Page 18

Publicystyka

podoba mi się zwłaszcza w piosenkach! Jednak oceniam go odrobinkę niżej niż „angielską Twilight”. W polskiej wersji gra ją moja ulubiona aktorka dubbingowa, czyli Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk (ur.1989). Pracuje, tak samo jak „polska Twilight”, w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Mogliście, a nawet powinniście ją usłyszeć w Hotelu Transylvania, Suit Life: Nie ma to jak statek czy Ja w kapeli. Nie będzie zaskoczeniem że, ten głos to drugi z powodów, determinujących dlaczego Rainbow jest moją ulubioną postacią. To tak jak z oglądaniem kucy – nie umiem dokładnie określić dlaczego, ale niesamowicie mi się podoba! Przede wszystkim, uważam jednak, że pasuje do postaci „tęczogrzywej”. Chciałem wprowadzić do artykułu trochę chaosu, więc jako trzeci – Discord!

W wersji angielskiej głosu użycza mu pochodzący z USA John de Lancie (ur.1948). Mogliście go zobaczyć na ekranie, w filmie Chłopiec z latawcem (który swoją drogą polecam!), a usłyszeć między innymi w grze Assassin’s Creed. Spotkałem się z opiniami, że jest to jeden z najlepszych głosów w MLP. Zdecydowanie się z nimi zgadzam, gdyż głos Discorda brzmi dla mnie po prostu świetnie. W naszym rodzimym dubbingu, rola Władcy Chaosu przypadła Grzegorzowi Pawlakowi (ur.1961). Aktora tego mogliście 18

usłyszeć w wielu serialach, a także w grze Battlefield 3. Jednak najbardziej znany jest z roli Skippera w Pingwinach z Madagaskaru oraz Darth Vader’a z Gwiezdnych Wojen. Moja ocena to drugie miejsce, po Agnieszce Mrozińskiej-Jaszczuk. Głos idealnie pasuje do Discorda! Jest jednym z tych, dla których warto oglądać rodzimą wersję serialu. Jako, że w wersji angielskiej postaci Applejack głos podkłada Ashleigh Ball, którą już omówiłem, poświęcę jeszcze chwilę jej polskiemu odpowiednikowi. Odtwórczynią jest Monika Pikuła (ur.1980), związana obecnie z Teatrem Współczesnym. Jej głos kojarzycie zapewne z Gwiezdnych Wojen, Fineasza i Ferba czy Suite Life: Nie ma to jak statek. Według mnie wypada dobrze, chociaż nie wyczekuję go ze zniecierpliwieniem w każ-dym odcinku. Podsumowując, w tym numerze to wszystko! Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane komplikacje to już w następnym Brohoofie będziecie mogli przeczytać drugą część poświęconą kolejnym postacią.

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  
Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement