Page 31

Od Beatlesów do kucyków » Salmonella Rozmawiam dziś z Jeffem Burgessem – muzykiem, który dał fandomowi między innymi takie piosenki jak Home czy Somber.

S: Ta piosenka zawsze mnie ciekawiła… Skąd pomysł na taki utwór? To samo pytanie do pozostałych – mają jakieś konkretne historie czy realizujesz losowe pomysły?

Publicystyka

Wywiad z Jeffem Burgessem

J: Jeśli chodzi o piosenkę o Bronyconie w ogniu, to po prostu oglądałem stream z tego wydarzenia i kiedy jedna z lamp nagle zaczęła się palić – pomysł pojawił się w mojej głowie. W dodatku słuchałem w tym czasie sporo Adele.

Salmonella: Witaj, Jeff! Bardzo się cieszę, że zgodziłeś się na wywiad. Zacznijmy od samego początku: jak zostałeś bronym? Jeff Burgess: Zauważałem w Internecie rzeczy związane z serialem już w styczniu 2011, ale dopiero kilka miesięcy później zacząłem go oglądać i zachęcać do tego moich przyjaciół. Nie byłem jednak zbyt zaangażowany w fandom – aż do lipca 2012, kiedy zrobiłem piosenkę o płonącym Bronyconie i niespodziewanie zdałem sobie sprawę, jak dużą rolę dla bronies odgrywa fandomowa muzyka.

Co do innych piosenek – wypuszczałem albumy od kiedy skończyłem czternaście lat, więc nie mam jakiegoś konkretnego przepisu na muzykę. Czasem zagram na pianinie jakiś fajny fragment i zmieniam go w utwór, innym razem zaczynam od konkretnego pomysłu albo historii. Myślę, że rzeczy, które publikuję są bardzo eklektyczne i nigdy nie napisałem dwóch piosenek w ten sam sposób. S: Czternaście lat? Zajmujesz się muzyką już dość długo. Jak to się zaczęło? J: Kiedy byłem w podstawówce moi rodzice często zabierali całą rodzinę na narty. Podróż w góry trwała jakąś godzinę i w tym czasie, nie mając innych zajęć, słuchaliśmy Beatlesów. Spędzenie tak długiego czasu z tą muzyką naprawdę sprawia, że aż chce się robić coś podobnego!

31

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement