Page 13

» Foley

[Comedy][Dark][Slice of Life] Autor: Nicolas Dominique

Drodzy bronies i pegasisters! Lepiej się przygotujcie, bowiem nadszedł czas, żeby się bać… albo pękać ze śmiechu. To zależy, bo prezentowany fanfik zawiera w sobie elementy, dzięki którym obie wymienione przeze mnie czynności są możliwe.

ści. Na uwagę i duże gratulacje zasługuje już sam pomysł – bo kto mógłby wpaść na opisanie w taki sposób Wigilii morderców? Można to zaliczyć do czarnej komedii, z naciskiem na to drugie, gdyż niekontrolowane napady śmiechu, tudzież lekki uśmiech na twarzy będą się zdarzać często.

Co prawda święta już za nami, choinki rozebrane, ale to nie powód, żeby zapominać o fanfikach, których akcja dzieje się w Wigilię. W końcu czy w zimie nie sięgnąłbyś po opowiadanie, którego akcja toczy się w lecie? Na pewno.

Drugim plusem są ciekawe nawiązania do wielu innych dzieł oraz postaci, także dobrze jest znać przynajmniej tę popularniejszą fandomową literaturę. Oczywiście ich wykorzystanie pozostaje na najwyższym poziomie, aczkolwiek niektóre sytuacje mogą nam się nie spodobać, jeśli pewne fanfiki nie przypadły do naszego gustu.

Zgodzicie się chyba, że każdy spędza święta na swój sposób. Tak też jest z mordercami… Jak nietrudno się domyślić, to właśnie o nich jest ten fanfik. Zapewne po tytule niektórzy z Was spodziewają się, że owe postacie również w Wigilię zajmują się swoimi ofiarami. Cóż, autor pokazuje nam, że jednak nie. Chociaż… ich święta są nietypowe. Akcja rozpoczyna się, kiedy pewien kucyk, którego imienia nie zdradzę, wędruje na Wigilię zorganizowaną przez najznamienitszych zabójców Equestrii – grupę Szkarłatnych Kopyt. Czyż to nie zaszczyt? Nasz bohater będzie miał do czynienia z innymi, świetnie przez nas znanymi postaciami, które w mniej lub bardziej wyrafinowane sposoby uszczuplają populację krainy. Jak przebiega u nich Wigilia? Czy łatwo zapanować w ogóle nad taką zgrają i ich zapędami? To już trzeba przeczytać…

Recenzje

Mordercza Gwiazdka

Kolejnym pozytywem jest motyw prezentów, które wystąpiły w opowiadaniu. W końcu to Wigilia, prawda? Powiem tutaj wprost – tak niespodziewanych, ale zarazem pasujących i śmiesznych upominków nikt by nie oczekiwał. Ogólnie rzecz biorąc, opowiadaniu nie brakuje niczego w kwestii opisów czy prowadzenia akcji. Mamy tu także składną fabułę bez luk, toteż pozostaje mi tylko pochwalić autora i zachęcić Was do przeczytania.

Nie da się ukryć, że fanfik nie należy do długich dzieł, wszakże był pisany pod presją czasu i limitu słów. Jednak w niczym nie umniejsza to jego doskonało13

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Advertisement