Page 19

tego, kto mógł przysłać ten list, jest swoistą zagadką zostawioną dla czytelnika, niestety też taką, która szybko zostaje rozwiązana. I tu kolejny duży plus, mimo iż spodziewamy się, że z zrozumieniem od kogo przyszedł list nadejdzie w końcu ulga dla zmęczonej Celestii, tak naprawdę łapie nas jeszcze większe przerażenie, a wyobraźnia w końcu zaczyna działać na pełnych obrotach.

Fanfic pisany jest prostym stylem, nie zmusza czytelnika do ciągłego zastanawiania się, co właściwie się dzieje. Niestety, tu też pojawia się jego problem, przez to, że jest dosyć krótki, nie pozwala nam wgłębić się w ból jaki mogą czuć wszyscy po stracie Twilight. Mimo iż czytelnik zdecydowanie nie przejdzie wobec tego obojętnie, to jednak nie ma on możliwości, by w pełni rozwinąć to poczucie straty jakie przeżywają mane six i Celestia. Natomiast to, co zdecydowanie wyszło doskonale autorowi, to jest narastające napięcie, jakie pojawia się wraz z listem, który został przysłany do Celestii. Nie jest to powieść kryminalna, więc nie możemy liczyć na taki dreszcz emocji jak w przypadku wyżej wymienionego typu literatury, ale jednak próba zrozumienia

Z strony technicznej, jak już mówiłem, jest to krótki fanfic, który czyta się raczej dosyć szybko. Nie ma w nim ani w tłumaczeniu jakichś momentów, które mogły by na koniec pozostawić jakiekolwiek pytania, ale na pewno będzie pewien niedosyt, ponieważ czytelnik będzie chciał wiedzieć, co stało się dalej. Ale polecam go serdecznie z całego serca, nie jest to łatwa lektura, niemniej jeżeli szukamy czegoś, co może nas zaskoczyć, a jednocześnie nie obrzydzić jak np. gore, ten fanfic jest doskonałym wyborem. Moja ocena to 9/10. Mimo iż jest to świetna praca, niestety jej długość zmusza mnie do obniżenia oceny. Pozdrawiam.

Recenzje

że jakiemuś kucykowi udało się pokonać bariery śmierci. Choć możliwe jest też, że nas to zaciekawi, móc dalej żyć po śmierci, kontynuować żywot w jakimś wymiarze czy jako duch zawsze jest to lepsze niż kompletna nicość. Ale tu następuje pytanie, czy takie ponowne życie nie zmieni nas? Nie wpłynie na to kim byliśmy i teraz się stajemy?

19

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement