Page 39

Skoro jesteśmy już przy naszych głównych postaciach… Co powiecie na to, aby wszystkie powierniczki Elementów zostały superbohaterkami? Brzmi nierealnie, ale z tego co się dowiedzieliśmy, tak właśnie może być. Czy wiemy coś konkretniejszego? Oczywiście! Spike, młody asystent świeżo ukoronowanej Księżniczki Przyjaźni, budzi się na szczycie jednego z wieżowców Metropolis. Smok jest ubrany w przedziwne fatałaszki i wygląda jakby dopiero co obudził się po suto zakrapianej imprezie. Nie wiedząc co się dzieje, rozgląda się naokoło w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak życia. I właśnie tu wkraczają nowe bohaterki, w zupełnie innej, odmienionej postaci. Żeby tego było mało, z pobliskiego budynku wyskakuje klacz, której fryzura żyje i najwyraźniej ma ochotę przerobić naszych herosów na salami. Nie wiem jak wy, ale ja tu wyczuwam pewne nawiązanie do „Atomówek”… ale poczekajmy z rozwiązaniem tej zagadki do premiery odcinka.

Mimo upływającego czasu i powstawania kolejnych odcinków, twórcom nadal nie znudziło się ukazywanie perypetii naszych wspaniałych Łowczyń Uroczego Znaczka. Applebloom, Sweetie Belle i Scootaloo powracają w nowych przygodach, by nadal łączyć swe siły w poszukiwaniu swoich prawdziwych talentów. Jeden z epizodów, który został przedstawiony na specjalnej prezentacji, będzie poświęcony właśnie tym bohaterkom, a konkretniej Scootaloo, pegazowi nie potrafiącemu jeszcze latać. Mała, brązowa klaczka padnie ofiarą kpin ze strony Diamond Tiary i Silver Spoon. Koleżanki będą próbowały zdemotywować swoją klasową przeciwniczkę, która zamierza wystąpić w Equestriańskich Igrzyskach, pomimo braku umiejętności latania. Czy Scootaloo uda się przezwyciężyć wstyd i wziąć udział w zawodach? Kolejna motywacja, aby czekać na nowy sezon!

Publicystyka

jednego z Elementów Harmonii. Czy naszym bohaterkom uda się przywrócić Lunę do normalności? A może będzie potrzebna inna, bardziej radykalna metoda, by powstrzymać nową siłę zła rodzącą się w Equestrii?

Wszyscy wiemy, że wątek Rarity został niemalże całkowicie pominięty w ostatnich odcinkach serialu. Teraz ma być inaczej. Powierniczka elementu szczodrości ma otrzymać epizod poświęcony jej w stu procentach. Fani pięknej, eleganckiej i wyrafinowanej klaczy, szykujcie się!

39

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement