Page 37

Punkt zapalny we wszystkich internetowych dyskusjach. Posiadanie tulpy jest w fandomie różowych koników uważane za silną chorobę, którą powinno się egzorcyzmować. Z całym szacunkiem, ale na dobra sprawę to jest tak samo nienormalne jak cały fandom. I tu i tu robimy rzeczy, które ciężko wytłumaczyć żelazną logiką, które są nieszkodliwe dla otoczenia, a które dają nam radość. Obojętne, czy wierzyć stronie, która widzi w tulpach reakcje na brak życiowej satysfakcji seksualnej, czy raczej romantyczne poszukiwanie przyjaciela, nie jest to coś złego.

Hiperanaliza

Publicystyka

Tulpy

Robię to, bo mam naturę badacza i podobna hiperanaliza sprawia mi wielką frajdę. Jednak niejednemu broniaczowi to przeszkadza, który (słusznie zresztą) przypomina, że naciągamy rzeczywistość. Tak, ale co w tym złego? Gdyby nie tacy analitycy, to fandom nie wiedziałby o kucach większości tego, co wie, a wikipedia świeciłaby pustkami. I skąd wy wszyscy wiedzielibyście, że w kucach jest motyw muzyczny z Jak Zostać Królem, polska Celestia i Sara z Ed, Edd, Eddy to ta sama osoba, w piosence Perfect Stallion mamy przedstawiony pogrzeb, w Cutie Pox/Znaczkowej Ospie są chłopaki z filmu Big Lebowski, a łuki pojawiły się już w pierwszym sezonie?

Nie pożądaj kucyka bliźniego swego Ostatni temat na dziś, to zazdrość o cudze kucyki. Zazdrość w sensie całkiem dosłownym, czyli ludzie odczuwają dyskomfort słysząc, że ktoś inny ma tego samego kucyka za ulubieńca i co gorsza, ma jego portrety, figurki, opisuje go w fikach albo (o zgrozo!) łączy go w związkach z jakimiś innymi postaciami. A może nawet własnym OC!

Tak! Shining Armor jest szlachcicem, bo ma tarczę herbową! Potwierdzone!

Tak. Należę do tych broniaczy, co przeglądają odcinki klatka po klatce i szukają w tym drugiego dnia, podtekstów i racjonalizują czasami najbardziej absurdalne zachowania Pinkie Pie. Tak, wiem, że to tylko bajka dla dzieci, a twórcy na 90% nie mieli pojęcia o wielu rzeczach, które fandom znalazł w ich dziele. Dobrym przykładem jest tutaj Terry Pratchett, który nieraz powtarzał, że jest zaskoczony, ile podtekstów odnajdują w jego książkach czytelnicy. Podtekstów, których tam świadomie nie zamieścił.

Ludzie, litości. To tylko fikcyjne postacie. To tylko kucyki. Ponadto każdy ma własną wyobraźnię, w której mieszkają jego własne koniki, u każdego inne. Inaczej ja odbieram i wyobrażam sobie Twilight, a inaczej dowolny broniacz. Tym moralizatorskim akcentem chciałbym zakończyć powyższy artykuł. Większość tych problemów i bólów można uniknąć, jak będziemy wobec siebie bardziej serdeczni i wyrozumiali. Wtedy oszczędzimy stresów sobie i naszym kolegom. Trzy pierwsze ilustracje w artykule są autorstwa Ruhisu (Ruhisu). Księżniczka Over Poweria jest postacią satyryczną..

37

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Advertisement