Page 21

Wywiad z Eljonkiem » bobule Dzisiaj porozmawiam z Eljonkiem, osobą, z którą najpewniej mieliście już do czynienia, a mogliście jeszcze nie wiedzieć, że to ona, bądź jej prace.

b: Udzielasz się w wielu miejscach, czy jest jakieś miejsce w polskim fandomie, gdzie Cię nie było? E: Jak już pisałam, staram się udzielać w fandomie pod wieloma względami. Przede wszystkim jestem znana jako rysowniczka, ale nie jest to jedyne moje zajęcie. Jestem redaktorem "do spraw fanartów" na FGE, a w wolnym czasie wspieram graficznie Radio Yay oraz World of Equestria. Polski fandom nie widział mnie do tej pory chyba tylko jako pisarza, choć nie ukrywam, że gdzieś kiedyś próbowałam skrobnąć krótkiego fanfika, ale może o tym nie wspominajmy.

Publicystyka

„No chodź pomaluj mój świat”

b: Czy to miał być clopfic? bobule: Uważasz się za sławną? Eljonek: Nie, nie uważam się za sławną, choć sądzę, że w polskim fandomie wszędzie mnie pełno, staram się udzielać w wielu miejscach, nie tylko pod względem artystycznym b: Twoje prace ukazują się na EqD, to chyba sukces? E: Jedni uznają to za ogromny przywilej, inni za sposób na wypromowanie siebie. Osobiście nigdy nie wysyłałam swoich prac bezpośrednio na EQD, więc niezmiernie się cieszę, gdy je tam widzę, podobno nie każdy ma ten przywilej się tam znaleźć. Nie traktuję tego jak jakiś prestiż, bo poziom prac, które tam trafiają nie jest jakiś ogromnie wysoki i wielu artystów ma szansę na swoje miejsce w tamtejszym dziale fanartów. Czy to jest mój sukces, czy nie, ciężko mi to ocenić.

E: Nie, to nie miał być clopfic. Szczerze mówiąc nie przepadam za tego typu opowiadaniami, jak i fanartami. b: Nie osiągnęłaś już wszystkiego, co może osiągnąć rysownik w fandomie? E: Nie wiem skąd takie przemyślenia. Ja jako rysownik staram się ciągle rozwijać i doskonalić. Każda moja praca jest dla mnie niewystarczająca, chcę, żeby kolejne były coraz lepsze. Chyba nigdy ode mnie nie padnie stwierdzenie, że osiągnęłam już wszystko, to po prostu niemożliwe. Zawsze jest coś więcej do zdobycia, a nasze ambicje wciąż pną się coraz wyżej i wyżej. b: Ambicji Ci nie brak. Jest jakaś praca, z której jesteś najbardziej dumna? E: Ojjj chyba nie tylko mnie, założę się, że gdybyś zapytał innych rysowników, to większość z nich pewnie powiedziałaby to samo. Najbardziej dumna? Ciężko mi wybrać taką pracę. Strasznie cieszę się z sukcesu, jaki osiągnęła moja nowa seria "Paper Ponies" którą zamierzam kontynuować. 21

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement