Page 1


Серія “Християнська читанка”

Золота книжка Упорядкувала Галина Кирієнко Намалювала Світлана Балух

“Братське” Київ 2012


Видано з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Золота книжка: поезії [для мол. і серед. шк. віку]/ упор. Г. Кирієнко; худож. С. Балух. — К.: 2012. — 256 c.: іл. — (Серія “Християнська читанка”). Видання підготоване з ініціативи Київського молодіжного православного братства святих князів-страстотерпців Бориса та Гліба

Пропонована книжка — це найповніше на сьогодні ви­дання української поезії для дітей, присвяченої основам хри­­стиянської віри та реаліям християнського життя. У вір­ шо­­ваній формі, яка сприяє кращому запам’ятовуванню, опо­­­­­ відається про Церкву, Таїнства, чесноти; великий розділ при­­­свя­чено святам православного циклу; чимало тут віршівмолитов і віршів-славнів за чудовий світ, подарований нам Богом. Водночас поезії, зібрані у книжці, мають високу ху­ дож­ню цінність. Вони написані як класиками української лі­ тератури, так і сучасними талановитими поетами і покли­кані прищепити дитині не лише перші знання основ нашої віри, а й добрий поетичний смак. Книжка розрахована на ши­роке коло читачів, стане незамінним помічником для вчи­те­лів, свя­ щеників і всіх, хто виховує дітей. Упорядник висловлює щиру подяку Зої Жук і Юрію Вав­ринюку за велику допомогу у збиранні матеріалів для цієї книжки.

ISBN

© Кирієнко Г., упорядкування, 2012 © Балух С., художнє оформлення, 2012 © Братське, макет, 2012


8


— Як гадаєш, про що тут ітиметься? — спитала у брата Христинка, коли вони прочитали назву розділу. — І гадати нема чого, — здвигнув плечима Бог­ данчик. — Розділ називається “Наша віра хри­сти­ян­ ська”, тож і вірші будуть про Христа. І хлопчик засміявся, потішений власною кміт­ ливістю. — А про Бога Отця можуть бути? Богданчик почухав потилицю та невпевнено мовив: — Мабуть, можуть. — А Який Він — Бог? — Знаєш, Христинко, якщо ти так багато мене запитуватимеш, ми ніколи не почнемо читати! — Ох, і хитрий ти, Богданчику! — усміхнулася дівчинка. — Проте я мушу все ж тобі сказати, що, звісно, передусім ми сповідуємо Ісуса Христа як Сина Божого, тому й звемося християнами. Але це ще не все. Ми віримо і в те, чого навчив нас Господь. Він показав нам, Яким є Бог і як Його треба любити. — Отож, тут вірші не лише про Христа? — Думаю, тут вірші про основи нашої віри. Втім, справді, годі гадати — нумо читати, зараз ми про все довідаємося.

9


Іван Франко

Любов Хоч і пізнав би я всі мови, і ангелів, і всіх людей, але якби не мав любови, був би, як ки´мвал* той, твердий, був би, як мідь, гучна й пуста, й мертві були б мої слова. Хоч міг би я пророкувати, знав тайники подій усіх і віру міг могутню мати, що й гори порушати б міг, а в серці б я любви не мав, нічим би був, нічого б не здолав. І хоч би все добро своє віддав я бідним без принуки, хоч би і тіло, і життє віддав на смерть, на тяжкі муки, а в серці би любви не мав, нічим би був, нічого б не здолав.

* Кимвал — давній музичний інструмент у вигляді двох мідних тарілок, ударяючи якими одна об одну видобували різкий брязкіт.

24


Любов-бо довготерпелива, ласкава й смирна, й знає честь, независна й непакіслива — любов за нас пішла на хрест. Не горда, честі не бажає, терпить, відплати не шукає, гнів їй далекий і все зле, неправда й раз її не тішить, лиш правда потішає все; все зносить, кождому все лишить, все вірить, все надію має, і все, і все перетриває. Любов ніколи не загине! Хоч всі пророцтва заніміють, хоч людська мова в безвість злине, всю мудрість в пил вітри розвіють, вона жиє, все оживляє, вона все-все перетриває.

25


Олеся Мамчич

Бродять рай-птиці Ра м э

Бродять рай-птиці Раєм, ми їх пір’їнки збираєм, тільки де Рай — не знаєм, тим серденятка краєм. В кого в руці пір’їнка — в того в душі раїнка. Бачиш рай-птицю в небі: крила хрестом у неї.

28


29


58


— А чому це молитва — найперша справа? — здвигнув плечима Богданчик. — Тому що молитва — розмова з Богом, — пояснила братикові Христинка. — Ось прокинувся ти вранці та сказав: “Доброго ранку, Ісусе!” Це вже молитва. Без молитви людина наче німа серцем — не розмовляє зі своїм Небесним Батьком. — А я завжди розмовляю з Ісусом, — похвалився Богданчик. — Завжди Його про щось прошу. — Молитва — не лише прохання. Можна слави­ ти Господа, дякувати Йому, жалітися, сповідатися, звіряти свої таємниці. І все це буде молитва. Усі твої щирі слова, звернені до Бога, — це молитва. — А я думав, що молитви — лише ті, що на­ друковані в молитовнику. — Ті, що в молитовнику, — то молитви, які складали святі люди. Вони навчають нас, як треба мо­ литися. Адже не завжди ми знаємо, що сказати Гос­­­ подеві. А головної молитви навчив нас Ісус. Знаєш, якої саме? — “Отче наш”? — Так, “Отче наш” — Господня молитва. Мо­ лодець, Богданчику! — похвалила братика Хри­стин­ ка та запропонувала: — А зараз нумо почитаємо мо­ литви, що в цьому розділі нашої книжки.

59


Юрій Бабенко

Подячна молитва Дякую Тобі, Боже, за шматок хліба, за ковток води, за те, що ногами босими біжу по густій траві, за росяні зорі дякую, за легіт весен і літ. Дякую Тобі, Боже, дякую за те, що живу на землі!

66


67


82


— І про святих теж, — додала Христинка, коли вони перегорнули наступну сторінку. — Всі вони — наша Небесна родина, велика родина. — А я Божу Матінку дуже-дуже люблю! Вона така гарна, як лілея! — І я дуже-дуже люблю, — підтримала братика Христинка. — Вона така добра й лагідна, як весна! — А ще я люблю святого Миколая. Він мені завжди гарні дарунки приносить. Цікаво, є в цьому розділі віршик про нього? — Ось зараз дізнаємося.

83


Галина Кирпа

Мій ангел Мій ангел такий маленький, ну просто крихітка — я навіть не бачу, чи він сидить на моєму плечі. Мій ангел такий легенький, ну просто пушинка — я навіть не чую, як він сидить на моєму плечі. Мій ангел такий тихенький, ну просто тихіший трави — я навіть не знаю, коли він спить, а коли прокидається на моєму плечі.

92


Дмитро Білоус Чи вчила вас мати Скажіть, люди добрі, чи вчила вас мати, виходячи з хати, тихцем промовляти, щоб ви не забули, бува, сказать на дорогу слова: — Святий ангеле, ходім зі мною: ти попереду, а я (кажи ім’я своє) за тобою… І хрестить нас мати на ріднім порозі, щоб нам, її дітям, щастило в дорозі. Коли з вами ангел попереду піде, вас будуть минати невдачі і біди.

93


Ігор Калинець

На листівці –Ангел зі свічками (Колискова для Роксоляни) Ангеле-двокрильцю, у хмари не крийся, а світи свічечку — золоту прозірочку*, щоби нічка у дорозі не ламала нозі. Йде річка полями та до Роксоляни, аби Роксоляна очка затуляла, тепер іде містом — чи спить ляля міцно? А ляля говорить: — Як темно надворі, шкода мені нічку, як зламає ніжку. Ангеле-двокрильцю, у хмари не крийся, а світи свічечку — золоту прозірочку, аби Роксоляна очка затуляла.

* Прозірка — галицький діалект — маленьке віконце у дверях, зокрема у в’язничних.

96


97


116


— А далі в нас святкове коло! — перегорнула Христинка наступну сторінку. — А чому коло? — Тому що свята повторюються з року в рік, ідуть по колу. У нашій книжці коло починається із зимових свят. — Чудово! Я люблю зиму, — заплескав у долоні Богданчик. — А з якого свята починається розділ? — А з якого місяця починається зима? — Зима починається із грудня. — Яке ж найперше велике свято у грудні, згадай? — День святого Миколая? — Ні, любий, перше велике свято на самому початку зими — Введення Пресвятої Богородиці у Храм. Ось послухай, як схвильовано описує його Надійка Кметюк із Коломиї. — Я пам’ятаю, нам про цю дівчину розповідала мама, що вона тяжко хворіє, але душею завжди з Богом. — Так, послухай-но, як радісно вона написала про Введення. А потім почитаємо інші зимові вірші: про День святого Миколая, про головне свято зи­ ми — Різдво нашого Господа… — Про Новий рік, Хрещення, Стрітення, — підхопив Богданчик і раптом затнувся, — а далі я не знаю... — А далі весна, — усміхнулася Христинка. — Але все по черзі…

117


Олеся Мамчич

Введення Пальми, як ліхтарі, світять і гріють. В білий храм на горі входить Марія. Стежки білі і лиця теж, сонце кругле — наче манеж — йде від тата і мами, щоб залишитись з нами (а від тата земного — ясна сукня — обнова, а від мами земної — пісенька: Бог зі Мною). На горі Моріа храм майоріє, йде туди Маріам — Ляля Марія.

120


121


Олекса Стефанович

Коляда

М. Підлили в лямпаду масла, щоб лямпада не погасла, щоб світила з неба ясна, та на ясла. Біля ясел Мати Божа, Мати Божа, Панна гожа, Панна чистая, хороша, наче рожа. В ясла глянула, розквітла, і на мить немов осліпла, — стільки впало в очі світла, стільки срібла! “Тепле сіно, та не досить, загорнути Його в коси б…” — теплу ніч у Бога просить Йому Йосип. Просиш, Йосипе, не всує: круторогі у хліву є, — нім язик, та вухо чує: Бог вартує. Ось вони все ближче, ближче, сиві, гливі і які ще… На Дитину кожен дише, щоб тепліше… Як лямпада повномасла, світить Панна чиста-красна. Повні срібла, світять ясла.

128


Ноче ясна!

129


Галина Кирпа

Я бачила Я бачила стареньку-престареньку бабусю біля аптеки. Вона гладила старенького-престаренького песика, схожого на дідуся. Вона стояла без рукавичок і руки в неї були червоні від морозу. Не сваріть мене, мамо, я не загубила рукавичок, я віддала їх бабусі, щоб їй тепліше було гладити старенького-престаренького песика, схожого на дідуся.

196


197


Олеся Мамчич

Янголята шили Янголята шили квіти для шипшини. Із ясного шовку — брали нитку жовту: щоб пришить за кінчик сонячний промінчик. Квіточка — дрібниця, а — запромениться!

Оксана Лятуринська

Світ весною –мов веселка Світ весною — мов веселка: очі не натішить. Гляне бабця із кріселка, роком молодіша. Сонце ніжить кітці вушка, пестить жабуриння*. Оживає перша мушка — Божеє створіння.

* Жабуриння — водорості, що ростуть у стоячих водах і скидаються на зелені нитки.

236


237


Зміст Книжка з віршами — хіба то цікаво? Передмова.............................................3

Розділ 1. Наша віра християнська Митрополит Іларіон (Огієнко). Над світом Бог.........................................10 Іванна Щедріна. Хто Творець?..........................................................................11 Богдан-Ігор Антонич. Великий Господь........................................................12 Галина Манів. Троє чи Один?............................................................................13 Меланія Павленко-Кравченко. Вічне джерело безсмертя..........................14 Наталя Любиченко. Бог — це любов!.............................................................14 Галина Левицька. Ти особливий........................................................................15 Світлана Касянчик. Пісенька про ковчег.......................................................16 Тетяна Майданович. Хрест — це Дерево життя...........................................18 Іван Франко. Хрест...............................................................................................19 Лідія Дяченко. Терновий вінець.........................................................................20 Богдан Стельмах. Не обминай Христа...........................................................20 Надія Гуменюк. Віра, Надія, Любов.................................................................21 Юрій Павліш. Вірою в Тебе..............................................................................22 Богдан-Ігор Антонич. Надія.............................................................................22 о. Андрій Сенів. У заповіті з Богом...................................................................23 Меланія Павленко-Кравченко. Зірка надії.....................................................23 Іван Франко. Любов.............................................................................................24 Зоряна Живка. Бог мене любить......................................................................26 Надія Дичка. Господь все знає..........................................................................26 Петро Сорока. Росту і пам’ятаю.......................................................................27 Олеся Мамчич. Бродять рай-птиці Раєм........................................................28 Зоряна Живка. На що Небесне Царство схоже?..........................................30

Розділ 2. Йдемо до церкви Леонід Полтава. Охрестилась Україна............................................................36 Лідія Дяченко. Мій скарб.....................................................................................36 Дмитро Білоус. Немов сузір’я золоте.............................................................37 Юрій Липа. Легенда про святу Софію.............................................................37 Юлія Морозюк. Хрестини...................................................................................38 Лідія Дяченко. Божий Дім..................................................................................40 Юрій Павліш. У неділю рано............................................................................40 Тетяна Майданович. Осінній букет.................................................................41 Олександр Калищук. Господи, помилуй нас..................................................41 Лідія Дяченко. У храмі..........................................................................................42 Митрополит Іларіон (Огієнко). До сповіді..................................................42 о. Іван Дуцько. Пісня перед богослужінням...................................................43 Лідія Дяченко. “У церкві невидимо Цар…”....................................................43 Вірую, Господи. Церковна пісня.......................................................................44 Митрополит Іларіон (Огієнко). Найперше таїнство — Причастя.........45 Віра Багірова. Після Причастя..........................................................................45

250


Ольга Міцевська. У серці храм..........................................................................46 о. Йосиф Кишакевич. Дар найкращий.............................................................47 Зоряна Живка. Плоди Святого Духа...............................................................48 Митрополит Іларіон (Огієнко). Ікони-образи...........................................50 Марія Хоросницька. Ікона..................................................................................51 Назар Незнаний. Євангеліє................................................................................52 Сергій Рачинець. Книга Книг.............................................................................54

Розділ 3. Найперша справа — це молитва Петро Сорока. Журавликів урок.....................................................................60 Юрій Павліш. Вчи нас, матусю..........................................................................61 Сергій Рачинець. Добра порада.........................................................................61 Чому твої очі. Українська народна пісня.........................................................62 Валентина Новомирова. Молитва...................................................................63 Сидір Воробкевич. Молитва на ніч...................................................................63 Іванна Савицька. Вранішня молитва...............................................................64 Катерина Перелісна. Вранці.............................................................................65 Юрій Бабенко. Подячна молитва......................................................................66 Богдан Лепкий. Батько й мама..........................................................................68 Надія Гуменюк. Матуся.......................................................................................69 Олекса Кобець. Тато............................................................................................70 Дмитро Білоус. За Україну молюся..................................................................71 Юрій Шкрумеляк. Молитва за рідну мову......................................................72 Олеся Коваль. Молитва........................................................................................73 Катерина Перелісна. Молитва.........................................................................73 Неоніла Стефурак. Школярику........................................................................74 Галина Чорнобицька. Молитва школярів........................................................74 Дмитро Білоус. З Божою поміччю..................................................................74 Віра Багірова. Молитва в дорозі.......................................................................75 Галина Манів. Моліться за ворогів....................................................................76 Оксана Лущевська. За пташечку.......................................................................76 Моліться, батьки, за своїх діточок. Церковна пісня......................................78 Олександр Шовтута. Усе молиться Богові...................................................78

Розділ 4. Наша велика родина Леонід Полтава. Родина.....................................................................................84 Леонід Полтава. Три матусі...............................................................................85 Тетяна Майданович. Пречиста Мати.............................................................86 Катерина Перелісна. Матінка світу.................................................................87 Богдан Косопуд. Ми до Тебе прибігаємо.........................................................88 Олександр Калищук. Молитва до Богородиці...............................................89 Ганна Осадко. Молитва до Богородиці...........................................................90 Тарас Шевченко. Упованіє моє..........................................................................90 Оксана Лущевська. Молитва за сестричку......................................................91 Іванна Савицька. Назбирали діти братків......................................................91 Галина Кирпа. Мій ангел.....................................................................................92

251


Юлія Дмитренко. Анголе білокрилий............................................................94 Леся Медик-Яремчук. Молитва.........................................................................95 Галина Манів. Наш вірний друг.........................................................................95 Ігор Калинець. На листівці — Ангел зі свічками............................................96 Дмитро Білоус. Андрій Первозванний...........................................................98 Галина Манів. Свята Варвара............................................................................100 Надія Гуменюк. Молитва до святого Миколая.............................................101 Віра Вовк. Молитва.............................................................................................101 Дмитро Білоус. Сорок святих.........................................................................102 Дмитро Білоус. Олексій, чоловік Божий......................................................103 Леонід Полтава. Святий Юрій.......................................................................104 Дмитро Білоус. Святі Кирило і Методій, учителі слов’янські.................104 Галина Манів. Окраса літа................................................................................105 Галина Манів. Божі друзі...................................................................................106 о. Василь Прийма. Свята княгиня Ольга.......................................................107 Антін Лотоцький. Святий Володимир.........................................................108 Леонід Полтава. Свята Ольга..........................................................................110 Олександр Степаненко. Володимир.............................................................110 о. Василь-Богдан Мендрунь. Славимо Іллю................................................111 о. Василь-Богдан Мендрунь. Радуйся, Димитрію!......................................112

Розділ 5. Святкове коло Надія Кметюк. Введення Пречистої у Храм...............................................118 о. Йосиф Кишакевич. В Єрусалимськім храмі..............................................119 Олеся Мамчич. Введення..................................................................................120 Неоніла Стефурак. Миколайчики.................................................................122 Роман Завадович. Грудень................................................................................122 Ігор Калинець. Лист...........................................................................................123 Надія Кметюк. Святий Миколай....................................................................124 Олеся Мамчич. У Вифлеємі...............................................................................125 Олекса Кобець. В Різдвяну ніч.........................................................................125 Іван Овечко. Божа зірка.....................................................................................126 Надія Дичка. Різдво Ісусика.............................................................................126 Віра Вовк. Різдво.................................................................................................127 Зоряна Живка. Різдвяні віншування...............................................................127 Олекса Стефанович. Коляда............................................................................128 Яків Щоголев. Колядка.......................................................................................130 Ігор Калинець. Колядка......................................................................................131 Роман Завадович. Січень...................................................................................131 Катерина Перелісна. Колядка.........................................................................132 Іван Франко. З Новим роком!.........................................................................133 Катерина Перелісна. Щедрик.........................................................................133 Марія Косович. Щедрий вечір, Україно моя!................................................134 Надія Гуменюк. Щедрівки................................................................................135 Дмитро Білоус. Щедрий вечір........................................................................136 Леонід Полтава. Йордан..................................................................................137

252


Микола Щербак. Водохрища............................................................................137 Степан Руданський. Водохрещі Христові...................................................138 Олександр Шовтута. Хрещенське диво.....................................................139 Лідія Дяченко. Водохреще................................................................................139 Юрій Вавринюк. Стрітення.............................................................................140 Василь Лімниченко. Принесла Діва Марія....................................................141 Лариса Недін. Стрітення..................................................................................141 Надія Кметюк. Зустріч.....................................................................................142 Дмитро Білоус. Свято Благовіщення.............................................................143 Роман Юзва. Благовіщення..............................................................................143 Галина Манів. Богородице, Діво, радуйся… ................................................144 Володимир Земляний. В’їзд до Єрусалима....................................................145 Микола Щербак. У Вербницю.........................................................................146 Олександр Шовтута. Вербна Неділя...........................................................147 Ігор Калинець. Квітна Неділя...........................................................................148 Наталя Левицька-Холодна. Христос Воскрес!..........................................149 Неоніла Стефурак. Великдень........................................................................149 Олена Пчілка. Великдень..................................................................................150 Оксана Лятуринська. Великодній передзвін..............................................152 Олекса Стефанович. На Великдень...............................................................152 Катерина Перелісна. Христос Воскрес!.......................................................154 Леся Храплива-Щур. Паска.............................................................................154 Світлана Жук. Світле диво..............................................................................155 Надія Гуменюк. Великдень...............................................................................155 Надія Кметюк. Писанка...................................................................................156 Роман Юзва. Вознесіння...................................................................................157 о. Василь-Богдан Мендрунь. Вознесіння......................................................158 Василь Мартинюк. П’ятидесятниця.............................................................159 о. Василь-Богдан Мендрунь. Слава Тройці Пресвятій..............................160 Лідія Гапонюк. Дух Святий на Церкві опочив.............................................161 Богдан-Ігор Антонич. Зелені Свята..............................................................162 Лідія Дяченко. Трійця........................................................................................162 Христина Лисовецька. Зелені Свята.............................................................163 Надія Гуменюк. Зелені Свята...........................................................................164 Дмитро Білоус. Свято Маккавеїв....................................................................166 Валентина Вздульська. У день Преображення...........................................168 Роман Юзва. Спас..............................................................................................169 Олекса Кобець. Найсолодше свято.................................................................170 о. Йосиф Кишакевич. Твоє Успення...............................................................171 Приготуйся, вишній троне. Народна пісня..................................................172 Лідія Дяченко. У вирій.......................................................................................173 Роман Юзва. Різдво Богоматері......................................................................174 о. Іван Дуцько. В Назареті зацвіла лелія........................................................175 Роман Юзва Воздвиження Чесного Хреста..................................................176 Тітка Іванка. Сон Ганнусі на Покрови.........................................................177 Надія Гуменюк. Покрова..................................................................................177 Дмитро Білоус. Покрова..................................................................................178

253


Роман Юзва. Архангел Михаїл.........................................................................180 Марія Чумарна. Михайло на білім коні........................................................180 Валентина Бондаренко. Михайла..................................................................182 Леонід Полтава. Архангели.............................................................................182 Неоніла Стефурак. Ангел................................................................................183

