Page 47

Co najbardziej mi się podobało w tej książce? Nawiązania do kultury, a w szczególności do mitologii, do sławnego Leonarda (nie, nie mam na myśli Leonarda Di Caprio), a nawet do lotu na księżyc! Bardzo dużą zaletą tej książki są ilustracje Paula Kidby’ego. Nawet najbardziej oporna jednostka sięgnie po tę książkę tylko po to, by przejrzeć piękne ilustracje.

Czytelnicy nie przepadający za „cegłami” będą zadowoleni, bo „Ostatni bohater” to powieść która zajmuje (wraz z wieloma bardzo dużymi ilustracjami) niecałe 180 stron. Zatwardziali fani twórczości Terry’ego Pratchett’a powiedzą natomiast „dlaczego tak mało?”.

Różności

postacią Rincewinda, Marchewy i Leonarda z Quirmu i byłoby to wszystko normalnego, gdyby nie jeden mały, tyci, tyci szczegół. Otóż chcą oni dotrzeć do Srebrnej Ordy spadając z Dysku!

Jeśli lubicie angielski humor i nie strach wam stanąć w oko w oko ze Śmiercią (który również się pojawia w książce), to zachęcam do przeczytania. Niemniej ostrzegam: książki ze „Świata Dysku” posiadają własną specyfikę i najpierw trzeba poznać występujących w nich bohaterów, a następnie ich polubić.

47

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  
Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement