Page 41

PonyVisation:

A

Retrospective

autorstwa PonyVisation

Publicystyka

ścią autorów takich jak Omnipony czy Silva Hound . Mamy więc do czynienia z muzyczną górną półką. Kolekcja zawiera zbiór 19 zróżnicowanych utworów, świetnie wykonanych i wpadających w ucho. Mnogość zastosowanych instrumentów i motywów sprawia, że podniebny album zaskakuje nas za każdym razem. Jestem przekonany, że każdy będzie mógł znaleźć w nim coś dla siebie.

Factoring In autorstwa Unity Of Factors

Oczywistym jest, że nie można zostawić z niczym licznej grupy bronies, lubującej się w nieco cięższych brzmieniach rocku czy metalu. Dla tej grupy przygotowałem notkę o albumie “Factoring In”. Jest to genialny mix, składający się z utworów w których króluje “mięsista” gitara oraz wyrazista perkusja, przy częstym akompaniamencie skrzypiec czy harfy. Zestaw składa się z 21 kawałków, przy czym kilka z nich jest melodiami typowo elektronicznymi. Słowa uznania należą się zwłaszcza dla gitarzystów - ich praca w tym zestawieniu jest fenomenalna, zarówno w tych mocniejszych kawałkach jak i w delikatniejszych balladach riffy wydają się być przemyślane, wpadają w ucho i świetnie wpasowują się w zróżnicowaną naturę utworów, w których się znajdują.

Jako bonus i drobną odskocznią od elektronicznych czy rockowych brzmień, zwłaszcza dla osób lubujących się “zatapiać” w delikatnym i finezyjnym brzemieniu fortepianu, proponuję utwory PonyVisation’a. Nostalgiczne, eleganckie wariacje na temat lokacji z uniwersum MLP oraz własne interpretacje utworów z serialu, stoją bardzo wysokim poziomie i są po prostu genialne. W sam raz na wieczorne spacery lub powolne wędrowanie wzdłuż Wisły.

40

BROHOOF 2(10)/2013  

Dziesiąte wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you