Page 1

STACJE NAPEŁNIANIA KLIMATYZACJI POLECANE PRZEZ FIRMĘ

opel vauhxall chevrolet

clima 1234 hO clima 9000


LIDERA W ROZWOJU NOWYCH TECHNOLOGII

CLIMA-1234 HO Nowa stacja dla nowej technologii.

ZGODNOŚĆ ZE STANDARDAMI

VDA

Seria stacji BRAIN BEE, która powstała na bazie projektu oraz współpracy z producentami instalującymi te systemy, współpracująca z R-1234 YF, stanowi przykład zastosowania w sektorze napełniania klimatyzacji zaawansowanej technologii oraz najnowocześniejszych rozwiązań.

WYŚWIETLACZ LCD Z EKRANEM DOTYKOWYM Sercem urządzenia CLIMA-1234 HO jest jego wyświetlacz LCD. Łatwy w obsłudze, intuicyjny wyświetlacz, prezentuje kompletne menu, otwierane dotykiem. Wysoki stopień jasności ekranu zapewnia łatwy odczyt parametrów w każdych warunkach oświetleniowych.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Poza nowoczesnym wyświetlaczem, stacja jest wyposażona w analogowe ciśnieniomierze, które zapewniają pełną kontrolę nad sytuacją. Dzięki zintegrowanej drukarce, można od razu przygotować dokument potwierdzający pozytywny rezultat przeprowadzonych czynności. Stację CLIMA-1234 HO można w łatwy sposób aktualizować: Rozwiązanie CLIMA SOLUTION (opcjonalne) umożliwia pobieranie wszystkich dostępnych aktualizacji, a jego instalacja w stacji nie jest trudna. CLIMA SOLUTION umożliwia także eksportowanie i zapisywanie w komputerze raportów z przeprowadzonych cyklów napełniania. W CLIMA-1234 HO można także przechowywać do 100 różnych dodatkowych konfiguracji użytkownika (funkcja CUSTOM CYCLE). Dzięki zastosowaniu projektu EASY SERVICE, możliwe stało się poprawianie położenia wszystkich elementów wewnętrznych, podlegających regularnej konserwacji. Dostęp do tych elementów jest ułatwiony także w przypadku konieczności ich wymiany. OPA

LONG LIFE PUMP

TEN PRZE TOWAN E Z BRAINFIRMĘ BEE

Firma Brain Bee wprowadziła w serii CLIMA FUNKCJĘ SPECJALNĄ, umożliwiającą nawet 100-krotne wydłużenie średniego okresu żywotności oleju w pompie zamontowanej w stacji. Funkcję tę można włączyć, gdy stacja nie jest używana. Pozwala ona na automatyczne przeprowadzenie cyklu regeneracji oleju, który zostaje oczyszczony z cząstek organoleptycznych. Wydłuża to jego żywotność, co pozytywnie wpływa na działanie samej stacji. Np.: Jeśli średni czas przydatności oleju to 60 godzin pracy, dzięki zastosowaniu nowej funkcji REGENERACJI OLEJU W POMPIE, wymianę oleju można przeprowadzić po 6000 godzinach pracy!

FUNKCJE SPECJALNE

Funkcja MULTIPASS umożliwia dokładniejsze filtrowanie czynnika chłodzącego w obwodzie zamkniętym

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA MINIMALNY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

elektrozaworem

Stacja CLIMA 1234 HO posiada, opatentowaną przez firmę Brain Bee, szybkozłączkę ECO LOCK ®, która pozwala na redukcję ilości gazu, dba o bezpieczeństwo operatora oraz o środowisko naturalne.

– ta funkcja ułatwia przeprowadzenie całkowitej wymiany resztek oleju w stacji, przy jednoczesnej ochronie przed zanieczyszczeniem w przypadku olejów stosowanych w tradycyjnych pojazdach i olejów do pojazdów hybrydowych lub elektrycznych.

Można podłączyć ANALIZATOR GAZÓW W CZYNNIKU CHŁODNICZYM (opcja), zgodnie ze standardami VDA

NAGRZEWNICA ZBIORNIKA System PRZEPŁUKIWANIA ze zintegrowanym FUNKCJA HYBRYDY

ZBIORNIKI NA OLEJ (hermetyczne) nie dopuszczają

do kontaktu oleju z powietrzem

Doskonała przepustowość, zagwarantowana przez zastosowanie WYSOKOWYDAJNEJ POMPY PRÓŻNIOWEJ oraz ZBIORNIKA NA GAZ O POJEMNOŚCI 26 LITRÓW.

elektroniczny, umożliwia usunięcie powietrza – w miarę potrzeb – poprzez przyspieszenie fazy odzyskiwania, gwarantując wyższy stopień czystości czynnika chłodniczego, znajdującego się w zbiorniku

Niezwykła DOKŁADNOŚĆ REGENERACJI I NAPEŁNIANIA, zagwarantowana przez zastosowanie technologii WTRYSKU WOLUMETRYCZNEGO (PATENT BRAIN BEE), dająca pełną kontrolę nad kosztami

WSKAŹNIK UV ZAWÓR ODPOWIETRZAJĄCY DO USUWANIA PARY

LONG LIFE PUMP ECO LOCK ® MADE IN BRAIN BEE ECO®

LOCK PATENTED TECHNOLOGY SAE J2888

MADE IN


CLIMA-9000 Ta stacja regeneracji i napełniania klimatyzacji charakteryzuje się dokładnością projektu i zaawansowaną technologią oraz wyposażeniem w aplikację do zarządzania jej funkcjami. Ekran dotykowy.

ULTRA-MATIC CLIMA-9000 gwarantuje pełną autonomię operacyjną. Każda interwencja, obejmująca czynności konserwacyjne, czyszczenie oraz regenerację systemu chłodzenia, jest przeprowadzana przez urządzenie za pomocą wydajnej aplikacji, bez pomocy operatora. Oznacza to optymalizację czasu pracy, wzrost wydajności oraz znaczącą redukcję kosztów. Dodatkowo, stację CLIMA-9000 można w sposób ciągły aktualizować – łatwo i szybko, gwarantując maksymalną wydajność urządzenia.

GRAFICZNY WYŚWIETLACZ LCD Z EKRANEM DOTYKOWYM Serce stacji CLIMA-9000 stanowi jej wyświetlacz LCD, jedyny element, z którym kontaktuje się użytkownik. Łatwy w obsłudze, intuicyjny wyświetlacz, prezentuje kompletne menu, otwierane dotykiem. Dodatkowo, wysoki stopień jasności ekranu zapewnia łatwy odczyt parametrów w każdych warunkach oświetleniowych.

ZINTEGROWANY BANK DANYCH Stacja CLIMA-9000 posiada największą bazę danych na rynku – AUTODATA. Ten bank danych z nieograniczoną datą ważności, umożliwia urządzeniu automatyczne stosowanie konkretnych parametrów napełniania obsługiwanego pojazdu. Tym sposobem, wszystkie zaprogramowane interwencje zostają zoptymalizowane, zapewniając najwyższe osiągi. Poza tym, graficzny wyświetlacz umożliwia wyświetlenie schematu układu chłodzenia obsługiwanego pojazdu. Bazę danych można za każdym razem aktualizować. Wystarczy wybrać opcję AKTUALIZACJA.

FUNKCJA EASY-SERVICE W projekcie stacji CLIMA-9000 uwzględniono fakt, że niektóre elementy podlegają przeglądom. Aby ułatwić do nich dostęp, zoptymalizowano ich położenie. Przewody napełniające posiadają zewnętrzne szybkozłączki, które zapobiegają otwarciu narzędzia w przypadku wymiany.

WYSOKIE OSIĄGI WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ ZBIORNIK O POJEMNOŚCI 26 LITRÓW umożliwia przeprowadzenie ponad 100 cyklów napełniania, znacząco redukując częstotliwość przeglądów stacji. POMPA PRÓŻNIOWA O WYDAJNOŚCI 10 M3/H - jedna z najmocniejszych pomp dostępnych na rynku - umożliwia optymalizację czasu związanego z regeneracją, zwiększając wydajność stacji. Dzięki ZINTEGROWANEJ DRUKARCE, można od razu przygotować dokument potwierdzający pozytywny rezultat przeprowadzonych czynności. Do wydruku można dodać dane warsztatu.

FUNKCJE SPECJALNE

Funkcja MULTIPASS umożliwia dokładniejsze filtrowanie czynnika chłodzącego w obwodzie zamkniętym

NAGRZEWNICA ZBIORNIKA System PRZEPŁUKIWANIA ze zintegrowanym

elektrozaworem

FUNKCJA HYBRYDA dzięki zastosowaniu funkcji „Resetowanie”, resztki oleju PAG pozostałe w maszynie, można całkowicie usunąć, aby uniknąć konieczności zmian w przypadku zamiennej obsługi pojazdów z silnikami tradycyjnymi oraz pojazdów z silnikami hybrydowymi.

