Page 1


ББК 84 (4Укр) Л 84

Вероніці, Маркові, Настуні, а також усім, хто любить Різдво та казкових вовків — О.Л. Єві — С.Б. Лущевська О. Л 84 Вовчик-колядник. За мотивами народної казки / Лущевська О.; худож. Балух С. — К., 2013. — 14 с.: іл.

Різдвяна історія для найменших... Написала Оксана Лущевська Намалювала Світлана Балух Випусковий редактор Юлія Березенко Літературний редактор Валентина Вздульська www.bratske.org.ua

ISBN 978-966-432-142-3

© Лущевська О., текст, 2013 © Балух С., ілюстрації, 2013 © Братське, макет, 2013


Київ “Братське” 2013


Жила собі в лісі вовча родина: тато-вовк, мамавовчиця та малий вовчик. Вовчик був добрий і нехитрий: то пташку вря­ тує, то комаху пригріє. Полічить бурульки, по­стри­бає через кучугури, та й ляже в сніг — казку попросить.


Одного разу тато-вовк роз­­­ка­зав синові казку про вовка-­­колядника. Той був спра­ в­­­­­­­­­­­жнім хижим звіром. Він по­­­їв усіх, кому заколядував. Дослухавши, вовчик за­ сму­­­­тився: — Я б так не колядував… Це не­чесно!

Але тато-вовк його не розумів: — Ми — хижаки! Затямив, сину? По­ слухай краще казку про вовка і семеро козенят! Вовчику стало нудно. Він поклав голову на лапи та вдав, що слухає.


Краєм ока вовчик зиркнув на тата. Краєм ока зиркнув на маму. Згадав про Різдво й тихо заснув. Як настав Святвечір, вовчик убрався хлоп­чи­ком і пішов до міста.


Коли він вийшов на дорогу ­­— де й пропало завзяття. На вулиці світили ліхтарі, шмигали ма­ шини. А з вікон долітала святкова метушня. Вов­чик піджав хвоста.

Аж тут з-за рогу хтось вийшов. “ВОВК!” — тенькнуло йому в серці. Примружив очі. Придивився: “Чи не вовк?”


Тепер вовчик розгледів: це — людський хлопчик, вбраний вовком. Вовчик поволі позадкував. Зараз би в ліс! Та хлопчик уже підійшов упритул. Вовчик натягнув шапку до самого носа й наго­ тувався дати драпака. — Ого! Ти — як я! Ррр-р, справжній вовчи­сько, — хлопчик глянув на вовчика й скорчив гримасу. Вовчикові тенькнуло всередині: “НЕВЖЕ ЗДО­ ГАДАВСЯ?” — А чого ти сам? — знову заговорив хлопчик. — Ходімо разом колядувати! Он до того двору! Там мої родичі живуть.


Lushchevska, O. (2013).A Caroling Wolf [Vovchyk-kolyadnyk] (Illus. S. Balukh). Kyiv: Bratske.  

A Caroling Wolf is a story of how a wolf cub and a young boy dressed as a wolf meet on the Christmas Eve. Can they become friends? Can they...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you