Розділ 6. Навчиш мене Василь Щурат. Навчиш мене.........................................................................188 Зоряна Живка. Легенда про сім чудесних перлин......................................189 Тарас Шевченко. Давидові псалми 1...............................................................190 Вадим Крищенко. Десята заповідь..................................................................191 Павло Грабовський. Дітям................................................................................192 Роман Завадович. Запорука любові...............................................................192 Борис Грінченко. Як сонце могуче, такий будь і ти.....................................193 Олександр Кониський. Свята правда.............................................................193 Роман Завадович. Не цурайтесь мови...........................................................194 Олекса Стефанович. Сокіл..............................................................................194 Любов Забашта. Людина починається з добра..........................................195 Дмитро Білоус. Треба ближнього любити...................................................195 Галина Кирпа. Я бачила.....................................................................................196 Іван Котляревський. Де згода в сімействі.....................................................198 Марія Пригара. Сварка.....................................................................................199 Лідія Дяченко. Урок смирення.........................................................................200 Тетяна Євдокимова. Найбільша чеснота.....................................................200 Олеся Мамчич. Йой, дядечко Йов..................................................................201 Олеся Мамчич. Неслухнянка............................................................................201 Микола Сингаївський. Все починається з малого.......................................202 Петро Король. Істина........................................................................................202 Максим Рильський. Святий хліб.....................................................................203 Галина Кирпа. Бог і задачка..............................................................................204 Микола Щербак. Не відкладай!........................................................................205 Дмитро Білоус. Мудрі поради.........................................................................206 Олена Плавенчук. Проста істина....................................................................207 Наталя Назар. Дві хустинки Фаустинки......................................................208 Сергій Тихолоз. Бувають сонечка...................................................................210 Інна Кульська. Добрий вчинок........................................................................211 Мирослав Петрів. Шануй старших................................................................212 Грицько Бойко. Сашко.......................................................................................212 Варвара Гринько. Рідна мова...........................................................................213 Марія Пригара. Тихенька дівчинка................................................................214 Грицько Бойко. Підслухана розмова..............................................................214 Оксана Сенатович. Балакуни..........................................................................215 Грицько Бойко. Хвастунець..............................................................................216 Галина Чорнобицька. Хто із нас додержав слова?.......................................218 Марія Пригара. Тайна.......................................................................................219 Лідія Компанієць. Татова порада.....................................................................220

254


Розділ 7. Ну й гарно все придумав Бог! Галина Кирпа. Ну й гарно все придумав Бог!..............................................226 Наталя Любиченко. Творення світу..............................................................227 Богдан-Ігор Антонич. Похвальна пісня.......................................................228 Юлія Дмитренко. Колискова Ярині..............................................................229 Петро Сорока. Я сьогодні зрозумів...............................................................230 Галина Левицька. Малює Бог..........................................................................231 Олександр Степаненко. Лісові ліки.............................................................232 Меланія Павленко-Кравченко. Дорога до Бога..........................................232 Тарас Шевченко. Ой діброво — темний гаю................................................234 Олександр Шовтута. Божі творіння...........................................................234 Леся Храплива-Щур. Сніжинка .....................................................................235 Олеся Мамчич. Янголята шили.......................................................................236 Оксана Лятуринська. Світ весною — мов веселка....................................236 Мирослав Петрів. Пташина пісенька............................................................238 Зоряна Живка. Літечко.....................................................................................239 Параска Плитка-Горицвіт. На захід сонця...............................................240 Параска Плитка-Горицвіт. Лебідоньки-ключолетки.............................240 Зоряна Живка. Вечір зажмурив вічка.............................................................241 Сергій Рачинець. Вересень...............................................................................242 Зоряна Живка. Осінь в садочку листя фарбує.............................................244 Леонід Полтава. Лови......................................................................................244 Богдан Лепкий. Пташечка................................................................................245 Платон Воронько. Липка.................................................................................245 Володимир Чубенко. Як ми природу захищали...........................................246 Петро Сорока. День чудес................................................................................246 Євген Аксарін. Струн душі рука Христа торкається...................................247 Богдан Кучер. Бережіть в собі людину...........................................................248


Літературно-художнє видання

Золота книжка Серія “Християнська читанка”

Упорядкування Коректура Художнє оформлення та обкладинка

Галина Кирієнко

Макет

Юлія Березенко

Чекаємо на ваші відгуки, зауваження та пропозиції:

Юлія Березенко

agape.kyiv@gmail.com

Галина Кирієнко

pilot-z@ukr.net

Замовити книжки можна, зателефонувавши за номером 098-43-55-309 або написавши на електронну скриньку agape.kyiv@gmail.com

Олена Приліпко Світлана Балух

Формат 70х100/16. Наклад 1000 прим. Гарнітура Bannikova. Віддруковано на ТОВ “Задруга” 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 86

Zolota knyzhka (Golden Book)  
Zolota knyzhka (Golden Book)  

This is a children book with poetries about christian life and faith. Among the authors are such famous Ukrainian writers as Taras Shevchen...

Advertisement