Page 22

Publicystyka

• Jeśli Pinkie Pie pojawia się na ekranie w dwóch miejscach jednocześnie (piosenka Cupcakes), to wcale nie znaczy, że to jest u kucyków normalna sztuczka. Po prostu Pinkie jest postacią żartobliwą i jej zachowania są mrugnięciami okiem do widza. Podobnie, jeżeli Spike lecąc na Twilight zapina pasy, to nie powinniśmy sądzić, że faktycznie są one na niej zamontowane.

takie opinie często są wygłaszane pod publikę. Mają dezinformować (nie, nie będzie Twilicorna!) i nie pokrywają się ze sobą. Ponadto łatwo coś powiedzieć, ale trudniej zrobić. To, że Lauren Faust chciała, aby Fluttershy była ziemskim kucykiem nie znaczy, że nasza nieśmiała klacz taka jest i można jej przypisywać cechy ziemskiego kuca.

• Problematyczne są też piosenki, w których nagina się kanon do granic możliwości. Tutaj też trzeba subtelnie odseparować ziarna od plew, czyli co jest piosenkowym żartem lub metaforą, a co można uznać za prawdę.

Oficjalne materiały promocyjne typu „Hot Minute” lub trailery również należy traktować z przymrużeniem oka. Zdarzają się w nich błędy, a także nie są one zbyt zobowiązujące. Dla przykładu, Twilight w swojej gorącej minucie dużo mówi o lataniu, a w 4 sezonie prawie ono nie występuje.

• Nierzadko wątpliwości występują przy rzeczach, których nie widzimy, ale o nich słyszymy (jak broń palna). Te rzeczy są pół-kanoniczne, o czym szerzej w dalszej części artykułu. Rzeczy półkanoniczne to wszystko to, co jest tuż obok serialu, ale nie bezpośrednio w nim. Wszelkie wywiady z twórcami, koncepcje Lauren Faust, materiały promocyjne, spoilery... cała masa treści. Dlaczego nie uznać ich jednak za kanoniczne? Skoro ktoś kiedyś powiedział, że Applejack jest sierotą, to jest sierotą! Problem w tym, że

22

Do rzeczy półkanonicznych zaliczyłbym też bardzo prawdopodobne domysły typu

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  
Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement