Page 19

Sal: Ile czasu zajmuje Ci malowanie?

Sal: A jak było z Tobą? Jak zostałeś bronym? Shi: Na początku dość często napotykałem obrazki i filmy z kucykami, podobał mi się ich wygląd oraz charaktery. Po jakimś czasie spotkałem w Internecie brony’ego, opowiedział mi więcej o My Little Pony: Friendship is Magic. Zacząłem oglądać serial, spodobał mi się, poznałem innych fanów… To wszystko.

Sal: Kiedy pojawił się połączenia graffiti z kucykami?

pomysł

Shi: Na pewnym etapie zacząłem umieszczać na murach różne rzeczy, jak memy i postaci z kreskówek. Kiedy zostałem bronym po prostu chciałem namalować kucyka – to było coś nowego, nikt jeszcze nie widział tego na murach. No i jedna zasad Internetu – jeśli coś istnieje, to ma swoją kucykową wersję. Graffiti jeszcze jej nie miało, więc po prostu musiałem taką stworzyć! Sal: Jak wygląda Wasza społeczność graficiarzy? Jesteście po prostu grupą przyjaciół lubiących malować czy jest to jakoś zorganizowane? Shi: Mamy tu naprawdę mnóstwo artystów i wielu z nich jest w załogach (crews) - grupach ludzi malujących razem – ale wszyscy znają się nawzajem, więc ten podział nie jest ścisły.

Shi: Każda praca zajmuje mi sześć do czternastu godzin. Rozkładam to na dwa lub trzy dni.

Publicystyka

Shi: Nie, raczej nie.

Sal: Co Cię inspiruje? Niektóre prace nazywasz real-life memes, ale co z resztą? Shi: Inspiruje mnie głównie czytanie cytatów. Wybieram te, które w jakiś sposób opisują mnie i moje życie. Sal: A jak z ludźmi? Są jacyś artyści, których chciałbyś naśladować? Shi: Nikogo nie kopiuję, czerpię z twórczości każdego to, co najbardziej mi się podoba. Takich osób jest wiele - Atryl, JJ, KP-SS, Mysticalpha, pkX, UC77, lLoserLife, spittfireart, BlitzPony i wielu innych. Wszyscy są fandomowymi artystami i w każdym podziwiam coś innego. Sal: Wiesz jak zwykli ludzie reagują na Twoje prace? Przejmują się kucykami? Shi: Większości się podobają – zarówno dzieciom, jak i starszym ludziom. Niektórzy nawet rozpoznają postaci.

19

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement