Page 15

[Comedy][Mature?] Autor: Ylthin » bobule Moje próby zwiększenia swojego zainteresowania opowiadaniami fanów od jakiegoś czasu zaczynają się i kończą równie szybko, gdyż bardzo łatwo jest znaleźć polski fanfic, który swoim poziomem nie zachwyca. Na całe szczęście te dwa opowiadania należą do tej nielicznej garstki tych tekstów, które można z czystym sumieniem polecić komuś do przeczytania. Zacznijmy może od opowiadania, które powstało wcześniej, czyli Butelka Cydru. Opowiada ona krótki epizod z początków istnienia zespołu manetalowego o nazwie Forbidden Hay. Tutaj trzeba przyznać, że autorka bardzo zręcznie wplotła w tekst bardzo wiele nawiązań do muzyki metalowej. Jeśli metalu nie lubicie, bądź się na nim nie znacie, nie martwcie się, na końcu tego króciutkiego fanfika autorka zamieściła wytłumaczenia wszystkich gier słownych zastosowanych w opowiadaniu. Poza tym, że tekst jest bardzo krótki (3 strony A4) to jego kolejną, a właściwie najważniejszą zaletą jest fakt, że jest zabawny i tę króciutką historię z zespołem Forbidden Hay pochłania się z nieskrywaną radością. W Butelce Cydru, będziemy mieli okazję przeczytać o pierwszym występie tej supergrupy.

Recenzje

Butelka Cydru, Walizka Cydru

groupies. Nasze gwiazdy wylądowały w jakimś podłej jakości motelu, a następnie zostały otoczone przez gropiues. Jednak życie musi płynąć dalej, a w nieskończoność nie można barykadować się w pokoju hotelowym, tak więc akcja po jakimś czasie rusza z kopyta i ponownie przyjmie dość nieoczekiwany obrót. Tutaj poznamy nieco bliżej członków zespołu, którzy byli tylko nakreśleni w Butelce Cydru. A są to naprawdę barwne persony. Co powoduje również pewne napięcia w zespole. Trzeba przyznać, że choć w opowiadaniu dzieje się stosunkowo niewiele, to jednak czytanie sprzeczki pomiędzy członkami Forbidden Hay, czy też ich sposobie na rozwiązywanie kwestii braku funduszu na jedzenie i cydr (bądź też na cydr i cydr) to robi się to z czystą przyjemnością. W tekście znajdizecie również drobną inspirację Harrym Potterem. Odrobinę irytować może używana przez autorkę forma „jednoróg”, ale w sumie słowo jest nawet odpowiednie do tego typu opowiadania. Reasumując, wszyscy miłościnicy muzyki / cięższych brzmień / cydru / dużych ilości cydru będą zadwoleni.

Drugim opowiadaniem o muzykach Forbidden Hay autorstwa Ylthin jest Walizka Cydru, która opowiada o wydarzeniach następujących po pierwszym występie zespołu i zdobyciu pierwszych wiernych

15

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Brohoof 9 (wrzesień 2013)  

Siedemnaste wydanie magazynu dla bronies i pegasis.

Advertisement