Page 14

Recenzje

Uczucie » Cahan

[Romans][Slice of life] Autor: miskof

Czasami fanfik może być bardzo dobry i bardzo krótki zarazem. Nie musi być przepełniony akcją, a jedynie szarą rzeczywistością, by mieć w sobie „to coś”. Jednym z takich opowiadań jest „Uczucie”, autorstwa miskofa. To bez wątpienia jeden z najkrótszych fanfików, jakie kiedykolwiek czytałam. Z pozoru szary i nieciekawy, nieznany i niepopularny. Niedobrze, ponieważ jest znakomity warsztatowo i pozbawiony zbędnych słów. To realistyczna historia o związku dwóch kucyków. „Uczucie” opowiada o rozstaniu Blue z jego dziewczyną, czy też żoną. Zobaczył on, jak jego klacz rozmawia z obcym ogierem i uznał, że go zdradza. Odszedł od niej i bardzo ciężko to przeżył; ona również za nim tęskni. Cała sytuacja rozgrywa się na oczach małej klaczki, ukochanej siostrzenicy Blue, która w dziecięcej naiwności nie rozumie, co się dzieje.

Kreacja postaci wyszła miskofowi genialnie! Są one przedstawione bardzo realistycznie. Ich charaktery są głębokie, a odczuwane emocje stanowią ważną część ich życia. Styl miskofa sprawia, że czytają „Uczucie”, czytelnik przeżywa uczucia bohaterów razem z nimi. Autor dobitnie udowodnił, że nie trzeba pisać tragedii nieszczęsnej sieroty, by grać na emocjach czytelników. Tego fanfika poleciłabym absolutnie każdemu; szczególnie osobom, które potrafią docenić dobrą literaturę, oraz początkującym pisarzom fanfików, by mogli zobaczyć, że nie trzeba wiele, by napisać coś genialnego. Opowiadanie to pokazuje, że miłość nie jest łatwa i nie zawsze szczęśliwa. Pokazuje, jak drobne nieporozumienie może wpłynąć na cały związek. Warto przeczytać tego fanfika choćby po to, by wyciągnąć morał z tej historii.

Fabuła tej historii jest krótka i nieskomplikowana; to prostota iście urzekająca. Akcja praktycznie nie występuje, jest to zbiór przemyśleń kilku kucyków na temat całej sytuacji. Na uznanie zasługują opisy, które wspaniale budują smętny nastrój całego fanfika. To one dodają mu barw. Wykonano je na naprawdę wysokim poziomie. Jakaś randomowa grafika, bo do fanfika nie istnieje żaden art.

14

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Brohoof 3 - specjalny (luty 2014)  

Magazyn dla fanów serialu My Little Pony.

Advertisement