FUNKCJA OCHRONY OLEJU system ochrony

zbiornika oleju przed wilgocią, dzięki czemu zachowana zostaje czystość oleju PAG do czasu jego całkowitego zużycia.

WSKAŹNIK UV ZAWÓR ODPOWIETRZAJĄCY DO USUWANIA PARY

elektroniczny, umożliwia usunięcie powietrza – w miarę potrzeb – poprzez przyspieszenie fazy odzyskiwania, gwarantując wyższy stopień czystości czynnika chłodniczego, znajdującego się w zbiorniku

LONG LIFE PUMP


TECHNICAL FEATURES clima-1234-Ho

A/C RECHARGING STATIONS

clima-9000

vda compliant

RODZAJ GAZU TECHNOLOGIA NAPEŁNIANIA

R-1234yf

R-134a

Wtrysk, PATENT BRAIN BEE

Tradycyjna

FUNKCJA MULTIPASS

Tak

Tak

FUNKCJA WSKAŹNIK UV

Tak

Tak

UZUPEŁNIANIE OLEJU

Automatyczne z wyważeniem

Automatyczne z wyważeniem

FUNKCJA HYBRYDA

Tak, z osobnym ZBIORNIKIEM NA OLEJ POE

Tak

PED

III

II

BAZA DANYCH CLIMA

Zintegrowana

Zintegrowana

WYŚWIETLACZ

Graficzny - 480x272 65536 kolorów

Graficzny - 480x272 65536 kolorów

KLAWIATURA

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy

DRUKARKA

Zintegrowana

Zintegrowana

AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA

Przez RS232 (rozwiązanie CLIMA SOLUTION, opcjonalne) 26 (pojemność maksymalna)

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA POJEMNOŚĆ ZGODNIE Z RESTRYKCJAMI PED (kg) MIARA BEZPIECZEŃSTWA CIŚNIENIA (bar)

20 (pojemność maksymalna)

Przez RS232 (rozwiązanie CLIMA SOLUTION, opcjonalne) 26 20

20

20

NAGRZEWNICA ZBIORNIKA

Tak, wyposażona w CZUJNIK TEMPERATURY OTOCZENIA, do oszczędzania energii POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA ZUŻYTY OLEJ (ml) 400

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA NOWY OLEJ POE (ml) 300

Tak 250 -

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA NOWY OLEJ PAG (ml) 300

250

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WSKAŹNIK UV (ml) 300 250 ZAWÓR OLEJU (ZBIORNIK NA NOWY OLEJ PAG) Przez HERMETYCZNE ZBIORNIKI W KSZTAŁCIE Przez ZAWÓR OLEJU HARMONIJKI ANALIZATOR GAZU W SYSTEMIE A/C Przygotowany wcześniej WYDAJNOŚĆ POMPY PRÓŻNIOWEJ (m3/h)

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

LONG LIFE PUMP

Tak, Z CZUJNIKIEM WYSOKIEJ PRÓŻNI PIRANI

SPRĘŻARKA (cc)

SPRĘŻARKA O PRZEDŁUŻONEJ ŻYWOTNOŚCI

autoryzowana dla R-1234yf Automatyczne

OCZYSZCZANIE GAZÓW Z PARY POJEMNOŚĆ FILTRA OSUSZAJĄCEGO (ZREGENEROWANY CZYNNIK CHŁODNICZY – kg) ZAWORY PRAWE I LEWE SZYBKOZŁĄCZKA DŁUGOŚĆ PRZEWODÓW (M) LEWEGO I PRAWEGO NETTO CIŚNIENIOMIERZE PRAWY I LEWY

4,3

Zgodny ze standardami VGA 160

ECO LOCK ® Zgodny ze standardami VGA 3

10,4 (9),

TAK 14 Automatyczne 45

Automatyczna 4,5

Cyfrowy i analogowy CL 1

Cyfrowy

CIŚNIENIOMIERZ W ZBIORNIKU

Cyfrowy

Cyfrowy

ZASILANIE

50 HZ-230 V-800 W

50 HZ-230 V-800 W (2)

WYMIARY (mm) WAGA (kg)

641 x 763 x 1200 100

Brain Bee S.p.A. Tel. +39.0521.954411 Fax +39.0521.954490 www.brainbee.com - contact@brainbee.com

641 x 763 x 1200 100

depliant clima 1234 HO clima 9000_pl  

OPEL vAuhxALL ChEvrOLEt STACJE NAPEŁNIANIA KLIMATYZACJI POLECANE PRZEZ FIRMĘ

Advertisement