Page 15

[Human][Violence][Crossover][Adventure] Autor: Kusarz

» Cahan

Na tego fanfika natknęłam się zupełnie przypadkowo na FGE. Moją uwagę zwrócił jakiś randomowy obrazek, brak opisu i cytaty w “Kwiatkach Świętego Fanfika”. Sięgnęłam po tą pozycję spodziewając się lekkiej, zabawnej historii i nie zawiodłam się. Opowiadanie bowiem bardzo mnie rozśmieszyło, a dowcip przypadł do gustu.

wykreowana. Śmieszne są też potyczki Whisle z Kratosem oraz zaciekawienie Lyry Aadrinem [i odwrotnie].

“EPIC” opowiada o przygodach palladyna Kratosa Trgeriusa, wiedźmy Whisle, elfa Aadrina i husarza Broniewskiego, którzy przypadkowo trafili do Equestrii z powodu zjawiska określanego jako tasacja. Pochodzą oni z różnych światów. Pech chciał, że wylądowali w lesie Everfree. Mieli też trochę szczęścia, ponieważ szybko natrafili na Lyrę, którą widok humanoidalnych istot raczej podniecił, niż przestraszył, pomimo, że nasi bohaterowie początkow chcieli ją ustrzelić, po czym skonsumować. Miętowa klacz, szczerze mówiąc szczególnie zdziwiona nie była. Jednorożec zaofiarowała się za to w roli przewodniczki po tym świecie. Po drodze do, a jakże, Ponyville spotkali jeszcze gryfa gwardzistę oraz wiecznie pijanego Yargena Griffina- psa na diamenty, którzy powiększyli “Drużynę Pierścienia”, czy też raczej “Drużynę Wiecznej Kłótni i Pijaństwa”. Już w Ponyville okazało się, że do Equestrii trafiło znacznie więcej ludzi, co nikogo jakoś nie zdziwiło. Nasi nietypowi bohaterowie postanowili zwiedzić ten świat i poszukać sposobu na powrót do domu. Przy okazji ocalili Ponyville i spotkali pokaźny oddział husarii.

“-Jeden z tych cosiów jeździ na jakimś dziwnym koniu. Aha, spoko.”

Główną zaletą tego fanfika jest humor. Opowiadanie jest przezabawne i można się nieźle uśmiać. Zwłaszcza z pijaństwa Yargena i Broniewskiego oraz z Zecory, która została świetnie

Recenzje

EPIC

Pod względem fabularnym fanfik niestety sporo traci. Pojawia się w nim wiele sztampowych motywów oraz dużo nielogiczności: “-Ludzie w Equestrii? Aha, spoko. Pohandlujmy, zaprzyjaźnijmy się.”

Z drugiej strony są plusy- bohaterowie przynajmniej nie są bronies. Nie mają ani uprzedzeń, ani fioła na punkcie tęczowych koników. No, a wątek naszej zebry to po prostu majstersztyk. Kreacja postaci jest mocną stroną “EPIC”. Bohaterowie mają wyraziste, wręcz karykaturalne charaktery, co doskonale sprawdza się w komedii, którą fanfik pomimo braku tagu niewątpliwie jest. Tutaj plusy za Zecorę, która jest kimś więcej niż pomyloną zebrą z lasu. Zaś fanom TESowego Sanguine’a na pewno przypadną do gustu Griffin i Broniewski, którzy pod pewnymi względami go przypominają. Pod względem stylistycznym i opisowym opowiadanie jest poprawne. Nie ma czym się zachwycać i nie ma na co narzekać. Opisy przyrody występują, co jest na plus. Niestety jeśli chodzi o opisy postaci, to jest dosyć krucho. Występują, ale są niedostatecznie rozwinięte. Nie należy się zrażać tagiem “Violence”, gdyż przemocy nie ma szczególnie dużo i znajduje się na drugim, a nawet trzecim planie opowiadania, a same opisy walki tylko dodają smaczku temu fanfikowi. 15

Brohoof 1 (styczeń 2014)  

Dwudzieste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 1 (styczeń 2014)  

Dwudzieste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement