaterów jak Winnetou, Superman czy Indiana Jones po to, by ze zrozumieniem czytać najnowsze komiksy, oglądać kolejne przygody superbohaterów, czy nawet tworzyć własne. Salon Samochodowy - każdy Chłopak może godzinami opowiadać o swoim wymarzonym samochodzie. Na zajęciach będziemy mieli okazję pogadać o najciekawszych, najnowocześniejszych i najdziwniejszych samochodach, jakie znamy, obejrzymy emocjonujące wyścigi Formuły 1, a także stworzymy własne projekty wymarzonego samochodu. Zimowa szkoła survivalu - na obozie będziesz miał okazję poznać tajniki szkoły przetrwania zimą w górach. Podczas zajęć postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach? Jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek? Z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Samoobrona - elementy szkolenia z samoobrony mają na celu przybliżenie sposobów uników oraz obrony przed atakiem potencjalnego napastnika. Zajęcia te mają pomóc kształtować siłę fizyczną i psychiczną, wyzwolić nieznaną nam energię i odpowiedzieć na nurtujące pytania, jak zachować się w trudnych sytuacjach. A ponadto - gry i zabawy integracyjne, wieczorna dyskoteka przebierana, ognisko, zawody w zjeżdżaniu na jabłuszkach oraz Olimpiada Zimowa z Uczestnikami innych obozów i wiele, wiele innych atrakcji. Nie może Cię tu zabraknąć! Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Terminy i ceny: ZBOYMW1: 15.01 - 21.01.12 899 PLN ZBOYMW2: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZBOYMW3: 29.01 - 04.02.12 899 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 7 - 11 lat


Zimowy Obóz

RPG

Program: Witajcie w Tol Calen - świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze Graczy na przestrzeni siedmiu lat naszych Obozów RPG. Silniejsi o dawne i świeże doświadczenia, prezentujemy kolejną – jakże zaskakującą – odsłonę historii, która zatoczyła koło: Gracze doprowadzili do upadku świata, który pomogli stworzyć. Tym niemniej - nie umarło naprawdę, co przetrwać może wiele! Teraz Gracze powracają na nasz Obóz RPG by zmierzyć się z tym, co pozostało; ciekawi nowych miejsc i starych obrazów minionych dziejów, żądni przygód i sławy, szukający potęgi lub wolności, stają naprzeciw nieznanego. Witaj na nowym Tol Calen! Sesje RPG - w tej grze wyobraźni każdy może zostać wybranym bohaterem i kierować jego losem pośród licznych zakrętów losu. Mistrzowie Gry zadbają o to, by nie brakowało Wam tu barwnych przygód i gwałtownych zwrotów akcji, wystawią na próbę Waszą inteligencję i wyobraźnię, a nade wszystko wciągną w autorski świat fantazji i specjalnie uknutą intrygę. Gry i zabawy towarzyskie - w chwilach wolnych będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych czy karcianych oraz wziąć udział w innych przerywnikach ruchowych i zabawach integracyjnych. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier. Projekcje i panele dyskusyjne - w których weźmiemy udział po obejrzeniu wybranych fragmentów filmów z kanonu fantasy zapewnią nam wzrost wiedzy i rozeznania w klasyce gatunku oraz dadzą mnóstwo materiału, dzięki któremu będzie można jeszcze lepiej dopracowywać swoje postaci! Prelekcje i Warsztaty - z różnych dziedzin przydatnych każdemu, kto pragnie wzbogacić swoją wiedzę RPG-ową i nie tylko: tworzenie i odgrywanie postaci, charakterystyki światów i systemów gry, arkana mechaniki, tajniki mistrzowania, militaria dawne i współczesne, tworzenie kostiumów i broni. Aktywnie Szermierka - korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Zdrady, a także nauczycie się działać wspólnie w trakcie gier terenowych typu Battle i Capture the Flag. Łucznictwo - poznacie tajniki, tak teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł i jakich grotów używano na przestrzeni wieków?

Co zabrać: Polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby), oraz to, co zwykle zabieracie na sesje; oprócz tego czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZRPG1: 15.01 - 21.01.12 899 PLN ZRPG2: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZRPG3: 29.01 - 04.02.12 899 PLN ZRPG4: 05.02 - 11.02.12 899 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 14 - 20 lat


"Zwycięstwo nie potrzebuje wyjaśnień, porażka na żadne nie pozwala." (Warhammer 40.000: Dawn of War)

Zimowy Obóz

Fantasy Battle

Program: Fantasy Battle - ideą tej gry jest umiejętne dowodzenie figurkową armią na polu bitwy. Najpierw jednak trzeba przygotować wojsko i teren. Nie jest to jednak zwykłe modelarstwo, cała atrakcja tkwi w tym, że wszystkie postacie na planszy wprzęgnięte są w określoną fabułę i podlegają jasnym zasadom walki. Za kolejne zadania strategiczne otrzymuje się punkty, dzięki którym można rozbudowywać swoją armię. Pamiętajcie, że nie wystarczy wygrać jednej bitwy, trzeba myśleć perspektywicznie, tak, by zwyciężyć w całej wojnie i ponieść jak najmniejsze straty. WFB (Warhammer Fantasy Battle) - jeden z wielu systemów bitewnych zakorzeniony w świecie fantasy, posiadający własną Mechanikę - czyli reguły walki i punktacji, którą przybliżą Wam Instruktorzy prowadzący obóz. Każdy będzie mógł wybrać dowodzenie armią pasującą do jego temperamentu bitewnego: dla cierpliwych strategów Szlachetne, Mroczne lub Leśne Elfy, dla wielbicieli kawalerii, Herosów i magii Bretonnia, Imperium, czy Wampiry, a dla preferujących twardą walkę Krasnoludy, Najemnicy, Skaveni, czy Orki. W40k (Warhammer 40 000) - system pod wieloma względami podobny do WFB, jednak osadzony w realiach science - fiction, pełen kosmitów, potężnych pojazdów bojowych i nowych światów czekających na odkrycie. Jeżeli chcesz zostać obrońcą ludzkości i poprowadzić do boju Kosmiczny Marines lub spróbować swoich sił w dowodzeniu dostojnymi Eldarami i innymi obcymi rasami, próbującymi zasiedlać nowe planety, jest to system dla Ciebie.

Co zabrać: Polecamy własne figurki i akcesoria do gry, oprócz tego czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Terminy i ceny: WBATTLE1: 22.01 - 28.01.12 899 PLN WBATTLE2: 05.02 - 11.02.12 899 PLN

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 12 - 18 lat

Sztuka malowania figurek - otrzymasz do dyspozycji figurki i farby do pomalowania postaci. Możesz tym sposobem nie tylko rozwinąć swoje zdolności manualne, ale samodzielnie „ubrać” figurkę, której będziesz animatorem w dalszej grze. Nauka strategii i magii - pomożemy Uczestnikom zostać wielkimi generałami i rozgrywać wspaniałe potyczki, przewidywać ruchy przeciwnika i opracowywać własną ofensywę i defensywę w oparciu o wiedzę dotyczącą umiejętności oraz składu poszczególnych armii. A do tego, zasady jak czarować poszczególnymi postaciami, do czego służy magia na placu boju i jakie przedmioty uznajemy za magiczne. Aktywnie

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln).

Szermierka - korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Zdrady, a także nauczycie się działać wspólnie w trakcie gier terenowych typu Battle i Capture the Flag. Niech najlepszy wygra!

Cena nie zawiera: Dojazdu.

Łucznictwo - poznacie tajniki, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł i jakich grotów używano na przestrzeni wieków?


Girls Camp

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.” (Pierre de Brantome)

- winter edition ,

Projekt skierowany do wyjątkowych Dziewczyn, które w otoczeniu innych Przedstawicielek „płci pięknej” będą mogły popracować nad motywacją do życia, własnym ciałem, przekonaniami, samooceną i rozwinąć artystyczne pasje.

Program:

Naszego Nada es imposible Girls ciąg dalszy – znowu uwypuklamy pozytywy naszej osobowości, dobieramy trafne odpowiedzi w sytuacjach stresowych, rozwijamy umiejętności słuchania, wykorzystujemy nasz potencjał twórczy i kreatywność, pozbywamy się napięć a przede wszystkim jak zawsze, znowu się dobrze wspólnie bawimy. Odprężenie - po wyczerpującym semestrze, każda z Was zasłużyła na małe rozpieszczenie – wspólnie wybierzemy się na wyjątkowe spotkanie z profesjonalną Kosmetyczką, która zaczaruje nasze zmysły i sprawi, że poczujemy się zrelaksowane i piękne. Zimowy ogród Japonki - czyli jak zimą mieć wokół siebie trochę wiosny – zajęcia florystyczne – dowiemy się jakich użyć roślin i zabezpieczeń, aby cieszyć nasze oczy odrobiną natury w te mroźne dni. Zagadka szpiegowska - czeka na Was przeprowadzenie małego śledztwa – ciągłe zadawanie pytań doprowadzi Was na pewno do właściwej odpowiedzi. Miejcie tylko oczy szeroko otwarte i słuchajcie tego, co mówią inni. Zimowy plener artystyczny - na rozruszanie paluszków – rysunek, malarstwo, kolaże – wzorowane na okolicznych zimowych widokach. Zimowa Królowa Muffinek - marcepanowe? pistacjowe z posypką z orzechów nerkowca? kawowe z płatkami migdałów? a może bananowe z nutką chilli? – nauczymy się jak zimą, za pomocą muffinek rozgrzać brzuszki i sprawić przyjemność najbliższym. Damski Panel Dyskusyjny - czyli o wszystkim i o niczym....o niczym: plotki, moda, pogoda, kosmetyki, i o wszystkim: książki, muzyka, kultura, sztuka, podróże.... Zimowy kącik książkowy z niespodzianką dla brzuszków - rozmowa o ulubionych książkach – czytanie wybranych, ulubionych fragmentów, a dla brzuszka: gorąca czekolada + pycha gofry z owocami. Trendy lato 2012 - już zimą przygotujemy się na letnie wojaże z Kompasem – ocenimy w czym warto się pokazać, a czego lepiej nie ubierać w nadchodzącym hot hot lecie.

Konkurs - zimą ciepło się noszę - na projekt ciepłego kombinezonu i czapki – z surowców wtórnych i innych zapewnionych przez biuro - konkurs będzie całodniowy, a najlepsze prace znajdą swoje zasłużone miejsce w naszej galerii fotografii na facebook’u Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZGIPW1: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZGIPW2: 05.02 - 11.02.12 899 PLN

Zdrowe odżywiane zimą - czyli jak jeść, żeby nie zmarznąć!!!

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe.

Zumba - zajęcia z zumby, która miesza ze sobą tańce latynoskie, tańce międzynarodowe z ćwiczeniami aerobowymi - sprawi, że naładujemy się pozytywną energią na kolejne miesiące w oczekiwaniu na lato.

Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 12 - 16 lat


„W imię zasad…”

Boys

Zero rysowania kredkami. Zero śpiewów przy ognisku. Zero spacerów o poranku. Zero tańców. Zero damskich gierek. Tylko to, co Nas kręci najbardziej!

