Page 36

Publicystyka

siostra po prostu zaczęli się obawiać kar za oglądanie kucyków. Niewiarygodne, prawda? Ale tak właśnie było. Do dzisiaj opowiada mi, że gdy jej mamie kończą się argumenty w dyskusji, to wtedy zaczyna wytykać jej przynależność do naszej grupy. Nie poszczęściło jej się, ale mimo to cieszy się z tego, że cała jej rodzina wie o wszystkim, a ona nie musi się więcej ukrywać. Smuci się jedynie z powodu przepaści, jaka powstała pomiędzy nią, a jej matką i ochłodzenia relacji pomiędzy nimi. Czy było warto? Ciężko to określić…

Trzy osoby, trzy przykłady i trzy różne reakcje. Dają dużo do myślenia, a ta ostatnia budzi w nas negatywne odczucia. Jednak czemu tu się dziwić? Strach przed wyśmianiem i odtrąceniem towarzyszy ludziom od początków istnienia i zapewne nigdy się nie skończy.

36

Nie mogę was zmusić, abyście teraz poszli do swoich rodziców i powiedzieli: „Mamo, tato, jestem Bronym”. Każdy z was zna własną rodzinę i mniej czy bardziej przewiduje reakcję, jaka może nastąpić z ich strony. Mam jednak pewną sugestię. Niezależnie jakich masz rodziców, oni zawsze będą cię kochać. Nawet wtedy, gdy się dowiedzą, że oglądasz serial przeznaczony dla małych dziewczynek. Mało tego, twoje słowa potraktują jako oznakę zaufania. Nawet nie wiesz, jakie to będzie dla nich uczucie. Co mogę zaś powiedzieć o tych rodzinach, które mogłyby na to źle zareagować? Po prostu uświadamiaj ich powoli. Najpierw opowiedz im o istnieniu takich ludzi (czyli Bronies i Pegasis), ich zdolnościach, a następnie czekaj na jakiś pozytywny znak. Gdy już taki zauważysz, możesz uświadomić swoich bliskich, iż sam należysz do osób udzielających się w fandomie i nie wstydzisz się tego, dlatego właśnie im to mówisz. Pamiętaj, być może będą temu przeciwni, ale kochać cię nie przestaną, a to doświadczenie pomoże nabrać ci pewności siebie i da siłę, by pokonać strach. Życzę więc powodzenia tobie i twoim rodzicom. InsiemeAmici!

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement