Page 19

Różowy kucyk okiem epileptyka » Triste Cordis W odcinku „Różowa Intuicja”, mogliśmy zauważyć dziwne zachowanie rozbrykanej klaczy. Zastanówmy się, rzecz jasna, „w imię nauki”, czy posiada ona „szósty zmysł”, czy może objawy poważnej choroby? Dla części przyjaciółek Pinkie Pie drgawki są darem, natomiast dla neurologa mogą być symptomami epilepsji mioklonicznej. Bo tak właśnie objawia się ta przypadłość: atakami niekontrolowanych drżeń kończyn.

Tuż przed napadem może pojawić się rozdwojone widzenie lub problemy z orientacją w terenie. Twilight, uznając wszelkie

„proroctwa” za zbiegi okoliczności, postanawia zbadać swoją przyjaciółkę. Jestem niemal pewien, że w swojej bibliotece posiada podręczniki obszernie opisujące wszelkie schorzenia neurologiczne. Kto wie, czy po godzinach „drzewoteka” nie zamienia się w gabinet lekarski?

Publicystyka

Czy Pinkie Pie choruje na mioklonie?

Jedno jest pewne: doktor Sparkle za wszelką cenę chce postawić Pinkie diagnozę, co w przypadku różowej, rozbrykanej klaczy nie jest takie proste. Uparta i zapewne zmartwiona „bibliotekarka – neurolog” szuka przyczyny zachowania swojej przyjaciółki. W przypadku epilepsji podstawą jest wywiad z pacjentem, ponieważ nawet najlepsi neurolodzy nie wiedzą, co tak naprawdę wywołuje wspomniane zaburzenie. Wyobraźcie sobie, że mając sześć lat uderzyliście się głową o coś twardego. Przez naście lat wszyscy zapomnieli o tym incydencie, aż do pierwszego ataku i postawienia zwalającej z nóg diagnozy. Dziwne, ale prawdziwe. Kto wie, czy Pinkie jako źrebię, pracując na Farmie Kamieni, nie oberwa-

19

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  
Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement