Page 27

Warto również wspomnieć o otulinach, które swego czasu w śląskim fandomie zrobiły prawdziwą furorę. Odbył się nawet jeden turniej walki tą bronią.

Plakat Pierwszego Zorganizowanego autorstwa Stabiego

Wracając jednak do znaczących wydarzeń – swego czasu śląski fandom słynął z absolutnego chaosu. Do pewnego momentu zabawny, może bagatelizowany w którymś momencie zaczął części uczestników przeszkadzać. Cztery osoby – Stachul, Resset, bobule i Ano - postanowiły wyjść naprzeciw nowym oczekiwaniom i 15 grudnia 2012 w Młodzieżowym Domu Kultury na, popularnie określanym Tauzen, Osiedlu Tysiąclecia odbył się I Zorganizowany Śląski Ponymeet. W panelach (m.in. o Biurach Adaptacyjnych), konkursach

(wiedzówce, rysunkowym i cosplay’u) i warsztatach (rysowania i pisania) wzięło udział ponad 120 osób, a impreza zebrała bardzo pozytywne recenzje. Furorę zrobiły tosty z serem, które uczestnicy mogli zrobić i zjeść na miejscu. Niecały rok później, bo 12 października 2012, miała miejsce jej kolejna edycja, tym razem w bytomskim Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych. Aukcja charytatywna, kucykowe dyktando, wiedzówka, kilka konkursów rysunkowych, panele o, między innymi, grze World of Equestria, uniwersum Fallout: Equestria, tłumaczeniu fanfików oraz… górnictwie – w takich atrakcjach wzięło udział ponad 160 osób. Nieocenioną pomoc wykazał Proenix, który zadbał o to by informatory dla uczestników wyglądały naprawdę profesjonalnie. W końcu, dwa miesiące później, w tej samej szkole odbył się I Świąteczny Ponymeet, połączony ze spotkaniem fandomu pokemonów. Na chwilę obecną to wszystkie większe – bo pomniejszych odbyło się ponad dwadzieścia - imprezy, którymi może pochwalić się śląski fandom.

Publicystyka

w tym lokalnym fandomie. Dotyczyła alkoholu, a także dosyć karygodnego zachowania poszczególnych jednostek. Niemniej jednak od tego czasu nie doszło do jakichś znaczących incydentów. Na śląskich meetach pojawia się alkohol i panuje zasada kto chce to pić może, byleby robił to z głową, a także druga teoria głosząca, że nie bez powodu Celestia wymyśliła aftery.

Aktualnie mamy sporo pomysłów i jeszcze więcej chęci. Na pewno w dalszym ciągu będą odbywać się „niezorganizowane” meety, których bazą wypadową jest już wspomniana silesia City Center i leżący obok niej park chorzowski. Będą również organizowane wypady nie do końca związane z kucykami. W listopadzie odbył się na przykład „eksperymentalny ponymeet” na którym to 20 bronies i pegasis odwiedziło Muzeum Śląskie oraz Muzeum Historii Katowic. W tym samym miesiącu udało się zorganizować pierwszy krwiodawczy ponymeet na którym pojawiło się 6-ciu bronies, z czego trzech oddało krew. Nad obo27

Brohoof 1 (styczeń 2014)  

Dwudzieste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 1 (styczeń 2014)  

Dwudzieste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement