Page 11

[Comedy][One-shot] Autor: Morviles » Foley Znaczkowa Liga nie od dziś słynie z niecodziennych pomysłów. Autorzy wymyślają im kolejne, które, biorąc pod uwagę determinację trzech małych klaczek, są aż zbyt możliwe… Podobno na świecie są tylko dwie nieskończone rzeczy: kosmos i ludzka głupota. Czy istnieje jeszcze trzecia, czyli sposób na zdobycie znaczków przez Cutie Mark Crusaders? Autorzy fanfików pokazują, że tak. Tekstów tego typu powstaje wiele, jedne są lepsze, drugie gorsze. Chciałbym tutaj zaprezentować jeden z tych lepszych. Jak łatwo się domyślić, opowiadanie to należy do tych „lekkich, fajnych i przyjemnych”. Nie jest zbyt długie, czyta się je jednym tchem. Może urozmaicić podwieczorek, czy picie herbaty, z czego z tym drugim radzę uważać, bo występują śmieszne elementy, a nagłe parsknięcie może skutkować zachlapaniem jakiegoś przedmiotu.

Gdy rozpoczynałem czytanie, nie wiedziałem początkowo, z kim mam do czynienia, a także spodziewałem się zupełnie innych rzeczy. Zostałem jednak pozytywnie zaskoczony, akcja szybko się wyjaśniła. Zachowanie bohaterów zostało oddane podobnie jak w serialu, więc na tej płaszczyźnie usatysfakcjonowany powinien być każdy.

Recenzje

Misja C.W.T.T.U.C.P.P.

Jedyne, do czego mogę się doczepić, to to, że niektóre słowa zastąpiłbym innymi, bardziej pasującymi. Nie ma żadnych rażących błędów czy zgrzytów, tak więc można spokojnie skupić się na czytaniu. Do niewątpliwych plusów muszę zaliczyć to, że stworzony został klimat jak w serialu, a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Mamy też do czynienia z kilkoma ekstrawaganckimi pomysłami, jak choćby pseudonimami trzech klaczek. Również plus dla autora. Tak więc jeśli macie kilka minut wolnego czasu, a chcecie się oderwać od zwyczajnego dnia, warto zerknąć na to krótkie opowiadanie. Jeśli macie natomiast więcej czasu, możecie też spróbować zapamiętać jego tytuł…

11

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 11 (grudzień 2013)  

Dziewiętnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement