Page 16

Recenzje

Lista najlepszych polskojęzycznych opowiadań Według Dolara84 » Dolar84 Nowy numer wychodzi, pora więc na drugą porcję wysoce subiektywnej listy opowiadań. Tym razem wezmę na ruszt opowiadania polskich autorów. W naszym fandomie mamy wiele osób, które dobrze lub nawet doskonale wiedzą, o co chodzi w szlachetnej sztuce pisania. Jeżeli są osoby, które twierdzą inaczej, to mam szczerą nadzieję, że poniższa lista wyprowadzi je z błędu. Tak jak poprzednio z miejsca zaznaczam, iż liście tej brakuje bardzo poważnej zalety, jaką jest obiektywne spojrzenie na wszelkie zawarte w niej teksty. Powszechne mniemanie o genialności niektórych opowiadań musi w tym wypadku ustąpić pola czemuś tak z definicji zawodnemu i nieprzewidywalnemu jak gust rzeczonej listy autora. Zapewne znowu zdziwi Was nieobecność wielu tytułów, z którymi po prostu jeszcze nie miałem czasu się zapoznać. Ach, dlaczegóż doba nie ma tak z 72 godzin? Ale nic nie poradzimy – koniec narzekania, czas przejść do samego sedna:

16

1. Zegary [Dark] Opowiadanie autorstwa Albericha, które w mojej opinii bezwzględnie zasługuje na szczyt listy. Przygodowa opowieść, w której jesteśmy zaskakiwani na każdym kroku. Autor postarał się, żeby fabuła była jednocześnie jasna i przejrzysta oraz zakręcona na podobieństwo świńskiego ogona. Należy do tego dodać wprost idealne odwzorowanie głównych bohaterek serialu oraz wspaniałych bohaterów stworzonych w wyobraźni twórcy – każdy z nich jest pełnokrwistą, soczystą postacią, której losy śledzimy z zapartym tchem.

2. Album [Slice of Life] „Album”, którego autorem jest Po prostu Tomek, to świeże opowiadanie na scenie fandomu. Miałem zaszczyt zapoznać się z nim jeszcze przed publikacją i muszę stwierdzić, iż autor utrafił dokładnie w mój gust. Kwintesencja tagu Slice of Life, wspaniale wykreowani bohaterowie i wciągająca historia to największe atuty tego opowiadania. Bezwzględnie polecam!

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 10 (listopad)  

Osiemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement