Page 12

Recenzje

Smocze łzy [EPIC][Violence][Przygoda][Fantasy] Autor:Tościk xD » Cahan Rzadko kiedy spotyka się bardzo długie fanfiki, a jeszcze rzadziej bardzo długie, dobre fanfiki. Dzisiaj przedstawię wam jedno z takich opowiadań. Klacze i ogiery, poznajcie „Smocze Łzy”!.

potężnym magiem. W pewnym momencie stary gad porywa podopiecznego Twi i edukuje go w sztuce czarnoksięskiej. Oddziały Księżniczek starają się odbić Spike’a i uwięzić Keegena, który ma nie jednego kuca na sumieniu.

Największe dzieło Tosta nie bez powodu nazywa się „niekończącą się historią”. Jego objętość wynosi bowiem około 80 rozdziałów i to bynajmniej nie krótkich!

Jest to historia wielowątkowa, pełna zwrotów akcji oraz nowych, wyrazistych postaci. Prócz czerwonołuskiego Keegena, poznajemy też „jego kucyka” Legitusa, kaleką smoczycę Leanorę oraz wiele innych postaci. Choć to smoki grają pierwsze skrzypce, to zdradzę też, że pojawiają się ważne wątki Księżniczki Luny oraz Zecory.

„Smocze Łzy” opowiadają o dorastającym Spike’u, któremu nie dość, że wyrosły skrzydła, to na dodatek odkrył w sobie talent magiczny, co jest niezwykle rzadko spotykaną cechą u jego rasy. Młody smok nie kontroluje jednak swojej nowej mocy, przez co staje się zagrożeniem dla siebie i dla innych. Za zgodą Celestii Twilight postanawia nauczać go magii. Tymczasem z lodowca w Gryfich Górach uwalnia się pradawny smok- Keegen, który jest przy okazji

12

Do ważniejszych wątków należą walka Keegena z pasożytniczym demonem, który próbuje przejąć nad nim kontrolę oraz wątek Leanory, która pomaga wychowywać osierocone smoczątka, by te mogły powrócić na wolność.

Brohoof nr 4/23 (marzec 2013)  
Brohoof nr 4/23 (marzec 2013)  
Advertisement