Camp

Program: Konsole - prawdziwe emocje przy konsolach! Na wyposażeniu obozu znajdą się konsole Sony Playstation 2 oraz wybór kultowych gier takich, jak Nascar, Need for Speed, czy GTA . Rodzicom zapewniamy odpowiedzialny dobór gier oraz czasu spędzonego przed ekranem. Zimowa szkoła survivalu - na obozie będziesz miał okazję poznać tajniki przetrwania zimą w górach. Podczas zajęć postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach? Z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Ta szkoła przyda Ci się na całe życie. Piłkarzyki, darty - w niektórych krajach stały się już profesjonalnym sportem, więc może i Ty zdobędziesz w nim mistrzostwo? W czasie obozu przeprowadzimy cykl turniejów, podczas których będziesz miał szansę sprawdzić swoje umiejętności. Samoobrona - szkolenie z samoobrony ma na celu przybliżenie sposobów uników oraz obrony przed atakiem potencjalnego napastnika. Zajęcia te mają pomóc kształtować siłę fizyczną i psychiczną, wyzwolić nieznaną nam energię i odpowiedzieć na pytanie jak zachować się w trudnych sytuacjach. Kino akcji - amerykańskie filmy przygodowe, sensacyjne, western, science fiction – to absolutny kanon kina męskiego. Warto poznać takich bohaterów, jak Rocky, Winnetou czy Spiderman po to, by ze zrozumieniem czytać najnowsze komiksy, oglądać kolejne przygody superbohaterów, czy nawet tworzyć własne. Pasjonujące kino akcji to nie tylko relaks, ale i pożyteczna lekcja popkultury! Świat RPG - wiesz, na czym polega system Tol Calen? Chciałbyś poznać zasady tworzenia postaci do gry? Aby rozwinąć Twoją wyobraźnię proponujemy wprowadzenie w magiczny świat fantastyki poprzez wzięcie udziału w dwóch sesjach RPG poprowadzonych przez doświadczonych Mistrzów Gry.

Terminy i ceny: ZBOYW1: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZBOYW2: 05.02 - 11.02.12 899 PLN

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 12 - 16 lat

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Szermierka - korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, zostaniesz wprowadzony w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznasz podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniesz koordynację i równowagę ciała, weźmiesz udział w pojedynkach, a także nauczysz się działać wspólnie w trakcie gier terenowych. Łucznictwo - poznasz tajniki tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł i jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.


Oboz

„Fotografowanie - podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów - nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.” (Henri Cartier-Bresson)

Fotograficzny Program: Nauka kompozycji - czyli jak prawidłowo komponować kadr, w jakim planie umieścić fotografowany obiekt, co to jest złoty podział kadru, jakie linie występujące w naturze wzmagają lub obniżają dynamizm zdjęcia. Techniczne aspekty fotografii - co to jest przysłona ogniskowa? Jaką czułość filmu lub ISO dobrać do fotografowania w konkretnych warunkach? Czy już wiesz, do czego służy filtr UV lub filtr polaryzacyjny? Ta wiedza z pewnością przyda się każdemu miłośnikowi fotografii po to, by nauczyć się doskonale władać każdym aparatem, z którego będą korzystać w przyszłości. Fotografia cyfrowa - dziedzina fotografii, która w rewolucyjny sposób zmieniła podejście do robienia zdjęć. Pokażemy jak w pełni wykorzystać możliwości, które daje ten rodzaj fotografii oraz jakie niesie ze sobą ograniczenia. Fotoreportaż - połączenie sztuki dziennikarskiej i fotograficznej może być cenną lekcją opowiadania treści za pomocą obrazów. Uczestnicy spróbują doskonalić swoje umiejętności realizując m.in. fotoreportaże przyrodnicze. Plener - Wisła w zimowej scenerii jest natchnieniem wielu artystów, słynie z przepięknych okolic, co stwarza wymarzone warunki do wypraw z aparatem. Uczestnicy obozu będą mieli okazję zrealizować zimowe plenery tematyczne na świeżym powietrzu. Foto-świat - czyli historia fotografii, camera obscura, nauka trików znanych fotografików, analiza stylów fotografii, słów kilka o najlepszych wystawach i twórcach, nauka malowania światłem. Sesje fotograficzne - specyfiką naszych obozów jest ich interdyscyplinarność. Uczestnicy obozu fotograficznego będą mieli okazję zorganizować profesjonalne sesje studyjne oraz plenerowe dla Uczestników innych obozów. Komputerowa edycja zdjęć - zajęcia w pracowni komputerowej pozwolą poznać możliwości, jakie niesie ze sobą komputerowa edycja zdjęć. W programie: przygotowywanie zdjęć do laboratorium cyfrowego, obsługa najpopularniejszych programów fotograficznych i edytorskich, profesjonalna oprawa zdjęć i drukowanie zdjęć na papierze fotograficznym Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych.

Co zabrać: Własny aparat fotograficzny cyfrowy (najlepiej z możliwością ręcznej zmiany parametrów), czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WFOTO1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WFOTO2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat


Obóz

Gitarowy

„Tak bardzo lubię grać na mej gitarze, że jest ona dla mnie niczym przyjaciel." (Mike Oldfield)

Program: Warsztat gitarzysty - codziennie będziesz doskonalił swoją umiejętność gry na gitarze, a pomogą Ci w tym podstawy teorii muzyki i improwizacji gitarowej, nauka czytania tabulatur oraz podstawowych skal gitarowych i wykorzystanie ich w improwizacji. Nauka gry akordowej - to najprostsza i najpopularniejsza forma gry na gitarze, niezwykle jednak przydatna w każdym wydarzeniu. Uczestnicy poznają kanon piosenki turystycznej: nauczą się nieśmiertelnych hitów przydatnych do rozruszania każdego ogniska. Techniki gitarowe - co to jest kostkowanie? Czym różni się tapping od fingeringu? Czy slide jest rzeczywiście tak trudny do opanowania? Na te i wiele innych pytań, postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć z technik gitarowych. Historia muzyki rozrywkowej - solidna wiedza, w którą powinien być wyposażony każdy szanujący się gitarzysta. Nie będzie to jednak nudny wykład, ale fascynująca podróż po krainie muzyki - rocka, jazzu i reggae. W świecie muzyki - gra na gitarze to wspaniała zabawa, ale można ją wzbogacić brzmieniem innych instrumentów. Doskonałym uzupełnieniem gitarowych dźwięków może być harmonijka ustna, bongos lub saksofon. Akcesoria gitarowe - Uczestnicy nauczą się, jak używać ułatwiających grę dodatków, do czego służą kostki, kamerton, kapodaster, co to jest metronom, jak dobierać wzmacniacze, nakładki gitarowe i efekty. Jam session - interesującym doświadczeniem dla każdego gitarzysty są improwizacje muzyczne w klimacie prawdziwych, pokoncertowych jam session. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w nocnych zajęciach muzycznych, podczas których wraz z Uczestnikami Obozu Wokalnego i Rockowego poszukają nowych inspiracji i brzmień. Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych. Co zabrać: Własną gitarę klasyczną, akustyczną lub elektryczną (ze wzmacniaczem i kablem), czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Terminy i ceny: WGIT1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WGIT2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zwiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe. Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat


Japonska

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.” (W.Goethe)

z

Przygoda MANGA Program: Japonia to kraj kontrastów: bogata kultura i tradycja przeplata się tu ze współczesnością i najnowocześniejszymi technologiami. Oto nasza propozycja dla miłośników kultury Japonii, a zwłaszcza dla pasjonatów Mangi. Na obozie odkrywać będziecie fascynujący świat japońskiego komiksu: poznacie tajniki rysunku i specyfikę japońskiej "kreski". Usłyszycie legendy i mity tego kręgu kulturowego, tradycyjne japońskie obyczaje, smak japońskich potraw, a także zmierzycie się z szaleństwami współczesnej Japonii: nowymi technologiami, hitami anime i cosplay. Manga - to gatunek sztuki japońskiej, który od lat 50-tych cieszy się ogromną sławą na całym świecie. Charakterystyczna kreska i układ czytania wyraziste postaci z nienaturalnie dużymi oczami i kolorem włosów sprawiają, że japoński komiks łatwo odróżnić od amerykańskich i europejskich powieści obrazkowych. Anime - to filmy animowane w stylu manga. W Polsce najbardziej znane są shojo - komiksy dla dziewcząt i shonen - mangi dla chłopców, opisujące zwykle losy silnych bohaterów, walki, superroboty, a także ogólne historie przedstawiane z męskiego punktu widzenia. Warsztaty sztuki i kultury japońskiej - młodzi miłośnicy tego pięknego kraju usłyszą słynne japońskie legendy i mity, poznają ciekawe obyczaje i święta, odkryją magiczny świat japońskiego teatru kabuki, stworzą niecodzienne origami i własne ikebany. Niezwykle ważnym punktem programu będzie też przygotowanie cosplay oraz szaleństwa na matach DDR oraz Singstarze. Pismo i mowa japońska - czyli mini kurs kaligrafii (sho-do) oraz podstawy alfabetów japońskich. Uczestnicy dowiedzą się, jak z normalnych obrazków tworzyły się znaki Kanji (jeden znak - jedna idea) oraz poznają sposób pisania i czytania japońskich słów. Warsztaty komiksu - nauka podstaw tworzenia komiksów, kadrowania, kolorowania postaci i tła, światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych (kredka, akwarela, flamastry). W programie również rysowanie chibi, komiksowe pojedynki, solidna dawka wiedzy na temat najpopularniejszych bohaterów i kultowych autorów mangi, próba stworzenia własnego garage kit. Kuchnia japońska - zgłębianie tajników dalekowschodniej kuchni to nie tylko uczta dla podniebienia, ale i odkrywanie piękna podczas procesu przygotowywania. W programie wyrafinowana sztuka parzenia herbaty, tajniki przyrządzania sushi, a także słów kilka o miso, tofu i menu zapaśników sumo. Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych.

Co zabrać: Fartuch malarski, czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WMANG1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WMANG2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat


y w o k c o R Obóstwzórz swój band

„Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.” (Dawid Crossby)

Program:

Obóz Rockowy skierowany jest dla bardziej zaawansowanych muzycznie Uczestników, którzy kochają improwizację i pracę w zespole, a także chcą spróbować stworzyć własny repertuar rockowy. Uwaga!!! Przed obozem zdeklaruj się na jakim instrumencie grasz i jaki sprzęt ze sobą chcesz przywieźć! Do dyspozycji Uczestników zestaw perkusyjny, gitara basowa, gitara elektryczna, 2 wzmacniacze. Należy ze sobą zabrać własną gitarę, piec gitarowy i kabel!!! Teoria muzyki - każdy szanujący się Rockowiec powinien znać podstawy teorii muzyki. Nauczymy Cię, jak poruszać się w gąszczu specjalistycznych terminów tak, aby móc profesjonalnie dogadać się z członkami zespołu, robiąc nowy kawałek. Warsztaty sprzętowe/instrumentalne - w małych grupach możemy rozwinąć Twoje indywidualne umiejętności gry na gitarze, perkusji by zagrać najbardziej znaczące dla historii rocka riffy i solówki. Warsztaty te będą solidną porcją rad i ćwiczeń na drodze doskonalenia gry. W programie: rodzaje gitar, perkusji, basów; zasady konserwacji i przewozu sprzętu muzycznego; dlaczego warto zaprzyjaźnić się z lutnikiem, po co nam statywy i kolumny odsłuchowe i mikrofony. Tworzenie zespołu - gdzie szukać ekipy do zespołu? Jak komponować materiał? Skąd załatwić salę prób i jak ją odpowiednio wyposażyć i czym wytłumić? Jak nagrać pierwsze demo? W jaki sposób zrobić dobrego ridera technicznego? Dlaczego tak ważna jest chwytliwa notka o zespole? Dowiesz się także, jak wybrać dobry sprzęt, jak zakładać struny, czym regulować menzurę gitary, jak założyć naciąg do perkusji. Nasi Instruktorzy – koncertujący na co dzień Muzycy – opowiedzą o ważnych aspektach w tworzeniu i karierze zespołów rockowych. Band - najważniejszym momentem obozu będzie stworzenie zespołów, w których nasi Uczestnicy zagrają i stworzą własny materiał muzyczny, wymyślą dla siebie nazwę, swój indywidualny styl i image lub zagrają covery ulubionych kapel. Próby zespołów będą intensywnymi próbami przed finałowym koncertem w ostatni wieczór obozu.

Co zabrać: Własny instrument muzyczny (w przypadku gitary będzie to gitara + wzmacniacz + kabel), a ponadto czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Jam session - interesującym doświadczeniem dla każdego Muzyka są improwizacje muzyczne w klimacie prawdziwych jam session. Uczestnicy będą mieli okazję wraz z Obozem Wokalnym i Gitarowym wziąć udział w nocnych zajęciach muzycznych, podczas których poszukają nowych inspiracji, brzmień i ścieżek rockowych, a także spróbują stworzyć nowe aranżacje oparte na znanych motywach.

Terminy i ceny: WROCK1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WROCK2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN

Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych.

Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat


"Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają" (J. Goethe)

Program: Warsztaty twórcze - ćwiczenia rozbudzające wyobraźnię oparte na treningach kreatywności, zajęcia team building, elementy dramy i relaksacji. Z pewnością pomogą one wypracować wzajemne zaufanie, otworzyć się na nowe wyzwania i nabrać odwagi przed publicznymi występami. Emisja głosu - podczas warsztatów nasi Uczestnicy spróbują opanować prawidłową technikę emisji głosu, nauczą się sposobów dbania o głos, jako narzędzia do wydobywania dźwięku. Każdy dowie się, jak „rozgrzewać” głos, jak opanować drżenie przy trudnej sztuce łączenia oddechu z ruchami rąk i tułowia, równomiernego rozkładania siły oddechu oraz ekonomicznego zużywania strun głosowych. Impostacja głosu - pojęcie znacznie szersze niż emisja głosu - to podstawa warsztatu każdego Wokalisty. W programie: dążenie do uzyskania naturalnej emisji głosu, rozszerzenie skali głosowej, zwiększanie siły i kształcenie barwy głosu, ekonomia oddechu, ćwiczenia na tekstach mówionych i śpiewanych. Dykcja - czyli zajęcia pomagające usprawnić aparat mowy, ćwiczenie umiejętności synchronizowania pauz oddechowych z tekstem, poprawna artykulacja i akcentowanie. W tym bloku także zabawne „łamańce językowe” oraz indywidualne konsultacje z prowadzącym. Wokal indywidualny i zespołowy - śpiew solowy różni się znacznie od zespołowego. Ten pierwszy daje większe możliwości ekspresji i wyrażenia własnej osobowości scenicznej. Drugi wymaga dyscypliny, uwagi i umiejętności słuchania. Studium wokalno-aktorskie - piosenka aktorska, pop, soul, jazz, rock, hip hop, country, funky, blues, poezja śpiewana - każdy styl wymaga innej techniki śpiewu. Na zajęciach nasi Uczestnicy nauczą się wykorzystywać atuty własnego głosu w poszczególnych stylach oraz zdobędą wiedzę teoretyczną na temat każdego gatunku, bliżej zapoznają się z urokami sztuki musicalowej. W programie również prezentacja twórczości tzw. aktorów śpiewających, projekcje muzycznych oraz improwizacje aktorskie inspirowane muzyką. Ruch sceniczny - warsztaty obejmować będą między innymi: sposoby poruszania się na scenie, świadomość wykonywanych gestów i unikanie tych przypadkowych; wyrażanie siebie poprzez ruch sceniczny, ruch twardy i miękki, nauka analizy rytmu scenicznego, kształtowanie świadomości scenicznej i ruch w różnych formach widowisk scenicznych. Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych.

Co zabrać: Własne propozycje podkładów/piosenek (nieobowiązkowo), czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: WWOK1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WWOK2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe. Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat


„Ze stanowiska formy, typem sztuki jest muzyka. Ze stanowiska uczucia typem tym jest sztuka aktorska.” (Oscar Wilde)

Obóz Program:

Aktorski

Budowanie zespołu - zajęcia integracyjne, mające na celu zbudowanie zaufania w zespole teatralnym i poznania potencjalnego partnera scenicznego, a także ćwiczenia uruchamiające świadomość pracy z ciałem, wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami. Elementarne zadania aktorskie - na tych zajęciach położony zostanie nacisk przede wszystkim na naukę podstaw warsztatu aktorskiego poprzez nabycie świadomości ciała, gestu i słowa. W programie również: techniki aktorskie, sposoby budowania roli, ćwiczenie pamięci emocjonalnej czy praca z partnerem scenicznym. Dykcja - są to zajęcia oparte na licznych ćwiczeniach prowadzących do usprawnienia aparatu mowy. Poprawne wymawianie głosek, wyraźne i klarowne artykułowanie, a także poprawność językowa, to korzyści wynoszone z owych zajęć. Emisja głosu - podczas warsztatów Uczestnicy nauczą się prawidłowego oddychania i wydobywania głosu z jak najlepszym efektem, zarówno jeśli chodzi o głośność, jak i brzmienie dźwięku. Ruch sceniczny - warsztaty obejmować będą między innymi: sposoby poruszania się na scenie, świadomość wykonywanych gestów i unikanie tych przypadkowych, wyrażanie siebie poprzez ruch sceniczny, ruch twardy i miękki, nauka analizy rytmu scenicznego, kształtowanie świadomości scenicznej.

Co zabrać: Wygodny strój do ćwiczeń fizycznych (np. dres), czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 13 - 19 lat

Terminy i ceny: WAKTOR1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN WAKTOR2: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Improwizacje aktorskie - ciekawa forma spontanicznej gry aktorskiej bez scenariusza. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co aktor ma robić na scenie, ani kim ma być. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu aktor poszukuje sam. Praca z tekstem - warsztaty skupione na znaczeniu słowa dotyczyć będą pracy nad tekstem literackim pisanym prozą i wierszem, interpretacją analizowanego tekstu, sposobem podawania tekstu ze sceny i zadaniami aktorskimi opartymi na tekście literackim. Planeta TEATR - czyli podstawowe terminy związane ze sztuką teatralną. W tym bloku zajęć Uczestnicy dowiedzą się kilku ciekawostek o najnowszych trendach we współczesnym teatrze, spektaklach i reżyserach, których nie wypada nie znać oraz metodach pracy nad rolą i procesem produkcji przedstawień w teatrach zawodowych. Pokaz finałowy - zwieńczenie tygodniowych warsztatów zimowych.W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: prezentacje multimedialne, koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych.


Obóz

Twórców Program:

Gier

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia.” (Albert Einstein)

ClickTeam - Uczestnicy korzystać będą z nowoczesnego oprogramowania Multimedia Fusion 2 firmy ClickTeam. Na początku skorzystają z prostych kreatorów, które krok po kroku pomogą zbudować dowolną grę. Zaczniemy od wybrania odpowiedniego scenariusza i zaprojektowania lub skorzystamy z gotowych elementów graficznych. Następnie, poszczególnym elementom trzeba przypisać konkretne zachowania i sposób interakcji. Wszystkie te czynności odbywają się w intuicyjny sposób. Dobrą lekcją będzie również „przerobienie” gotowych tutoriali, które pokazują jak wykorzystać zaawansowane funkcje programu Multimedia Fusion 2. Dzięki nim w krótkim czasie Uczestnicy stworzą własne menu startowe gry, wygaszacz ekranu i nauczą się bezpośrednio z programu publikować wyniki gry w Internecie. Grafika - nauczymy jak stworzyć własne postaci i elementy scenografii świata zewnętrznego przy wykorzystaniu programów graficznych takich jak Gimp, AdobePhotoshop i inne. Uczestnicy dowiedzą się, jaka jest różnica pomiędzy plikami wektorowymi, a rastrowymi, czy zdjęcia lepiej zapisywać w GIFach czy JPGach. Projektowanie gier Flash - w tym bloku zajęć Uczestnicy obozu zapoznają się z nowoczesnymi technikami animacji komputerowych, prostym montażem filmów i obróbką dźwięku. W programie Flash stworzą własna grę komputerową, którą będą mogli umieścić bezpośrednio na stronach internetowych. Nauczą się jak za pomocą komputera integrować dźwięk, obraz i efekty specjalne oraz jak tworzyć atrakcyjne prezentacje multimedialne. Turniej Gier - Uczestnicy zintegrują się przy turniejach gier sieciowych, również tych stworzonych przez siebie. W czasie obozu odbędzie się też turniej gier na konsolach Sony Playstation 2 z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego i profesjonalnego nagłośnienia. Dostarczy to naprawdę dużej dawki emocji, adrenaliny i rywalizacji. Rodzicom gwarantujemy odpowiedzialny dobór gier i czasu zabawy. Szczypta tradycji - aby tworzyć ciekawe scenariusze gier, trzeba najpierw poznać trochę historii. Nie będą to jednak nudne lekcje, ale fascynująca przygoda z najbardziej popularnymi grami planszowymi wszechczasów: Monopoly, Scrable, Jungle Speed, Osadnicy z Catanu - to tylko niektóre pozycje, z których będziemy korzystać. Oprócz powyższych, do dyspozycji będą także gry karciane, szachy i warcaby. Z doświadczenia wiemy, że jest to doskonały odpoczynek od komputera i jednocześnie genialna inspiracja dla młodych Twórców. W Sieci - dla odprężenia w wolnym czasie zintegrujemy się podczas turniejów gier sieciowych. Dreszczyk emocji, zdrowa rywalizacja i umiejętność grania w sieci to również ważne chwile obozowego relaksu, a przy okazji łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZTGRY1: 22.01 - 28.01.12 899 PLN ZTGRY2: 05.02 - 11.02.12 899 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Izabella

wiek: 12 - 16 lat


Pierwsze kroki z

i Program:

nartami

snowboardem

Obóz ma na celu łagodne wprowadzenie naszych Najmłodszych Uczestników w świat białego szaleństwa. Program przeznaczony jest dla Dzieci, które nie miały w przeszłości kontaktu z nartami czy snowboardem. Poprzez zabawę i odpowiednie natężenie zajęć zarazimy je miłością nie tylko do nart i snowboardu, ale także do zdrowego stylu życia, jaki promują sporty zimowe. W młodości łatwiej nabywa się umiejętność jazdy, dzięki temu w przyszłości można nabierać systematycznie doświadczenia i czerpać z narciarstwa przyjemność, relaks i czystą frajdę! Wyjątkowe podejście - zajęcia narciarskie przerywane będą zabawami na śniegu, czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości Najmłodszych. Ośrodek położony jest ok. 150m od najbliższego wyciągu, na którym będziemy stawiać pierwsze kroki, dlatego Instruktor może w każdym momencie zarządzić przerwę na regenerację w ośrodku i rozgrzanie zmarzniętych rączek. Czemu na obóz? - w czasie zajęć w grupie Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa, co wg nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe - prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwalają z jednej strony zachować indywidualne podejście a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami. Sprzęt - dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiednio dobrany pomoże Maluchom w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie posiadają własnego sprzętu Instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Sprzęt wypożyczamy za dopłatą 150zł/turnus. Wymagamy, aby każdy Uczestnik posiadał swój własny kask narciarski. Karnety i trasy - w czasie Obozu zapewniamy karnety narciarskie. Na początku będziemy korzystać z najbliższych ośrodków i wyciągów, zaczynając od podchodzenia na tzw. oślich łączkach, potem przyjdzie czas na naukę jazdy na orczyku. W ramach postępów Uczestnicy wybiorą się także na dalsze trasy. Ilość zajęć - codziennie na stoku będziemy spędzać od 3 do 4 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Po zajęciach Instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach, oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim. Oprócz szaleństw na stokach proponujemy jeszcze: Zimowe Kino - wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla Dzieci.

Zajęcia plastyczne - po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła. Co zabrać: Kask narciarski, opcjonalnie – narty/snowboard, buty narciarskie/snowboardowe, dwie czapki, szalik, rękawiczki zwykłe i narciarskie, kombinezon narciarski, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: NSW1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN NSW2: 22.01 - 28.01.12 999 PLN NSW3: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 6 - 13 lat


h Obóz dla młodyc

w

ardzistó o b w o n S i y z r ia Narc Program:

Obóz przeznaczony jest dla Dzieci, które jeżdżą już na nartach lub snowboardzie. W czasie wyjazdu Uczestnicy będą podnosić posiadane umiejętności pod czujnym okiem Instruktorów. Poprzez odpowiednie natężenie zajęć zarazimy ich miłością nie tylko do nart i snowboardu, ale także do zdrowego stylu życia, jaki promują sporty zimowe. W młodości łatwiej nabywa się umiejętność jazdy, dzięki temu w przyszłości można nabierać systematycznie doświadczenia i czerpać z narciarstwa przyjemność, relaks i czystą frajdę! Wyjątkowe podejście - zajęcia narciarskie będą przerywane zabawami na śniegu, czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości Najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania, doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem Instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami. W programie także: audiowizualne metody nauczania, wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku. Czemu na Obóz? - w czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa, co wg nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych Grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami. Sprzęt - dobór sprzętu ma ogromne znaczenie, odpowiednio dobrany pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie posiadają własnego sprzętu Instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Sprzęt wypożyczamy za dopłatą 150zł/turnus. Wymagamy, aby każdy Uczestnik posiadał swój własny kask narciarski. Karnety i trasy - w czasie Obozu zapewniamy karnety narciarskie. W zależności od umiejętności zaczynać będziemy od prostych pobliskich tras, aby następnie wybrać się na Stożek, Soszów czy Jawornik. Ilość zajęć - codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Najwytrwalsi wybiorą się także na nocne oświetlone stoki! Po zajęciach Instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim. Oprócz szaleństw na stokach proponujemy jeszcze: Zimowe Kino - wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci. Zajęcia z pierwszej pomocy - Dzieci wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Zajęcia plastyczne - po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na wyjątkowych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła. Co zabrać: Kask narciarski, opcjonalnie – narty/snowboard, buty narciarskie/snowboardowe, dwie czapki, szalik, rękawiczki zwykłe i narciarskie, kombinezon narciarski, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Terminy i ceny: ZNS1: 15.01 - 21.01.12 999 PLN ZNS2: 22.01 - 28.01.12 999 PLN ZNS3: 29.01 - 04.02.12 999 PLN Cena zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie 4 razy dziennie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln). Cena nie zawiera: Dojazdu.

Miejsce: Wisła - Słoneczny Gród

wiek: 6-13 lat


FreewstCyzleocwhyacOhbóz .02.2012) by TouchDown Team (4-11

Przygotowaliśmy prawdziwy Hit, dla wszystkich chcących szkolić się we FreeStylu! Zapraszamy wszystkie osoby już potrafiące jeździć oraz chcące nauczyć się jazdy freestylowej na snowparkach, trasach i off-roadach! Szpindlerowy Młyn to zdecydowanie najlepszy ośrodek narciarski w Czechach i jeden z lepszych SnowParków, na którym rozgrywane są zawody każdej rangi. To idealne miejsce do nauki Freestylu! Zakwaterowanie - W świeżo odnowionym pensjonacie Horalka położonym na stoku. Wychodzicie, przypinacie snowboard, narty i zjeżdżacie nartostradą! Dodatkowy plus to przepiękna panorama rozciągająca się na całą dolinę oraz wszechogarniający spokój. Pensjonat rodzinny oferujący wiele miejsca do rekreacji oraz wieczornych zajęć. http://www.pensionhoralka.cz/ Wyżywienie - 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją i kończy się śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną. Freestylowa Kadra - TouchDown Team - Młodzi acz doświadczeni i wyszkoleni profesjonaliści pełni pasji i zapału! Instruktorzy narciarstwa, snowboardu, wychowawcy, kierownik i lekarz dostępny 24h/dobę. Będziecie ubezpieczeni od kosztów leczenia oraz ratownictwa. Więcej na www.kompas.pl SnowPark w Szpindlerowym Młynie - Znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej i jest dostępny zarówno z czarnej jak i z czerwonej trasy zjazdowej. Snowpark tworzą dwie skocznie z dwoma wybiciami, seria przeszkód (raile, boxy itp.), trasa crossowa, teren do big air even, half-pipe. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie zawodów pucharu Czech oraz mistrzostw RCz jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata. Wyciągi, trasy, skipassy - Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/defaultpl.aspx. Ceny skipasów (6 dni jazdy): Dzieci (urodzone po 1. 11. 1999) 2060CZK, Juniorzy (urodzeni po 1. 11. 1995) 2510CZK, pełnopłatne 3200CZK. 1CZK = ok. 17groszy. W programie obozu: Freestyle na snowparkach czyli jibbing – nauka wykonywania trików na przeszkodach (boksach, rurkach itp.) oraz skoki na kickerach (hopach). Nauka ollie (wyskoku do wybicia na przeszkody i boksy), 50-50 na boksie prostym, obrót 180 st. na małym kickerze. Boardslide i boardslide frontside; skoki proste z grabami (indy, metod, nosegrab), obrót 360 st. z grabem i inne. Buttering na trasach - czyli świrki-wirki na stoku: zjazd wzbogacony o obroty 180 st., 360 st., „bączki”, wybicia z muld, nose i tale pressy oraz inne. Freeride (na off-road) - czyli po prostu jazda w puchu poza trasami.

Oprócz tego - zjazdy na byle czym, wieczorne kino, dyskoteki, spacery po miasteczku, gry integracyjne oraz dużo czasu na podziwianie widoków z gorącą herbatą… a także czerpanie przyjemności z odrobiny czeskiego luzu, który każdy pokocha. Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: dowód osobisty lub paszport, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Sprzęt narciarski/snowboardowy, obowiązkowo KASK! Cena zawiera: Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 PLN), KL Signal Iduna, szkolenie narciarskie/snowboardowe freestyle, opiekę lekarza. Termin: 4-11.02.2012 Cena: 1399 PLN Cena nie zawiera: ceny skipasów, dojazdu.

wiek: 13 - 19 lat


FreestyOlboózwwyCzechach (15-22.01.2012) by TouchDown Team

Przygotowaliśmy prawdziwy Hit, dla wszystkich chcących szkolić się we FreeStylu. Zapraszamy wszystkie osoby już potrafiące jeździć oraz chcące nauczyć się jazdy freestylowej na snowparkach, trasach i off-roadach! Szpindlerowy Młyn to zdecydowanie najlepszy ośrodek narciarski w Czechach i jeden z lepszych SnowParków, na którym rozgrywane są zawody każdej rangi. To idealne miejsce do nauki Freestylu! Zakwaterowanie - Super klimatyczny i miły Pensjonat Hromovka położony na stoku. Wychodzicie, przypinacie snowboard, narty i zjeżdżacie nartostradą! Dodatkowy plus to przepiękna panorama rozciągająca się na całą dolinę oraz wszechogarniający spokój. Prowadzony przez przemiłych podróżników, wypełniony pamiątkami z całego świata należy do UNESCO CLUB. (www.hromovka.cz) Wyżywienie - 2 posiłki dziennie – śniadanie, obiadokolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją i kończy się śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną. Freestylowa Kadra - TouchDown Team: Młodzi acz doświadczeni i wyszkoleni profesjonaliści pełni pasji i zapału! Instruktorzy narciarstwa, snowboardu, wychowawcy, kierownik i lekarz dostępny 24h/dobę. Będziecie ubezpieczeni od kosztów leczenia oraz ratownictwa. Więcej na www.kompas.pl SnowPark w Szpindlerowym Młynie - Znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej i jest dostępny zarówno z czarnej jak i z czerwonej trasy zjazdowej. Snowpark tworzą dwie skocznie z dwoma wybiciami, seria przeszkód (raile, boxy itp.), trasa crossowa, teren do big air even, half-pipe. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie zawodów pucharu Czech oraz mistrzostw RCz jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata. Wyciągi, trasy, skipassy - Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/defaultpl.aspx. Ceny skipasów (6 dni jazdy): Dzieci (urodzone po 1. 11. 1999) 2060CZK, Juniorzy (urodzeni po 1. 11. 1995) 2510CZK, pełnopłatne 3200CZK. 1CZK = ok. 17groszy. W programie obozu: Freestyle na snowparkach czyli jibbing – nauka wykonywania trików na przeszkodach (boksach, rurkach itp.) oraz skoki na kickerach (hopach). Nauka ollie (wyskoku do wybicia na przeszkody i boksy), 50-50 na boksie prostym, obrót 180 st. na małym kickerze. Boardslide i boardslide frontside; skoki proste z grabami (indy, metod, nosegrab), obrót 360 st. z grabem i inne. Buttering na trasach - czyli świrki-wirki na stoku: zjazd wzbogacony o obroty 180 st., 360 st., „bączki”, wybicia z muld, nose i tale pressy oraz inne. Freeride (na off-road) - czyli po prostu jazda w puchu poza trasami. Wieczorami: Videocoaching - wychwytywanie niedociągnięć, uwagi Instruktorów i pytania Uczestników, wybór tricku dnia, wykłady na temat kultury Freestylu, serwisu sprzętu oraz wykłady na temat bezpieczeństwa na stoku.

Oprócz tego - zjazdy na byle czym, wieczorne kino, dyskoteki, spacery po miasteczku, gry integracyjne oraz dużo czasu na podziwianie widoków z gorącą herbatą… a takżeczerpanie przyjemności z odrobiny czeskiego luzu, który każdy pokocha. Co zabrać: Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: dowód osobisty lub paszport, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL. Sprzęt narciarski/snowboardowy, obowiązkowo KASK!

Cena zawiera: Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 PLN), KL Signal Iduna, szkolenie narciarskie/snowboardowe freestyle, opiekę lekarza. Termin: 15.01-22.01.2012 Cena: 1699 PLN Cena nie zawiera: ceny skipasów, dojazdu.

wiek: 13 - 19 lat


O NAS Nasza firma działa na rynku turystycznym od 1998 roku. Wspinaczka górska, dalekie podróże, survival, samochody terenowe, a z drugiej strony teatr, kino sztuka... Te sprzeczności połączyły się ze sobą tworząc Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS. To co do tej pory było naszym hobby, postanowiliśmy uczynić pracą. Według Nas jest to jedyny, skuteczny, sposób na robienie rzeczy porywających i zapierających dech w piersiach. Już od 13 lat robimy to, co lubimy. Codziennie stajemy przed wyzwaniami, szukamy wszelkich nowinek, tworzymy programy. Wszystko po to, aby nasi Klienci mogli jak najszybciej zakosztować nowości korzystając z naszych usług. W dniu dzisiejszym jesteśmy właścicielem takich marek jak: Letnie Obozy Przygody, Interkamp, Wakacyjna Szkoła Magii.

Na przestrzeni 13 lat udało nam się zdobyć: • zaufanie wielu tysięcy Rodziców, którzy co roku oddają nam pod opiekę swoje Dzieci, • wiele nagród, medali certyfikatów i wyróżnień na targach turystycznych, • ugruntowaną pozycję na rynku turystycznym i szkoleniowym, • stabilne, znane i rozróżniane marki, • setki Agentów w całej Polsce sprzedających naszą ofertę, • młodą, wykwalifikowaną Kadrę, która z pasją oddaje się pracy, • zaufanie tysięcy Klientów, którzy co roku powierzają nam swój wolny czas.


Zima 2012  
Zima 2012  

Katalog Zima 2012

Advertisement