Page 20

Recenzje 20

razem zadziałało. Pierwszą czynnością, którą robi 99% graczy jest zajrzenie do opcji. Jestem jednym z nich. Co prawda możemy uruchomić grę w wyższych rozdzielczościach, ale czy tego chcemy czy nie i tak obraz będzie wyświetlany w starych niczym pierwszy odcinek Mody na Sukces proporcjach 4:3. Po bokach pojawią się po prostu kolorowe „wypełniacze”. Najwidoczniej ekipie umknęło, że od „kilku” lat standardem jest 16:9, a na salony powoli wkracza kinowe 21:9. Możemy też wybrać jeden z „aż” trzech kolorów interfejsu. Nie ma to jak róż wypalający oczy. Zdecydowałem się na niebieski i rozpocząłem przygodę.

Czym jest Świat Kucyków 2? Weźcie porządny blender, wrzućcie do środka Simsy, trzecią generację My Little Pony, szczyptę dowolnego symulatora farmy, garść pieprzu i miksujcie do uzyskania jednolitej papki. Innymi słowy to po prostu marna kopia Simsów z kucykami w roli głównej, którą autorzy po prostu „posypali pieprzem”. Już samo menu główne rozczarowuje. Możemy rozegrać jeden z sześciu, podobno „rozbudowanych fabularnych” scenariuszy lub zapoznać się z podstawami rozgrywki w samouczku. W scenariuszach otrzymujemy po prostu kilka celów do osiągnięcia. Idąc tym tropem można powiedzieć, że Pasjans również ma „rozbudowaną fabułę”. Na szczęście nie zabrakło gry swobodnej, która nie zmusza do zakładania rodziny. Zanim cokolwiek wybierzemy, będziemy mu-

sieli stworzyć „swojego wymarzonego kucyka”. Autorzy wyszli z założenia, że rozbudowana personalizacja postaci jest zbędna. Tak jak i różnica w wyglądzie pomiędzy klaczą a ogierem. Wykorzystano ten sam model. Szkoda słów. A reszta? Kto by tam zwracał uwagę na detale takie jak gatunek kucyka, wysokość, wiek, czy masa postaci, prawda? Wystarczy trzy kolory umaszczenia, grzywy i pseudo urocze znaczki, które wyglądają jak tatuaż z gumy do żucia. Aha, dla urozmaicenia możemy założyć okulary w kształcie serduszek oraz ubranie przypominające te z odcinka Pożegnanie Zimy. Wszystko to sprawia to, że wkraczamy do świata klonów, w którym tylko mutanty typu: niebieskie umaszczenie, blond grzywa, czarny ogon oraz zielone ubranie zapadają w pamięć. Dodatkowe kolory i akcesoria możemy zakupić w sklepie czy salonie piękności. No dobra, rozumiem nowe gadżety, ale „przemalowanie kucyka”? Co to Need For Speed? Może jeszcze spoiler, neon i nitro? Nie chcę wiedzieć, gdzie miałoby swój wylot. W Świecie Kucyków 2 bardzo ważne są pieniądze. Już na początku musimy wybrać jeden z trzech zawodów reprezentowanych przez ikony. Niestety tylko nożyce i grzebień sugerują, że chodzi o fryzjera. Pozostałe dwa, czyli wózek sklepowy i taca nie mówią nic. Kucharz, kelner? Można też zatrudnić się niemal w dowolnej placówce, ale i tak nie dostaniemy pracy ze względu na brak odpowiednich kwalifikacji.

Brohoof 1 (styczeń 2014)  
Brohoof 1 (styczeń 2014)  

Dwudzieste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement