Page 27

Czyli pluszaki od podszewki » Chainsaw Dash Dark Cherry, utalentowana pegasis, choć mało znana w fandomie poza Krakowem, odpowiada na kilka pytań o jej twórczości.

CD: Kiedy w takim razie wyszedł pomysł szycia kucyków na aukcje charytatywne na ponymeetach? DC: Umieściłam zdjęcie jednego z kucyków na grupie „Bronies Kraków” na Facebooku, a jakiś czas później odezwał się do mnie Szósty z pytaniem, czy zgodziłabym się uszyć kuca na aukcję na Krakowski Ponymeet 6.2. I pomyślałam – czemu nie? Uszyłam wtedy Fluttershy i mam nadzieję, że jej nabywca jest zadowolony.

Publicystyka

Art of plushie

CD: Na ile aukcji charytatywnych w takim razie oddałaś swoje kuce? DC: Jak na razie na 3. Na Krakowski Ponymeet 6.2 i 6.3 oraz na My Little Konwent.

Chainsaw Dash: Skąd pomysł na szycie pluszaków? Dark Cherry: W sumie to nie pamiętam… Ale chyba od tego, że znajomy uszył swojego kucyka, więc postanowiłam też uszyć jakiegoś dla siebie. Wykorzystałam wzór ogólnie dostępny w internecie, żeby uszyć coś na próbę - i tak powstała Beta Test. Tak się spodobała mojemu chłopakowi, że jemu też uszyłam. Potem znajoma miała urodziny, więc powstał kolejny kucyk. W międzyczasie uzbierało mi się trochę materiału i jakoś tak wyszło, że zaczęłam szyć. Modyfikowałam wzory, a teraz sama tworzę wszystkie od podstaw.

CD: Na jednej aukcji usłyszałem, jak jeden z bronies słysząc, że kuc zostanie sprzedany z 200 zł uznał, że nie lubi wydawać na coś więcej, niż jest warte. A jaka jest prawda, jeśli chodzi o nakład pracy i środków, jaki musisz w to włożyć? DC: Cóż, materiały są najmniejszym problemem pod tym względem. Ale wszystko szyłam ręcznie, a to pochłania masę czasu. Sama haftuję oczy i urocze znaczki. Projektuję kształt oczu i grzywy dla każdego kuca osobno, co też zajmuje czas, szczegól-

26

BROHOOF 2(10)/2013  

Dziesiąte wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you