Page 11

Niestety nowy negatywny charakter bardzo mnie zawiódł. Choć mniej więcej wiedziałem już o wiele wcześniej, jak on będzie wyglądał, wciąż miałem nadzieję, że jednak w jakiś sposób poprawią jego wygląd. Marna moja nadzieja. Kuc ten wygląda tak, jakby był stworzony za pomocą jakiegoś generatora OC. Marnie i tandetnie.

Jego charakter i zachowanie także pozostawiają wiele do życzenia. Przypomina mi on nieumarłych z jednego z miliona filmów o zombie. Krótkie wyrażenie swojej żądzy i tyle z kwestii. No i trochę złowieszczego śmiechu oraz powarkiwań. Po tym jak spotkałem Discorda, Trixie, Nightmare Moon i Chrysalis spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. Filar fabuły został zaniedbany. Oczywiście można całą winę zrzucić na krótki czas antenowy — wyłączając przypomnienie tego, co działo się w pierwszym odcinku, napisy początkowe i końcowe oraz wejściówki mamy około 40 minut na przedstawienie całej fabuły. Jednak moim zdaniem to nie jest dobre usprawiedliwienie. Spokojnie można było zrezygnować z krótkich gagów, które nie były istotną częścią fabuły i opowiedzieć coś o tak poważnym wrogu.

Recenzje

dobrze nam znanych. Wyróżniają je… a jakże, kryształowa sierść, grzywa i ogon, a także rozbłyski w oczach w kształcie kryształów. Szczerze powiedziawszy, te kucyki podobają mi się bardziej niż oryginalne. Widać także, że twórcy serialu dość mocno przyłożyli się do ich stworzenia.

Mam wrażenie, że będąc w Crystal Empire niektóre kucyki z Mane 6 zapomniały o tym jakie elementy harmonii reprezentują. Najbardziej ubodło mnie zachowanie Rarity, która tak bardzo skupiła się na tym, jak pięknie by wyglądała jako kryształowy kucyk, że zupełnie nie miała czasu na bezinteresowną pomoc swojej najlepszej przyjaciółce. Czy tak zachowuje się element hojności? Zostawmy już Rarity w spokoju. W końcu miała też trochę racji — jako kryształowy kucyk wyglądała naprawdę pięknie. Inne klacze z Mane 6 nie odstawały za bardzo od niej. Do gustu przypadły mi także Rainbow Dash, Twilight Sparkle i Applejack. No właśnie, co się stało z AJ? Dlaczego nagle element szczerości zaczął naciągać i ukrywać prawdę, a w końcu kłamać? Rozumiem, że robiła to w szczytnym celu, ale droga Meghan, nie tak zachowuje się osoba szczera. To inny kucyk — omawiana przeze mnie wcześniej Rarity — sprawnie posługuje się kłamstwem, co pokazała chociażby w odcinku Sweet and Elite.

Nieśmiała Fluttershy i naprawdę bardzo lojalna Rainbow Dash zostały lepiej przedstawione od poprzednio wymienionych ode

10

Brohoof 7/2012  

Siódme wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof”

Advertisement