Page 41

Imprezy tego typu rozgrywają się przy okazji jakiś innych konwentów, np. Falkonu i Pyrkonu [LARPy stacjonarne, krótkie] oraz na całkowicie poświęconych im zjazdach. Największy jest Orkon, który nie jest LARPem, a raczej konwentem powstałym dla LARPów, podczas, którego rozgrywa się ich kilka. Największym z nich jest Górska Terenowa Gra Fabularna Fantazjada. Inne znane polskie LARPy to: Teomachia, New Age, Flamberg, Sorontar, Hardkon, Limes Mundi, Wiedźmin… Opiszę pokrótce jednego z polskich LARPów - Górską Terenową Grę Fabularną Fantazjadę. Rozgrywa się ona co roku w Srebrnej Górze i co roku zaczyna się w Boże Ciało i trwa 4 dni. Jest to LARP fan-

tasy, nastawiony na role playing, a stroje stanowią ważną rolę. Fantazjada uchodzi za jedną z najlepszych imprez tego typu w Polsce i jest dobra na „pierwszy raz”, ponieważ dzięki stronie i forum łatwo jest ogarnąć, o co w tym wszystkim chodzi. Od wielu lat liczba uczestników wynosi około trzystu. Impreza znana jest z wysokiego poziomu gry aktorskiej, strojów oraz deszczowej pogody. Fantę mogę polecić każdemu!

Publicystyka

stroje, jak i gra aktorska są u nas bardzo dobre. Może i w Ameryce częściej trafiają się ludzie w zbrojach typu „full Skyrim 5000$ only!”, jednak o wiele więcej jest delikwentów w białych adidaskach, prześcieradłach i płytówkach z kartonu i kapsli od butelek.

Dlaczego warto? Jeśli chcesz poznać wspaniałych, pomocnych, radosnych i przyjacielskich ludzi, to jedź na LARPa! Spędź czas miło i w towarzystwie, odpręż się i zrób coś dla siebie. Spędź czas aktywnie, zamiast ślęczeć przed komputerem, i dopisz LARP do listy swoich zainteresowań! Poczuj się jak bohater epickiej książki, albo gry komputerowej, zgłoś swoją postać i jedź do innego świata!

41

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  
Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement