Page 14

Recenzje

Twilight Eats a Book » Cahan

[PL][Comedy][Random] Autor: adcoon Tłumacz: aTOM

Lubię czasem poczytać coś lekkiego, krótkiego i zabawnego. Właśnie takim opowiadaniem jest „Twilight Eats a Book” autorstwa adcoona. Fani totalnego randomu, oto coś dla was!

Opisy nie są zbyt rozbudowane i takie być nie muszą. To jest w końcu króciutka komedia, a nie ambitna powieść. Występuje ich dostateczna ilość, która jest dobrze wpleciona w akcję fanfika.

Fanfic, jak sama nazwa wskazuje, opowiada o Twilght jedzącej książki. Fioletowa klacz zgłodniała wieczorem, kiedy sklepy były już zamknięte. Niestety, lodówka okazała się pusta. Zdesperowana, wygłodzona i ciekawska bibliotekarka postanowiła spróbować zjeść książkę. W imię nauki oraz pustego żołądka! Twi zasmakowała w papierze bardzo szybko; okazało się nawet, że ma w tej dziedzinie talent, ponieważ zabrała się niczym prawdziwa kucharka za kulinarne eksperymenty. Błyskawicznie doszła do takiej perfekcji, że jej wyroby zasmakowały nawet innym kucykom.

Fabuła jest krótka i nieskomplikowana; w tym wypadku nie jest to wadą. Opowiadanie miało być lekkie i zabawne, i takie właśnie jest. Mózg czytelnika miał się wyłączyć i się wyłącza.

Głównym atutem tego opowiadania jest przypadkowość. „Twilight Eats a Book” może spokojnie robić za przykład totalnego, rozbawiającego do łez randomu. W końcu jeśli jedzenie książek nie jest dziwne, to znaczy, że Discord przejął kontrolę nad światem. Postacie zostały bardzo dobrze przedstawione. Ich serialowe charaktery zostały w fanfiku świetnie odwzorowane i przedstawione, choć Twilight jest nieco bardziej szalona niż w kreskówce. Wygląda to naturalnie, co jest sporym plusem. Humor tego opowiadania jest dość specyficzny. Rzadko kiedy spotykam dobry humor sytuacyjny, a w tej historii jest go dużo. Na dodatek spełnia swoje założenie i rozbawia czytelnika. Żarty słowne też występują i bawią. 14

„Twilight Eats a Book” poleciłabym każdemu fanowi łatwych, głupich i przez to zabawnych ‚one shotów’. Opowiadanie to może spokojnie konkurować z takimi dziełami, jak „Pinkie Pie learns a new word”, czy „Luna takes a shower”. Odradzam jednak miłośnikom ambitniejszych lektur oraz dłuższych tekstów.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Advertisement