Page 56

Publicystyka

różnicą, ponieważ było to kucykowe dyktando. Osobiście uważam, iż wygrać w nim nie było by trudno, wystarczyło iść na tyły , wyciągnąć smartfona z funkcją automatycznego uzupełniania i wpisywać mu wszystkie słowa, które masz do wypisania.

Rzecz, która mi najbardziej utknęła w pamięci - głównie dlatego, że był to jedyny panel, o którym wiedziałem przed meetem – czyli wykład na temat Fallout Equestria. Na sam początek rzuciło mi się w oczy to, że mieli nieogarniętego technicznego, który zapomniał podłączyć głośniki do prądu i z pół godziny próbował je włączyć. Drugą rzeczą było wyrzucenie za fraki tego technicznego za drzwi. Sam wykład był bardzo ciekawy, jednak irytował mnie fakt, że nie można było się zbyt wiele dowiedzieć o fabule, gdyż groziło to spoilerami, czego wykładowca chciał uniknąć. Był to jednocześnie plus wykładu. Asdam, podając nam wszystko w formie sera szwajcarskiego, sprawił, że słuchaczy ogarnęła ciekawość, cóż takiego nie zostało nam powiedziane. Dowodem na to była masowa ilość pytań (ich liczba była ogromna, szczególnie od jednego gościa, którego mieli po jakimś czasie tak dość, że zaczęli go ignorować). A na koniec perełka, czyli licytacja, na którą było warto przyjść (dalej żałuje, że nie sprawdziłem ile mam kasy w portfelu… może wtedy wylicytowałbym tą podkładkę z Luną ;_;). Fanty na licytacji były warte 56

swojej ceny, szczególnie biała kartka, którą wylicytowała Jednorożek. Entuzjazm ludzi podczas licytacji był niesamowity. Była tam ogromna dawka humoru, gdy ludzie rzucali coraz większymi stawkami za zdjęcie Ulmana (za rok dorzucę swoje). Szósty chyba odnalazł swoje miejsce, bo licytacje poprowadził perfekcyjnie niczym zawodowiec.

Podsumowując… Nie mogę się doczekać następnej edycji. W porównaniu do wszystkich meetów, ten był najlepszy ze wszystkich. Jedyną wadą była mała ilość czasu, panele były super. Widać, że prowadzący dobrze się przygotowali, lecz jeden dzień to za mało, aby dobrze to wszystko rozplanować. Trudno jest odwiedzić każdy panel i jednocześnie poświęcić odpowiednią ilość czasu znajomym, których się dawno nie widziało. Trzeba było wybierać, a wybór nie jest nigdy łatwy. Szkoda, że II Zorganizowany był meetem jednodniowym. Gdyby udało się go zamienić w dwudniowy, z całą pewnością organizatorzy rozłożyliby wszystkie konkurencyjne meety na obie łopatki. Mam nadzieję, że następna edycja odbędzie się już wkrótce, a ekipa się nie zmieni, bo radzą sobie świetnie. Wielkie brawa dla organizatorów. Pozdrawiam Maxymilian Black.

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement