Page 35

Na tym kończy się poczet gwiazd i gwiazdeczek Canterlotu, lecz czymże byłby zamek bez szlachty? W tym przypadku większość ma wspólną cechę — snobizm i zamiłowanie do równie snobistycznych kuców. W przeciwieństwie do gwiazd mody, ci niemal wszyscy pojawili się w II sezonie, w dodatku jedynie w odcinku „Sweet and Elite”. Najpierw jednak wypadałoby wspomnieć o wyjątku od tej reguły. Książę Blueblood, siostrzeniec Celestii i Luny, wystąpił po raz pierwszy w fantazjach Rarity już w trzecim odcinku, zaś realny występ miał w ostatnim odcinku I sezonu. Lecz w przeciwieństwie do jednorożca, którego krawczyni sobie wyobraziła, Blueblood dał się poznać jako osoba przeraźliwie bojąca się brudu, egocentryczna i bardziej delikatna niż Rarity. Ta z kolei poczuła się tak zażenowana jego postawą, iż zniszczyła pozostawiony na schodach pantofelek ze strachu, iż „książę” ją odnajdzie. I na tym — można by pomyśleć — występ Blueblooda się kończy, lecz w wyżej wymienionym odcinku „Sweet and Elite” pojawił się dwa razy — raz w operze wśród widowni, gdzie tak jak Rarity oglądał wystawianą sztukę. Za drugim razem — co ciekawe — razem z nią chrzcili statek. Później już Blueblood się nie pojawiał — nie zjawił się nawet na królewskim weselu w Canterlocie.

Często widuje się go w towarzystwie jego żony (choć nienazwanej w serialu, ochrzczonej przez fandom jako Fleur de Lis). Ostatni raz swe kwestie wypowiada pod koniec odcinka „Sweet and Elite” broniąc dobrego imienia Rarity zszarganego nieumyślnie przez przyjaciółki, później jednak ma swój krótki występ podczas wesela w Canterlocie, gdzie zrobione mu zostaje zdjęcie z naszą fioletogrzywą bohaterką.

Publicystyka

później się już nie pojawia. Poza swoją niebieską (nawiązując do imienia: szafirową) grzywą Shores wyróżnia się także przesadną ilością ozdób.

Ostatnia dwójka kucyków to także małżeństwo, choć w tym przypadku to główni „źli” odcinka (choć „źli” to dość mocne słowo). Jet Set i jego żona Upper Crust jako pierwsi spotykają Rarity w Canterlocie i szybko obdarzają ją uczuciem niższości, gdy tylko dowiadują się, iż ta pochodzi z Ponyville. Szybko zmieniają jednak swe zdanie, gdy widzą, jak Fancy Pants zaprasza ją na wspólne oglądanie wyścigów, więc i oni zapraszają Rarity na swe przyjęcie ogrodowe. Gdy dołącza do niego także pozostała piątka przyjaciółek krawczyni (które, delikatnie mówiąc, nie były tak wyrafinowane i eleganckie jak reszta), Jet i Uppet wyśmiewają całą szóstkę, krytykując przy tym suknię Twilight uszytą z okazji urodzin przez Rarity. Finalnie, zmieniają swą postawę raz jeszcze — gdy Fancy Pants staje w obronie protagonistek i chwali wytwór Rarity, ci także to robią, zamawiając suknię w kilku sztukach.

Spoza rodziny królewskiej pojawiły się jeszcze cztery kuce. Jeden z nich, Fancy Pants, jest osobą o tyle ciekawą, iż mimo swego snobizmu (z Rarity chciał się zapoznać, dopiero gdy usłyszał, iż ta ma kwaterę w Canterlocie) ma przyjazne usposobienie. To właśnie on wprowadził Rarity między elitę Equestrii i to on był odpowiedzialny za jej rozgłos wśród śmietanki towarzyskiej.

34

Brohoof 7/2012  

Siódme wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof”

Advertisement