Page 43

11. Nie narzekaj — Rzucił wreszcie w jego stronę Brownie, który uznał, że skoro jest kucem to może chrzanić wszystko, nawet swoją orientację seksualną i poczucie przyzwoitości. 12. — Cześć! — Przywitała się radośnie. — Jestem Lyra Heartstrings, miło was poznać! Jak się nazywacie? — Rozejrzała się po twarzach pasażerów. Młodzież była zszokowana, poza jednym wyrostkiem którego twarz nagle rozjaśnił tryumfalny uśmiech.

Publicystyka

Złe kopyta bolą całe życie…

— Ciesz się… — Mruknęła siedząca obok niego nastolatka. Babcia jako pierwsza się ocknęła z tego, pewnego rodzaju, letargu. 7. Widok własnej, nieogolonej, brzydkiej mordy w lustrze, w poniedziałkowy poranek może przestraszyć każdego, nawet wspaniałą księżniczkę, władającą krainą pełną tęczy, kucyków i innych tego typu pierdół, od których małe dziewczynki dostają ślinotoku, a ich męskie odpowiedniki odruchu wymiotnego.

— Maria… Czym jesteś? — Sięgnęła do leżącej na jej kolanach torebki i wyciągnęła z niej okulary, które nałożyła od razu na nos. — Niemców widziałam… Ruskich widziałam… Ale czegoś takiego nie.

8. Och, i robi się gorzej: Eddy wybiera dzisiejszy film. Będziemy oglądać “Tylko Strzelaj”, Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic do tego, ale czy chociaż raz nie mógłby wybrać czegoś co nie ma dwucyfrowej ilości trupów (Odpowiedzią jest “tak, jak długo ma trzycyfrową ilość trupów”.). 9.Lol przestań być ciotą. to tylko kucyki w gejowskich kolorach… to my mamy atomówki… One też: 10. Diana ze swej strony cieszyła się — miała przeczucie, że znów będzie śnić o młodym, ciemnowłosym czarodzieju, który w szkole magii musiał odnaleźć tajemniczą komnatę i zmierzyć się w niej z potwornym bazyliszkiem…

13. Ech… No dobra, spróbuję… — powiedział zrezygnowanym tonem Piotr, po czym faktycznie wyciągnął z kieszeni komórkę i wybrał numer z listy kontaktów — Hej, mamo… Tak, byłem u weterynarza z papugami… No, no, tak… I spotkałem

42

Brohoof 7/2012  

Siódme wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof”

Advertisement