Page 20

Recenzje

Starswirl Academy Licealne kucyki – podejście drugie » Salmonella Jeśli po obejrzeniu Equestria Girls sądzicie, że kwestia humanizacji kucyków w szkole średniej jest zakończona, to grubo się mylicie. Ostatnie słowo należy do bronies – i zapowiada się naprawdę dobrze. Zaczęło się ciekawie, bo od zrzutu ekranu z – wtedy jeszcze – nieistniejącej gry. Obrazek na swoim deviantarcie zaprezentowała w maju zeszłego roku derpiihooves.

Mnie osobiście to, co widzę powyżej, jakoś szczególnie nie zachwyca – ale zainteresowało sporą liczbę bronies będących fanami powieści wizualnych (visual novel), gier, w których popychamy historię do przodu wybierając odpowiedzi w dialogach z różnymi postaciami. Co najważniejsze jednak zainteresowało także kilka osób, dla których stało się inspiracją do stworzenia takiej gry dla fanów My Little Pony – i, jak podkreślają, nie tylko.

20

Sama idea pojawiła się ponad rok temu, w czerwcu 2012. Od tamtego czasu sporo uległo zmianie - znacznie powiększył się zespół pracujący nad grą, a projekty postaci przeszły bardzo długą drogę od swojego pierwotnego wyglądu, co możemy zobaczyć poniżej. Zmienił się nawet tytuł – okazało się, że pierwotny, Love is magic, był już używany przez kogoś innego. Sądząc po zapewnieniach twórców dobrze się stało gra nie ma się, jak większość powieści wizualnych, opierać na romansach.

Pierwsze efekty ciężkiej pracy zespołu ujrzały światło dzienne już miesiąc temu – w poprzednim numerze Brohoofa wspominaliśmy o trailerze gry. Nieco ponad dwa tygodnie później ukazało się demo. Jest to tylko przedsmak tego, co czeka nas podczas gry – brakuje chociażby tak ważnego elementu powieści wizualnych jak wybieranie odpowiedzi i wpływanie na fabułę, a także kilku innych, mniej ważnych

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement