Page 13

Przygotujcie się więc na Discorda – mistrza manipulacji, a także na widok kogoś, kto świetnie wygląda we fraku. Zresztą - ja już wiem, co się stało z intrem tego odcinka. Czy wy też już to wiecie? Akcja odcinka rozegra się w dużej mierze w znanym nam dobrze domu Fluttershy, który dzięki Discordowi nabierze zupełnie nowego uroku. Ku uciesze większości Bronies Angel zostanie zrzucony z piedestału najważniejszego domownika (ale wróci na swoją niezachwianą pozycję w odcinku następnym - Just For Sidekicks).

Discord nie zostanie znów przemieniony w kamień, by zostać najlepszym przyjacielem Toma. Skoro Celestia ma wobec niego inne plany, to tak będzie. Zresztą, już nawrócenie jednego złego charakteru w tym serialu widzieliśmy (Nighmare Moon i jej PRINCESS ROYAL VOICE), więc naprawdę nie ma co płakać, to zapewne po prostu kolejny etap strategii promocyjnej Hasbro.

Recenzje

Scenariusz do tego odcinka napisał Dave Polsky który współtworzył takie odcinki jak Feeling Pinkie Keen, Over a Barrel (ze świetną rolą Bloomberga oraz stada bizonów), Too Many Pinkie Pies, a także Games Ponies Play.

Tak więc nie piszcie, że Hasbro „zepsuło” wam Discorda - bo idę o zakład, że i tak nadal dla wielu z was jest waszą ulubioną postacią i naprawdę nie musicie się obawiać, że skończy jako podnóżek dla Celestii. Reasumując odcinek oceniam bardzo wysoko, gdyż jest to epizod przypominający nam wartość przyjaźni, a patrząc z perspektywy całego sezonu, to odcinki o przyjaźni były trzy. Ten, oraz One Bad Apple i Magic Duel, tak więc odcinek ten spokojnie deklasuje popłuczyny po Spike’u, ba, śmiem nawet twierdzić, że jest jednym z najlepszych w tym sezonie. Natomiast kwestia Discorda „friendship is magic” niewątpliwie zasługuje na jakąś osobną nagrodę.

Gdy Fluttershy będzie próbować swoich eksperymentalnych metod pracy z Discordem, Twilight wraz z Mane 5 przekonają się po raz kolejny niczym Celestia w walce z Chrysalis, że magia w Equestii tak naprawdę nikogo nigdzie to niczego nie doprowadziła no, oprócz Trixie, która sprzedawała tanie triki ludziom kucom.

Tak więc - 10/10, na przekór tym, którzy nie zauważyli morału płynącego z odcinka!

Nie liczcie jednak, że Discord znów stworzy z Ponyville światową stolicę chaosu (wtedy zapewne za jego rządów nastałby okres dobrobytu dla tegoż miasteczka). Nie łudźcie się też, że Discord znów zostanie skopany przez Mane 6 (choć sądząc po częstotliwości odcinków z danymi kucami w sezonie trzecim, to mielibyśmy raczej Mane 5 + the best backgroud pony – Rarity). Nie, 12

BROHOOF 2(10)/2013  

Dziesiąte wydanie magazynu bronies i pegasis „Brohoof"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you