Page 56

Różności

Felietony redakcyjne Czyli o życiu, śmierci, kobietach, a nawet o kucykach

Pamiętnik Oficera Maremachtu 5 Być albo nie być kucofanem w fandomie Kiedy dołączałem do fandomu, to wydawało mi się niemożliwym, żeby ktoś w naszej społeczności nie interesował się kucami. Bo jak to, proszę państwa: brony, który obejrzał serial mniej niż jeden raz, który nie rozpoznaje więcej postaci poza główną szóstką i jako tako nie jest sympatykiem żadnej z nich? To po co on pchał się do tak specyficznego fandomu? Teraz wiem, że to bardziej złożony problem. Paradoksalnie broniaczy, którzy naprawdę głęboko siedzą w temacie jest stosunkowo mało, a nawet osób rozkochanych w kucykach również brakuje. Duża część po prostu jest w fandomie dla towarzystwa, imprez (alkoholu), a że przy okazji uśmiechają się na widok Fluttershy, to po prostu zbieg okoliczności.

56

Równocześnie człowiek zadaje sobie pytanie, czemu akurat ten fandom, a nie inny? Jak mam kontakt z ludźmi od Gwiezdnych Wojen, to tam raczej jak już się jest na serio w społeczności, to jest się specem od tego całego stuffu. U nas tej zależności nie zauważam. Odpowiedź jest prosta: nasz fandom jest stadem, które ma w sobie coś, czego nie mają inne fandomy. A jest nią magia przyjaźni.

OK, odłóżmy patetyczne frazesy na bok. Jednak faktycznie, może w to nie do końca wierzymy, ale do naszego życia często przemycamy treści z serialu. Widzę to po swoim otoczeniu broniaczowym, gdzie ludzie autentycznie ze sobą współpracują, z przyjemnością spędzają czas i łączy ich fascynacja kucami. Może nie siedzą w poniaczach głęboko, ale sam fakt dotknięcia tego tematu jest dla nich wystarczającym pretekstem do kumplowania się. Tutaj często chodzi nie o kuce, a o towarzystwo. Z początku mnie to bolało, gdyż tak trudniej głęboko dzielić się z kimś pasją. Jednakże myliłem się i aktualnie doceniam fakt, że kucyki motywują ludzi do zaprzyjaźniania się. Nazwijcie mnie idealistą, ale ja wierzę w magię przyjaźni. Mam nadzieję, że tak samo jest w innych grupach całej Polski. ~SPIDIvonMARDER

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement