Page 45

Recenzja książki - Gra o tron » kindziuxxx W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi.

Na wstępie trzeba powiedzieć, że świat przedstawiony jest ogromny. Książka ma ponad 750 stron, podczas których przeniesiemy się do zamków, miast, na rzeki, pola, góry i pustynie. Czas akcji utworu można przybliżyć do Średniowiecza: mamy w nim królów, wspomniane zamki, rycerzy... jednak nie jest to "czyste" uniwersum średniowieczne, albowiem świat pamięta również czasy magów i smoków.

Publicystyka

Kącik literacki Twilight Sparkle

W świecie Siedmiu Królestw panuje trochę inna pogoda niż u nas, ponieważ zima jest dużo bardziej sroga i trwać może do kilku lat. Czytając książkę, będziemy światkami prawdy w brutalnym świecie przekonamy się, że Gra o Tron faktycznie jest grą władców, doradców i całej świty. Nie wystarczy wystawić potężnej armii by wygrać, prawdziwe wojny toczą się w pałacach.

Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy oraz starzy bogowie. Zbuntowani władcy pokonali na szczęście szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, ale tyranowi udało się zbiec. Śmierć dosięgła go dopiero z ręki gwardzisty. Niestety, obalony władca pozostawił potomstwo, równie nieobliczalne jak on sam... Opuszczony tron objął Robert, najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

Większość książek skupia się wokół losów jednego głównego bohatera, natomiast w "Grze o tron" autor przekazuje nam historię oczami wszystkich bohaterów. Czytając musiałem wspomagać się notatkami aby nie pogubić się w fabule i bohaterach. Książka, momentami jest dość ciężka, choćby z racji na fakt, że śmierć jest w niej czymś codziennym. Mimo to, nie da się od niej oderwać. Całości można zarzucić jedynie brak fantastyki, która pojawi się dopiero w następnych tomach. Książka otrzymuje bardzo mocne 8.5/10 i jednocześnie ląduje w grupie moich ulubionych.

44

BROHOOF 2(10)/2013  

Dziesiąte wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you