Page 12

Recenzje

Polowanie na Czerwoną Czapencję » Foley

[Comedy][Normal][One-shot] Autor: Landryn von Cat

Jakoś ostatnimi czasu czytam w większości same one-shoty, oczywiście wyjąwszy parę fanfików, na rozdziały których czekam z niecierpliwością. Do rzeczy… Chciałem Wam przedstawić krótki, utrzymany w świątecznej atmosferze fanfic, pod tytułem Polowanie na Czerwoną Czapencję. Brzmi nieźle, nie? Święta przyszły do Ponyville. Wszystkie grzeczne źrebaki chowają się pod ciepłą kołderką, pozostawiając swoje mieszkanie i ciastka na pastwę Mikołaja. Kim jednak jest wszystkim znany, hojny grubasek z czerwoną czapeczką? Co jeśli za odkrycie największej tajemnicy wszechświata można dostać uroczy znaczek? No właśnie... Jak naprawdę nietrudno się domyślić, akcja dzieje się w świątecznym Ponyville, a głównymi bohaterkami są oczywiście członkinie Znaczkowej Ligi – Sweetie Belle, Scootaloo oraz Apple Bloom.

kom prezenty, a te niegrzeczne podobno zjada… Kto rozpuszcza takie plotki? Czy Znaczkowej Lidze uda się odkryć tożsamość „Czerwonej Czapencji”? A może ich działania doprowadzą jak zwykle do nieoczekiwanych i zaskakujących biegów wydarzeń? Żeby się dowiedzieć, musicie po prostu przeczytać ten fanfic. Od strony technicznej tekstu nie jest zbyt dobrze, ale nie można też powiedzieć, że jest słaba. Naprawdę, bez żadnego problemu da się przeczytać, nie zwracając na to uwagi. Od strony fabularnej, prawie nic do zarzucenia. Jest przede wszystkim ciekawie, w niektórych momentach dosyć przewidywalnie, a w innych z kolei zupełne zaskoczenie. W sumie, zależy to jeszcze od czytelnika. Sprawnie i interesująco napisane wydarzenia powodują, że tekst jest naprawdę bardzo przyjemny w odbiorze. Parę razy na mojej twarzy zagościł też uśmiech, a to za sprawą umiejętnie wplecionego humoru. Ocena ogólna: minusem tego fanfika są między innymi ubogie opisy oraz nie zawsze dobra strona techniczna tekstu. Do plusów niewątpliwie należy ciekawy pomysł na tekst i ciekawe jego przedstawienie. Opowiadanie można polecić chyba każdemu, nadaje się idealnie, jako „lektura do kawy” czy po prostu w wolnej chwili, jako odskocznia od świata codziennego.

Otóż trzy klaczki wpadają na jeden ze swoich „genialnych” pomysłów na zdobycie znaczków… Dowiedzieć się, kto jest Mikołajem, który daje małym źreba12

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Brohoof 2 (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony: Friendship is Magic.

Advertisement