Page 13

[Comedy][Random][Slice of Life] Autor: Nicolas Dominique » Foley Nie wiem czemu, ale ostatnio naszło mnie na recenzowanie krótkich fanfików. Przecież krótki nie znaczy słaby, prawda? Tak więc, przedstawiam Wam Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie, który mimo swoich raptem kilkuset słów, należy do tych, podczas czytania których niemal od razu wiem, że będę je recenzował. Owy fanfic, o dosyć długiej nazwie pochodzi z niedawnej edycji Konkursu Literackiego. Napisany został przez jednego z moich ulubionych autorów, więc tym chętniej Wam go przedstawiam. To genialny przykład, że opowiadanie można napisać na niemal każdy temat, a to, czy będzie ono dobre, zależy już od umiejętności autora. Tekst opowiada o, jak nietrudno się domyślić, kamieniu, o czym, oprócz tytułu, informuje nas już pierwsze zdanie, brzmiące „Był sobie kamień”. Nie jest to jednak taki zwyczajny kamień, jakich pełno na polach, drogach i w lasach, tylko Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie. Otóż uwielbiał on podróżować przez różne miasta, podbijając serca kucyków, a dokładniej klaczy. Jak to robił, skoro był kamieniem? Można rzec, że to tajemnica zawodowa. W opisywanych wydarzeniach trafił on do Ponyville, bynajmniej nie po raz pierwszy. Co go tam spotkało? To już musicie przeczytać sami.

Recenzje

Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie

Opowiadanie to w mojej opinii prawdziwy majstersztyk, swoisty przykład, jak należy pisać wszelkie teksty [Random], które nie potrzebują wcale wielkiej fabuły, ani głupot, jak to niektórzy uważają. Wystarczy zrobić „coś” z niczego. Coś zaskakującego, coś niespodziewanego, coś niesamowitego…

Nigdy bym nie pomyślał, że tekst o kamieniu może być ciekawy, zabawny, a nawet skłonić do drobnego rozmyślania. Autorowi należą się naprawdę wielkie gratulacje i nie mam bladego pojęcia, czemu ten tekst zajął dopiero drugie miejsce w Konkursie Literackim. W mojej opinii, pierwsze byłoby adekwatne, jednak nie zmienia to faktu, że fanfic jest godnym do polecenia tekstem. Tak więc raz jeszcze, gratulacje dla Nicolasa zarówno za zdobycie drugiego miejsca, jak również za znakomite opowiadanie.

13

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement