Page 45

» Salmonella

Wszyscy DJ-e idą do nieba

Ten album mógł być wydarzeniem roku – i to zarówno 2013, jak i 2014, bo jego premiera miała miejsce w noc sylwestrową. Czy faktycznie jest? Nie jestem pewna. Czy oznacza to, że nie warto zwrócić na niego uwagi? Bynajmniej.

Czekałam na niego przez prawie dwa miesiące. Dlaczego? Po pierwsze – bodaj najlepsza akcja promocyjna w dziejach fandomu. Nie mówię nawet o samych wypuszczonych wcześniej utworach – chociaż Filly Dreams to naprawdę dobra piosenka stanowiąca świetną zapowiedź klimatu albumu. Tym, co naprawdę sprawiło, że płyty nie mogłam się doczekać, był teledysk do Everything’s staged – intrygujący zarówno piosenką, jak i stroną wizualną. Reszta czynników, które sprawiły, że dzień premiery zaznaczyłam sobie w kalendarzu na czerwono zawiera się w jednym zdaniu: Jeff Burgess wydaje album koncepcyjny.

Muzyka

Jeff Burgess & the Bad Mares – Autumn Nights Nasz fandom ma wielu świetnych muzyków – z których Jeff jest moim ulubionym – i jeszcze więcej doskonałych piosenek, ale liczba ta niestety drastycznie różni się od ilości dobrych albumów. Większość, może poza krążkami Le Soldat Brony’ego, są zupełnie nieprzemyślanymi zbieraninami wcześniej już udostępnionych utworów. Wyjątkiem są tu wielkie collaby (Seeds of Kindness czy Rainbow&Rooted), które zaliczają się jednak do zupełnie innej kategorii, ewentualnie albumy Carbon Maestro czy zeszłoroczny Harmony’s Bond Megaphoric i Joaftheloafa, zadziwiająco spójny mimo bycia taką właśnie „składanką” uprzednio wydanych utworów. Mimo wszystko nasz fandom stoi raczej pojedynczymi utworami, nie płytami – i w tym momencie na ratunek przybywają Griffinilla, BassbeastJD, Digibrony, Steven A. D., Dane Hager, Lauren Finkel, Feather, Mountain Mares, Rina-chan, AcousticBrony, MEMJ0123, Cats Millie i Heathrin18 pod wodzą Jeffa Burgessa. Ta grupa stworzyła album koncepcyjny – za pomocą muzyki postanowili opowiedzieć historię wzlotów i upadków Vinyl Scratch. W warstwie tekstowej, stworzonej głównie przez Jeffa, w przypadku dwóch piosenek wspieranego przez Cat Millie i DigiBrony’ego, wyszło im to całkiem nieźle – tylko nieźle, bo pomimo wielu dobrych tekstów część z nich ociera się o banał. Miło jednak czuć w utworach, choćby w Makeout Spots, ślady niekoniecznie wyszukanego humoru Jeffa z początków jego kariery. Wracając jednak do tematu - pod względem tekstów moje ulubione utwory to chyba Everything’s Staged, I’ve got it all i Slave (Intro). Ten ostatni jest zresztą świetny pod każ-

45

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Advertisement