Page 38

Publicystyka

nie będzie, ponieważ jazda konna sama w sobie jest niebezpieczna. Jednak większość renomowanych imprez nie stwarza większego zagrożenia niż wyjście do sklepu po bułki. Broń musi spełniać szereg warunków, by była zakwalifikowana jako bezpieczna i nadawała się na LARPa. Dodatkowo istnieją różne zasady walki, które minimalizują ryzyko okaleczeń. Osobiście nie słyszałam, ani nigdy nie widziałam, by ktoś komuś zrobił na LARPie jakąś większą krzywdę bezpieczną bronią. Siniaki nie są jednak niczym dziwnym. Zarówno postrzelenie z repliki broni palnej, jak i uderzenie miecza, nie należą do rzeczy całkowicie bezbolesnych. Należy jednak zawsze wziąć pod uwagę teren, na którym będzie toczyć się rozgrywka - zawsze można się bowiem poślizgnąć, potknąć, zmoknąć, zmarznąć oraz wpaść w chaszcze i złapać kleszcza.

Jak pojechać na LARPa? Na początku radzę określić, jakie klimaty Cię interesują. Następnie korzystamy z wyszukiwarek internetowych, pytamy znajomych… Kiedy znajdziemy już interesującą nas imprezę, to każdorazowo zapoznajemy się z jej forum i stroną internetową, a szczególnie z informatorami i działem FAQ. Postępujemy zgodnie z poradnikami oraz radami organizatorów i tworzymy postać. Posłuchajmy mądrych ludzi, którzy mówią, iż wampiro-sukkubo-wiedźmino-elfo-orkowo-kuc władający Ostrzem Ciemności, to zły pomysł. Mają więcej doświadczenia i rację. Dlaczego? Jeszcze do tego wrócę. Kiedy już skończymy przygotowywanie postaci, wysyłamy zgłoszenie i jedziemy na imprezę. Nic prostszego!

Pojechałbym na LARPa, ale na strój mnie nie stać… Cóż za bzdura! Wiele osób uważa, że kostium musi być bajecznie drogi i nie do zdobycia. Zdradzę wam sekret: jeśli chodzi o strój, to spokojnie zmieścicie się w 50zł, a należy pamiętać, iż posłuży on wam na wielu imprezach. A jaki sposób można zdobyć tani strój? Najprościej iść do lumpeksu, nakupić „klimatycznej” taniochy, trochę poprzerabiać i voila! Taki ubiór wcale nie musi wyglądać kiepsko. Wystarczy odrobina wysiłku i fantazji. Przydaje się też posiadać babcię, która potrafi dobrze szyć. Najdroższym elementem stroju są zazwyczaj buty, ale i tutaj kreatywność larpowiczów nie zna granic. Czarna taśma i tzw. „powertape” stanowią co prawda kiepski środek maskujący współczesne obuwie, ale bardzo dobrze można je zakamuflować np.

38

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement